Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze moi mili, zgłosiłem do Morelek chęć zwrotu mojego wadliwego 3070Ti Suprim X w ramach 14-dniowego zwrotu. Poprosili mnie dzisiaj o zdjęcia i odpowiedź na kilka pytań (czy opakowanie otwarte, czy towar używany, czy nosi ślady używania, etc. - zakładam, że to zapewne std. procedura). Czekam na dalsze wskazówki :). Mam nadzieję, że nie będą robić problemów ze zwrotem i oddadzą 100% kwoty.

Sami zapewne zwrócą kartę do MSI i dostaną naprawioną lub nową sztukę. Jeśli MSI im naprawi, to zapewne trafi do Outletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego 3070Ti TUF z wulkano i mam dziwne zachowanie karty. W CP2077, Warzone czy WieśkuCzy wszystko jest ok, temperatury rzędu 75 na rdzeniu, 90 memorki. Ale jak tylko odpalony jest Minecraft, I TO BEZ RT dzieje się to:

215398486_862853881315882_9015389944334707755_n.png?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_eui2=AeGFoFz7YJ3vQllrLECkzRaBdPXttA1wzZt09e20DXDNm4vBBTbbyzvQdTkcpYUMcC6sg41C4IjLjCrNWTS-PWNr&_nc_ohc=71QeaIn24wcAX8bq77N&_nc_pt=5&_nc_ht=scontent.fcpt5-1.fna&oh=757663596dbda396c4cee19bb7ac6217&oe=60F2F1D4

GPU Fan daje błędny odczyt, bo karta wyje nieziemsko, ale coś mi się tutaj nie podoba, że napięcie dziwnie małe, pobór śmieszny a karta grzeje się ponad miarę. I to tylko w minikrafcie... Jeszcze zaraz znowu sprawdzę, czy na pewno się kręcą, ale jeśli nie to tym bardziej WTF 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta wyje to prawie pewne że masz wiatraki na 100%.

Jaki soft używasz do konfiguracji prędkości wiatraków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 stopni na mitycznym tufie? to chyba w Fahrenheitach.  Coś jest zdrowo nie tak z softem lub karta. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie lamerskie moje porównanie :

Nie ma co dyskutować czy cena MSRP powróci,

i czy MSRP*1,72 jest sygnałem kupuj/nie-kupuj

ale zobaczcie kupujący jakie karty najwięcej przepłacają

 

image.thumb.png.d1774a1dfe0e51fe2c753bf91fd1b721.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BladyPL napisał:

To bezprawne działanie. Jeśli zamówienie nastąpiło elektronicznymi kanałami a odbiór towaru jest w stacjonarnej placówce to przyjmuje się, że jest to umowa zawarta na odległość. Strony umówiły się co do tego co kupią i za ile kupią. To w jaki sposób zapłacą i odbiorą jest drugorzędne. Wiem, że niektóre sklepy próbują omijać przepisy dokonując dla nas "rezerwacji" towaru. Także sprawdzajcie, czy kupujecie, czy rezerwujecie. Jeśli to rezerwacja z odbiorem w sklepie, to niestety ale jest licho, gorzej znaczy się ;)

Odważnie. 

@BladyPL przestań hejtować, coś Ci zrobiliśmy?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Pawelek6 napisał:

@Mar_S Na wsi wieczorem, gdzie nie ma ruchu i jest po prostu cicho, można wyraźnie usłyszeć. Jeszcze dodatkowo, jeśli nie używa się słuchawek. Poza tym, każdy ma inny słuch. Testowałem u siebie na trzech kolejnych osobach (poza sobą) i wychodzi 2:2. Tak więc nie nabijaj się. Wszystko zależy od warunków, od głośności tych cewek i słuchu człowieka. Temat mocno idnywidualny.

Muszę się z tym zgodzić np. mój stary ASUS GTX 1080 STRIX OC ma potwornie piszczące cewki. Może kolega nagrywa coś np. na yt i mikrofon studyjny mu każdy szum łapie... w wyciszonym pokoju. Znam ten ból...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciekmader napisał:

@BladyPL przestań hejtować, coś Ci zrobiliśmy?

przecież on was nie hejtuję, sam napisał, że opłaca się u was kupować bo macie uczciwe ceny

raczej chodziło mu o to, że zrobił odważnie, ponieważ jest dobra cena i że traci dobrą okazję ale to tylko moje domysły

Edytowane przez iqiwf
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciekmader napisał:

@BladyPL przestań hejtować, coś Ci zrobiliśmy?

A Tyś jest z Euro AGD RTV czy z Firecom? Bo on w temacie Euro to pisał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espirite napisał:

A Tyś jest z Euro AGD RTV czy z Firecom? Bo on w temacie Euro to pisał.

Ja jestem z FIRECOM (wulkano.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

No dobrze moi mili, zgłosiłem do Morelek chęć zwrotu mojego wadliwego 3070Ti Suprim X w ramach 14-dniowego zwrotu. Poprosili mnie dzisiaj o zdjęcia i odpowiedź na kilka pytań (czy opakowanie otwarte, czy towar używany, czy nosi ślady używania, etc. - zakładam, że to zapewne std. procedura). Czekam na dalsze wskazówki :). Mam nadzieję, że nie będą robić problemów ze zwrotem i oddadzą 100% kwoty.

Sami zapewne zwrócą kartę do MSI i dostaną naprawioną lub nową sztukę. Jeśli MSI im naprawi, to zapewne trafi do Outletu.

Współczuję koledze... ja jak zwracałem procedura z wysyłką i zwrotem kasy trwała 7dni. trza było wysłać bez info zwykłym formularzem zwrotu odstąpienia bez bawienia się. Niestety te karty rzekomo nowe lecą do kolejnych klientów...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iqiwf napisał:

przecież on was nie hejtuję, sam napisał, że opłaca się u was kupować bo macie uczciwe ceny

 

"odważnie" - sory może źle odebrałem a doczytałem wyżej jego wcześniejsze skanowanie nas w sieci, zwracam honor

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

@tgrz Z ciekawości, dlaczego akurat 1,72 msrp i dlaczego uwzględniłeś tylko strixy?

nie sposób - (amatorsko, nie bedac sklepem) wszytkich marek kart...
ponadto akurat ten producent i ten rodzaj kart mnie interesuje - wiec sobie tak badam wszystkie ich typy ?

-> smutne że najbardziej goleni są ci co kupują słabsze karty ... ale to zapewne wynika z popytu/podaży tych kart

 

a 1,72 msrp = bo akurat tyle  wpisuje w najdroższe karty ... jutro życze aby było mniej niż 1,72 ;-) 

Edytowane przez tgrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciekmader napisał:

Ja jestem z FIRECOM (wulkano.pl)

Ano, to opuść gardę Macieju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę niektórzy mają klapki na oczach i muszą mieć strixa nawet gdy wiąże się to z dopłatą 1000zł do wcale nie gorszej wersji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciekmader napisał:

"odważnie" - sory może źle odebrałem a doczytałem wyżej jego wcześniejsze skanowanie nas w sieci, zwracam honor

skanujemy was, ponieważ jesteście dość małym sklepem więc to w zupełności normalne, raczej większość tutaj zachowuję uprzejmość i bez powodu by was nie hejtowała?

 

Edytowane przez iqiwf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wazzi napisał:

Współczuję koledze... ja jak zwracałem procedura z wysyłką i zwrotem kasy trwała 7dni. trza było wysłać bez info zwykłym formularzem zwrotu odstąpienia bez bawienia się. Niestety te karty rzekomo nowe lecą do kolejnych klientów...

Jak to zamknie się w 7 dni, to będę zadowolony ;). Regulaminowo mają 14 dni na zwrot kasy. Najpierw zgłosiłem im, że karta jest wadliwa, bo myślałem, że mi szybko podmienią na nową. Niestety doradca zaproponował reklamację, która może trwać 14 dni, tzn. tyle dni na decyzję + kolejne dni na wymianę, etc. Nie zagwarantowali też, że dostanę nową kartę, bo może im akurat sztuk zabraknąć. Więc zdecydowałem się na zwrot 14-dniowy jak niektórzy tu zalecali na samym początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Jak to zamknie się w 7 dni, to będę zadowolony ;). Regulaminowo mają 14 dni na zwrot kasy. Najpierw zgłosiłem im, że karta jest wadliwa, bo myślałem, że mi szybko podmienią na nową. Niestety doradca zaproponował reklamację, która może trwać 14 dni, tzn. tyle dni na decyzję + kolejne dni na wymianę, etc. Nie zagwarantowali też, że dostanę nową kartę, bo może im akurat sztuk zabraknąć. Więc zdecydowałem się na zwrot 14-dniowy jak niektórzy tu zalecali na samym początku.

Właśnie zostałeś przykładem tego o czym czytałem co gościowi z RTX 2060 sprzedali niedziałająca sztukę odesłał i napisał że nie działa. Wciskali mu przez 2 tyg naprawę a 3 tyg odesłali kasę... Mi wystarczyło jak 2 dnia po zakupie MSI mi powiedziało że reklamacja z odesłaniem do sprzedawcy będzie trwać do 3-4tygodni.... podziękowałem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przetrzymali go 2 tygodnie, ale kasę oddali.

Mi napisał doradca że serwis MSI musi się karcie przyjrzeć i mają 14 dni na decyzję. Tak więc podjąłem decyzję, że dokonam jednak zwrotu, a nie będę korzystał z gwarancji. Niech sami wyjaśnią sytuację z MSI.

Ale zapytałem doradcy czy mogę skorzystać z 14-dniowego zwrotu zamiast reklamacji i powiedział, że tak. Więc ich nie skreślam póki co, zobaczymy jak to będzie wyglądać :).

Jaką kartę MSI kupiłeś i jak załatwiłeś sprawę, gdy serwis MSI potwierdził 3-4 tygodnie?

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mar_S napisał:

Jak ja słyszę o tych cewkach to mnie delikatnie mówiąc strzela, jakim trzeba być zjebem żeby z powodu ledwo słyszalnego bzyczenia kartę odsyłać?  :E

Lekkie bzyczenie? Ty chyba nigdy nie miałeś karty z wyjącymi cewkami ;)  Lekkie bzyczenie to wentylatory w budzie zagłuszają, ale jeśli coś się przebija przez wentyle, to jest to już dość irytujące ;)

36 minut temu, maciekmader napisał:

@BladyPL przestań hejtować, coś Ci zrobiliśmy?

Ale chłopie, to jest o EURO AGD !!!! Mam z nimi sprawę w toku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BladyPL napisał:

Lekkie bzyczenie? Ty chyba nigdy nie miałeś karty z wyjącymi cewkami ;)  Lekkie bzyczenie to wentylatory w budzie zagłuszają, ale jeśli coś się przebija przez wentyle, to jest to już dość irytujące ;)

Ale chłopie, to jest o EURO AGD !!!! Mam z nimi sprawę w toku ;)

Zluzuj gumkę, zwróciłem honor kilka wpisów temu ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miton napisał:

W połowie z tych przypadków pewnie zasilacze piszczą...

Ja na tym jednym swoim zasilaczu już kilka kart puszczałem i tylko jedna piszczała w nieznośny dla mnie sposób, atakując mój układ nerwowy. Nie jestem jakoś specjalnie wrażliwy na dźwięki, ale ton tej śpiewającej karty był nie tylko słyszalny, ale drażnił mnie na nieznośnie. Aż pomyślałem sobie, że teraz wiem co czują psy gdy ktoś użyje gwizdka ultradźwiękowego.  Kartę próbowałem kilka dni wygrzewać, ale ostatecznie poszła na handel, mimo, że planowałem ją zatrzymać. W ogłoszeniu dałem info o cewkach i obniżyłem cenę w stosunku do innych ofert konkurencyjnych. Tak więc cewki to rzecz subiektywna. Sam nigdy się nie spodziewałem, że trafię na taki egzemplarz, którego nie będę w stanie znieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...