Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, szmitu napisał:

Co ciekawe,nie schodzą jak ciepłe bułeczki :E. Jeszcze z 500zł mniej i cena była by akceptowalna 

IMO cena niższa o 1000zł i karta staje się niezwykle atrakcyjna, w okolicach 3 kafli za 60ti to ciut za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pojawiają się jeszcze w sklepach  wersje bez LHR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, RENMEi napisał:

Gamerock 3080Ti w budzie :)

P-20210705-182557.jpg

 

Karta raczej ze mną nie zostanie, ale nie ze względu na chłodzenie, które uważam za całkiem niezłe. Karta przy poborze ok 400W rozgrzała się u mnie do 72 stopni przy 1850RPM co uważam za spoko wynik przy temperaturze otoczenia 25-26stopni. Wcale głośniejsza jakoś od Suprima 3080 łykającego 400W+ nie jest :). Ofc jest słyszalna, ale dla mnie jak najbardziej poziom akceptowalny. Po UV 0,8V dobija do 70 stopni, ale prędkość wentylatorów ok 1500RPM, więc nieźle.

Co mnie boli w tej karcie to jakiś dziwny power limit na slocie pcie, jak pobór tam dojdzie do 66W, to karta zrzuca taktowania niezależnie od swojego maksymalnego power limitu. I w takim Quake II RT karta po UV na 0,781V 1770MHz potrafi uderzyć w PL gdzie nie przekracza 350W poboru, a max ustawiony dla niej to 440W.

Bo chyba to jest Gamerock a nie Gamerock OC. Bez OC ma PL na 350W. OC ma 400W by default, a w Afterburner możesz dodać kolejne +10% żeby było 440W 

A na jakim biose testowałeś? Bo te Pality mają 2 biosy, Performance i Silent.

Edytowane przez dhyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Teraz, dhyde napisał:

Bo chyba to jest Gamerock a nie Gamerock OC. Bez OC ma PL na 350W. OC ma 400W by default, a w Afterburner możesz dodać kolejne +10% żeby było 440W 

A na jakim biose testowałeś? Bo te Pality mają 2 biosy, Performance i Silent.

Na stock było testowane z PL na max, czyli 400W. Problem z dziwnym PL rozwiązał bios od MSI Suprim, teraz karta nawet w QII RT wciąga 440W jak się jej za poda bez żadnego ale :) . Z klimą włączoną (23 stopnie) 71 stopni na GPU w Quake II RT przy poborze 440W i wentylach na 1800RPM, ogólnie najs no i pamięci okolice 85 stopni, gdzie w takim Suprim przebijały sto stopni. :)

Edytowane przez RENMEi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba XKOM jednak traktuje LHR jako inne karty niż nieLHR, a jeśli tak to nie ma nikt kto liczyć na zrealizowanie zamówienia z tamtego roku, bo już nieLHR nie ściągną do siebie. Znajomy ma zamówienie z tamtego roku na RTXa 3060 Ti MSI Ventus X3 OC, jak niżej nadal bez dostawy:
PNkW5ku.jpg

Tymczasem na stronie dokładnie ta karta (Ventus X3 OC), lecz LHR, jest dostępna od ręki, nawet w salonie jakaś sztuka jest od razu do odbioru, tyle, że za 3.8K. :)
https://www.x-kom.pl/p/659817-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-ventus-3x-oc-lhr-8gb-gddr6.html
yEmFPuX.jpg
Nt39qci.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marian666666 napisał:

No tak jak byc powinno.
RTXy 3070 już gdzieś w granicach 4000 a nawet i 3600 w promocji (oczywiscie to tylko była promocja), ceny muszą spadać

i ile taki Black zarobi na takim 3070 za 3.6k ? Na moje oko spokojnie z 800 zł ... za tyle właśnie mają te karty w hurtowniach zdziercy wszelakie z przebiciem cenowym jakiego świat (kiedyś tam) nie widział  : ]

W której hurtowni są tak niskie ceny? Daj kontakt :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, kowallosu napisał:

Albo z media expert, kupiona od goscia z magazynu ?

Już tłumaczę: kupiona w xcumie 3 m-ce przed zakupem kompa, fartem na pracy zdalnej, w godzinie w której nie spodziewałem się dropu. Odpakowałem, zerwałem częściowo folie żeby obmacać (raz zdjęta już się nie przykleja tak dokładnie) , zrobiłem to zdjęcie i schowałem do pudła. Ot, co. A zresztą, po co ja to tłumaczę :P

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, GS01 napisał:

Już tłumaczę: kupiona w xcumie 3 m-ce przed zakupem kompa, fartem na pracy zdalnej, w godzinie w której nie spodziewałem się dropu. Odpakowałem, zerwałem częściowo folie żeby obmacać (raz zdjęta już się nie przykleja tak dokładnie) , zrobiłem to zdjęcie i schowałem do pudła. Ot, co. A zresztą, po co ja to tłumaczę :P

w jakiej cenie wyrwales tego tufa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens to już jest jawne lecenie w jajco ze strony sklepu, tak nie powinno być i sami powinni zaproponować takim starym zamówieniom wymianę na LHR w cenie starego zamówienia no ale to jest cebulandia, tutaj 1zł straty dla sklepu to już katastrofa. :E 

EVGA mi się podoba, ostatnio ktoś tu wrzucał oficjalny e-mail, gdzie sami proponują wymianę właśnie na taką samą kartę ale LHR i decyzja należy do kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Fjubens napisał:

Chyba XKOM jednak traktuje LHR jako inne karty niż nieLHR, a jeśli tak to nie ma nikt kto liczyć na zrealizowanie zamówienia z tamtego roku, bo już nieLHR nie ściągną do siebie. Znajomy ma zamówienie z tamtego roku na RTXa 3060 Ti MSI Ventus X3 OC, jak niżej nadal bez dostawy:
 

Tymczasem na stronie dokładnie ta karta (Ventus X3 OC), lecz LHR, jest dostępna od ręki, nawet w salonie jakaś sztuka jest od razu do odbioru, tyle, że za 3.8K. :)
https://www.x-kom.pl/p/659817-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-ventus-3x-oc-lhr-8gb-gddr6.html

 

Też czekam na tego Ventusa z X-kom od grudnia zeszłego roku. Z tym, że byłem dość daleko w kolejce (parę miesięcy nie sprawdzałem komitetu kolejkowego, bo i tak nie było kart), więc nie sądzę by tak szybko je zrealizowali, nawet jeśli będą LHR wysyłać w zamian. Jeśli komuś zrealizują zamówienie, proszę o znak.  Podejrzewam, że mogą część kart rzucać na sprzedaż, a z części dostaw realizować stare zamówienia z kolejki na "zwykłe karty". Inaczej już dawno by anulowali stare zamówienia, po wprowadzeniu LHR.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, addept napisał:

Podejrzewam, że mogą część kart rzucać na sprzedaż, a z części dostaw realizować stare zamówienia z kolejki na "zwykłe karty". Inaczej już dawno by anulowali stare zamówienia, po wprowadzeniu LHR.  

Chyba, że czekają na oficjalne potwierdzenie Nvidii, że nieLHR karty nie są już produkowane (status EoL) i dopiero wtedy bazując na tym anulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GV-N3080IXEB-10GD

jaka wersja siedzi tutaj w boxie? Można to jakoś na części rozebrać? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, caleb59 napisał:

@Fjubens

EVGA mi się podoba, ostatnio ktoś tu wrzucał oficjalny e-mail, gdzie sami proponują wymianę właśnie na taką samą kartę ale LHR i decyzja należy do kupującego.

Co z tego, że EVGA proponuje wymianę na LHR jak do Europy od premiery serii 30xx wysłali kilka kart na krzyż?? Kolejka ruszyła się o parę minut przez to kilka miesięcy... Więc EVGA EU z tą całą kolejką to czysta ściema i zagrywka marketingowa jacy to oni dobrzy i o gracza się troszczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie. W 3090 nie bedzie LHR

Edytowane przez Novii
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, 0916 napisał:

w jakiej cenie wyrwales tego tufa?

3599. Drop był taki, że trwał niecałą godzinę. 8 styczeń  tego roku - spontan, kiedy wróżki na yt mówiły, żeby brać, bo ceny polecą znacznie wyżej.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, SanczoPanczo86 napisał:

Od niedzieli testuję 3070Ti Suprim X,

Szczerze mówiąc mam ją włączoną na silent bios stąd pewnie te różnice. po prostu nie lubię startującego samolotu 2000 rpm przy gaming bios który słuchawki valve index nie zagłuszą i siada immersja. Kiedyś sobie zrobię chłodzenie wodne przy 5xxx czy coś jeśli części do PC się ogarną z cenami.

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adiko napisał:

Jak to jest w przypadku tych niemieckich sklepów?? Tą różnice w vacie między PL a DE sklep odrazu dolicza?? Poniżej 5k bym się na jakaś 3080 bez LHR skusił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, TheKwasiu napisał:

Jak to jest w przypadku tych niemieckich sklepów?? Tą różnice w vacie między PL a DE sklep odrazu dolicza?? Poniżej 5k bym się na jakaś 3080 bez LHR skusił ;)

Nie jestem pewny ale wydaje mi sie że jak zamówisz na niemiecki adres to płacisz według cennika na stronie tylko. Jak wygooglujesz "zakupy w Niemczech wysyłka do polski"  to wyskoczy ci pelno stron które mają usługe dania ci adresu niemieckiego i 20zł wysyłka na twój adres do polski

Edytowane przez Adiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, najman23 napisał:

Szczerze mówiąc mam ją włączoną na silent bios stąd pewnie te różnice. po prostu nie lubię startującego samolotu 2000 rpm przy gaming bios który słuchawki valve index nie zagłuszą i siada immersja. Kiedyś sobie zrobię chłodzenie wodne przy 5xxx czy coś jeśli części do PC się ogarną z cenami.

Hejka, mam tę samą kartę już ogarniętą. Karta u mnie jest cichutka, chłodna i wydajna  przy następujących ustawieniach : gaming bios, MSI afterburner :  UC -200 mhz core,  UV curve 925 mv na 1900mhz, pamiątki OC + 1000 mhz.  W 3d marku dostaję nawet ciut więcej pkt niż na ustawieniach domyślnych, a temperatury o 10 w dół każda :-). UV zaje*ista sprawa, polecam!

Edytowane przez lolewski
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adiko napisał:

Nie jestem pewny ale wydaje mi sie że jak zamówisz na niemiecki adres to płacisz według cennika na stronie tylko. Jak wygooglujesz "zakupy w Niemczech wysyłka do polski"  to wyskoczy ci pelno stron które mają usługe dania ci adresu niemieckiego i 20zł wysyłka na twój adres do polski

Tyle, że na tej stronce można normalnie adres PL wklepac i wysyłka 15E więc bez tragedii. Na Amazonie wiem, że już sam Amazon tą różnice VAT koryguje ale nie wiem właśnie jak to działa w tych mniejszych sklepach. Nie lubię bawić się przez dropboxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

@Fjubens to już jest jawne lecenie w jajco ze strony sklepu, tak nie powinno być i sami powinni zaproponować takim starym zamówieniom wymianę na LHR w cenie starego zamówienia no ale to jest cebulandia, tutaj 1zł straty dla sklepu to już katastrofa. :E 

EVGA mi się podoba, ostatnio ktoś tu wrzucał oficjalny e-mail, gdzie sami proponują wymianę właśnie na taką samą kartę ale LHR i decyzja należy do kupującego.

Co z tego, jak kolejka EVGA dla EU praktycznie stoi w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ceny używek dalej abstrakcja :E trzeba będzie jeszcze z miesiąc-dwa poczekać aż rynki wtórne zauważą, że handlują używkami droższymi niż nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, Qrdel napisał:

A ceny używek dalej abstrakcja :E trzeba będzie jeszcze z miesiąc-dwa poczekać aż rynki wtórne zauważą, że handlują używkami droższymi niż nówki.

Popatrz na licytacje, coraz mniej chętnych jest do licytowania się w cenach o wiele niższych niż kup teraz.

Używanych kart jest niewiele na rynku, pomimo, że ceny nowych kart znacznie spadły, a kurs krypto bez szału.

Górnicy nie panikują i kopią dalej, a gracze krzyczą

7410388.jpg

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...