Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że najpierw należy obserwować (?) "historię" / logi z AB, które same generują się w tle i na ich bazie zacząć zabawę?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

Śmiesznie to brzmi w obecnych czasach kiedy każda karta jest tak wyceniona :E A powód był prosty, ale jeśli tego nie wiesz no to brakuje Ci wiedzy. 

Mówiłem o MSRP, 3060 nie ma racji bytu w momencie, gdy 3060Ti istnieje. No chyba, że do jakiegoś machine learningu czy innych temu podobnych rzeczy, gdzie te 12GB coś da. Proszę, podaj mi powód, który ma sens. Resizable bar? Nie rozśmieszaj mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Rozumiem, że najpierw należy obserwować "historię" / logi z AB, które same generują się w tle.

Włącz sobie zapisywanie loga w AB i dość wymagającą grę np CP i pograj tak 30-40min i wyciągnij z loga średnią taktowań  i od niej zacznij zabawę z UV

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2021 o 23:31, EvilKillaruna napisał:

Trzeba znać swoje prawa. Jako klient masz 14 dni na zwrot przedmiotu kupionego na odległość bez podania przyczyny. Guzik Cię to obchodzi z jakiego powodu ktoś to robi, ma takie prawo. Może okazało się że ma proca za słabego i zamiast karty za 7k powinien zainwestować w wymianę reszty komponentów? 

Oj. To racjonalny, ale jednak nie do głośnego artykułowania sklepowi argument IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tej dyskoteki w kartach MSI niż program Dragon Center? Pytam bo czytałem, że są różne problemy z tym programem (przykładowo powoduje kłopoty z internetem). Jest możliwość zainstalowania, wyłączenia podświetlenia i usunięcia żeby ustawiania zostały na stałe nawet przykładowo po formacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yedi napisał:

Nie ogarniam jak można wystawić coś i nie musieć podać nr telefonu .. 

No ja akurat numeru telefonu nie podaję chociażby na OLXie coś wystawiając, nie przeszkadza to w sprzedaży, daję znać zawsze, że numer telefonu na prośbę do podania w wiadomości.
Przyuważ sobie kiedyś jak wystawisz coś na OLX i masz nr tel. podany, że nagle w ciągu 15 minut wskoczy Ci odsłonięć numeru telefonu niemalże tyle co wyświetleń.

Później numer trafia do bazy - jest pierwsze imię, miasto, numer tel. i proszę rozmowa zaproszeniowa np. na garnki:
"Witam, czy mam przyjemność z Panem np. Mateuszem, zamieszkałym w np. Kielcach? - Tak - Gratuluję, został Pan wylosowany na pokaz garnków w hotelu xxxx w Pana mieście, wraz z upominkiem, proszę o informację który termin itd."

Już i tak SPAMu starczy na telefonie, nie ma potrzeby sobie dodatkowo szkodzić.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Ata15 napisał:

Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tej dyskoteki w kartach MSI niż program Dragon Center? Pytam bo czytałem, że są różne problemy z tym programem (przykładowo powoduje kłopoty z internetem). Jest możliwość zainstalowania, wyłączenia podświetlenia i usunięcia żeby ustawiania zostały na stałe nawet przykładowo po formacie?

Używam Dragon Center i nie miałem żadnych kłopotów z nim typu internet itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Zdarzyło wam się aby otwór do przykrecenia karty nie pokrywał się z otworem w odbudowie? Jest trochę przesunięty (o 0,5 otworu w obudowie), da się dokręcić pod kątem wkręt ale czy to nie uszkodzi slotu PCIe?

Co może być przyczyną? Źle spasowana obudowa czy źle dokręcona płyta? Karta siedzi idealnie w PCIe. (Gigabate 3060 Ti OC Pro, obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG). Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Skow3r napisał:

Siema,

Zdarzyło wam się aby otwór do przykrecenia karty nie pokrywał się z otworem w odbudowie? Jest trochę przesunięty (o 0,5 otworu w obudowie), da się dokręcić pod kątem wkręt ale czy to nie uszkodzi slotu PCIe?

Co może być przyczyną? Źle spasowana obudowa czy źle dokręcona płyta? Karta siedzi idealnie w PCIe. (Gigabate 3060 Ti OC Pro, obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG). Dzięki za pomoc.

Obudowa. Sam mam SPC i również idealnie nie było ale na luzie dało się dokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedział w pytaniu:

 

Cytat

Jest trochę przesunięty (o 0,5 otworu w obudowie)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam obudowa: made in China :D

Moja wcześniejsza obudowa też miała ten problem. Obecna ma go w minimalnym stopniu.

Niestety jakość produkcji obudów dosyć znacznie się pogorszyła.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Passt napisał:

Potwierdzam obudowa: made in China :D

Moja wcześniejsza obudowa też miała ten problem. Obecna ma go w minimalnym stopniu.

Niestety jakość produkcji obudów dosyć znacznie się pogorszyła.

Jak się kupuje grafę za 4k, a obudowę za 200 zł to tak się kończy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marvelm napisał:

Jak się kupuje grafę za 4k, a obudowę za 200 zł to tak się kończy :D

Niekoniecznie. Moja wcześniejsza obudowa to Fractal Design XL R2, która kosztowałą ponad 500 złotych kosztuje obecnie 680 PLN w x-kom. Żałuję ,że od razu jej nie odesłałem na rękojmię. Obecna za 700 PLN też nie jest w tym względzie idealna.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja do swojego fractala nie mam żadnych zastrzeżeń. Natomiast poprzednia od spc sypała mi się w rękach. Ludzie zwykle oszczędzają na budzie i psu. Błąd - bo raz dobrze kupiona buda i zasilacz przeżyją najmarniej kilka wymian reszty gratów.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ata15 napisał:

Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tej dyskoteki w kartach MSI niż program Dragon Center? Pytam bo czytałem, że są różne problemy z tym programem (przykładowo powoduje kłopoty z internetem). Jest możliwość zainstalowania, wyłączenia podświetlenia i usunięcia żeby ustawiania zostały na stałe nawet przykładowo po formacie?

Dragon center mega gunwo. Nie dosc ze interfejs jest jakis taki nieprzyjazny, to jeszcze usuniecie dragon center usuwa sama aplikacje, a cala reszta ficzerow zostaje(!) w systemie. W tym uslugi i pozostale pod-aplikacje z ktorych dragon korzysta. Ja na szczescie mialem zaintalowany ten badziew na drugim systemie na innym dysku, wiec wlaczylem motyw ktory mnie interesuje i przelaczylem sie na glowny system.

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kowallosu napisał:

Dragon center mega gunwo. Nie dosc ze interfejs jest jakis taki nieprzyjazny, to jeszcze usuniecie dragon center usuwa sama aplikacje, a cala reszta ficzerow zostaje(!) w systemie. W tym uslugi i pozostale pod-aplikacje z ktorych dragon korzysta. Ja na szczescie mialem zaintalowany ten badziew na drugim systemie na innym dysku, wiec wlaczylem motyw ktory mnie interesuje i przelaczylem sie na glowny system.

ustawienie na tym wyłączenia RGB a potem odinstalowanie jakimś revo czy czymś innym które usunie wszystkie syfy nie załatwi problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marvelm napisał:

Jak się kupuje grafę za 4k, a obudowę za 200 zł to tak się kończy :D

Grafa na szczęście za 3k ?

Wydaje się że jest to wina obudowy ale czytałem że źle przykręcona płyta też daje podobny efekty.

Przykręcając kartę trochę na siłę łatwo jest wyrwać/uszkodzić PCIe? (Slot niby wzmacniany). Karta jest dosyć ciężka więc niemądrze byłoby jej nie przykręcać wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skow3r napisał:

Grafa na szczęście za 3k ?

Wydaje się że jest to wina obudowy ale czytałem że źle przykręcona płyta też daje podobny efekty.

Przykręcając kartę trochę na siłę łatwo jest wyrwać/uszkodzić PCIe? (Slot niby wzmacniany). Karta jest dosyć ciężka więc niemądrze byłoby jej nie przykręcać wcale.

Ja we wcześniejszych kartach lekko piłowałem otwory do mocowania śrubek. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Fowo napisał:

ustawienie na tym wyłączenia RGB a potem odinstalowanie jakimś revo czy czymś innym które usunie wszystkie syfy nie załatwi problemu?

Mysle ze nie usuniesz w ten sposob pozostalosci,  ale moge sie mylic. Te pod-aplikacje maja osobne .exe do odinstaowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ata15 napisał:

Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tej dyskoteki w kartach MSI niż program Dragon Center? Pytam bo czytałem, że są różne problemy z tym programem (przykładowo powoduje kłopoty z internetem). Jest możliwość zainstalowania, wyłączenia podświetlenia i usunięcia żeby ustawiania zostały na stałe nawet przykładowo po formacie?

Adam Honse / OpenRGB · GitLab   -->   Supported Devices · Wiki · Adam Honse / OpenRGB · GitLab   -->  OpenRGB/ release

 

Edit:

"...po formacie?" ??

Raczej nie...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ata15 napisał:

Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tej dyskoteki w kartach MSI niż program Dragon Center? Pytam bo czytałem, że są różne problemy z tym programem (przykładowo powoduje kłopoty z internetem). Jest możliwość zainstalowania, wyłączenia podświetlenia i usunięcia żeby ustawiania zostały na stałe nawet przykładowo po formacie?

Karta nie trzyma ustawień wyłączenia dlatego wystarczy, że zniknie napięcie z płyty to podświetlenie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mateusz2PL napisał:

Jak widze ten rtx 3060 kosztuje nadal 3 tys zł i cena prawie nie spada od miesiaca.

Niestety 'stałe dobre' ceny (czyt. np. dostępne przez kilka dni) to na ten moment niemożliwa opcja. Były 3060 nawet za 2250 zł (Gigabyte Gaming Pro), ktoś tu z forum się załapał, za granicą o Saturnie.de nie mówię, bo nie jest to opcja dla każdego. Pozostaje wrzucić zakładki sklepów popularnych i sprawdzać co jakiś czas, no chyba, że ktoś bota używa nadal.

Po raz kolejny się powtórzę: Za bardzo wiele osób uwierzyło w te kontenery z pokoparkowymi RTXami płynącymi ZA GROSZE do Europy, a jak widać powoli się ceny zmieniają już od 2 tygodni i też ani śladu tej masy kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy ogłoszeniu na Allegro Lokalnie bez opcji PayU, to oni na tym nie zarabiają, więc tym bardziej dziwne, że nie usuwają tego od razu w cholerę jak przychodzi zgłoszenie, bo z tego zysku nie mają, a tylko narażają kogoś kto wtopi, bo sprzedający wyśle takiemu chętnemu fałszywy link do Allegro z niby płatnością albo inny myk jakie tam stosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5v8ZaRv.jpeg

No i TUF 3070Ti zainstalowany. Karta weszła "na styk" - może 4 - 5 mm zostało do wentyli na chłodnicy.+

Jak widać ładnie opadła w slocie :/ Muszę rozejrzeć się za jakąś sensowną podpórką pod GPU.

Muszę przyznać, że różnica pomiędzy biosem performance a quiet bardzo znacząca. Na performance wentyle na 2.4k rpm wchodziły. Na quiet wyżej niż 1500 nie widziałem (metro exodus enhanced) gdy karta trzymała taktowania 1890 - 1920 mhz.

Jest chyba potencjał na UV. Widzę pełno poradników w sieci. Jakie są najrzetelniejsze źródła w tym temacie. bo nie przerabiałem tego jeszcze.

Edytowane przez Dreggo11
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...