Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

jeden typek na fb napisał, że ma na sprzedaż 3070 ti gamerock za 3999, się tak zastanawiam czy warto czekać na niższe ceny czy  brać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem kupić 3080ti jak latały po 12k i wkleiłbym w sygnaturkę scan paragonu,  teraz jak już za niecałe 7k można dostać niezła sztukę to troche obciach.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrecki napisał:

Mogłem kupić 3080ti jak latały po 12k i wkleiłbym w sygnaturkę scan paragonu,  teraz jak już za niecałe 7k można dostać niezła sztukę to troche obciach.

Da się to obejść. Najprościej można poprosić w sklepie o sprzedaż po wyższej cenie. Myślę że się zgodzą, proponuję Proline - na pewno w takiej kwestii nie odmówią. ?  ?  ?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić sobie dzień przerwy z tym wątkiem aby orientacje co tu się dzieje :P 

Psychologowie i socjolodzy będą mogli pisać prace na podstawie tego wątku ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, iqiwf napisał:

 

Jak majątek nie wpływa na cenę? dosłownie ci napisałem, że jak ktoś ma pieniądze to będzie sobie kupował wszystko czego sobie zapragnie bo po prostu chce mieć coś na już a nie czekać 7 miesięcy (jak ja) na grafikę

i co obchodzi milionera czy rozwali kieszenie jakiś losowych ludzi i rynek? 

gdyby ludzie nie kupowali audio w takich cenach to ceny też by spadły, wszędzie to funkcjonuje tak samo 

Tyle że milionerów nie jest znów tak dużo i wcale ten zbiór niekoniecznie pokrywa się w jakimś dużym stopniu z graczami. Więc milionerzy sobie kupią trochę 3080 ti a dalej ceny powinny spadać dla przecietnych ludzi. 'Problem' w tym że przeciętni ludzie zaciskali pasa a teraz nvidia i xkomy zgarniają ich oszczędności covidowe. 

Ta generacja po prostu jest stracona. 

A no i tym co mają karty powinno w teorii zależeć żeby rynek PC był w jak najlepszej kondycji bo chyba sami ze sobą nie będą grać  i tworzyć sobie gier na UE5 xd. Tylko większość ludzi nie myśli dalekowzrocznie a tylko żeby on miał.

Zwłaszcza jako posiadacz valve index to czuję bo wiem że gdyby był bardziej dostępne to więcej fajnych gier by wychodziło i zalezy mi na tym żeby były jak najtańsze mimo że sam już 'mam'

Edytowane przez najman23
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, War_MachinE napisał:

Psychologowie i socjolodzy będą mogli pisać prace na podstawie tego wątku ;) 

Raczej pisać na podstawie wspominanego wątku,co pieniądz robi z człowiekiem ;-)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle elityzm i gatekeeping kończy się kiepsko dla tych 'elyt'. Jest sporo gier które upadło bo niektóre mózgi znęcały się nad newbami w grze i z powodu braku nowych graczy całe przedsięwzięcie poszło się yebać.

Polacy to najbardziej podzielony naród na świecie ale Panowie jedziemy na tym samym wózku

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz,że nawet tutaj naród jest podzielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku naród jest podzielony na tych którzy nie mają RTXa i tych którzy mają.
Obie grupy plują sobie w brodę:
pierwsza: bo przepłaciłem, druga: bo do śmierci bede czekał na msrp : ]

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Gdybym tam był modem, wszyscy mieliby już dawno urlopy za offtop i spam. Tak samo powinno być tutaj. A naprawdę na WIELE rzeczy jest tu przymykane oko i panuje w miarę swoboda wypowiedzi. Jak widać często nadużywana. A potem zarzuty jaka to moderacja wstrętna, bo małym dzieciom nie dała się pookładać łopatkami w piaskownicy. 

Tylko dla tych którzy fizykę pamiętają jedynie z faktu robienia ściąg po nocach. 

Tam, gdzie portfele są grube, fizyka schodzi na dalszy plan ;). Ja nie wnikam w to co i kto kupuje, byle nie narzucał swojej woli innym ;).

2 godziny temu, iqiwf napisał:

jeden typek na fb napisał, że ma na sprzedaż 3070 ti gamerock za 3999, się tak zastanawiam czy warto czekać na niższe ceny czy  brać 

Wersja OC czy zwykła?

Tutaj masz temperatury wersji OC.

obraz.png.e21048f2ecd7b658e3e7d6af13c67fe2.png

Wersja OC różni się od wersji bez OC jedynie podbitymi zegarami czy czymś jeszcze? Bo jeżeli w wersji bez OC zegary są niższe, a chłodzenie to samo co w OC, to temperatury teoretycznie powinny być niższe niż w tabelce.

Co do pytania czy kupować - to zadaj je sobie sam. Jeśli nie chcesz dłużej czekać i Cię stać, to czemu nie. Prawda jest taka że nie wiadomo czy i jak szybko ceny będą spadać. Teoretycznie mamy okres wakacyjny, więc najlepszy na zakupy sprzętu, ale jak sami widzimy obniżki znane z ubiegłego tygodnia przystopowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marian666666 napisał:

W tym wątku naród jest podzielony na tych którzy nie mają RTXa i tych którzy mają.
Obie grupy plują sobie w brodę:
pierwsza: bo przepłaciłem, druga: bo do śmierci bede czekał na msrp : ]

Jeszcze jest trzecia grupa: ci,którzy ustalili swój max.budżet za np.3060 Ti czy 3070 i nie wydadzą ani złotówki więcej.
Jakby się uprzeć,to na więcej grup można byłoby nas wszystkich podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję już zakończyć ten offtop i przestać się dzielić ;). Jesteśmy jedną grupą ludzi, którzy mają ten sam cel - zdobyć nowego RTX'a. Ten post ma na celu wymianę wiedzą, a nie złośliwościami.

Kończąca się licytacja informacyjnie:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-4-lat-gw-10857445518?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_endsoon_announcement&utm_campaign=5022c3f7-62cd-4c8d-85c6-040af89ca3ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Proponuję już zakończyć ten offtop i przestać się dzielić ;). Jesteśmy jedną grupą ludzi, którzy mają ten sam cel - zdobyć nowego RTX'a. Ten post ma na celu wymianę wiedzą, a nie złośliwościami.

Kończąca się licytacja informacyjnie:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-4-lat-gw-10857445518?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_endsoon_announcement&utm_campaign=5022c3f7-62cd-4c8d-85c6-040af89ca3ca

Ciekawe za ile pójdzie chyba ta sama karta u Morele z pudełkiem D https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-5944660/

Edytowane przez Andre1989!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Andre1989! napisał:

Nie pamiętam już dokładnie, ale w Morelkach była w ubiegłym tygodniu za 4500-4600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, akslow napisał:

to czas, żeby nvidia wypuściła patch na LHR ;) skoro gracze ich nie chcą.

Nie jest to odwracalne. Nawet zmiana BIOSu nie da rady. Zmiany są fizycznie zaszyte w GPU.

2 godziny temu, iqiwf napisał:

jeden typek na fb napisał, że ma na sprzedaż 3070 ti gamerock za 3999, się tak zastanawiam czy warto czekać na niższe ceny czy  brać 

Mądryś? Jakby 3080 mi w tej cenie to miałoby jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malko napisał:

Nie jest to odwracalne. Nawet zmiana BIOSu nie da rady. Zmiany są fizycznie zaszyte w GPU.

Mądryś? Jakby 3080 mi w tej cenie to miałoby jakiś sens.

tak mądryś, czekam na kartę już ponad 7 miesięcy i nie widzi mi się czekać nie wiadomo kolejne ileś by zaoszczędzić 1000 zł 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, iacoski napisał:

X-kom się budzi chyba powoli, mojego wymarzonego tufka 3080ti obniżyli o 2600PLN ;)  Mimo tego dalej cena z kosmosu.

To jeszcze się pomylili o 3000PLN za dużo.

2 minuty temu, iqiwf napisał:

tak mądryś, czekam na kartę już ponad 7 miesięcy i nie widzi mi się czekać nie wiadomo kolejne ileś by zaoszczędzić 1000 zł 

Siedzisz na integrze CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, malko napisał:

Nie jest to odwracalne. Nawet zmiana BIOSu nie da rady. Zmiany są fizycznie zaszyte w GPU.

Dodatkowo,jakby NV miałaby zamiar taki sam czyn jak z wyciekiem dev drivera popełnić,to NV ma w tym momencie dużo więcej do stracenia niż wcześniej.

Tu nie chodzi o finanse,ale o opinię wśród pozostałych grup oprócz górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iqiwf napisał:

tak mądryś, czekam na kartę już ponad 7 miesięcy i nie widzi mi się czekać nie wiadomo kolejne ileś by zaoszczędzić 1000 zł 

To po co to piszesz. Kup i będziesz miał spokój. Rozumiem ze nie masz żadnej karty w tej chwili i piszesz z integry ?
Zresztą sam sobie odpowiedziałeś. Nie chcesz zaoszczędzić to kupuj. To twoje pieniądze.
Ale pamiętaj ze oni tez czekają czy ktoś kupi a ceny lecą wiec oni tez się musza dostosować i będzie coraz taniej.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was :D

Są ludziska, którzy przerzucili już RTX od 3060 do 3090 a teraz np. siedzą na RX-ach i bawią się w wolnych chwilach grając w ulubione tytuły.

Od września można było wyrwać karty w przyzwoitych cenach, kto tego nie zrobił w odpowiednim momencie, do dzisiaj  niestety siedzi w wątku zakupowym i dalej liczy na cuda :szczerbaty:

  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie widzi już czekać dalej. Zobaczymy co lipiec przyniesie, jeśli faktycznie będzie ogromna dostawa rtx 3060 lhr i cena spadnie do 2000-2500 to bez zastanowienia biorę. Spokój na kilka lat przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Podziwiam Was :D

Są ludziska, którzy przerzucili już RTX od 3060 do 3090 a teraz np. siedzą na RX-ach i bawią się w wolnych chwilach grając w ulubione tytuły.

Od września można było wyrwać karty w przyzwoitych cenach, kto tego nie zrobił w odpowiednim momencie, do dzisiaj  niestety siedzi w wątku zakupowym i dalej liczy na cuda :szczerbaty:

Dużo ludzi czeka na swoje karty obiecane przez sklepy nikt nie mógł przewidzieć, że sklepy będą tak walić w... a teraz szukają na własną ręke czekając na zamówioną karte z przed pół roku jeśli nie wiecej.

Edytowane przez Andre1989!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Podziwiam Was :D

Są ludziska, którzy przerzucili już RTX od 3060 do 3090 a teraz np. siedzą na RX-ach i bawią się w wolnych chwilach grając w ulubione tytuły.

Od września można było wyrwać karty w przyzwoitych cenach, kto tego nie zrobił w odpowiednim momencie, do dzisiaj  niestety siedzi w wątku zakupowym i dalej liczy na cuda :szczerbaty:

 Przepraszam, w jakich cenach ? ?

1 minutę temu, SamoaJoj napisał:

Mi też się nie widzi już czekać dalej. Zobaczymy co lipiec przyniesie, jeśli faktycznie będzie ogromna dostawa rtx 3060 lhr i cena spadnie do 2000-2500 to bez zastanowienia biorę. Spokój na kilka lat przynajmniej.

W sensie do przyszłego roku jak wyjdą RTX 4xxx :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SamoaJoj napisał:

Mi też się nie widzi już czekać dalej. Zobaczymy co lipiec przyniesie, jeśli faktycznie będzie ogromna dostawa rtx 3060 lhr i cena spadnie do 2000-2500 to bez zastanowienia biorę. Spokój na kilka lat przynajmniej.

ja muszę coś lepszego kupić bo jednak monitor 1440p, i chyba tak jak ty poczekam do lipca, może x-kom by zrealizował moją 3060 ti ale w to raczej wątpię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marian666666 napisał:

W tym wątku naród jest podzielony na tych którzy nie mają RTXa i tych którzy mają.
Obie grupy plują sobie w brodę:
pierwsza: bo przepłaciłem, druga: bo do śmierci bede czekał na msrp : ]

Jest jeszcze grupa która zarobiła lub ma kartę za praktycznie za free  ;) 

W normalnych czasach nigdy bym nie kupił karty typu rtx 3090 nawet za 7k. A dzięki krypto szałowi karta praktycznie zwróciła się na samym kopaniu :D  Już nie mówiąc o innych zmianach gdzie we wrześniu zaczynałem z kartą 2080 super ;) 

Jak któryś z maruderów tego tematu, kupił by w zeszłym roku kartę to czy by kopał czy by teraz ją sprzedał wyszedł by 100% do przodu ;) 

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...