Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie znasz znaczenia tak prostych słów jak: głośna karta, kultura pracy, ugotowanie, wycie, to się nie dziwię , że dla Ciebie karta jest ok :szczerbaty:

Szkoda czasu.  Z mojej strony kończę rozmowę na temat cichej karty Ventus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Ty udajesz głupiego czy chcesz głupiego zrobić ze mnie ? Jeśli tak to Ci się nie uda. 

Dalej opowiadaj bajki, ale nie mi. 

Jeśli nie widzisz uzasadnienia to albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo faktycznie udajesz głupiego. 

Tylko z serią Ventus masz problem ?

 

32 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Jeśli nie znasz znaczenia tak prostych słów jak: głośna karta, kultura pracy, ugotowanie, wycie, to się nie dziwię , że dla Ciebie karta jest ok :szczerbaty:

Szkoda czasu.  Z mojej strony kończę rozmowę na temat cichej karty Ventus. 

Mam takie pytanie, Asus i Gigabyte posiada lepsze wentylatory ?

 

Edit:

W Ventus zastosowane są wentylatory TORX 3.0, te same wentylatory były zastosowane w serii RTX 2xxx GAMING X TRIO.  ;)

 

 

 

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ekard napisał:

 

Jak skończy się uploadować to tu będzie filmik z mojej 3070.

Co ciekawe FurMark wykrywał mi ją jako 3070Ti :)

 

Chyba wentyle grzechoczą / trą / szurają głośniej od cewek w podobnym tonie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co wy wiecie o wyciu karty? Ja przez jakiś czas grałem na 1080Ti EVGA z dwuwentylatorowym chłodzeniem, w którym jeden wentylator był uszkodzony! To było wycie karwasz twasz! Co wy tam wiecie?!:szczerbaty::rotfl: 

13 minut temu, Minciu napisał:

Chyba wentyle grzechoczą / trą / szurają głośniej od cewek w podobnym tonie ;) 

ZWROT!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Taka która nie osiąga takich obrotów, dalej opowiadaj bajki :szczerbaty:

Włącz Metro Exodus, wszystko na maxa, tajgę i pokaż mi 1100 rpm na tej karcie przy w miarę normalnych temperaturach 

Może ma vsynca na 60FPS :)

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Chyba wentyle grzechoczą / trą / szurają głośniej od cewek w podobnym tonie ;) 

Słychać pięknie cewki, ale to się absolutnie nie nadaje na zwrot. Takie cewki to nie cewki panie ;) Takich to nikt przy zdrowych zmysłach nie odeśle, bo sobie cichutko i grzecznie bzyczą a nie wyją jak opętane ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to bardziej jak łożyska wentyli MSI. A one lubią brzmieć. Miałem już 3 karty i w każdej szurały mniej lub bardziej te MSI. TRIO i Suprim.

Reklamować to ciężko takie pierdy, bo zaraz sklep przytuli kartę. Mogę nawet złożyć reklamację na niewłaściwy odcień karty i tak pewnie rozpatrzą ja pozytywnie dzisiaj i z miejsca zwrócą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie to ciekawe, ile MSI daje gwarancji na swoje TOP karty, czyli Suprim i Trio? Jeśli od nowości tak słychać łożyska, to pewnie kwestią czasu jest, aż będzie terkotanie

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Robiremos napisał:

Hej, No i jest do odbioru za 3599 . Brać czy anulować oto jest pytanie ? 

Teraz się zastanawiasz?? Było wczoraj nie zamawiać, to jakiś zdecydowany kupiec zamówiłby kartę i się cieszył z zakupu.
A tak na poważnie, co wy chcecie od tych kart?? UV robi się tak jak na każdym innym modelu i karta działa poprawnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Robiremos napisał:

Hej,

Zakupiłem 3070 Ti Ventus 3X za 3599zł https://www.x-kom.pl/p/655245-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-ventus-3x-oc-8gb-gddr6x.html

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym konkretnym modelem ? 

 

No i jest do odbioru za 3599 . Brać czy anulować oto jest pytanie ? 

Bierz i testuj. Ventusy nie mają zbyt dobrych opinii ale jak wypada ten konkretny model to nie wiadomo. Nie przykręcaj do obudowy, nie ściągaj folii, których nie musisz. Zweryfikuj temperatury ( szczególnie GDDR6X ) i kulturę pracy. Jak wszystko pasi to masz dobrą kartę za przyzwoitą cenę ( na teraz ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cewek w tym moim 3070.

Karta nie jest nowa. Kupiona w listopadzie wiec ma już ponad pół roku.

Na nagraniu praktycznie dotykałem telefonem karty aby dźwięki wyłapać ale jak przyłożyć ucho to ten dźwięk, który rozpoznajecie jako cewki albo łożyska to dochodzi raczej z radiatora AIO.

Jest to moje pierwsze AIO i myślałem, że to dość normalny dźwięk z pompy albo czegoś w radiatorze właśnie.

I jak ktoś wspomniał jest to na tyle ciche,  że w żadnym wypadku nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu szczególnie po zamknięciu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Robiremos napisał:

Hej,

Zakupiłem 3070 Ti Ventus 3X za 3599zł https://www.x-kom.pl/p/655245-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-ventus-3x-oc-8gb-gddr6x.html

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym konkretnym modelem ? 

 

No i jest do odbioru za 3599 . Brać czy anulować oto jest pytanie ? 

Druga najgorsza wersja tej karty, gorsza jest tylko Ventus 2X. Jak zrobisz UV to działać będzie, ale szału i tak nie robi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gret napisał:

Może ma vsynca na 60FPS :)

Ja gram z vsync 60 FPS ale w 4k na ultra z RT tez na ultra w metro enhanced w tajdze 67C na rdzeniu, pamieci poszly do 86C a RPM na wiatrakach zrobilo sie na 1700 - 1800 rpm na moim strixie 3080 (UV na 1980Mhz i 0,925 v odblokowany PL do 125%)... Przy 1000 rpm pewnie byloby 80 C na rdzeniu :E

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

Ja gram z vsync 60 FPS ale w 4k na ultra z RT tez na ultra w metro enhanced w tajdze 67C na rdzeniu, pamieci poszly do 86C a RPM na witrakach zrobilo sie na 1700 - 1800 rpm na moim strixie 3080 (UV na 1980Mhz i 0,925 v odblokowany PL do 125%)... Przy 1000 rpm pewnie byloby 80 C na rdzeniu :E

Co Ty, Ventus w 4k lata przy 1000/1100 RPM i jest cicho i chłodno :szczerbaty:

A tak na serio to przy 1000 rpm podejrzewam, że byłoby więcej jak 80c ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, aureumchaos napisał:

Ja gram z vsync 60 FPS ale w 4k na ultra z RT tez na ultra w metro enhanced w tajdze 67C na rdzeniu, pamieci poszly do 86C a RPM na wiatrakach zrobilo sie na 1700 - 1800 rpm na moim strixie 3080 (UV na 1980Mhz i 0,925 v odblokowany PL do 125%)... Przy 1000 rpm pewnie byloby 80 C na rdzeniu :E

Nie porównuj Metro do New Dawn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gret napisał:

Nie porównuj Metro do New Dawn. 

Metro Enhanced Edition bardzo ładnie wygrzewa karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ekard napisał:

Odnośnie cewek w tym moim 3070.

Karta nie jest nowa. Kupiona w listopadzie wiec ma już ponad pół roku.

Na nagraniu praktycznie dotykałem telefonem karty aby dźwięki wyłapać ale jak przyłożyć ucho to ten dźwięk, który rozpoznajecie jako cewki albo łożyska to dochodzi raczej z radiatora AIO.

Jest to moje pierwsze AIO i myślałem, że to dość normalny dźwięk z pompy albo czegoś w radiatorze właśnie.

I jak ktoś wspomniał jest to na tyle ciche,  że w żadnym wypadku nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu szczególnie po zamknięciu obudowy.

no to teraz weź palec i w sam środek wentyli AIO przyłóż i sprawdź co wyjdzie. Które wentyle szurają. Ja obstawiam że MSI. Ewentualnie zmień sobie ręcznie nawet bez obciążenia obroty na wentylach. W MSI są sterowane 2+1. Znalezienie winnego tak wyraźnego szurania to prosta sprawa. 

 

Na nagraniu praktycznie dotykałem telefonem karty aby dźwięki wyłapać w nocy nic nie musiałbyś dotykać a powinieneś tego świerszcza słyszeć wyraźnie. To znaczy jak nie słyszysz do dobrze dla Ciebie, bo nie będzie Ci przeszkadzał. Z drugiej strony trochę źle, że już głuchniesz tak bardzo ;-) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ptaszki ćwierkają o dzisiejszym dropie na NBB - be rdy ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Z3Z3 napisał:


Ptaszki ćwierkają o dzisiejszym dropie na NBB - be rdy ;)  

Wrzucaja o jakichs powtarzalnie zblizonych godzinach te karty?:) Czy losowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Asus TUF 3080ti Gaming OC już prawie się sprzedał w Komputroniku. Została 1 sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Passt napisał:

I Asus TUF 3080ti Gaming OC już prawie się sprzedał w Komputroniku. Została 1 sztuka.

Jak Wy to sprawdzacie ilue sztuk zostało? A dobra,  nieważne, ślepy jestem :)

Edytowane przez iacoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Tuf 3070 (karta rewelacyjna jeśli chodzi o kulturę pracy, ale nabyłem 4k 120hz i przydałyby się dodatkowe pokłady mocy) chętnie przeskoczyłbym na Tuf 3080 ale na ten moment nie ma za bardzo jak ze względu na absurdalne ceny. Taniej wychodzi wersja ti za 7200 zł no ale nie zamierzam dać tyle za kartę. W sumie ciekawe czy jak się sprzeda ta ostatnia sztuka to czy zrobią restock, może tym razem kilka stówek taniej :E

W ogóle, jeśli ktoś celuje w wydajność do 3070 ti to kartę kupi we w miarę sensownych pieniądzach. Powyżej to już proporcjonalnie do msrp zauważalnie większe drenowanie kiesy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, AvengerGT napisał:

Jako posiadacz Tuf 3070 (karta rewelacyjna jeśli chodzi o kulturę pracy, ale nabyłem 4k 120hz i przydałyby się dodatkowe pokłady mocy) chętnie przeskoczyłbym na Tuf 3080 ale na ten moment nie ma za bardzo jak ze względu na absurdalne ceny. Taniej wychodzi wersja ti za 7200 zł no ale nie zamierzam dać tyle za kartę. W sumie ciekawe czy jak się sprzeda ta ostatnia sztuka to czy zrobią restock, może tym razem kilka stówek taniej :E

W ogóle, jeśli ktoś celuje w wydajność do 3070 ti to kartę kupi we w miarę sensownych pieniądzach. Powyżej to już proporcjonalnie do msrp zauważalnie większe drenowanie kiesy. 

widziałem dzisiaj na xcum 3080ti suprim X poniżej 7k, zawsze jakaś opcja

 

EDIT

poprawka, jednak 3080 a dokładna cena to 6700

Edytowane przez Fowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...