Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

net-esiarstwo jak sobie zrobiło model biznesowy z dropshipngu, to niech bierze na klatę konsekwencje, zgodnie z prawem. A wmawianie nieistniejących rys to zwykła podłość i januszowanie do kwadratu.

 

Ekipo, czy ktoś tu w ogóle już dostał jakiegoś 3080 TUF z ikskoma? :E

 

Pytam bo wczoraj w gorącym strzale pojawiły się za 3500 plnów 3070Ti od Gigabyte, więc coś ewidentnie ruszyło po tym jak krypto klęknęło jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ceny rtx 2000 to krew mnie zalewa, ale ten rynek się spie...:) Ludzie to już kombinują jak mogą, żeby wyciągnąć ostatnią złotówkę od kupującego, żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zakupów w sklepie proline.

Na początku roku kupiłem u nich RTX 3080, zrobiłem zwrot i poinformowali mnie o obciążeniu kwotą 1000 zł za rzekome ryski. Tego samego dnia zapytałem, czy jest możliwość, żeby mi odesłali kartę z powrotem. Następnego dnia odpisali, że niestety nie ponieważ kartę sprzedali (ponad 200 zł drożej).

Zarobili na zwrocie ale mimo to nie mają zamiaru zwrócić mi pełnej kwoty. Pisma od rzecznika konsumentów nic nie dały, więc złożyłem pozew sądowy. Firma otrzymała sądowy nakaz zapłaty i zobaczymy co dalej.

  • Sad 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, forfun napisał:

Chłopie, nie masz prawa zmniejszać kwoty do zwrotu. Doucz się trochę. Zwracasz całą kwotę(!), a potem w sądzie możesz dochodzić swoich praw. Jeżeli mi nie wierzysz to napisz do rzecznika praw konsumenta, a potem skontaktuj się z prawnikiem. Kolejny dziwny sklep.

Ciekawa sprawa, jakieś źródło? bo z prawem mam tyle wspólnego co z piłką nożną 

 

Teraz, Grzeechu napisał:

Nie polecam zakupów w sklepie proline.

Na początku roku kupiłem u nich RTX 3080, zrobiłem zwrot i poinformowali mnie o obciążeniu kwotą 1000 zł za rzekome ryski. Tego samego dnia zapytałem, czy jest możliwość, żeby mi odesłali kartę z powrotem. Następnego dnia odpisali, że niestety nie ponieważ kartę sprzedali (ponad 200 zł drożej).

Zarobili na zwrocie ale mimo to nie mają zamiaru zwrócić mi pełnej kwoty. Pisma od rzecznika konsumentów nic nie dały, więc złożyłem pozew sądowy. Firma otrzymała sądowy nakaz zapłaty i zobaczymy co dalej.

Właśnie miałem u nich kupić chłodzenie, mam nadzieje, że nie będzie takiej sytuacji w wulkano, że cyk odcinamy 15% ceny bo są 3  czy 4 ryski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iqiwf napisał:

Ciekawa sprawa, jakieś źródło? bo z prawem mam tyle wspólnego co z piłką nożną 

 

Masz cały temat o sklepie net-s.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, forfun napisał:

Masz cały temat o sklepie net-s.pl.

czyli jeżeli np. takie wulkano będzie chciało potrącić ode mnie pieniądze za ryski to tak i tak musi mi najpierw oddać całą kwotę a później w sądzie dochodzić do jakich strat doszło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Grzeechu napisał:

Na początku roku kupiłem u nich RTX 3080, zrobiłem zwrot i poinformowali mnie o obciążeniu kwotą 1000 zł za rzekome ryski. Tego samego dnia zapytałem, czy jest możliwość, żeby mi odesłali kartę z powrotem. Następnego dnia odpisali, że niestety nie ponieważ kartę sprzedali (ponad 200 zł drożej).

Zarobili na zwrocie ale mimo to nie mają zamiaru zwrócić mi pełnej kwoty.

Widzę rośnie kolejny netes.

1000 zł za "ryski" ? To obśmieje każdy rzeczoznawca, a sam fakt, że sprzedali "z ryskami" drożej właśnie położył ich gównoargument na łopatki.  Świetny popis samozaorania, net-esiaki byli chociaż konsekwentni.

ps. zazdroszczę. Moja sprawa ma 4 lata i dalej nie było finalnej rozprawy.

17 minut temu, iqiwf napisał:

czyli jeżeli np. takie wulkano będzie chciało potrącić ode mnie pieniądze za ryski to tak i tak musi mi najpierw oddać całą kwotę a później w sądzie dochodzić do jakich strat doszło? 

tutaj w sumie najlepiej pytać prawnika. Nie dotarłem w sumie do tego rozmawiając z Primo, bo i tak miało to trzeciorzędne znaczenie, a sam rzecznik raz mówił tak, po jakimś czasie inaczej. Uważałem, że jest tak, jak piszesz, ale tak wcale być nie musi. Wołam @BladyPL w zastępstwie wielkiego nieobecnego Primo by nam to objaśnił raz a dobrze.

Inna sprawa, że to nic nie zmienia, bo jak to zrobili bezpodstawnie, to i tak będą musieli oddać. Zwrot całej kwoty brzmi o tyle rozsądniej, że nie są od niego naliczane odsetki za zwłokę, bo od roszczenia przecież takie nie przysługują, ale wiem, że sklepy po prostu wolą zabrać kasę bez proszenia się i potem się sądzić (obroty).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Widzę rośnie kolejny netes.

1000 zł za "ryski" ? To obśmieje każdy rzeczoznawca, a sam fakt, że sprzedali "z ryskami" drożej właśnie położył ich gównoargument na łopatki.  Świetny popis samozaorania, net-esiaki byli chociaż konsekwentni.

ps. zazdroszczę. Moja sprawa ma 4 lata i dalej nie było finalnej rozprawy.

tutaj w sumie najlepiej pytać prawnika. Nie dotarłem w sumie do tego rozmawiając z Primo, bo i tak miało to trzeciorzędne znaczenie, a sam rzecznik raz mówił tak, po jakimś czasie inaczej. Uważałem, że jest tak, jak piszesz, ale tak wcale być nie musi. Wołam @BladyPL w zastępstwie wielkiego nieobecnego Primo by nam to objaśnił raz a dobrze.

Inna sprawa, że to nic nie zmienia, bo jak to zrobili bezpodstawnie, to i tak będą musieli oddać.

Jakby ja się nie boję, o potrącenie jakiejś wielkiej kwoty przez nich bo ktoś pisał, że też odsyłał z powodu cewek po 3 dniach i została mu zwrócona całość, ale jednak gdy się okaże, że coś więcej niż 100 zł zostanie mi potrącone to raczej będę chciał z tym walczyć, przezorny zawsze ubezpieczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lipa, buda mi się nie zamknie z Aorusem 3080 Xtreme waterforce ;/ Jest za szeroka :( dorobił bym sobie z plexi ładną redukcję na wyjście bloku i przesunął króćce ale szkoda trochę gwarancji w karcie za tyle kasy, do tego ten blok ma ten system przed wyciekami, zaraz się okaże że jak to rozlacze to karta nie będzie działać wogole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mi chodzi o zasadność prawną samego potrącenia. W tamtym temacie pisałem, że nie mogą, ale to było w opraciu o to, co słyszałem o rzecznika, który sam potem zaczął mieszać. Dlatego nie mam pewności, czy mogą, czy nie mogą dokonać potrącenia kasy w przypadku domniemanych strat, natomiast z całą pewnością takie potrącenie będzie do oddania z odsetkami jeśli było niesłusznie (np. w moim przypadku). Tak więc czy mogą, czy nie schodzi niejako na drugi plan, bo liczy się to, czy w ogóle przysługuje im prawo do jakichkolwiek roszczeń.

 

Jeśli nie porysowałeś karty, to nic im nie przysługuje i działają bezprawnie.

Jeśli porysowałeś, to straty powinien wycenić rzeczoznawca, a nie sklep we własnej sprawie (!), tak to nie działa. To przecież oczywiste, że "poszkodowany" nie oceni obiektywnie strat i powinna zrobić to osoba niezależna.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, forfun napisał:

Masz cały temat o sklepie net-s.pl.

Dokładnie. Ja wolę stówkię dołożyć i kupić gdzie indziej niż tam.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheKwasiu napisał:

I lipa, buda mi się nie zamknie z Aorusem 3080 Xtreme waterforce ;/ Jest za szeroka :( dorobił bym sobie z plexi ładną redukcję na wyjście bloku i przesunął króćce ale szkoda trochę gwarancji w karcie za tyle kasy, do tego ten blok ma ten system przed wyciekami, zaraz się okaże że jak to rozlacze to karta nie będzie działać wogole...

A tam szkoda gwarancji, odkopiesz sobie :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Grzeechu napisał:

Nie polecam zakupów w sklepie proline.

Na początku roku kupiłem u nich RTX 3080, zrobiłem zwrot i poinformowali mnie o obciążeniu kwotą 1000 zł za rzekome ryski [...]. 

Rzeczywiście słaba sprawa. W proline zrobiłem zakupy tylko raz w życiu - płyta główna - i nie było problemów ze zwrotem, mimo że ze dwa dni siedziała w komputerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kaiketsu napisał:

Tak, mi chodzi o zasadność prawną samego potrącenia. W tamtym temacie pisałem, że nie mogą, ale to było w opraciu o to, co słyszałem o rzecznika, który sam potem zaczął mieszać. Dlatego nie mam pewności, czy mogą, czy nie mogą dokonać potrącenia kasy w przypadku domniemanych strat, natomiast z całą pewnością takie potrącenie będzie do oddania z odsetkami jeśli było niesłusznie (np. w moim przypadku). Tak więc czy mogą, czy nie schodzi niejako na drugi plan, bo liczy się to, czy w ogóle przysługuje im prawo do jakichkolwiek roszczeń.

 

Jeśli nie porysowałeś karty, to nic im nie przysługuje i działają bezprawnie.

Jeśli porysowałeś, to straty powinien wycenić rzeczoznawca, a nie sklep we własnej sprawie (!), tak to nie działa. To przecież oczywiste, że "poszkodowany" nie oceni obiektywnie strat i powinna zrobić to osoba niezależna.

Porysowałem jedynie na śledziu (od śrubek) a raczej koszty takich "zniszczeń" nie powinny przekraczać 10 złotych, no chyba, że rysa którą da się zatuszować w bardzo prosty sposób i jest na zwykłym kawałku metalu jest nie do odratowania i sprawia, że karta przestaje działać 

 

Ja mam jedynie nadzieje, że zostanie mi zwrócona całość kwoty bo z karty korzystałem tylko jeden dzień. Jak zobaczyłem, że coś jest z nią nie tak to od razu napisałem odstąpienie od umowy i spakowałem kartę do wysyłki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś czekał na drop NBB  :)

Dziś był ok 14:45  -  wszystkie modele, ze względu że nie było alerta nigdzie można było  kupić manulanie bez przeszkód . . . oczywiście przegapiłem :D

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Z3Z3 napisał:

jakby ktoś czekał na drop NBB  :)

Dziś był ok 14:45  -  wszystkie modele, ze względu że nie było alerta nigdzie można było  kupić manulanie bez przeszkód . . . oczywiście przegapiłem :D

Kurła też przegapilem zazwyczaj w czwartki byly a mialem pytac co z tym NBB ze dropow nie ma, ale z tego co zauwazylem zawsze sa w okolicach 14-15 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu net-s, kupywałem u nich dwa razy i dwa razy był zwrot bez najmniejszego problemu, więc mogę z czystym sumieniem polecić. Ceny mają przeważnie jedne z najniższych.

Ja np. kompletnie odradzam sklep Sferis tudzież Action S.A.

Kiedyś przyjęli zwrot płyty głównej za 2000zł z potrąceniem wartości o 100% z powodu kropelki pasty termo koło socketu, której nie zauważyłem przed odesłaniem, z uzasadnieniem korzystania z produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego cech i funkcjonowania ? 

Po dłuższym czasie walki na maile i pisma, kiedy płyta cały czas była w ich posiadaniu a ja nie odzyskałem pieniędzy, stwierdzili że wyślą płytę do "serwisu producenta", gdzie wyszło że niby ja korozje i utlenienia porobiłem gdzieś tam na stykach i płyta jest niesprawna ?Rzecznik Praw Konsumenta niestety nie był zbyt chętny do pomocy, wysyłał pisma ale, nic to nie dało, woleli by się sądzić. Kiedy dowiedziałem się, że ta firma jest na skraju upadłości, zwyczajnie zrobiło mi się ich szkoda że ratują się tak dennymi metodami i odpuściłem. Zarządałem zwrotu płyty, płyta zupełnie sprawna tylko wystarczyło wyczyścić z jakiegoś pyłu, płytę sprzedałem tracąc na tym kilka stówek, a nabywca do dziś zadowolony.

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Espirite napisał:

Co do sklepu net-s, kupywałem u nich dwa razy i dwa razy był zwrot bez najmniejszego problemu, więc mogę z czystym sumieniem polecić. Ceny mają przeważnie jedne z najniższych.

Ja np. kompletnie odradzam sklep Sferis tudzież Action S.A.

Kiedyś przyjęli zwrot płyty głównej za 2000zł z potrąceniem wartości o 100% z powodu kropelki pasty termo koło socketu, której nie zauważyłem przed odesłaniem, z uzasadnieniem korzystania z produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego cech i funkcjonowania ? 

Po dłuższym czasie walki na maile i pisma, kiedy płyta cały czas była w ich posiadaniu a ja nie odzyskałem pieniędzy, stwierdzili że wyślą płytę do "serwisu producenta", gdzie wyszło że niby ja korozje i utlenienia porobiłem gdzieś tam na stykach i płyta jest niesprawna ?Rzecznik Praw Konsumenta niestety nie był zbyt chętny do pomocy, wysyłał pisma ale, nic to nie dało, woleli by się sądzić. Kiedy dowiedziałem się, że ta firma jest na skraju upadłości, zwyczajnie zrobiło mi się ich szkoda że ratują się tak dennymi metodami i odpuściłem. Zarządałem zwrotu płyty, płyta zupełnie sprawna tylko wystarczyło wyczyścić z jakiegoś pyłu, płytę sprzedałem tracąc na tym kilka stówek, a nabywca do dziś zadowolony.

Teraz mnie nastraszyłeś, zamówiłem tam kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzeechu napisał:

Nie polecam zakupów w sklepie proline.

Na początku roku kupiłem u nich RTX 3080, zrobiłem zwrot i poinformowali mnie o obciążeniu kwotą 1000 zł za rzekome ryski. Tego samego dnia zapytałem, czy jest możliwość, żeby mi odesłali kartę z powrotem. Następnego dnia odpisali, że niestety nie ponieważ kartę sprzedali (ponad 200 zł drożej).

Zarobili na zwrocie ale mimo to nie mają zamiaru zwrócić mi pełnej kwoty. Pisma od rzecznika konsumentów nic nie dały, więc złożyłem pozew sądowy. Firma otrzymała sądowy nakaz zapłaty i zobaczymy co dalej.

Dla mnie ten sklep to porażka, kupiłem kiedyś u nich pamięć RAM przez neta z odbiorem osobistym. RAM nie działał prawidłowo na moim mobo. 
Nie mogłem ich zwrócić, bo przy odbiorze osobistym traktują to jak zakup w sklepie stacjonarnym bez możliwości zwrotu - to był mój ostatni zakup u nich. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  ...mam pytanie idzie sprawdzić kiedy karta została wyprodukowana ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trzech razy sztuka...

Yv5dFww.png

 

Po dwóch anulacjach dzisiaj 3ci raz udało mi się kupić w tej cenie. Ciekawe jakie tym razem wymówki będą z ich strony... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Clix napisał:

Do trzech razy sztuka...

Yv5dFww.png

 

Po dwóch anulacjach dzisiaj 3ci raz udało mi się kupić w tej cenie. Ciekawe jakie tym razem wymówki będą z ich strony... ?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-12g-gv-n3060gaming-oc-12gd-2-0-5948081/  czemu cena 3300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może powiedzieć, czy z tym Sferisem jest aż tak źle? Opinie na ceneo chyba kupione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, gudik napisał:

Witam  ...mam pytanie idzie sprawdzić kiedy karta została wyprodukowana ? 

Zależy jaka firma. Np. w Gigabyte, MSI, chyba KFA2, PowerColor, produktach Corsair, w SN jest miesiąc i rok produkcji. W Asusie nie sprawdzisz.

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...