Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, 200zł to zdecydowania kwota, którą warto dopłacić do 3070Ti, więc sprawdziłbym, czy twoja sztuka Suprymy nie będzie piszczeć/trzeszczeć/fałszować pod prysznicem i bym się zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiVoSH92 napisał:

Widzisz, 200zł to zdecydowania kwota, którą warto dopłacić do 3070Ti, więc sprawdziłbym, czy twoja sztuka Suprymy nie będzie piszczeć/trzeszczeć/fałszować pod prysznicem i bym się zdecydował.

200 zł za większy pobór, większe temp, możliwe problemy z DDR6X i minimalnie lepszą wydajność pozostając dalej na 8 GB VRAM. Nie warto. Zwłaszcza że 3070 nawet przy tych chorych cenach powinien lądować w okolicy ~3.5k zł bo jest 400 zł tańszy od Ti, a te dwie karty są praktycznie w tych samych cenach :E 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobi UV na Ti i będzie miał chłodno chicho i wydajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3070Ti Tufie UV zrobione, temperatury mniejsze i dalej jest cicho, według mnie spoko opcja dołożyć do Ti

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mikus420 napisał:

Na 3070Ti Tufie UV zrobione, temperatury mniejsze i dalej jest cicho, według mnie spoko opcja dołożyć do Ti

Mogłbyś wrzucić skrina? 

Jakaś gierka przy np spalaniu 180W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, forum napisał:

Mogłbyś wrzucić skrina? 

Jakaś gierka przy np spalaniu 180W ;)

@PiVoSH92 wrzucał chyba screena, to ta sama karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Duch^ napisał:

zrobi UV na Ti i będzie miał chłodno chicho i wydajnie ;)

Zrobi UV na 3070 to będzie jeszcze chłodniej, ciszej, a wydajność to jeden pies 5-10%. Tam gdzie 3070 się zatka, tam 3070Ti Ci nie pomoże, prędzej 3080. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Zrobi UV na 3070 to będzie jeszcze chłodniej, ciszej, a wydajność to jeden pies 5-10%. Tam gdzie 3070 się zatka, tam 3070Ti Ci nie pomoże, prędzej 3080. 

10% na wydajności dla mnie to spora różnica .. fajnie jak się osiągnie tyle po OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, forum napisał:

Mogłbyś wrzucić skrina? 

Jakaś gierka przy np spalaniu 180W ;)

Brak opisu.

 

To je furmark o ile dobrze pamiętam, aktualnie testy w celu zwiększenia nieco taktowania przy zachowaniu 850mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 875mV na 1800 RTX 3070 potrafi się zbliżyć do 200-220 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Duch^ napisał:

Suprim vs TUf to nawet się nie zastanawiaj i zostaw TUF :) Z Suprimkami sporo już tematów było że padały albo p[przegrzewały się ogólnie słaby model w porównaniu z tuf .

Z TUFami te same problemy były, więc ich tak już nie reklamuj ?. W każdej serii trafiają się wadliwe sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat o TUF nie widziałem problemów a temat staram się śledzić od premiery :Pwidocznie jakoś ominąłem?  o suprimach to sporo czytałem no ale wiadomo że wszystko może paść jak i Strix czy tuf czy tam aorus :)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Duch^ napisał:

10% na wydajności dla mnie to spora różnica .. fajnie jak się osiągnie tyle po OC :)

Tak to sobie można zaokrąglać. Zależy w jakiej rozdziałce się gra. 

Full hd to jakieś 4-5%, 1440p około 6% i 4k około 8%. Po oc jest jeszcze mniej bo wersję ti trzymają limity mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AvengerGT napisał:

Tak to sobie można zaokrąglać. Zależy w jakiej rozdziałce się gra. 

Full hd to jakieś 4-5%, 1440p około 6% i 4k około 8%. Po oc jest jeszcze mniej bo wersję ti trzymają limity mocy. 

oc to tylko przez uv:P w TUF to beznadziejnie im wyszły te biosy silent vs performance który praktycznie nic nie nosi ? 

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Duch^ napisał:

oc to tylko przez uv:P

Ok, to pewnie po oc procenty będą podobne jak zacytowałem powyżej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Duch^ napisał:

akurat o TUF nie widziałem problemów a temat staram się śledzić od premiery :Pwidocznie jakoś ominąłem?  o suprimach to sporo czytałem no ale wiadomo że wszystko może paść jak i Strix czy tuf czy tam aorus :)

Poczytaj ostatnie kilka stron ?. Bylo kilka opinii o 3070Ti TUF. SUPRIM X z kolei tylko ja opisywałem ostatnio. Reszta zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Duch^ napisał:

akurat o TUF nie widziałem problemów a temat staram się śledzić od premiery :Pwidocznie jakoś ominąłem?  o suprimach to sporo czytałem no ale wiadomo że wszystko może paść jak i Strix czy tuf czy tam aorus :)

Kilka stron wcześniej, niezadowolony forumowicz z RTX 3070Ti Tuf, który hałasował i był uciążliwy dla uszu, karta poszła do zwrotu.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

Kilka stron wcześniej, niezadowolony forumowicz z RTX 3070Ti Tuf, który hałasował i był uciążliwy dla uszu, karta poszła do zwrotu.

a coś pamiętam było z hałasem :) ale za to nie pamiętam żeby ktoś pisał żeby mu padł jak o suprimach  :P

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zastanawia, to totalny brak recenzji w necie 3070Ti TUF. Recenzji suprimow jest full. Gaming oc czy palit tez. Asus cisza... jedna tylko recenzje strixa widziałem.

Edytowane przez SanczoPanczo86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Duch^ napisał:

a coś pamiętam było z hałasem :) ale za to nie pamiętam żeby ktoś pisał żeby mu padł jak o suprimach  :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Co mnie zastanawia, to totalny brak recenzji w necie 3070Ti TUF. Recenzji suprimow jest full. Gaming oc czy palit tez. Asus cisza... jedna tylko recenzje strixa widziałem.

A po co robić test tej samej konstrukcji która jest dostępna w trzech modelach? Weź test 3080, i zobaczysz wyniki 3070Ti bo pobór prądu mają prawie taki sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka opinia z 3070 Ti TUF - karta w max obciążeniu (Unigine Heaven) ma 65c, chłodzenie - coś tam szumi, ale bardzo cicho więc jestem mega zadowolony. Cewki popiskują głośnością pszczółki dopiero od >300fps (przy otwartej budzie, przy zamkniętej prawie wcale nie słychać chyba że ucho przyłożymy. Może to kwestia mojej obudowy - full wyciszenie).

 

Generalnie polecam, jak ktoś się zastanawia - to nie ma co :P

 

 

Edit:

Po lekkim UV temperatury w obciążeniu(Unigine Heaven) zeszły do 56-59c.

Edytowane przez Worthless
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz swojego suprima 3070Ti ustawiłem ,pograne ponad godzine :P

9bf154e1bf55c968.png

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, forum napisał:

Ja juz swojego suprima 3070Ti ustawiłem ,pograne ponad godzine :P

 

 

 

Tak z ciekawości zapytam @forum, jakiego programu używasz, żeby wyświetlać parametry GPU itp na ekranie podczas grania?

Edytowane przez covenant13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...