Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, BladyPL napisał:

No bo nie, to żaden argument a dla kwoty 10k będą w stanie iść do sądu. Próbowałbym mimo wszystko zadzwonić do kuriera i z nim pogadać, że opakowanie było naderwane, dopiero po otworzeniu folii zauważyłeś uszkodzenia na wewnętrznym opakowaniu i czy można zrobić do tego protokół szkody. Często kierowcy, mówiąc brzydko, wali co podpisze, bo on jest podnajęty do wożenia a większość uszkodzeń/kradzieży powstaje i tak na sortowniach i magazynach a nie w samochodzie dostawcy i oni o tym wiedzą. 

Jak nie ma protokołu szkody to jesteś na przegranej pozycji - miej to z tyłu głowy i raczej staraj się być grzeczny w korespondencji ;) Jeśli nie będziesz w stanie ogarnąć protokołu szkody, to rób grzecznie to o co sklep prosi, aby później móc wykazać, że współpracowałeś ze sklepem i wykazałeś maksimum dobrej woli. 

No właśnie ciekawe tak jak niżej @Fjubensnapisał. Mogła odebrać sąsiadka, babcia itd. A ja nie chcę ścigać kurierów, bo ja nie wiem czy to xkom uszkodził czy kurier i nawet mnie to nie interesuje kto i kedy, tylko towar za jaki zapłaciłem, a de facto nie dostałem takiego 

Komy mi nic nie wspomnieli o protokołach szkody. Tylko jak wcześniej wspomniałem - życzą sobie pójść dalej i weryfikację samej karty, co moim zdaniem jest nie istotne w formie wady jaką zgłosiłem.

Ja liczę na załatwienie w trybie wymiana ekspresowa tak jak jest to w morelach czy w Amazonie.

Czy uważasz, że mimo wszystko warto spróbować dostać protokół kurierski choćby jedynie na to, że otworzony był foliopak? Bo dalszych uszkodzeń powie że nie mogły być widoczne i mi nie podpisze. Nie mam bezpośredniego telefonu, nie dzwonił więc to by było sporo zachodu jakoś to załatwić.

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam do wyboru 3070Ti Asus TUF OC za 4000zł z komputronika, albo Gigabyte Gaming OC za 3700 z X-komu, warto dopłacić? Czy po taniości polecieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus TUF ma w serii 3080 (w 3070 najpewniej również) najlepsze chłodzenie ,więc moim zdaniem wybór jest prosty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukibossss napisał:

Pany mam do wyboru 3070Ti Asus TUF OC za 4000zł z komputronika, albo Gigabyte Gaming OC za 3700 z X-komu, warto dopłacić? Czy po taniości polecieć?

ASUS

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Passt napisał:

Asus TUF ma w serii 3080 (w 3070 najpewniej również) najlepsze chłodzenie ,więc moim zdaniem wybór jest prosty.

No i gitarka, to biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukibossss napisał:

Pany mam do wyboru 3070Ti Asus TUF OC za 4000zł z komputronika, albo Gigabyte Gaming OC za 3700 z X-komu, warto dopłacić? Czy po taniości polecieć?

Bierz tańszy , już był tutaj temat poruszany, że TUF aż taki piękny i wspaniały nie jest, a Giguś okazał się też bardzo dobry.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że wszyski 3070 Ti i 3080 Ti są kartami LHR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te zapowiadane ogromne dostawy 3060 w sklepach? Liczyłem, że może do 3k mi się uda kupić za niedługo 3060ti albo nawet 3070, a tu widzę lipa. Żeby nie było tak, że najlepszy czas na zakupy w tym roku już był.....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Asteroid napisał:

To prawda że wszyski 3070 Ti i 3080 Ti są kartami LHR ?

Tak, wszystkie te są LHR.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Asteroid napisał:

To prawda że wszyski 3070 Ti i 3080 Ti są kartami LHR ?

Tak

@SamoaJoj No właśnie, ludzie za bardzo się nastawili na to że karty z Chin masowo płyną za grosze... Jeszcze oczywiście docelowo wszystkie do Polski z pominięciem innych krajów. Wg mnie jeśli o 3060 stricte chodzi to ta wstawka ostatnio z Morele na Gigabyte Gaming OC za 2249 zł to już była dobra okazja.

3060 Ti w paru wersjach były blisko 3K (nawet z dwójką na początku, Eagle za 2949 zł bodajże), 3070 chyba bez szans na razie by był poniżej 3K.

Edytowane przez Fjubens
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TUFa 3070Ti to wycofuję swoje oskarżenia - Odpowiednie ustawienie krzywej wentylatorów zaktualizowanym MSI AB a potem dobre ustawienie UV dało znacząco lepsze efekty - karta w Furmarku spadła z 93*C na 72, w grach z 75*C na 64*C - i to wszystko poniżej 1000RPM. Do tego wydajność spadła nieznacznie (1800MHz przy 0,844V) a pobór już znacznie - poniżej 180W. Zamówiłem Suprima z X-Cumu do odbioru w Krakowie bo myślałem, że ten TUF to dziabnięty a okazało się, że stara wersja AB krewiła odczucie z użytkowania, więc jeśli ktoś chce to karta czeka w Galerii Bronowice za 3800, detale na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SamoaJoj napisał:

Gdzie te zapowiadane ogromne dostawy 3060 w sklepach? Liczyłem, że może do 3k mi się uda kupić za niedługo 3060ti albo nawet 3070, a tu widzę lipa. Żeby nie było tak, że najlepszy czas na zakupy w tym roku już był.....

Parę razy było blisko takich cen. Ale nie wszystkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Parę razy było blisko takich cen. Ale nie wszystkie modele.

nie przesadzałbym z blisko, najniżej 3070 zeszło bodajże do 3500 za jakiś wątpliwy jakościowo budźetowy model. Jest szansa że ceny dojdą do tego pułapu na początku sierpnia ale nic na 100% nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety najlepsza oferta na 3070 był to tuf za 3600 zł i było to 5-9 sztuk, więc dramat, gdzie gigusie 3060 Ti OC były za 3000-3300. Ogólnie 3070 trzymają się cholernie drogo, łatwiej złapać 3060 Ti która jest niewiele słabsza a różnica w cenie nawet 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Morgon82 napisał:

Niestety najlepsza oferta na 3070 był to tuf za 3600 zł i było to 5-9 sztuk, więc dramat, gdzie gigusie 3060 Ti OC były za 3000-3300. Ogólnie 3070 trzymają się cholernie drogo, łatwiej złapać 3060 Ti która jest niewiele słabsza a różnica w cenie nawet 1000 zł.

https://www.komputronik.pl/product/725988/asus-geforce-rtx-3070-ti-tuf-8gb-oc.html

3070ti tuf oc za 3999zł, normalnie dostępny, wisi już parę godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nie ma co liczyć na większe obniżki dopóki nie zapowiedzą nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lukibossss napisał:

Pany mam do wyboru 3070Ti Asus TUF OC za 4000zł z komputronika, albo Gigabyte Gaming OC za 3700 z X-komu, warto dopłacić? Czy po taniości polecieć?

Zerknij na recenzje ludzi na tym forum co do 3070Ti TUF. Kilka ostatnich stron - pojawił się z 3 recenzje/opinie. Co do Gaming OC - czarny koń, bo wszyscy wieszają psy na Gigabyte, a w necie recenzje bardzo pochlebne i ludzie tutaj też chwalą. Do tego możesz przedłużyć gwarancję do 4 lat. Co do TUF z kolei mają mieszane odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Myślę ze nie ma co liczyć na większe obniżki dopóki nie zapowiedzą nowych kart.

Tak jak mówiłem wiele stron wcześniej, ceny są już na dole. Jeżeli producent nie obniży to taniej nie będzie.

Edytowane przez maciekmader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Swoją drogą to 3060 Ti i to w dobrej chyba wersji, bo nie Orzeł, a Gaming Pro, został solidnie zminusowany ostatnio za 3K właśnie jak był: https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-lhr-8gb-416066

Dobre orły to Aorusy Mastery, to samo z MSI - tylko SUPRIM...

Edytowane przez maciekmader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak będzie z cenami, jak wypuszczą serie  RTX 30** "SUPER".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PiVoSH92 napisał:

Co do TUFa 3070Ti to wycofuję swoje oskarżenia - Odpowiednie ustawienie krzywej wentylatorów zaktualizowanym MSI AB a potem dobre ustawienie UV dało znacząco lepsze efekty - karta w Furmarku spadła z 93*C na 72, w grach z 75*C na 64*C - i to wszystko poniżej 1000RPM. Do tego wydajność spadła nieznacznie (1800MHz przy 0,844V) a pobór już znacznie - poniżej 180W. Zamówiłem Suprima z X-Cumu do odbioru w Krakowie bo myślałem, że ten TUF to dziabnięty a okazało się, że stara wersja AB krewiła odczucie z użytkowania, więc jeśli ktoś chce to karta czeka w Galerii Bronowice za 3800, detale na priv ;)

Masz coś nie tak z kartą. RTX 3070ti TUF ma dokładnie to samo chłodzenie co RTX 3080... dodatkowo ma pomniejszony power limit w stosunku do 3080. W testach 3080 TUF wypadała wspaniale(power limit chyba 340W). U Liptona jest nawet test i przy takim poborze prądu na biosie quiet miał 66 stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Espirite napisał:

No właśnie ciekawe tak jak niżej @Fjubensnapisał. Mogła odebrać sąsiadka, babcia itd. A ja nie chcę ścigać kurierów, bo ja nie wiem czy to xkom uszkodził czy kurier i nawet mnie to nie interesuje kto i kedy, tylko towar za jaki zapłaciłem, a de facto nie dostałem takiego 

Czy uważasz, że mimo wszystko warto spróbować dostać protokół kurierski choćby jedynie na to, że otworzony był foliopak? Bo dalszych uszkodzeń powie że nie mogły być widoczne i mi nie podpisze. Nie mam bezpośredniego telefonu, nie dzwonił więc to by było sporo zachodu jakoś to załatwić.

Mógł odebrać ktokolwiek, ale to są dwie różne sprawy. Pierwsza to wydanie towaru osobie nieuprawnionej a drugi to brak protokołu szkody. Potwierdziłeś, że paczka do Ciebie dotarła, więc z punktu widzenia sklepu nie ma znaczenia, kto ją po drodze odebrał i co z nią zrobił. Jaka firma dostarczała paczkę? To na pewno wiesz, więc zadzwoń na infolinię i naświetl problem. Uszkodzone opakowanie zewnętrzne ale zauważyłeś to dopiero po jakimś czasie. Jeśli faktycznie kurier zostawił paczkę u kogoś innego TO POWIEDZ od razu, że to stało się poniekąd z winy kuriera, ponieważ jeśli nie przekazałby paczki osobie postronnej, to miałbyś możliwość ocenić stan paczki od razu. A tak to paczka przeleżała czekając na Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, forfun napisał:

Masz coś nie tak z kartą. RTX 3070ti TUF ma dokładnie to samo chłodzenie co RTX 3080... dodatkowo ma pomniejszony power limit w stosunku do 3080. W testach 3080 TUF wypadała wspaniale(power limit chyba 340W). U Liptona jest nawet test i przy takim poborze prądu na biosie quiet miał 66 stopni C.

Weź pod uwagę, że lipton testował pewnie kartę w klimie, a autor problemu ma w domu pewnie 30+ stopni, także te parę stopni różnicy może rzeczywiście być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...