Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, wzmak123 napisał:

2000-2500zł czy 2500-3000zł

Gdybym miał zgadywać, to patrząc na to co się ostatnio dzieje, to jest szansa jeszcze w lipcu na ceny poniżej 2.5k za 3060.  Może nawet bliżej 2k, jak 2.5k. Pod kilkoma warunkami - że krypo nie wystrzeli, dalej będą dostawy gpu i nie złamią zabezpieczeń. Ale to takie wróżenie, bo obiecać nic nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakby zrobili 3999zł to jeszcze dziś wszystkie by zeszły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M1chuLuj napisał:

Chłopaki kto ma z was 3060 ti zamówioną i jeszcze nie dostał ?

 

Czekam od końca grudnia. Jeszcze parę dni i będzie poł roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ffallen napisał:

Pewnie jakby zrobili 3999zł to jeszcze dziś wszystkie by zeszły...

Zesrały by się z takim skąpym plebsem. Chciałby, ale się boi..bo jeszcze 2zł będzie taniej za tydzień, hold srold...dzisiaj już ten sprzedawca miał za 4053pln i nic nie zeszło. Kto miał kupić, to kupił.

  • Haha 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maspex napisał:

Zesrały by się z takim skąpym plebsem. Chciałby, ale się boi..bo jeszcze 2zł będzie taniej za tydzień, hold srold...dzisiaj już ten sprzedawca miał za 4053pln i nic nie zeszło. Kto miał kupić, to kupił.

Skąpy plebs bo nie kupuje za 200% ceny? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maspex napisał:

Zesrały by się z takim skąpym plebsem. Chciałby, ale się boi..bo jeszcze 2zł będzie taniej za tydzień, hold srold...dzisiaj już ten sprzedawca miał za 4053pln i nic nie zeszło. Kto miał kupić, to kupił.

wystawił za 4050? na ile? na 2 minuty? obserwuję tę aukcje cały dzień i tylko przez 2 minuty było 4050

i pracujesz tam czy co, że twoim zdaniem płacenie 4k za kartę wartą 3k jest ok a ci którzy nie chcą tyle dać to plebs? to jest dosłownie podkręcona 3070 z gorącymi pamięciami + blokadą kopania krypto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukibossss napisał:

Uuu 2080ti widzę też trochę tanieją:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-geforce-rtx-2080-ti-rog-strix-oc-11gb-gddr6-izn

Jak na dzisiejsze czasy to spoko cena.

Tylko jak na dzisiejsze ceny. Jak ceny wrócą do normy to nowy właściciel będzie sobie pluł w twarz że mógł kupić za tyle rtx 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic ciekawego. Stara karta. Ceny cały czas lecą. HOLD.

Zastanawia mnie jak to jest, że sklepy powystawiały karty za 11-12tys a teraz są po 7tys. W dwa tyg tak poleciały ceny. To po jakich cenach miały z hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu-pitu, a krypto ani widzi spadać dalej. W związku z tym po chwilowej euforii ceny GPU też raczej niemrawo, powrotu do visionków po 4k z zeszłego tygodnia nie widać. Zacząłem ostatnio wchodzić na wątek, bo po ponad pół roku na głodzie i stareńkim awaryjnym Radeonie przez moment zacząłem wierzyć w powrót do gamingu. Ale kuźwa nie, 200% ceny to co prawda lepiej niż 300% ceny, ale nadal do rzyci. A w tym tempie (co słusznie niektórzy zauważają), to jakiekolwiek normalniejsze ceny pojawią się na premierę 4xxx (które równie dobrze znów mogą mieć problemy z dostępnością).

Poprzyglądam się jeszcze ten tydzień, ale chyba przyjdzie wrócić do statusu "wieczny czekacz". Albo na konsolę zapolować.

Edytowane przez Prpht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Prpht napisał:

My tu pitu-pitu, a krypto ani widzi spadać dalej. W związku z tym po chwilowej euforii ceny GPU też raczej niemrawo, powrotu do visionków po 4k z zeszłego tygodnia nie widać. Zacząłem ostatnio wchodzić na wątek, bo ponad pół roku na głodzie i stareńkim awaryjnym Radeonie przez moment zacząłem wierzyć w powrót do gamingu. Ale kuźwa nie, 200% ceny to co prawda lepiej niż 300% ceny, ale nadal do rzyci. A w tym tempie (co słusznie niektórzy zauważają), to jakiekolwiek normalniejsze ceny pojawią się na premierę 4xxx (które równie dobrze znów mogą mieć problemy z rozdzielczością).

Poprzyglądam się jeszcze ten tydzień, ale chyba przyjdzie wrócić do statusu "wieczny czekacz". Albo na konsolę zapolować.

ej z jakiego jesteś sklepu, że ci tak zależy by ktoś kupił grafikę po zawyżonej cenie? właśnie jest gamerock oc 3070 ti za 4025

sorki nie oc ale zwykły ale tak i tak 

z takim tempem zobaczymy za kilka tygodni 3070 ti po 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2500 za 3070ti to w miarę rozsądna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobra kurde zle zrozumiaelm wszystko ide spac bo juz nie mysle logicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 22:29, JDM napisał:

No widzisz, do rozproszenia jest 70W więcej mocy, a tu tylko 80g więcej, ech, ten Gigabyte ;) I znowu nie dali termopadów na VRM :/ A niżej to, o czym pisałem, tzw. kultura pracy, dla 3070 oczywiście:
fd426f7ee8926.png

Myślałem, że już zakończyliśmy temat RTX 3070 :). Ja kupuję 3070Ti i już ustaliliśmy że Gigabyte dał do niej chłodzenie wielkością z 3080.

Zerknij na tabelę niżej. Gigabyte ma najniższe temperatury na pamięciach, niższą nawet od Suprim X :). Rdzeń też dobrze, bo 68C przy normalnym (gaming) biosie i 39,2dBa. Suprim X przy gaming biosie ma 66C i 37 dBa, czyli 2C i 2dBa mniej. Chyba jednak Gigabyte odrobił pracę domową? :)

obraz.png.e5f5fd746bd96bcdd83bde4b9dcad590.png

Jeszcze z 3070Ti Palita można porównać, a przewijają się tutaj w postach pytania o Palita. Gigabyte moim zdaniem wypada bardzo dobrze w tym zestawieniu. Co ciekawe - Gigabyte jest też lżejszy od MSI i Palita :). Widać nie wszystkie gramy idą w chłodzenie, albo po prostu chłodzenie Gigabyte jest wydajne. Co nie zmienia faktu, że Suprim X w dalszym ciągu najbardziej mi się podoba spośród RTX :).

Edytowane przez SanczoPanczo86
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena kusząca :thumbup: bo w innych miejscach obniżki jakby wyhamowały. Tylko pytanie jak z wygląda sprawa z gwarancją u tego typu małych sprzedawców z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Aert napisał:

Czekam od końca grudnia. Jeszcze parę dni i będzie poł roku.

Ja czekam od 10 grudnia :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek00 napisał:

myślę, że 3070 ti będą poniżej 3k zł, jeszcze w tym roku

Na moje nie ma na to żadnych szans w obliczu tego co się dzieje od dłuższego czasu i jak bardzo rynek jest spragniony, ale wiadomo bardzo chciałbym się mylić :D Póki co wszystko w okolicach 4500zł się w miarę spokojnie wyprzedaje więc sklepy nie mają motywacji. Jak dla mnie wystarczy 4k za 3070ti, oczywiście z jakiegoś pewnego sklepu i jest ok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuBBa napisał:

Na moje nie ma na to żadnych szans w obliczu tego co się dzieje od dłuższego czasu i jak bardzo rynek jest spragniony, ale wiadomo bardzo chciałbym się mylić :D Póki co wszystko w okolicach 4500zł się w miarę spokojnie wyprzedaje więc sklepy nie mają motywacji. Jak dla mnie wystarczy 4k za 3070ti, oczywiście z jakiegoś pewnego sklepu i jest ok ;) 

Rynek BYŁ spragniony. Wykresy miesięczne na krypto pokazują zupełnie coś innego od twoich oczekiwań utrzymania cen Kart powyżej 4 tyś. Tak zapytam, czy ktoś ostatnio widział post od osób które własnie zakupiły karty przez boty- NIE  bo karty są dostępne i ceny z dnia na dzień spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szmitu napisał:

a stówka więcej wersja OC https://allegro.pl/oferta/palit-rtx-3070ti-gamerock-oc-8gb-gddr6x-256bit-10860452692

co najlepsze, nie schodzą od strzała. mysle, ze w lipcu 3500 realna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukibossss napisał:

Uuu 2080ti widzę też trochę tanieją:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-geforce-rtx-2080-ti-rog-strix-oc-11gb-gddr6-izn

Jak na dzisiejsze czasy to spoko cena.

Czy asus nie ma przypadkiem 3 lat gwarancji? Moim zadaniem ktoś kto kupił tą kartę, został oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcin_21 napisał:

te 3070ti trochę kiepawe wyszły, czy mi się tylko zdaje? 2-3 FPS więcej od 3070, brak startu do 3080.

Dużo większy pobór prądu a zysk około 5% fps w 1440p. Jeśli cena byłaby 5% wyższa, to by się opłacało ;) Nie wiem jeszcze jak z temperaturami, bo 3070Ti ma DDR6X a te podobno dużo cieplejsze od DDR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marcin_21 napisał:

te 3070ti trochę kiepawe wyszły, czy mi się tylko zdaje? 2-3 FPS więcej od 3070, brak startu do 3080.

To,że 3070 Ti wychodzą wręcz fatalnie pod względem wydajności oraz poboru prądu jest prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...