Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, BlindObserver napisał:

On ma na forum misję uświadamiania. Jest w zasadzie monotematyczny. 

To szczytna i potrzebna misja.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kynareth napisał:

Jakie 720p w low? Przecież nawet 1440p działa. Po co linkuję artykuł skoro go nie sprawdzacie albo wyciągacie błędne wnioski?

Ja też mam 4K TV z HDR i gram bez problemu w 1080p. Z tym, że to wyjątkowo, bo normalnie preferuję grać w stare gry w 1440p lub 2160p.

To nie linkuj... 720p dla beki wpisalem z tego co napisales... :E Ja preferuje tylko 4k i wszystkie suwaki w prawo bo delektuje sie pikna grafika... 

W Twoim linku natomiast byly tylko ustawienia low i medium takze... no... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Fjubens napisał:

"No teraz wyprzedadzą padaki z 8GB z zawyżoną ceną a potem zrobią 3070 SUPER np z 16 GB ramu zeby znowu sie nachapać. Jak ludziom dopcha na rozdziałkach wysokich cały ram te 8 GB, chetnie pozbędą sie za pół darmo wersji z 8 GB a znowu przepłacą i nabędą wersje super 12 czy 16 GB."

Bo tak jest, że Nvidia specjalnie ładuje tylko 8 GB, żeby było więcej powodów zmiany na 4060 Ti, 4070, 4070 Ti, 4080. Ludzie śmieją się z 1070, a ono daje radę nawet w 1440p. Podczas gdy 3070 Ti będzie mieć ramowego bottlenecka za 2 lata w 1440p i stanie się kartą do 1080p.

1 minutę temu, aureumchaos napisał:

To nie linkuj... 720p dla beki wpisalem z tego co napisales... :E Ja preferuje tylko 4k i wszystkie suwaki w prawo bo delektuje sie pikna grafika... 

W Twoim linku natomiast byly tylko ustawienia low i medium takze... no... 

Jest niewielka różnica między medium, a nawet low i ultra w wielu nowych grach. Sprawdzałem. Dlatego, że gry pisane są pod low lub medium, a nie pod ultra, współcześnie przynajmniej. Ale wy wolicie dowartościowywać się nowymi kartami.

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kynareth napisał:

Bo tak jest, że Nvidia specjalnie ładuje tylko 8 GB, żeby było więcej powodów zmiany na 4060 Ti, 4070, 4070 Ti, 4080. Ludzie śmieją się z 1070, a ono daje radę nawet w 1440p. Podczas gdy 3070 Ti będzie mieć ramowego bottlenecka za 2 lata w 1440p i stanie się kartą do 1080p.

Jest niewielka różnica między medium, a nawet low i ultra w wielu nowych grach. Sprawdzałem. Dlatego, że gry pisane są pod low lub medium, a nie pod ultra, współcześnie przynajmniej. Ale wy wolicie dowartościowywać się nowymi kartami.

hahhaha dobree sparwdzales ale na czym na swojej karcie w 4 fpsach na ultra w CP77 przy 4K? RT tez udalo Ci sie wlaczyc?

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TheKwasiu napisał:

Nie mówię o modyfikacji sterowników a o oszukaniu karty, w taki sposób by myślała, że kopie co innego niż ETH... Jak już cytujesz to cytuj całość a nie wyrwanie z kontekstu. Jestem pewien, że to tylko kwestia czasu tylko motywacji póki co nie ma bo jest dostęp do kopiących kart. Więc dla mnie to tylko kwestia czasu, jak będzie z tego pieniądz to i znajdzie się magik który to ogarnie...

 

Gdybyś wiedział jak działa to zabezpieczenie to byś takich rzeczy nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kynareth napisał:

Podczas gdy 3070 Ti będzie mieć ramowego bottlenecka za 2 lata w 1440p i stanie się kartą do 1080p.

Hmmmmm 

image.jpeg.39e34197f9ccb2f568ddcf23b24f6a29.jpeg

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xtn napisał:

Na razie obcina wydajność w nowych grach na 3GB vRAM, więc do odcinania na 8GB to może przy kolejnej generacji konsol. 

Obcina wydajność na 3GB ? Jak to rozumieć? Jak mamy 1FPS zamiast kilkudziesięciu, to nazywasz to obcinaniem wydajności? I to w nowości jaką jest minecraft ? :D NVME w RAID0 i wolny RAM (ale nie powolny bo 4200cl16-16-16) nic nie pomagały ? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, aureumchaos napisał:

hahhaha dobree sparwdzales ale na czym na swojej karcie w 4 fpsach na ultra w CP77 przy 4K? RT tez udalo Ci sie wlaczyc?

Nie obchodzi mnie CP77. Nie podoba mi się ta gra. Jest durna i zabugowana. RT w Control działa, tylko wolno oczywiście.

Jest tyle fajnych gier z 5-ej, 6-ej i 7-ej generacji konsol: wyścigowych, jRPG i TPS, że nie ma co się spieszyć z graniem w nowe tytuły. Wiedźmin 2 jest lepszy od Wiedźmina 1 i 3. Crysis 1 jest lepszy od 2 i 3. Battlefield 2, BC2 i 3 są lepsze od 4, 1 i V. Nie wiem po co miałbym starać się włączać najnowsze gry na max. Nowsze tytuły to dla mnie indie. Kupuję je na Steamie. AAA to zwykle nuda, co ja poradzę, że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kynareth napisał:

Nie obchodzi mnie CP77. Nie podoba mi się ta gra. Jest durna i zabugowana. RT w Control działa, tylko wolno oczywiście.

Jest tyle fajnych gier z 5-ej, 6-ej i 7-ej generacji konsol: wyścigowych, jRPG i TPS, że nie ma co się spieszyć z graniem w nowe tytuły. Wiedźmin 2 jest lepszy od Wiedźmina 1 i 3. Crysis 1 jest lepszy od 2 i 3. Battlefield 2, BC2 i 3 są lepsze od 4, 1 i V. Nie wiem po co miałbym starać się włączać najnowsze gry na max. Nowsze tytuły to dla mnie indie. Kupuję je na Steamie. AAA to zwykle nuda, co ja poradzę, że tak jest.

No ale zaraz, zaraz to teraz bedziesz mi mowil jeszcze w co mam grac? i jaki gust mam miec czy bedziemy rozmawiac o roznicach z low na ultra ktorych nie widac a Ty sprawdziles na swojej formule jeden? Akurat ja nie gram ponizej ultra, i gram w AAA bo LUBIE i  mi sie podobaja... Konsola to dla mnie gameboy... Bez modow nowych textur 4K nie siadam, bez shaderow FX nie wposmne ktore potrzebuja co najmniej 3 Twoje karteczki.... :)

PS. Akurat Control gierka spoko ale nawet na 4k ultra z RT na max wyglada troche grafa jak Half Life 1 wiec tu sie zgadzam nic jej nie pomoze... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kynareth napisał:

Nie obchodzi mnie CP77. Nie podoba mi się ta gra. Jest durna i zabugowana. RT w Control działa, tylko wolno oczywiście.

Jest tyle fajnych gier z 5-ej, 6-ej i 7-ej generacji konsol: wyścigowych, jRPG i TPS, że nie ma co się spieszyć z graniem w nowe tytuły. Wiedźmin 2 jest lepszy od Wiedźmina 1 i 3. Crysis 1 jest lepszy od 2 i 3. Battlefield 2, BC2 i 3 są lepsze od 4, 1 i V. Nie wiem po co miałbym starać się włączać najnowsze gry na max. Nowsze tytuły to dla mnie indie. Kupuję je na Steamie. AAA to zwykle nuda, co ja poradzę, że tak jest.

Z takim podejściem, to aż dziwne ze używasz karty graficznej. Nie lepiej kartka papieru i jedziesz w statki i kolko i krzyżyk?

Edytowane przez pwitcher
  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xtn napisał:

Papier wszystko przyjmie :D 1-2minuty w Maincraft i nie da się odwrócić do tyłu. 2-3minuty w i nie da się odwracać na boki. Po 10 minutach problemem jest nawet przemieszanie się przed siebie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 to kupa ?

Jedynka i trójka najlepsza.

Czyli nie trzeba tyle ramu bo jest w pyte gier, które polecą na mniejszej ilości.

A jeśli trza więcej to tych gier można nie lubić?

Dobrze załapałem...?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pwitcher napisał:

Z takim podejściem, to aż dziwne ze używasz karty graficznej. Nie lepiej kartka papieru i jedziesz w statki i kolko i krzyżyk?

 

2 minuty temu, Miton napisał:

 

Dobrze załapałem...?

od 10 lat gram w heroes 3 i ciągle daje rade - takie to podejście daje radę :D 

Najważniejsze żeby wybrać gry, które nie dostają już aktualizacji, bo wtedy z czasem może się okazać, że trzeba nie lubić nawet to co się lubi :P 

Jeszcze trzeba zwalić wszystko na optymalizację. Że albo jej nigdy gra nie miała, albo ją popsuli ?

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pwitcher napisał:

Z takim podejściem, to aż dziwne ze używasz karty graficznej. Nie lepiej kartka papieru i jedziesz w statki i kolko i krzyżyk?

Wiele świetnych ścigałek na różne platformy, które są często przyjemniejsze od tych nowszych, które też jakieś super-wymagające nie są, co widać w teście GTX 1070. Z klasycznych RPG to np. Alundra 2 - A New Legend Begins na PS1, Grandia II na PC, Valkyrie Profile 2: Silmeria na PS2, Black Sigil: Blade of the Exiled na NDS, Suikoden V na PS2, Tears to Tiara II: Heir of the Overlord na PS3, Stella Glow na 3DS, Atelier Ayesha na PC i więcej. Emulatory działają u mnie bez problemów w 1440p i nawet 2160p. Ale 1080p po prostu wystarczy by mieć wyraźny obraz. Papier jest do książek i czasopism. Pisać i grać wolę na kompie. Nadal kupuję papierowe CD-Action (nieregularnie) i japońskie light novel. Poza tym wszystko zdigitalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co czytać co poniektórych na pepperze czy tutaj :). Jeśli brałbym wszystkie posty na poważnie, to moje obecne 6 rdzeni w 5600X, 16GB RAM i 3070Ti z 8GB VRAM, to już przestarzały złom i w nic nowego na tym nie pogram :). Takie minimum teraz to 20 rdzeni, 32GB (albo i więcej) RAM i marne 16GB na grafice :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Nie ma co czytać co poniektórych na pepperze czy tutaj :). Jeśli brałbym wszystkie posty na poważnie, to moje obecne 6 rdzeni w 5600X, 16GB RAM i 3070Ti z 8GB VRAM, to już przestarzały złom i w nic nowego na tym nie pogram :). Takie minimum teraz to 20 rdzeni, 32GB (albo i więcej) RAM i marne 16GB na grafice :D.

20 slabo 

https://www.x-kom.pl/p/542163-procesor-amd-threadripper-amd-ryzen-threadripper-3990x.html

minimum zeby miec 60 FPS przy 4K na ultra... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ahc napisał:

Kiedys zwracałem u nich myszkę za 350zł bo po nie nadawała się do grania w csa. Mimo że była u mnie 10 dni to zwrócili pieinądze po odesłaniu już na drugi dzień, więc tu akurat mają git zrobione 

Mi serwis Morele odpisał, że zwrócą kwotę dopiero po potwierdzeniu wady przez serwis. Więc sobie poczekam ;).

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Mi serwis Morele odpisał, że zwrócą kwotę dopiero po potwierdzeniu wady przez serwis. Więc sobie poczekam ;).

Eeeeee zwrot robiłeś czy reklamację z tytułu rękojmi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zdecydowałem się na zwrot. Na początku chciałem ekspresową wymianę, ale decyzja mogłaby trwać nawet do 14 dni od momentu otrzymania przez nich wadliwej karty. Do tego nie było pewności czy dostanę nową sztukę, bo akurat mogliby ich nie mieć. Więc zdecydowałem się skorzystać ze zwrotu. Ale żeby mi nie robili problemów, że karta była używana i ma ślady na śledziu od śrub, to im napisałem, że zwracam kartę, bo karta jest fabrycznie wadliwa. Przesłałem im nawet filmiki jak steruję obrotami wentylatorów na karcie i jak słychać ciszej/głośniej wadliwy wentylator. Coś byś zmienił w moim zgłoszeniu?

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem niepotrzebnie się tłumaczyłeś z czegokolwiek, robisz zwrot 14dniowy, bo takie masz prawo i tyle

oddawałem kartę do x-kom, zgłosiłem, wysłałem, na drugi dzień kasa na koncie 100% , też miała ślady od przykręcania, wkładania, rozpakowana itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Coś byś zmienił w moim zgłoszeniu?

Jeśli nie minęłoby 14 dni od daty dostawy to bym zwyczajnie odstąpił od umowy bez podawania przyczyny. Co często zalecam osobom, które się do mnie zwracają z prośbą o pomoc w trudniejszych tematach. Odstępujesz i koniec, nie masz obowiązku informowania o powodach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie minęły. Dopiero jutro, czy nawet w sobotę minie 14 dni, a zwrot zgłosiłem we wtorek wieczorem.

Prowadziłem już z nimi konwersację na temat wady kart, więc i tak by wiedzieli, że karta jest wadliwa. Nie chciałbym też aby sprzedali tą kartę komuś innemu przed wizytą w serwisie. Przesłałem im nawet zdjęcia karty, bo pytali się jakie nosi ślady użytkowania. No nic, zobaczymy jak się sprawa potoczy dalej. Z ciekawości ich w sumie zapytam, czemu mam czekać z decyzją do momentu potwierdzenia wady, skoro dokonuję zwrotu w ramach 14-dniowego prawda do zwrotu, a nie reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...