Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Worthless napisał:

Szybka opinia z 3070 Ti TUF - karta w max obciążeniu (Unigine Heaven) ma 65c, chłodzenie - coś tam szumi, ale bardzo cicho więc jestem mega zadowolony. Cewki popiskują głośnością pszczółki dopiero od >300fps (przy otwartej budzie, przy zamkniętej prawie wcale nie słychać chyba że ucho przyłożymy. Może to kwestia mojej obudowy - full wyciszenie).

 

Generalnie polecam, jak ktoś się zastanawia - to nie ma co :P

 

 

Edit:

Po lekkim UV temperatury w obciążeniu(Unigine Heaven) zeszły do 56-59c.

a masz klimatyzację czy nie? bo u mnie właśnie w heavenie było po 77 na rdzeniu przy wentylatorach na 1850 rpm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iqiwf napisał:

a masz klimatyzację czy nie? bo u mnie właśnie w heavenie było po 77 na rdzeniu przy wentylatorach na 1850 rpm 

Nie mam, w pokoju 28c. Sam się trochę dziwie, że tak niskie temperatury ma ta karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Worthless napisał:

Nie mam, w pokoju 28c. Sam się trochę dziwie, że tak niskie temperatury ma ta karta.

no to widzisz, u mnie podobnie jeżeli chodzi o temperaturę w pomieszczeniu i właśnie te 77 stopni, 1850 rpm/1900 rpm, przewiewna buda no i jeszcze hałas który w mojej opinii dochodził z karty graficznej (dawałem wentylatory na 30% i hałas cichnął) ale podobno jest to wina innego komponentu 

Więc ile ludzi tyle opinii 

jakby nie znam się też na diagnozie komputera, ale zrobiłem to co przyszło mi do głowy, a dźwięk przypomniał piszczące cewki albo terkoczący wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć duże zamówienie w proshopie w sierpniu dojdzie, będzie można polować - 3060 95 sztuk, 3060Ti 110 sztuk, 3070Ti 45 sztuk, 3080 35 sztuk.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Dosyć duże zamówienie w proshopie w sierpniu dojdzie, będzie można polować - 3060 95 sztuk, 3060Ti 110 sztuk, 3070Ti 45 sztuk, 3080 35 sztuk.

Szkoda tylko, że w Proshopie dawno nie było konkurencyjnych cen, nie spodziewam się nagłej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Dosyć duże zamówienie w proshopie w sierpniu dojdzie, będzie można polować - 3060 95 sztuk, 3060Ti 110 sztuk, 3070Ti 45 sztuk, 3080 35 sztuk.

Cały czas trzymają inne ceny w Danii, a inne u nas. Na razie nie ma u nich po co polować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marvelm napisał:

Szkoda tylko, że w Proshopie dawno nie było konkurencyjnych cen, nie spodziewam się nagłej zmiany.

MSI Gaming 3060 trzymają 200 zł taniej niż w ktokolwiek w PL. A jak dostaną większy zapas to możliwe że zmienią ceny. 

15 minut temu, xtn napisał:

Cały czas trzymają inne ceny w Danii, a inne u nas. Na razie nie ma u nich po co polować. 

Cały czas to oni mieli problem żeby wykarmić zamówienia z premiery, jak dostaną karty na magazyn to mogą zmienić ceny, bo 98% kart u nich nie ma podanych cen w PL :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

MSI Gaming 3060 trzymają 200 zł taniej niż w ktokolwiek w PL. A jak dostaną większy zapas to możliwe że zmienią ceny. 

O panie, co kogo 3060 obchodzi :D Beznadziejnie wyceniona karta, do której bez powodu dali w pyte VRAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marvelm napisał:

O panie, co kogo 3060 obchodzi :D Beznadziejnie wyceniona karta, do której bez powodu dali w pyte VRAMu.

Tak nikogo nie obchodzi, że co tylko pojawi się oferta poniżej 2900, to zaraz te karty znikają. Zresztą na takich morelach już 342 osoby kupiły tą kartę.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na ceny jak w niemieckim Saturnie  ?

3060-saturn-germany.png

5 minut temu, Marvelm napisał:

O panie, co kogo 3060 obchodzi

to że ciebie nie obchodzi, nie znaczy że nikogo,  wszystko jest kwestią ceny/ potrzeb, co kto lubi..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach z Ventus 3070 ti :

Ustawienia : 875 mv , bost 1860 . pamięci + 850 , krzywa wentylatorów do maks 45% mocy 

temp oraz hałas po testach w Cyberpunk , Metro Exodus, Crysis remaster i syntetykach :

temp nie przekraczają w żadnych warunkach 70 stopni  ( maks w Cyber oraz Metro 69 ) 

obroty do maks 1350  . Wentylacja w obudowie Pure Base 500DX dla mnie niesłyszalna . Cewki piszczą nieznacznie ale jest to słyszalne ( zupełnie nie przeszkadza )

Jeszcze dla porównania w wersji deafault - bost 1950 , temp do 76 i jest dość głośna ale nie tak jak moja poprzednia karta: 1080ti inno 3d 2x 

Reasumując jestem bardzo pozytywnie zaskoczony . Karta zostaje u mnie co najmniej do następnej generacji .

Wszystkim życzę tak udanych zakupów 

miłego na niedziele :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Duch^ napisał:

10% na wydajności dla mnie to spora różnica .. fajnie jak się osiągnie tyle po OC :)

Polecasz UV w jednym tekście a w drugim piszesz, że 10% to sporo jak się zrobi OC ?
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Marvelm napisał:

O panie, co kogo 3060 obchodzi :D Beznadziejnie wyceniona karta, do której bez powodu dali w pyte VRAMu.

Śmiesznie to brzmi w obecnych czasach kiedy każda karta jest tak wyceniona :E A powód był prosty, ale jeśli tego nie wiesz no to brakuje Ci wiedzy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam

Oferuję kartę graficzną Gigabyte RTX 3080 Vision Oc, jak nową, fakturą z x kom i oryginalnym pudełkiem. Nigdy nie używany do wydobycia .

Karta graficzna jest z domu bez zwierząt, niepalących i może być nadal testowane ze mną przed zakupem.

Polska język=  trudna język-  niepalący tyż

 

Pamiętajcie Drogie Dzieci -  karty RTX to kryptonit dla zwierząt

Murzynek Bambo w Afryce mieszka...

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, gret napisał:

No i klocek w budzie, miejsca na szczęście pod dostatkiem :)

Lo5fJMO.jpg

Nie chcę marudzić, ale te AIO to powinno być skierowane wentylem do góry. Czyli o 90 stopni odwrócone w prawo względem tego co tam jest teraz.

18 godzin temu, Duch^ napisał:

akurat o TUF nie widziałem problemów a temat staram się śledzić od premiery :Pwidocznie jakoś ominąłem?  o suprimach to sporo czytałem no ale wiadomo że wszystko może paść jak i Strix czy tuf czy tam aorus :)

Kiepsko śledzisz temat jak uważasz że TUF lepszy niż suprim.

18 godzin temu, Duch^ napisał:

a coś pamiętam było z hałasem :) ale za to nie pamiętam żeby ktoś pisał żeby mu padł jak o suprimach  :P

A pamiętasz jak ostatnio ktoś tą kartę padnietą (suprim 3080) wsadził ponownie do kompa po kilku miesiącach i jednak się okazało że działa? Hmm ? XD

18 godzin temu, TheMr. napisał:

A po co robić test tej samej konstrukcji która jest dostępna w trzech modelach? Weź test 3080, i zobaczysz wyniki 3070Ti bo pobór prądu mają prawie taki sam. 

3070 vs 3060ti TUF to były różne chłodzenia mimo że na pierwszy rzut oka wydawały się identyczne. Nie wiem jak z 70ti i 80. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zhao napisał:

Polska język=  trudna język-  niepalący tyż

Bez zwierząt niepalących, czyli wszystkie zwierzęta jarały na potęgę przy tym RTXie?

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Minciu napisał:

3070 vs 3060ti TUF to były różne chłodzenia mimo że na pierwszy rzut oka wydawały się identyczne. Nie wiem jak z 70ti i 80. 

Są różnice między 3070Ti/3080 a zwykła 3070 przez pamięci które trzeba schłodzić, więc karta waży mniej bądź więcej, ale oprócz różnicy w heatsinkach na pamiątkach, nie powinno być zbyt dużych różnic. 3070Ti powinna się zachowywać odrobinę lepiej przez to że wydala 30W mniej. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Bez zwierząt niepalących, czyli wszystkie zwierzęta jarały na potęgę przy tym RTXie?

 

 

RTX CRACK ON!  IT JUST WORKS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Minciu napisał:

Nie chcę marudzić, ale te AIO to powinno być skierowane wentylem do góry. Czyli o 90 stopni odwrócone w prawo względem tego co tam jest teraz.

Wpływa to na coś oprócz dodatkowego chłodzenia ram przez wentylatorek na AiO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam czemu służą te oferty bez możliwości kupna. Toż to tylko furtka dla krętaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam jak można wystawić coś i nie musieć podać nr telefonu .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Yedi napisał:

Nie ogarniam jak można wystawić coś i nie musieć podać nr telefonu .. 

Nie żebym bronił oszusta,ale ja np też nie podaje numeru- bo mam dość odpowiadania na durnoty typu Panie widziałem taniej daje XYZ i będę zaza.. Jak ktoś ma pytania pisać przez allegro -  inaczej  bajbaj.. i sprzedałem już tak różne rzeczy w tym grafiki i  nikt nie marudził

Edytowane przez Zhao
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robiremos napisał:

Po 2 dniach z Ventus 3070 ti :

Ustawienia : 875 mv , bost 1860 . pamięci + 850 , krzywa wentylatorów do maks 45% mocy 

temp oraz hałas po testach w Cyberpunk , Metro Exodus, Crysis remaster i syntetykach :

temp nie przekraczają w żadnych warunkach 70 stopni  ( maks w Cyber oraz Metro 69 ) 

obroty do maks 1350  . Wentylacja w obudowie Pure Base 500DX dla mnie niesłyszalna . Cewki piszczą nieznacznie ale jest to słyszalne ( zupełnie nie przeszkadza )

Jeszcze dla porównania w wersji deafault - bost 1950 , temp do 76 i jest dość głośna ale nie tak jak moja poprzednia karta: 1080ti inno 3d 2x 

Chyba muszę zainteresować się UV (nauczyć się,  zgłębić,  wdrożyć), bo poprawa jest imponująca! A ja od zakupu na defaultcie jadę na Palicie swoim.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu się uczyć - na początek wyjściowo zacznij od 0.900mV i np. 1900MHz i koryguj w razie niestabilności, ja obrałem "szkołę" średniego najczęściej pojawiającego się zegara MHz podczas 100% obciążenia benchmarkiem i pod te MHz szukałem po prostu stabilnej wartości napięcia - w moim przypadku 1936MHz i 0.943mV. Można by iść jeszcze niżej ale ogólnie nie wiem jak na Ampere ale na Pascalu schodzić niżej 1900MHz to już widoczne straty na fps, tym bardziej jak się ma kartę, która domyślnie potrafi boostować do ~2000MHz.

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...