Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Ludzie kupowali 3090 do grania pomimo tego iz nie wykorzystaja takiej ilosci vram, a Ty piszesz, ze nagle 3080ti sporo tansza o podobnej wydajnosci do 3090 jest dla nikogo  :rotfl: Za 6-6.5k to beda z pocalowaniem raczki kupowac :D

Odpisywałem na post w którym @marian666666 stwierdził że 3080ti to karta dla profesjonalistów, a ty mi wyjeżdżasz z graczami. Z co do graczy to ze względu na stan rynku ci których było stać kupowali co się dało, są tacy którzy chcą mieć wszystko "naj" i ich na to stać. Oni dalej będą kupować 3090 bo kto bogatemu zabroni? Po co zawracać sobie głowę 3080ti jak można mieć 3090 i mieć więcej wszystkiego? A jak ktoś nie ma nieograniczonego budżetu to po co wydawać 50% więcej za 10% szybszą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RENMEi napisał:

Ja chętnie kupię właśnie 3080Ti, jak jakiś fajny model zejdzie poniżej 7k. Swojego 3080 Suprima kupionego za 4k w X-komie sprzedałem za 8k jak zobaczyłem niebezpieczne wzrosty temperatur na pamięciach, gdzie nawet w grach potrafiły przebić 100 stopni, później oczywiście tego żałowałem, ale widząc obecny trend, wcale źle na tym nie wyszedłem :).

Kiedy sprzedales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, ODIN85 napisał:

Ja nawet tego nie monitoruje?

 No jak nie masz karty to co masz monitorować ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Valkiria napisał:

Ilu znasz graczy, którzy kupili 3090?

Litwickiego znam.:whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, ODIN85 napisał:

A kogoś osobiście?

U mnie większość znajomych siedzi na konsolach.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem na fb ogłoszenie z Gigabyte RTX 3080Ti Gaming OC za 5000zł. Karta ponoć nowa i zaplombowana folia jeszcze. Niestety nie mogę znaleźć tego ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Novii napisał:

PNY GeForce RTX 3080 Ti XLR8 Gaming Revel Edition Grafikkarte - 12GB GDDR6X, 3x DisplayPort/HDMI bei notebooksbilliger.de

Chyba najtańszy rtx 3080ti, którego widziałem do tej pory, ale nie wiem czy PNY jest godne polecenia.

Mniej więcej ta sama kasa co zalegający Zotac na morele. 

11 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Dzisiaj widziałem na fb ogłoszenie z Gigabyte RTX 3080Ti Gaming OC za 5000zł. Karta ponoć nowa i zaplombowana folia jeszcze. Niestety nie mogę znaleźć tego ogłoszenia.

Nie widzę sensu sprzedawać 3080 ti poniżej msrp. W normalnych czasach taki gaming byłby pewnie w cenie 6000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Litwickiego znam.:whee:

On tutaj będzie legendą już na zawsze 8:E

Tym bardziej po czynie,który odwalił w zeszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

A kogoś osobiście?

Cyrix :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Spl97 napisał:

On tutaj będzie legendą już na zawsze 8:E

Tym bardziej po czynie,który odwalił w zeszłym roku.

Możesz przypomnieć, bo nie kojarzę aukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ogider napisał:

i 5 tka z przodu

16f63047f95e63a0dbc8730a6e4e6264d72c6d01.jpeg

Co to za stronka z ciekawosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Możesz przypomnieć, bo nie kojarzę aukcji ?

Wziął kredyt na RTX-a,sfinansował z tego kredytu nowego 3090 za 7 czy 8 tys.zł.Poużytkował trochę to GPU i nie wiadomo do końca z jakich przyczyn,ale opchnął na allegro(już nie pamiętam za ile dokładnie poszło) tak,że wyszedł na tym dealu stratny.
To GPU kupił od niego jeden z forumowiczów.Dlatego co jakiś czas Litwicki jest tu wspominany.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AvengerGT napisał:

Mniej więcej ta sama kasa co zalegający Zotac na morele. 

Nie widzę sensu sprzedawać 3080 ti poniżej msrp. W normalnych czasach taki gaming byłby pewnie w cenie 6000 zł. 

Znalazłem to ogłoszenie. 

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meanhwile xkom

image.png.219622ae731bed5fc1aeaaa965ca8bf8.png

 

może oni myślą że lada moment wszystkie karty z innych sklepów się wyprzedadzą i będą mieli monopol na rynek? 162 and counting...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fowo napisał:

meanhwile xkom
może oni myślą że lada moment wszystkie karty z innych sklepów się wyprzedadzą i będą mieli monopol na rynek? 162 and counting...

Ja myślę, że po prostu złożyli wielkie zamówienia u dostawców, kiedy ceny były wysokie i teraz próbują odbić sobie koszty (albo ograniczyć straty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w X szykuje się jakiś tydzień komponentów etc., gdzie rzucą trochę GPU.

Edytowane przez Dreggo11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Fowo napisał:

może oni myślą że lada moment wszystkie karty z innych sklepów się wyprzedadzą i będą mieli monopol na rynek? 162 and counting...

 

2 minuty temu, Axymerion napisał:

Ja myślę, że po prostu złożyli wielkie zamówienia u dostawców, kiedy ceny były wysokie i teraz próbują odbić sobie koszty (albo ograniczyć straty)

Oni zbierają kasę dla Rakowa Częstochowa,które potrzebuje kasy na wzmocnienia składu na eliminacje do europucharów w lipcu 8:E.Innego wytłumaczenia nie potrafię znaleźć.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XKOM zawsze ma opoznione działanie, dłuuugo mieli najnizsze ceny na rynku, nikt im wtedy nie dorównywał (jakieś 2-3 mies. temu), to teraz mają najwyższe i je tradycyjnie trzymają

moim zdaniem oni biora te karty za jakieś 3000 zł ... dlatego absolutnie nie śpieszy im się ze sprzedażą ... aż w pewnym momencie (za tydzień czy dwa) zrobią wyprzedaż i z 6000 zjadą w ciągu minuty na okolice 4000, coś w tym deseniu : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dreggo11 napisał:

Albo w X szykuje się jakiś tydzień komponentów etc., gdzie rzucą trochę GPU.

Było coś takiego tydzień temu. Najtańszy RTX 3070 był chyba za 5399 zł w promocji :E W tym czasie szło wyrwać bez problemu 3070TI Gaming OC za 4300 zł na Morele czy Komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marian666666 napisał:

XKOM zawsze ma opoznione działanie, dłuuugo mieli najnizsze ceny na rynku, nikt im wtedy nie dorównywał (jakieś 2-3 mies. temu), to teraz mają najwyższe i je tradycyjnie trzymają

moim zdaniem oni biora te karty za jakieś 3000 zł ... dlatego absolutnie nie śpieszy im się ze sprzedażą ... aż w pewnym momencie (za tydzień czy dwa) zrobią wyprzedaż i z 6000 zjadą w ciągu minuty na okolice 4000, coś w tym deseniu : ]

Sklep ma za zadanie zarabiać pieniądze, a nie kisić towar ;)

Po co mieliby czekać z tym zejściem ceny? Gdyby dali taką cenę tydzień, dwa temu, to wszyscy kupowaliby u niech, a nie w morelkach gdzie schodzą teraz jak ciepłe bułeczki ;)

Prędzej bym się doszukiwał ich niechęci sprzedawania graf aby mieć je do wkładania do gotowych zestawów, na których mają jeszcze wyższą marżę w zł. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie. :E 

w większości sklepów np w morele większość innych kart wciąż trzyma się na poziomie ~5300. W xkomie zaczynają się od 5800 a średnia to 6200

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-KOm wkłada karty do gotowych zestawów i przez to nie przejmują się ceną kart....
uwierzyłbym lecz mam dwa powody żeby miec własne teorie i to ze sporymi dowodami : ]

1. Kart im ciągle przybywa, nie ubywa. 5 dni temu mieli 115 kart 3070 Gaming OC, dzisiaj 160. Oznaczałoby że kart ciągle przybywa i przybywa bez końca.

2. Był tu taki jeden, nie wiem nie znam, który twierdził że bodajże 5 sztuk 3070 sprzeda za bodajże 3500 zł w czasach kiedy chodziły po 6000 zł i że jeszcze na tym zarobi. Karty ponoć brał od dystrybutora. Wierzyć nie wierzyć aczkolwiek sklepy potrafią o siebie zadbac i na pewno bardzo rzadko ponosza straty, na pewno nie na 1 tys. kart, a tyle obecnie siedzi w XKOmie  : ] 

3. XKOM jest sklepem w którym karty graficzne są ważne, nie jest to element dodatkowego dochodu jak w Media czy Euro (stanowiącego 0.01 procenta sprzedaży). Dla XKOMu  karty graficzne to ważna część o którą trzeba dbać.

Tyle w teorii : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...