Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, pwitcher napisał:

Z drugiej strony do końca 2020 i początku  21 kart było sporo i w dobrych cenach. Jak ktoś poluje od września i dalej nie ma to trochę Gamoń z niego. Ludzie na forum tutaj mieli po kilka sztuk i wybierali sobie która lepsza, która gorsza itp. 

To nie do końca tak, że jeśli ktoś nie kupił to gamoń z niego, po prostu nie miał szczęścia...sam w zeszłym roku miałem zamówione w różnych sklepach chyba z 5 czy 6 x 3060ti i 4 x 3070. No i jak widać ciągle czekam na kartę do drugiego kompa (teraz to w gruncie rzeczy czekam aż trochę ceny spadną żeby coś kupić, bo nie liczę na 3060ti z morele za niecałe 2200) :E Dobrze że choć jednego 3070 udało się wyrwać pod koniec grudnia?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pwitcher napisał:

Z drugiej strony do końca 2020 i początku  21 kart było sporo i w dobrych cenach. Jak ktoś poluje od września i dalej nie ma to trochę Gamoń z niego. Ludzie na forum tutaj mieli po kilka sztuk i wybierali sobie która lepsza, która gorsza itp. 

Ale jak ktoś zainteresował się tematem dopiero w lutym tego roku, to już za bardzo wyboru/szans nie było aby kupić w std. cenach, bo ceny kart gwałtownie rosły i dopiero teraz zaczęły spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzysiak napisał:

To nie do końca tak, że jeśli ktoś nie kupił to gamoń z niego, po prostu nie miał szczęścia...sam w zeszłym roku miałem zamówione w różnych sklepach chyba z 5 czy 6 x 3060ti i 4 x 3070. No i jak widać ciągle czekam na kartę do drugiego kompa :E

Problem w tym wątku nie polega na tym, że kto nie kupił to gamoń, a kto kupił, to cwaniak i górnik. Problem polega na przerzucaniu odpowiedzialności za brak kart na tych, którzy kupili lub mają czelność jeszcze teraz kupować po tych spekulanckich cenach. Przez to niektórzy koledzy nie są w stanie kupić dzisiaj karty w cenie MSRP i ból dupy doskwiera im bardziej niż hemoroidy kierowcy TIRA.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie górnicy oraz skalperzy,to by nie było problemów z dostępnością.Ba,nawet ceny GPU byłyby niższe niż obecnie.
Prawda jak widać,części osób boli i od tej prawdy nie uciekniecie.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Czyli 3080 Gaming OC chwalisz i polecasz, ale 3080Ti Vision OC już nie spełniła Twoich oczekiwań? Jakość wykonania obu na podobnym poziomie? Zdaje się, że Vision różni się po prostu kształtem chłodzenia i kolorem?

Tak, jakosc wykonania jest ta sama. Ale problem polega na tym ze zestaw chlodzenia 3080 Ti jest dokladnie taki sam jak w 3080, ale chyba zapomnieli, ze VRAM w 3080 Ti ma wieksza przepustowsc i to znaczy wyzsze temperatury. W 3080 na przyklad podczas grania w Cyberpunk w 4K max temp to 90C a w 3080 Ti to juz 100-102C... 

Edytowane przez dhyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzysiak napisał:

To nie do końca tak, że jeśli ktoś nie kupił to gamoń z niego, po prostu nie miał szczęścia...sam w zeszłym roku miałem zamówione w różnych sklepach chyba z 5 czy 6 x 3060ti i 4 x 3070. No i jak widać ciągle czekam na kartę do drugiego kompa (teraz to w gruncie rzeczy czekam aż trochę ceny spadną żeby coś kupić, bo nie liczę na 3060ti z morele za niecałe 2200) :E Dobrze że choć jednego 3070 udało się wyrwać pod koniec grudnia?

Nie chciałem nikogo obrazić, jeśli ktoś się tak poczuł to przepraszam. Ale już w dniu premiery były problemy z dostępnością.  Cena 3299 do której się większość odnosi i to był mit od samego początku, w dzień premiery ceny poszły do góry.  I teraz jak czytam wpisy typu ''bez laski, karta nie warta 3,500 '' a co dopiero 4000, to taki ktoś będzie siedział na integrze do serii 6000.  4 patyki za 3080 to zajebista cena oby taka była. 

 

Edytowane przez pwitcher
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam, sam sobie pluję w brodę bo rzeczywiście kto chciał we wrześniu, ten miał. Ja sobie pomyślałem, że mi się nie śpieszy i mogę poczekać te "max 2 miesiące" w x-komie zamiast polować. Jest prawie rok później i moje zamówienie jest na skraju anulacji z powodu wprowadzenia modeli LHR. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Spl97 napisał:

Gdyby nie górnicy oraz skalperzy,to by nie było problemów z dostępnością.Ba,nawet ceny GPU byłyby niższe niż obecnie.
Prawda jak widać,części osób boli i od tej prawdy nie uciekniecie.

Jęczysz, jęczysz i jęczysz... Na co trzeciej stronie tego wątku tylko "gdyby nie górnicy oraz skalperzy...." Nabijasz te posty seryjnie.

Jak się tak bardzo nudzisz, i jesteś taki mądry, to może przeprowadź analizę tego, co by było w Polsce, gdyby nie komuna od 1945 roku i podziel się z nami swoimi przemyśleniami. Może wtedy się dowiemy, kto za to wszystko odpowiada.

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Valkiria napisał:

Nie ma czegoś takiego, jak demokracja południowo-amerykańska, tak samo jak nie ma demokracji liberalnej. To są neomarksistowskie wymysły. Albo jest demokracja, albo jej nie ma. A czy Ty się wpisujesz w śliniący plebs, to Twoja sprawa.

Wszystko może być wymysłem.

I nie ma tak, że nie ma.

Ale widzę, że kolega stosuje zasadę "jednej prawdziwej prawdy"-tylko swojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grx napisał:

Ja się zgadzam, sam sobie pluję w brodę bo rzeczywiście kto chciał we wrześniu, ten miał. Ja sobie pomyślałem, że mi się nie śpieszy i mogę poczekać te "max 2 miesiące" w x-komie zamiast polować. Jest prawie rok później i moje zamówienie jest na skraju anulacji z powodu wprowadzenia modeli LHR. :E

Ja też sobie trochę pluję w brodę z dwóch powodów...za radą forum w grudniu nie odebrałem palita 3070 bo "za drogo, zaraz spadną i będziesz żałował, a przecież i tak masz klepnięte 3060ti w euro agd", a drugie to podesłałem kumplowi RX6800 zamiast samemu łykać?

 

edit

w sumie to z trzech...sprzedałem 5700XT za 2300 a później wywaliło ich cenę w kosmos 8:E

  • Sad 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Spl97 napisał:

Gdyby nie górnicy oraz skalperzy,to by nie było problemów z dostępnością.Ba,nawet ceny GPU byłyby niższe niż obecnie.
Prawda jak widać,części osób boli i od tej prawdy nie uciekniecie.

Gdyby nie gracze to bylby mniejszy problem z dostepnoscia kart dla gornikow. A ceny GPU by byly jeszcze nizsze teraz. Prawda jak widac, Cie boli i od tej prawdy nie uciekniesz. :)

  • Haha 2
  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysiak napisał:

a drugie po podesłałem kumplowi RX6800 zamiast samemu łykać?

Pfffff amator ;) Ogólnie jeśli miałeś kartę na przeczekanie, to nie masz czego żałować - co najwyżej nie zyskałeś na odsprzedaży. A jeśli chodzi o tego Palita 3070, to jest to kolejny dowód na to, żeby nie słuchać mędrców forumowych, tylko robić to, co intuicja podpowiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Valkiria napisał:

Jęczysz, jęczysz i jęczysz... Na co trzeciej stronie tego wątku tylko "gdyby nie górnicy oraz skalperzy...." Nabijasz te posty seryjnie.

Jak się tak bardzo nudzisz, i jesteś taki mądry, to może przeprowadź analizę tego, co by było w Polsce, gdyby nie komuna od 1945 roku i podziel się z nami swoimi przemyśleniami. Może wtedy się dowiemy, kto za to wszystko odpowiada.

Nieprawda! Jęczy jeszcze w innych wątkach np. w mining kopanie gpu :E

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysiak napisał:

Ja też sobie trochę pluję w brodę z dwóch powodów...za radą forum w grudniu nie odebrałem palita 3070 bo "za drogo, zaraz spadną i będziesz żałował, a przecież i tak masz klepnięte 3060ti w euro agd", a drugie po podesłałem kumplowi RX6800 zamiast samemu łykać?

Nie ma co sobie pluc teraz w brode. Nikt nie wiedzial cos sie stanie z ETH. Rownie dobrze mozesz sobie pluc w brode ze w grudniu nie kupiles krypto.

Edytowane przez Janusz_75
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

rtx 3080 tuf oc używany za 4500 zł - hot or not? 

dobra cena, fajna karta. Bierz poki sie komus nie odwidzi. ETH w gore cos idzie.

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

rtx 3080 tuf oc używany za 4500 zł - hot or not? 

dej, dej, dej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega koparkowicz robi likwidację farmy i taką cenę mi krzyknął :D świeżak, więc na pewno w kartach nie grzebał. ile to powinno mieć stopni na pamięciach w stresie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Spl97 napisał:

Gdyby nie górnicy oraz skalperzy,to by nie było problemów z dostępnością.Ba,nawet ceny GPU byłyby niższe niż obecnie.
Prawda jak widać,części osób boli i od tej prawdy nie uciekniecie.

Czytam to już n-ty raz, ludzie Ci tłumaczyli, ale Ty dalej swoje. Co jest z Tobą nie tak, że nie jesteś w stanie zrozumieć, iż skalperzy to nie przyczyna, a skutek słabej dostępności kart graficznych? Skalperzy tylko zmieniają kryterium zakupu w trakcie ograniczonej dostępności, ze szczęścia/bycia szybkim na zasobność portfela. Czy to dobre? Nie wiem, nie jestem politykiem. Ale faktem jest, że jeżeli nie umiałeś zgarnąć karty przed skalperami, to gdyby ich nie było, nadal byś jej nie dał rady kupić, zwyczajnie dlatego, że wciąż znalazł by się ogrom ludzi, który próbował by kupić te karty dla siebie.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wzrost/spadek spowodowany jest kryptowalutami i zdania nie zmienię :) ktoś mówi, że skoro kart byłoby dla wszystkich (górników, graczy) to nie byłoby takich cen. Ok, ale tak nie jest, bo wszystkie karty wykupowali górnicy.  BTC spada ponad 50% i nagle ceny kart spadają... W ciągu najbliższych kilku miesięcy będą wzrosty na krypto i ciekawe czy ceny kart będą spadać :)) 

1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

piękna cena, taka niesprawiedliwa :D 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kowallosu napisał:

kolega koparkowicz robi likwidację farmy i taką cenę mi krzyknął :D świeżak, więc na pewno w kartach nie grzebał. ile to powinno mieć stopni na pamięciach w stresie? 

pojedz do kolegi i niech wlaczy furmarka, czy cos. Sam zobaczysz do ilu dojdzie temp. pamieci. Mysle. ze do ok 90C jestes bezpieczny. Przy kopaniu pewnie bylo ok 100C..

Edytowane przez Janusz_75
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kowallosu napisał:

kolega koparkowicz robi likwidację farmy i taką cenę mi krzyknął :D świeżak, więc na pewno w kartach nie grzebał. ile to powinno mieć stopni na pamięciach w stresie? 

Jeśli to jest wersja bez OC, to się nawet nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...