Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Valkiria napisał:

Jeszcze trochę, i będą przerzucać do kolejki na RTX 4xxx...?  Warto czekać półtorej roku...

Ja też już chyba zacznę czekać na serię RTX 40xx. Chyba, że dostanę kartę z X-komu w cenie premierowej z dnia zamówienia.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TheKwasiu napisał:

Co za różnica, EVGA EU to żart a ta kolejka to po prostu ściema, wysłali może z 10szt. 3080ti i ani jednej 3070ti do EU... A od premiery już trochę minęło, za to w NA kolejka leci całkiem sprawnie. EVGA niestety EU oblewa ciepłym moczem i zanim na kartę się doczekasz to już będą ogólno dostępne...

Dokładnie,europejska kolejka to jakaś kpina jest,nawet tego maila jeszcze nie dostałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Spl97 napisał:

Dokładnie,europejska kolejka to jakaś kpina jest,nawet tego maila jeszcze nie dostałem :E

Ja z EU też nie dostałem jeszcze ;) Sporo ludzi się pozapisywało na evga.com i czekają w kolejce NA, będzie lekkie zdziwko jak przyjdzie ich kolej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NA nawet nie próbowałem zapisać i tak nie mam w USA kogoś znajomego,który by pomógł sprowadzić GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie sprawdzic czy jestem zapisany na NA czy EU? Bo przyszedl mi mail a ja zapomnialem juz nawet, ze sie kiedys tam zapisałem do EVGA...

EDIT:

Nevermind... Zapisany jestem na NA niestety... :E

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzęsienie ziemi co do cen faktycznie nastąpiło, ale jeśli nie będzie wstrząsów wtórnych to aktualne ceny dalej są śmieszne.

Wyzysk trwa dalej, niektórzy ulegli jednak zjawisku "Panie okazja"...!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ceny kart się zatrzymały przez... drożejące ETH oraz brak sprawnego wdrożenia kart z LHR do sklepów.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, aureumchaos napisał:

A gdzie sprawdzic czy jestem zapisany na NA czy EU? Bo przyszedl mi mail a ja zapomnialem juz nawet, ze sie kiedys tam zapisałem do EVGA...

wejdź na eu.evga.com, zaloguj się na swoje konto i masz tam my notify, zobacz czy coś masz, jak nie to zaloguj się na evga.com i tam zobacz, jak masz na evga.com to tylko do NA wysyłają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie że na zakup macie 8 godz od otrzymania maila z linkiem do płatności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheKwasiu napisał:

wejdź na eu.evga.com, zaloguj się na swoje konto i masz tam my notify, zobacz czy coś masz, jak nie to zaloguj się na evga.com i tam zobacz, jak masz na evga.com to tylko do NA wysyłają.

 

Taa juz ogarnalem.. mam na NA niestety... niech se leza zobacze kiedy bym sie dopchal do kart u nich :D Zapisałem sie jakos 9/10 wiec niedlugo rok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Spl97 napisał:

Na razie ceny kart się zatrzymały przez... drożejące ETH oraz brak sprawnego wdrożenia kart z LHR do sklepów.

Na szczęście 3070ti i 3080ti dalej beda coraz tańsze bo żaden górnik tego nie dotknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by jakiś górnik chciał to ja się chętnie zamiennie, 3080 strix na wersje TI :D.  Śmiało nie krępować się, pisać dniami i nocami. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Novii napisał:

Na szczęście 3070ti i 3080ti dalej beda coraz tańsze bo żaden górnik tego nie dotknie.

No zobaczymy jak się sytuacja potoczy. Trzeba obserwować rynek.

55 minut temu, Miton napisał:

Trzęsienie ziemi co do cen faktycznie nastąpiło, ale jeśli nie będzie wstrząsów wtórnych to aktualne ceny dalej są śmieszne.

Wyzysk trwa dalej, niektórzy ulegli jednak zjawisku "Panie okazja"...!

Może po prostu niektórzy czekają już od jesieni 2020 na nową grafikę, do tej pory jej nie otrzymali i udało im się odłożyć dodatkowy pieniądz na jej zakup? ;). Bardzo wysokie ceny utrzymywały się praktycznie od lutego do czerwca. Ostatnie 1-2 tygodnie przyniosły nam 'odwilż'. Ceny przykładowo RTX 3070 spadły z poziomu 7k do 4--4,5k obecnie. Do tego pojawiły się 3070Ti, które owszem pobierają więcej energii i mają ogranicznik kopania ETH, ale w grach generują kilka klatek więcej i przy tym są odrobinę tańsze (albo porównywalne) od 3070. Prawda jest taka, że nikt nie wiem, kiedy i jak bardzo ceny spadną. Jak ktoś chce dalej czekać, niech czeka. Jak ktoś chce teraz kupować, niech kupuje. Wolny rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Novii napisał:

Na szczęście 3070ti i 3080ti dalej beda coraz tańsze bo żaden górnik tego nie dotknie.

Ja taki pewny póki co nie jestem,gdyż myślę,że 3070 Ti oraz 3080 Ti mają pewną korelację ceny z odpowiednio 3070 i 3080.Tak będzie,dopóki 3070 oraz 3080 nie zostaną całkowicie zastąpione przez odpowiedniki z LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z moich obserwacji, patrząc ilu ludzi w przeciągu tych chorych miesięcy "kupuje" karty to widać, że stan komuny (puste półki, taniej kupić drożej sprzedać), jest głęboko zakorzeniony nawet w nowym pokoleniu. Sperma sporo danych przenosi

?

Starzy cinkciarze, dzieci biznesmeni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Miton napisał:

A tak jeszcze z moich obserwacji, patrząc ilu ludzi w przeciągu tych chorych miesięcy "kupuje" karty to widać, że stan komuny (puste półki, taniej kupić drożej sprzedać), jest głęboko zakorzeniony nawet w nowym pokoleniu. Sperma sporo danych przenosi

?

Starzy cinkciarze, dzieci biznesmeni ?

Z drugiej strony do końca 2020 i początku  21 kart było sporo i w dobrych cenach. Jak ktoś poluje od września i dalej nie ma to trochę Gamoń z niego. Ludzie na forum tutaj mieli po kilka sztuk i wybierali sobie która lepsza, która gorsza itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ktosiek800 napisał:

Nie gamoń, tylko sytuacja na rynku była kompletnie nie do przewidzenia, że to AŻ tak wyszybuje w powietrze

Należy też pamiętać, że cześć osób postawiła na jeden sklep i została bez uprzedzenia wydymana. Czekali po 2-3 miesiące żeby dostać anulację, a w tym czasie ceny rosły.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Miton napisał:

A tak jeszcze z moich obserwacji, patrząc ilu ludzi w przeciągu tych chorych miesięcy "kupuje" karty to widać, że stan komuny (puste półki, taniej kupić drożej sprzedać), jest głęboko zakorzeniony nawet w nowym pokoleniu. Sperma sporo danych przenosi

?

Starzy cinkciarze, dzieci biznesmeni ?

Widać po tym wpisie, że komuna to stan umysłu. Ma być tak jak ja sobie życzę - dla wszystkich po równo i najlepiej za darmo...?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ktosiek800 napisał:

Nie gamoń, tylko sytuacja na rynku była kompletnie nie do przewidzenia, że to AŻ tak wyszybuje w powietrze. Sporo osób było pokolejkowanych w sklepach i po prostu nie chcieli dać zarobić skalpelom - tu nic nie dało się przewidzieć wg. mnie. Jedni płakali gdy brali od konika TUFa OC za 4,4k, gdzie teraz by po nóżkach każdego wycałowali za takie ceny. Fajnie się ocenia pewne rzeczy z perspektywy 6m+ ;-)

Za 4,4tys nikogo po girach nie będę lizał.

Na tą chwilę rtx 3080 powinien kosztować 3,5tys- choć moim zdaniem dalej drogo.

Przeskoczy się na konsolę i tyle w temacie.

1 minutę temu, Valkiria napisał:

Widać po tym wpisie, że komuna to stan umysłu. Ma być tak jak ja sobie życzę - dla wszystkich po równo i najlepiej za darmo...?

Nie no lepiej demokracja południowo-amerykańdska z psycholem u władzy. Wszystko dla wąskiej grupy społecznej, a plebs niech się ślini i wie gdzie jego miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Miton napisał:

 

Na tą chwilę rtx 3080 powinien kosztować 3,5tys- choć moim zdaniem dalej drogo.

 

Najlepiej gbydby to bylo za darmo, prawda??

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Miton napisał:

A tak jeszcze z moich obserwacji, patrząc ilu ludzi w przeciągu tych chorych miesięcy "kupuje" karty to widać, że stan komuny (puste półki, taniej kupić drożej sprzedać), jest głęboko zakorzeniony nawet w nowym pokoleniu. Sperma sporo danych przenosi

?

Starzy cinkciarze, dzieci biznesmeni ?

Wyczuwam żal? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miton napisał:

Nie no lepiej demokracja południowo-amerykańdska z psycholem u władzy. Wszystko dla wąskiej grupy społecznej, a plebs niech się ślini i wie gdzie jego miejsce?

Nie ma czegoś takiego, jak demokracja południowo-amerykańska, tak samo jak nie ma demokracji liberalnej. To są neomarksistowskie wymysły. Albo jest demokracja, albo jej nie ma. A czy Ty się wpisujesz w śliniący plebs, to Twoja sprawa.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Czyżby w Morelkach pojawiły się pierwsze zwroty? :)

morele zwrot rtx.jpg

Zaraz bedzie "moja" 3080 Ti Vision OC :szczerbaty:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3080 Gaming OC chwalisz i polecasz, ale 3080Ti Vision OC już nie spełniła Twoich oczekiwań? Jakość wykonania obu na podobnym poziomie? Zdaje się, że Vision różni się po prostu kształtem chłodzenia i kolorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...