Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, aureumchaos napisał:

a w tym czasie ponoc juz powoli odblokowuja nowe LHR :E

Czyli nawet nie przeczytałeś co wklejasz ? 470.05 nie wspierają 3080ti i nikt poza Nv nie odblokuje wydajności dla LHR.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma jakiegoś strixa ? Obecnie posiadam foundersa w pionowym montażu i zastanawiam się czy da się u mnie zainstalować strixa czy też karta jest za szeroka i zawadzi o ram lub nie pozwoli na podłączenie zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego 3080 Ti brać pod wodę? Szukać FE czy brać najtańszego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Czyli nawet nie przeczytałeś co wklejasz ? 470.05 nie wspierają 3080ti i nikt poza Nv nie odblokuje wydajności dla LHR.

Myślę, że to kwestia czasu ;) może odblokować się nie da ale oszukać kartę, że kopie coś innego niż eth już tak i z gorszymi lub lepszymi rezultatami już takie próby robią. Druga sprawa, że póki co lhr nie są jakoś strasznie tańsze od zwykłych więc kombinowanie nie ma sensu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, B@nita napisał:

Kolejny raz, naucz się czytać ze zrozumieniem bo widzę, że masz problemy z tym. Dorośniesz to ogarniesz to kiedyś.

W tema wlazłem z czystej ciekawości a nie że czegoś szukam.

Ale do Ciebie nadal nie dociera, że każdy ma prawo decydować na co wydaje swoje pieniądze. Co i za ile kupujesz. Jeżeli ktoś ma inne podejście niż Ty to jest ogłupiony marketingiem. 

Dobrze, że są takie nieogłupione jednostki jak ty, które mogą uświadamiać innych.

 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheKwasiu napisał:

Myślę, że to kwestia czasu ;) 

 

Ile razy można ten temat wałkować. ID masz ustalone na poziomie chipu i nie zmienisz go. Zmodyfikujesz sterowniki - dobre sobie, na skompilowanych sterownikach niewiele da się zrobić i bez kodu źródłowego to sobie można... To nie jest odblokowanie physx i zmiana jednego bitu w nvapi.dll by zablokować wykonywanie konkretnego kodu tutaj jest gruba modyfikacja w sterowniku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Ile razy można ten temat wałkować. ID masz ustalone na poziomie chipu i nie zmienisz go. Zmodyfikujesz sterowniki - dobre sobie, na skompilowanych sterownikach niewiele da się zrobić i bez kodu źródłowego to sobie można... To nie jest odblokowanie physx i zmiana jednego bitu w nvapi.dll by zablokować wykonywanie konkretnego kodu tutaj jest gruba modyfikacja w sterowniku.

Spadnie sprzedaż to pewnie po raz kolejny przypadkowo odblokują :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sideband napisał:

Czyli nawet nie przeczytałeś co wklejasz ? 470.05 nie wspierają 3080ti i nikt poza Nv nie odblokuje wydajności dla LHR.

Napisalem ponoc... A testy robione w Japan na 3080ti... Ponoc to nie to samo, ze sie udalo lub ze potwierdzone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, którą przeczytałem przed chwilą na stronie Morele:

 

obraz.png

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Ciekawostka, którą przeczytałem przed chwilą na stronie Morele:

 

obraz.png

Kiedys zwracałem u nich myszkę za 350zł bo po nie nadawała się do grania w csa. Mimo że była u mnie 10 dni to zwrócili pieinądze po odesłaniu już na drugi dzień, więc tu akurat mają git zrobione 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do xkomu żeby anulować zamówienie na 3070 ti supreme x, niby przyjęli zgłoszenie a dzisiaj mail, że zamówienie potwierdzone(może anulują dopiero).

Jakby jednak zamówienie wysłane to chce ktoś tego supreme x za +100zl za fatygę:D? 3900

Jak nie to pewnie będę zwracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamówioną kartę 2 grudnia 2020 r. w x-kom za 2298zł:

https://www.x-kom.pl/p/608934-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

Do dzisiaj oczywiście jej nie ma, ale dzisiaj otrzymałem propozycję z x-kom na zamianę i wysyłkę poniższej karty za 2498zł

https://www.x-kom.pl/p/655237-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-lhr-8gb-gddr6.html

W sumie to spoko opcja, biorąc pod uwagę dopłaty 200zł a kopanie i tak mnie nie interesuje. Analizował ktoś różnice pomiędzy tymi dwiema kartami oprócz blokady kopania etherum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrcezar generalnie nie ma różnicy poza kopaniem i innym blackplate.

Co za czasy, ze 8,5 miesiąca czekania na kartę i łaskawe zaproponowanie karty mimo wszystko ograniczonej bo z blokadą kopania w stosunku do tej którą zamówiłeś w dodatku 200 zł drożej uznajesz za spoko opcję. ;)

Edytowane przez Mark1991
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mrcezar napisał:

Miałem zamówioną kartę 2 grudnia 2020 r. w x-kom za 2298zł:

https://www.x-kom.pl/p/608934-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

Do dzisiaj oczywiście jej nie ma, ale dzisiaj otrzymałem propozycję z x-kom na zamianę i wysyłkę poniższej karty za 2498zł

https://www.x-kom.pl/p/655237-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-lhr-8gb-gddr6.html

W sumie to spoko opcja, biorąc pod uwagę dopłaty 200zł a kopanie i tak mnie nie interesuje. Analizował ktoś różnice pomiędzy tymi dwiema kartami oprócz blokady kopania etherum?

Za taką cenę bierz i się nie zastanawiaj. Na gaming X się nie doczekasz .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mrcezar napisał:

Miałem zamówioną kartę 2 grudnia 2020 r. w x-kom za 2298zł:

https://www.x-kom.pl/p/608934-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

Do dzisiaj oczywiście jej nie ma, ale dzisiaj otrzymałem propozycję z x-kom na zamianę i wysyłkę poniższej karty za 2498zł

https://www.x-kom.pl/p/655237-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-lhr-8gb-gddr6.html

W sumie to spoko opcja, biorąc pod uwagę dopłaty 200zł a kopanie i tak mnie nie interesuje. Analizował ktoś różnice pomiędzy tymi dwiema kartami oprócz blokady kopania etherum?

Ja bym brał tą LHR. Proponują Ci kartę w cenie 3060 bez Ti. A i tak jest problem kupić 3060 bez Ti za 2500zł ;).

Gaming Z zdaje się, że jest nawet lepsza, gdyż ma metalowy backplate.

10 minut temu, latuch_ napisał:

Dzwoniłem wczoraj do xkomu żeby anulować zamówienie na 3070 ti supreme x, niby przyjęli zgłoszenie a dzisiaj mail, że zamówienie potwierdzone(może anulują dopiero).

Jakby jednak zamówienie wysłane to chce ktoś tego supreme x za +100zl za fatygę:D? 3900

Jak nie to pewnie będę zwracał.

Z ciekawości - czemu nie chcesz tej karty?

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BladyPL napisał:

Ach ten mityczny RAM. Obserwuję ile ramu obecnie jest wykorzystywane w popularnych i nowych grach i obstawiam, że 8GB to jeszcze za 4-5 lat będzie bardzo wystarczająca ilość. 

Na Pepperkach pod wstawkami na GPU nie ogarniają realnego użycia VRAM od alokacji i już któryś raz tam czytam wyśmiewanie się z osób co kupują np. 3070 Ti bo 8GB VRAM to była wartość na 2016 r., a obecnie tyle nie wystarcza nawet do Full HD. Przykładem podawanym przez nich najczęściej jest tegoroczny Resident Evil Village. :D

Przykłady:

"8gb pamięci???  wy se kullllaa jaja robicie?"
 
"przeplaciliście słono jak pobraliście - tragedia 8gb vram to rok 2016"
 
"3060 ma 12 gb i jest tansza . Kto to kupuje"
+ Odpowiedz:
"nikt rozsądny. niech biorą, i tak będzie grubo taniej, a nvidia w rękawie trzyma SUPERy z 16gb"
 
"polityka nvidii żeby ładować w 3070 /ti 8 GB jest chora. Ale w sumie wiem z czego wynika ludzie będą już przy kolejnej generacji musieli pozbywać się kart bo przy coraza większej ilości gier to pamięć a nie moc obliczeniowa będzie wąskim gardłem tych kart."
 
"Prawie 4 kloce za karte z 8gb? Dziekuje- niekupione"
 
"No teraz wyprzedadzą padaki z 8GB z zawyżoną ceną a potem zrobią 3070 SUPER np z 16 GB ramu zeby znowu sie nachapać. Jak ludziom dopcha na rozdziałkach wysokich cały ram te 8 GB, chetnie pozbędą sie za pół darmo wersji z 8 GB a znowu przepłacą i nabędą wersje super 12 czy 16 GB."
Edytowane przez Fjubens
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fjubens napisał:

Na Pepperkach pod wstawkami na GPU nie ogarniają realnego użycia VRAM od alokacji i już któryś raz tam czytam wyśmiewanie się z osób co kupują np. 3070 Ti bo 8GB VRAM to była wartość na 2016 r., a obecnie tyle nie wystarcza nawet do Full HD. Przykładem podawanym przez nich najczęściej jest tegoroczny Resident Evil Village. :D

Na razie obcina wydajność w nowych grach na 3GB vRAM, więc do odcinania na 8GB to może przy kolejnej generacji konsol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fjubens napisał:

Na Pepperkach pod wstawkami na GPU nie ogarniają realnego użycia VRAM od alokacji

Co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Ci sami ludzie gardzą kartami czerwonych "bo nie ma DLSS" a czymże to miało być, jak nie metodą na lekką kompresję tekstur przy zachowaniu maksymalnie małej utraty jakości wyświetlanego obrazu - a to przecież wybitnie wpłynie na zużycie pamięci GPU ;) 

Teraz, xtn napisał:

Na razie obcina wydajność w nowych grach na 3GB vRAM

Niech sobie użyją DLSS, a nie, poczekaj .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BladyPL napisał:

Co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Ci sami ludzie gardzą kartami czerwonych "bo nie ma DLSS" a czymże to miało być, jak nie metodą na lekką kompresję tekstur przy zachowaniu maksymalnie małej utraty jakości wyświetlanego obrazu - a to przecież wybitnie wpłynie na zużycie pamięci GPU ;) 

Dodałem parę żywych przykładów, aczkolwiek ten jest chyba najlepszy:

lip 14.
Prawie 4koła za kartę i mieć zapachaną pamięć w grach fhd na starcie xD
+ Odpowiedz:
Dokładnie tak na full HD w Resident evil Village już więcej jak 8 gb pamieci potrzebne do wyższych ustawień grafiki
Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Ile razy można ten temat wałkować. ID masz ustalone na poziomie chipu i nie zmienisz go. Zmodyfikujesz sterowniki - dobre sobie, na skompilowanych sterownikach niewiele da się zrobić i bez kodu źródłowego to sobie można... To nie jest odblokowanie physx i zmiana jednego bitu w nvapi.dll by zablokować wykonywanie konkretnego kodu tutaj jest gruba modyfikacja w sterowniku.

Nie mówię o modyfikacji sterowników a o oszukaniu karty, w taki sposób by myślała, że kopie co innego niż ETH... Jak już cytujesz to cytuj całość a nie wyrwanie z kontekstu. Jestem pewien, że to tylko kwestia czasu tylko motywacji póki co nie ma bo jest dostęp do kopiących kart. Więc dla mnie to tylko kwestia czasu, jak będzie z tego pieniądz to i znajdzie się magik który to ogarnie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fjubens napisał:

Dodałem parę żywych przykładów, aczkolwiek ten jest chyba najlepszy:

lip 14.
Prawie 4koła za kartę i mieć zapachaną pamięć w grach fhd na starcie xD
+ Odpowiedz:
Dokładnie tak na full HD w Resident evil Village już więcej jak 8 gb pamieci potrzebne do wyższych ustawień grafiki

Inny stan umysłu tam panuje :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aureumchaos napisał:

mam 4K TV z HDR, kupe nowych gier z RT i nie tylko i bede gral na 720p w low hhahahhahaha no rzeczywiscie... :rotfl:

Jakie 720p w low? Przecież nawet 1440p działa. Po co linkuję artykuł skoro go nie sprawdzacie albo wyciągacie błędne wnioski?

Ja też mam 4K TV z HDR i gram bez problemu w 1080p. Z tym, że to wyjątkowo, bo normalnie preferuję grać w stare gry w 1440p lub 2160p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniały wypowiedzi expertów sugerujących, że ceny kart rosną bo i pamięć drożeje.

A tu pamięci mniej, a ceny w kosmos.

Tak wiem, ceny dolara, tak wiem krypto...

A ja stoję przy swoim, że głównym i niezmiennym czynnikiem kształtującym ceny  jest ludzka pazerność i głupota po drugiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...