Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomina mi to trochę sytuację z ekspresami do kawy. Marka, która wyprodukowała więcej urządzeń, zgarnęła też więcej złych opinii. Nie wiem jaki jest udział rynkowy Gigabyte w sprzedaży kart graficznych, ale widzę po ofertach w sklepie, że ich modeli jest po prostu najwięcej (Eagle, Vision, Gaming OC, Aorus Master) na tle konkurencji. Do tego są konkurencyjne cenowo.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Morgon82 napisał:

Morele wystawiło Palita 3070 za 4176, więc przyszły tydzień powinien przebić już granicę 4k.

Panowie, robimy odliczanie do tej wiekopomnej chwili kupienia 3070 przez Spl97? Zostały ostatnie dni do tego wydarzenia! :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janusz_75 napisał:

Scam

Teraz wszystko co w normalnych cenach = scam ? . Konto od 14 lat na allegro , więc prawdopodobnie nie ma wałka, zawsze możesz spytać się o odbiór osobisty.

Edytowane przez kretozwierz
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marian666666 napisał:

Za chwilę faktycznie ceny spadną o 10 czy 20% więc dużo lepiej dzisiaj zarobić na karcie 70% (bo takie są przebicia cenowe) niż za np. 2 tygodnie 50% .

Pisałem trochę z Fox Komputer, podobno dla nich cena zakupu MSI RTX 3080 Ti Suprim X to dokładnie 8126,75 zł. Więc wynikałoby z tego, że marża wcale nie wynosi 70%. Kartę mają za 8299 zł. 

Ile w tym prawdy oczywiście nie wiem, i nie mam jak zweryfikować podanej przez nich kwoty ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kretozwierz napisał:

Teraz wszystko co w normalnych cenach = scam ? . Konto od 14 lat na allegro , więc prawdopodobnie nie ma wałka, zawsze możesz spytać się o odbiór osobisty.

wczoraj Ci internet podłączyli? 99% ogłoszeń na allegro to scam - skradzione konta przez ruskich

Edytowane przez hary_gee
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hary_gee napisał:

wczoraj Ci internet podłączyli? 99% ogłoszeń na allegro to scam - skradzione konta przez ruskich

tak 99 % ogłoszeń na allegro to scam ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hary_gee napisał:

tak, w sekcji karty graficzne OGŁOSZENIA to najczęściej scam

 

Wydaje mi się ,że lepszym rozwiązaniem jest zapytanie się sprzedającego o odbiór osobisty albo zdjęcie z karteczką ,na której widnieje dzisiejsza data i to co sobie zażyczysz niż trzęsienie portkami i przez to stracenie możliwości zakupu czegoś po w miarę dobrej cenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Novii napisał:

Wydaje mi się ,że lepszym rozwiązaniem jest zapytanie się sprzedającego o odbiór osobisty albo zdjęcie z karteczką ,na której widnieje dzisiejsza data i to co sobie zażyczysz niż trzęsienie portkami i przez to stracenie możliwości zakupu czegoś po w miarę dobrej cenie.

no tak ale nie wytłumaczysz Harremu , który twierdzi, że  na allegro 99% ogłoszeń to scam ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sxgn napisał:

Pisałem trochę z Fox Komputer, podobno dla nich cena zakupu MSI RTX 3080 Ti Suprim X to dokładnie 8126,75 zł. Więc wynikałoby z tego, że marża wcale nie wynosi 70%. Kartę mają za 8299 zł. 

Ile w tym prawdy oczywiście nie wiem, i nie mam jak zweryfikować podanej przez nich kwoty ;)

Ta. Tak samo jak w dniu premiery kupiłem u nich gamerock 3080 ti za 11kola i x trio za 12k a teraz mają gamerock za 7.5 i x trio za 8k. Dzięki Bogu istnieje coś takiego jak zwrot w ciągu 14dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest msrp 3070 Ti? 2900zl? Bo już jest za 4100 na allegro. 

BTW krypto niezły dołek przez ostatnie 3 godziny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dhyde napisał:

Ta. Tak samo jak w dniu premiery kupiłem u nich gamerock 3080 ti za 11kola i x trio za 12k a teraz mają gamerock za 7.5 i x trio za 8k. Dzięki Bogu istnieje coś takiego jak zwrot w ciągu 14dni

No tak, bo oni kupują po 3k i pchają po 12.

Pality akurat sklepy mają dostępne akurat w względnie niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie karty graficzne musza mieć wysokie marże co jest naturalnym zjawiskiem na rynku.

Chociażby słynne ubrania. Mówimy o tych z wyższego segmentu. Sprzedawane w sklepie za 200 czy 300 a brane od producenta za 60 czy 70 zł. Może i nawet za 40 zł ... na ubraniach nieraz jest przebicie 3-4 razy, czyli 300 czy 400%. Nie przez przypadek właściciele najwiekszych firm odzieżowych są miliarderami.

Nie inaczej zapewne jest w przypadku grafik.
Skąd nagle Morele mogą dac cenę 4200 za 3070ti ? Bo moga dac też cenę 3000 zł i nadal zapewne wyjdą z tego z zyskiem. 

U Expertów kupiłem gdzieś z 1.5 mies. temu 3090 za 9600 zł, gdy ceny były normalnie 12500 .. i normalnie odebrałem itd. Pewnie kupili ta kartę za jakieś 6 czy 7 tys. i nic się nie przejmowali : ]

  • Haha 1
  • Confused 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marian666666 napisał:

Drogie karty graficzne musza mieć wysokie marże co jest naturalnym zjawiskiem na rynku.

Chociażby słynne ubrania. Mówimy o tych z wyższego segmentu. Sprzedawane w sklepie za 200 czy 300 a brane od producenta za 60 czy 70 zł. Może i nawet za 40 zł ... na ubraniach nieraz jest przebicie 3-4 razy, czyli 300 czy 400%. Nie przez przypadek właściciele najwiekszych firm odzieżowych są miliarderami.

Nie inaczej zapewne jest w przypadku grafik.
Skąd nagle Morele mogą dac cenę 4200 za 3070ti ? Bo moga dac też cenę 3000 zł i nadal zapewne wyjdą z tego z zyskiem. 

U Expertów kupiłem gdzieś z 1.5 mies. temu 3090 za 9600 zł, gdy ceny były normalnie 12500 .. i normalnie odebrałem itd. Pewnie kupili ta kartę za jakieś 6 czy 7 tys. i nic się nie przejmowali : ]

Dokładnie. W lutym kupiłem 3090 x trio w bitcomputer.pl za 8k, więc pewnie też kupili za 6-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, sxgn napisał:

Pisałem trochę z Fox Komputer, podobno dla nich cena zakupu MSI RTX 3080 Ti Suprim X to dokładnie 8126,75 zł. Więc wynikałoby z tego, że marża wcale nie wynosi 70%. Kartę mają za 8299 zł. 

Ile w tym prawdy oczywiście nie wiem, i nie mam jak zweryfikować podanej przez nich kwoty ;)

Miło ze strony Fox Komputer, że przygodnemu internaucie zdradzają swoje tajemnice handlowe ;)

  • Haha 6
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Novii napisał:

Wydaje mi się ,że lepszym rozwiązaniem jest zapytanie się sprzedającego o odbiór osobisty albo zdjęcie z karteczką ,na której widnieje dzisiejsza data i to co sobie zażyczysz niż trzęsienie portkami i przez to stracenie możliwości zakupu czegoś po w miarę dobrej cenie.

no jak lubisz tracisz czas to pewnie, ale normalny człowiek widząc 50% niższa cenę niż gdziekolwiek indziej po prostu omija ofertę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 99% tych super ofert z allegro Z JAKIEGOŚ TAJEMNICZEGO POWODU zawsze są z malutkich maluteńkich wsi leżących bezpośrednio przy jakiejś granicy (i to niekoniecznie z Niemcami), przynajmniej 2 godziny samochodem od jakiegokolwiek miasta

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, hary_gee napisał:

no jak lubisz tracisz czas to pewnie, ale normalny człowiek widząc 50% niższa cenę niż gdziekolwiek indziej po prostu omija ofertę

Generalnie to preferuje spędzić te 15 sekund na napisanie wiadomosci z prosba o customowe zdjęcie i odbior osobisty niż wydać 1.5-2k więcej ,ale oczywiście to każdego indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Novii napisał:

Generalnie to preferuje spędzić te 15 sekund na napisanie wiadomosci z prosba o customowe zdjęcie i odbior osobisty niż wydać 1.5-2k więcej ,ale oczywiście to każdego indywidualna sprawa.

Jaki interes ma sprzedajacy zeby brać 2k mniej od ceny rynkowej? To nie jest okazja tylko scam. Okazja to moze być pare stów poniżej rynkowej żeby sprzedać tego samego dnia. 

 

Juz sam fakt ze karta jest nowa i ma gwarancję do wrzesnia 22 słabo się układa. 

Edytowane przez m4rkiz
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, m4rkiz napisał:

Jaki interes ma sprzedajacy zeby brać 2k mniej od ceny rynkowej?

cena rynkowa GPU dzisiaj to pojęcie względne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

cena rynkowa GPU dzisiaj to pojęcie względne

Owszem, ale piszę o sytuacji hipotetycznej.

Mozna przyjąć że w przypadku rzeczy ktore sie sprzedają chodzi o średnią z allegro z ostatnich kilku dni - i potrafię zrozumieć że ktoś wystawia kartę kilka stów taniej, ale jaki miałby interes wystawiać ją taniej o kilka tysiecy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fowo napisał:

Przede wszystkim 99% tych super ofert z allegro Z JAKIEGOŚ TAJEMNICZEGO POWODU zawsze są z malutkich maluteńkich wsi leżących bezpośrednio przy jakiejś granicy (i to niekoniecznie z Niemcami), przynajmniej 2 godziny samochodem od jakiegokolwiek miasta

Czy wy przypadkiem nie mylicie allegro, które jest najbezpieczniejszym miejscem do zakupów w Polsce z allegro lokalnie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, odnosiłem się do oferty 6900 XT z porpzedniej strony. Samemu bardzo rzadko korzystam z Allegro więc dla mnie to wszystko i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tgolik napisał:

Czy wy przypadkiem nie mylicie allegro, które jest najbezpieczniejszym miejscem do zakupów w Polsce z allegro lokalnie?

Ludziom chodzi o OGŁOSZENIA na allegro lokalnie, czyli coś bez opcji ''kup teraz'' czy licytacji, sama informacja, że ktoś coś gdzieś ma na sprzedaż i może wysłać za pobraniem. Co do samego Allegro - chyba w styczniu koleś sprzedawał 5 sztuk 3080 TUF coś ok. 5 kafli, zdjęcia z kart w chacie i takie tam. Tydzień po tym jak ludzie wszystko wykupili, konto już było zablokowane z negatywami w komentarzach. Sam tutaj wklejałem screeny z tego wałka.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...