Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Z3Z3 napisał:


Ptaszki ćwierkają o dzisiejszym dropie na NBB - be rdy ;)  

Wiesz może czy na NBB tez jest limit 1 karty na osobę? 
kupowalem miesiąc temu tufa 3070. Probowalem założyć 2 konto ale wywalało mi stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.4cae8a0e5af688028a9198acbe5686d1.png

niestety pany, czas się przyznać - jeden z największych HODLowców się złamał. Jeżeli ceny rzeczywiście mają iść w dół zawsze mogę zwrócić, ale sugerując się tym co pisze nasz kolega z wulkano nie jestem tego już taki pewien. W razie czego nawet jak pójdą ceny w dół niepowiedziane że ten model też pójdzie w te okolice za które go finalnie chwyciłem, więc zobaczymy. Na 3080 w okolicach 5000 miałem czekać, ale zacząłem poddawać pod pytanie czy to na pewno się stanie w przeciągu najbliższego miesiąca i widząc jak wyhamował spadek cen uznałem jednak zaryzykować i wziąć ten model teraz

(zamówienie sprzed 2 dni, dopiero teraz potwierdzili)

Edytowane przez Fowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajny model Ci się trafił. Jeśli ceny wrócą w okolice MSRP to ile będziesz stratny? 400-500 PLN? A kartę MASZ i używasz już teraz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przegapiłem. Co to jest NBB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fowo napisał:

 

widziałem dzisiaj na xcum 3080ti suprim X poniżej 7k, zawsze jakaś opcja

 

EDIT

poprawka, jednak 3080 a dokładna cena to 6700

Chciałbym tufa. Był tuf 3060ti, jest tuf 3070 więc teraz pora na 3080 z tej serii ? Przy czym chyba coś im produkcja nie idzie bo drogie to jak nie wiem jak na razie. Na dzisiejsze czasy marzeniem byłby tufik za 5000, max 5500 zł. Wersja ti musiałaby kosztować tak z 6500 żebym się zastanowił. Oczywiście wszystko powyższe biorę pod uwagę tylko dlatego, że mam 3070 którego będzie można spieniężyć. Gdzie ja tam jeszcze rok temu myślałem o kartach w takich cenach :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Fowo napisał:

image.png.4cae8a0e5af688028a9198acbe5686d1.png

niestety pany, czas się przyznać - jeden z największych HODLowców się złamał. Jeżeli ceny rzeczywiście mają iść w dół zawsze mogę zwrócić, ale sugerując się tym co pisze nasz kolega z wulkano nie jestem tego już taki pewien. W razie czego nawet jak pójdą ceny w dół niepowiedziane że ten model też pójdzie w te okolice za które go finalnie chwyciłem, więc zobaczymy. Na 3080 w okolicach 5000 miałem czekać, ale zacząłem poddawać pod pytanie czy to na pewno się stanie w przeciągu najbliższego miesiąca i widząc jak wyhamował spadek cen uznałem jednak zaryzykować i wziąć ten model teraz

(zamówienie sprzed 2 dni, dopiero teraz potwierdzili)

3080 obecnie jest overpriced, przy 3070Ti już nie przepłacasz aż tyle. Ile można holdować w tym kraju? Masz kartę i się ciesz :E 

 

Kolega z wulkano mówi prawdę, śledze jego ceny na biężąco :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, trzeba mieć jakiś kontakt w DE / niemiecki adres. Tak czy owak bez jakiegoś wysublimowanego bota, ręcznie żadnego foundersa raczej nie wyszarpiesz. @Z3Z3 może coś powiedzieć na ten temat.

6 minut temu, Ahc napisał:

3080 obecnie jest overpriced, przy 3070Ti już nie przepłacasz aż tyle. Ile można holdować w tym kraju? Masz kartę i się ciesz :E 

 

Kolega z wulkano mówi prawdę, śledze jego ceny na biężąco :E

Gdybym karty nie potrzebował stricte pod blendera i renderowanie 3d to już dawno bym zdecydował się na 3070Ti bo to obecnie całkiem racjonalnie wyceniona karta. Niestety obawiam się, że te 8GB to trochę mało. Pozostaje czekać na 3080Ti w cenie mniejszej niż 7K.

Edytowane przez iacoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany czym się różnią wersje kart od MSI: X Trio od Z trio?? Warto iść w Z Trio??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iacoski napisał:

Gdybym karty nie potrzebował stricte pod blendera i renderowanie... obawiam się, że te 8GB to trochę mało. .... Pozostaje czekać na 3080Ti w cenie mniejszej niż 7K.

Do takich zastosowań, to pozostaje chyba czekać na 3090 w cenie poniżej 8K.

Teraz, Passt napisał:

Pany czym się różnią wersje kart od MSI X Trio od Z trio?? Warto iść w Z Trio??

Głównie tym, że X Trio nie jest już produkowane. Te grafenowe backplate potrafiły się połamać już w pudełku. Zastąpili je metalowymi + dali odrobinę wyższe fabryczne nastawy karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Do takich zastosowań, to pozostaje chyba czekać na 3090 w cenie poniżej 8K.

Poza dropem z x-komu HOF  za 7999zł na razie ciężko będzie, wszystkie 3090 w dystry są po 8k netto+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BladyPL napisał:

Do takich zastosowań, to pozostaje chyba czekać na 3090 w cenie poniżej 8K.

Gdyby tak było to jasne - natomiast chyba jednak ciężko spodziewać się takiej ceny w najbliższym czasie :( na 1660 ciągnę resztkami sił z ciagłymi crashami z okazji małej ilości ramu i przeciągania się renderów w nieskończoność ;)

Edytowane przez iacoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iacoski napisał:

Gdyby tak było to jasne - natomiast chyba jednak ciężko spodziewać się takiej ceny w najbliższym czasie :(

To zależy. Jeśli to ma Ci ułatwić a przede wszystkim przyśpieszyć sprawę, to za 7.5k brutto masz w Wulkano TUF 3080Ti - skasujesz jednego Klienta 500 PLN więcej i po sprawie ;) 3090 idzie trafić w niemieckim amazonie - pilnuj tamtejszych ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BladyPL napisał:

Głównie tym, że X Trio nie jest już produkowane. Te grafenowe backplate potrafiły się połamać już w pudełku. Zastąpili je metalowymi + dali odrobinę wyższe fabryczne nastawy karty. 

Kultura pracy układu chłodzenia jest taka sama, lepsza czy gorsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Passt napisał:

Kultura pracy układu chłodzenia jest taka sama, lepsza czy gorsza??

Nie wiem, nie mam. Ale jeśli wymienili bp na metal, to nie spodziewam się, aby to pogorszyło parametry pracy karty. A poprzednia wersja miała dobre oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

To zależy. Jeśli to ma Ci ułatwić a przede wszystkim przyśpieszyć sprawę, to za 7.5k brutto masz w Wulkano TUF 3080Ti - skasujesz jednego Klienta 500 PLN więcej i po sprawie ;) 3090 idzie trafić w niemieckim amazonie - pilnuj tamtejszych ofert.

Ale to chyba bez FV, raczej ma to duże znaczenie dla mnie przy DG. Pozatym mam wrażenie, że przy moim 650W PSU 3080Ti to i tak będzie po bandzie a z 3090 to już raczej kaplica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az wrzucilem suba blackowi za ten drop 3070 tuf za 3,6 :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BladyPL napisał:

Nie wiem, nie mam. Ale jeśli wymienili bp na metal, to nie spodziewam się, aby to pogorszyło parametry pracy karty. A poprzednia wersja miała dobre oceny.

Czyli to jest ta sama karta z nowym, metalowym backplate??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Passt napisał:

Pany czym się różnią wersje kart od MSI: X Trio od Z trio?? Warto iść w Z Trio??

Dodam tylko, że wersja Z to na pewno LHR. X trio raczej nie

https://pl.msi.com/search/3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje

 

GEFORCE RTX 3070 GAMING Z TRIO

EAN: 4719072825744

 

GEFORCE RTX 3070 GAMING Z TRIO 8G LHR

EAN: 4719072850784

 

GEFORCE RTX 3080 GAMING Z TRIO 10G

EAN: 4719072800703

 

GEFORCE RTX 3080 GAMING Z TRIO 10G LHR

EAN:4719072852160

Edytowane przez Ahc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ahc napisał:

Są dwie wersje

 

GEFORCE RTX 3070 GAMING Z TRIO

EAN: 4719072825744

 

GEFORCE RTX 3070 GAMING Z TRIO 8G LHR

EAN: 4719072850784

Z 3080 GAMING Z TRIO też są dwie wersje LHR i bez LHR

LHR https://www.x-kom.pl/p/659822-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-gaming-z-trio-lhr-10gb-gddr6x.html

non LHR https://www.x-kom.pl/p/648430-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-gaming-z-trio-10gb-gddr6x.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, iacoski napisał:

Gdyby tak było to jasne - natomiast chyba jednak ciężko spodziewać się takiej ceny w najbliższym czasie :( na 1660 ciągnę resztkami sił z ciagłymi crashami z okazji małej ilości ramu i przeciągania się renderów w nieskończoność ;)

3090FE na ebay-kleinanzeigen wiszą tylko 200-250euro powyżej msrp, także jeżeli dropną dziś w nbb powinno dać się zamówić, bo cel dla skalperów słaby. Ja z resztą też ją kupiłem bez wspomagaczy pare miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090FE ma 338mm, bez szans żebym ją do budy zmieścił ;) I to opcja wciąż bez FV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...