Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
2 godziny temu, Marvelm napisał:

Jak się kupuje grafę za 4k, a obudowę za 200 zł to tak się kończy :D

Bez przesady. Obudowa nie jest tak ważna. Byle był przewiew zachowany i nie było rezonansu.

Dobry zasilacz to jednak podstawa.

3 godziny temu, Ata15 napisał:

Jest jakiś inny sposób na wyłączenie tej dyskoteki w kartach MSI niż program Dragon Center? Pytam bo czytałem, że są różne problemy z tym programem (przykładowo powoduje kłopoty z internetem). Jest możliwość zainstalowania, wyłączenia podświetlenia i usunięcia żeby ustawiania zostały na stałe nawet przykładowo po formacie?

 

Do serii gtx 10xx był mały programik od nvidii LED Visualizer.

Najprościej jest znaleźć wtyczkę od ledów na pcb i wyciągnąć szczypcami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja typu Jonsbo vc-1 bardziej do mnie przemawia. Mam taką podpórkę kupioną już dawno i czeka na nowe gpu. Długo czeka :E.

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, Zhao napisał:

Komuś sufit na łeb się nie spadł?  68,33 za kawałek" metalu"....

Część od długopisu i koszt zero :)  Coś fotka kiepsko się załadowała.

karta.jpg

Edytowane przez Majki78
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz kiedyś kartę na inną i sobie wiesz gdzie będziesz mógł wsadzić tę część od długopisu. :E 

10 minut temu, Kelam napisał:

Konstrukcja typu Jonsbo vc-1 bardziej do mnie przemawia. Mam taką podpórkę kupioną już dawno i czeka na nowe gpu. Długo czeka :E.

Jasne, pod warunkiem odpowiedniej budy z dobrym miejscem by móc ustawić taki "wieszak", poza tym nie każdy lubi jak mu bije w oczy coś takiego i woli dyskretniejsze rozwiązania.

41 minut temu, Zhao napisał:

Komuś sufit na łeb się nie spadł?  68,33 za kawałek" metalu"....

Za durne przedłużki do przewodów ludzie potrafią zapłacić więcej więc nie widzę tutaj problemu - zależy kto czego szuka i co komu jest potrzebne, tym bardziej że tego typu akcesoria to towar specyficzny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Zmienisz kiedyś kartę na inną i sobie wiesz gdzie będziesz mógł wsadzić tę część od długopisu. :E 

 

Słaby żart, ale nie będę wnikał co kto lubi sobie wsadzać :) . Jutro TUF przyjeżdża, coś wymyślę, trochę mam długopisów. 

Kawałek blaszki i prawie 70,- haha.   

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ODIN85 napisał:

To grosze przy przepłacaniu za grafy?

Kto ostro przepłaca, ten przepłaca -  ja więcej jak 1400PLN  względem MSRP,,a  kilka tych kart już było

 

 

12 minut temu, Kelam napisał:

Konstrukcja typu Jonsbo vc-1 bardziej do mnie przemawia. Mam taką podpórkę kupioną już dawno i czeka na nowe gpu. Długo czeka

Przypomnij mi bracie -  czy to nasz ukochany sklep na X?:szczerbaty:

 

11 minut temu, Majki78 napisał:

Część od długopisu i koszt zero :)  Coś fotka kiepsko się załadowała.

Oszukał system ! Producenci podpórek go nienawidzą! ZOBACZ JAK!:thumbup:

 

6 minut temu, caleb59 napisał:

Za durne przedłużki do przewodów ludzie potrafią zapłacić więcej więc nie widzę tutaj problemu - zależy kto czego szuka i co komu jest potrzebne, tym bardziej że tego typu akcesoria to towar specyficzny.

  Tylko że czasem taka przedłużka jest niezbędna bo. np kabel jest za krótki ....a to coś liczy sobie krocie za samą nazwę......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja ten "kawałek blaszki" wykorzystam nawet za 10 lat z racji kompatybilności, a Ty wiecznie będziesz długopisami żonglował i kombinował jak koń pod górkę. :E

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Za to ja ten "kawałek blaszki" wykorzystam nawet za 10 lat z racji kompatybilności, a Ty wiecznie będziesz długopisami żonglował i kombinował jak koń pod górkę. :E

Ty tak na serio, a boli bo kupiłeś :) 

No wiesz, jak się nie ma wyobraźni to się kupuję gotowca. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Za to ja ten "kawałek blaszki" wykorzystam nawet za 10 lat z racji kompatybilności, a Ty wiecznie będziesz długopisami żonglował i kombinował jak koń pod górkę. :E

Już to widzę:szczerbaty:...niedługo GPU będą wielkości samej obudowy..  a zasilać je będziemy trzema akumulatorami i tyle z tej kompatybilność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie ma boleć, człowieku nie wskakuj na mnie bo ja jestem mega zadowolony i czegoś takiego szukałem od lat.

Raczej jak się jest skąpiradłem to się kombinuje jak na skąpiradło przystało - resztę kompa ma na wypasie za grube tysiące i żałuje na podpórkę kilkanaście zł, którą będzie miał na lata nie licząc komfortu i uniwersalności. :E 

2 minuty temu, Zhao napisał:

Już to widzę:szczerbaty:...niedługo GPU będą wielkości samej obudowy..  a zasilać je będziemy trzema akumulatorami i tyle z tej kompatybilność?

Już nie przesadzajmy - może te topowe, najdroższe modele ale cała reszta zostanie po staremu.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Zhao napisał:

Komuś sufit na łeb się nie spadł?  68,33 za kawałek" metalu"....

Można z Chin sprowadzić,bez VAT + opłata pocztowa wychodzi coś ok.~42 zł i dostawa za darmo.Jak doliczysz te od niedawna obowiązkowe podatki i opłaty,to zaoszczędzisz góra kilka zł względem oferty u brzoskwinek.
GB-001 FormulaMod Official Store

Lub z pewniejszego sklepu ~48 zł z darmową dostawą oraz także trzeba doliczyć opłaty.
GB-001 AegirX Mod Store

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Co mnie ma bać, człowieku nie wskakuj na mnie bo ja jestem mega zadowolony i czegoś takiego szukałem od lat.

Raczej jak się jest skąpirałem to się kombinuje jak na skąpiradło przystało - resztę kompa ma na wypasie za grube tysiące i żałuje na podpórkę kilkanaście zł, którą będzie miał na lata nie licząc komfortu i uniwersalności na lata. :E 

Zostawię to bez komentarza, ponieważ nie ma co komentować, haha  :) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dalej podpieraj swojego RTX 3080 za grube tysiące jakimś farfoclem po długopisie i motywuj się, że jesteś fajny bo oszczędziłeś 68zł, kekw. :E 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Jasne, dalej podpieraj swojego RTX 3080 za grube tysiące jakimś farfoclem po długopisie i motywuj się, że jesteś fajny bo oszczędziłeś 68zł, kekw. :E 

Za to Ty masz szacunek na dzielni, kupił gość kartę, gdzie samą podpórkę dał prawie 70,- szacun, haha :) 

Ubaw po pachy.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Jasne, dalej podpieraj swojego RTX 3080 za grube tysiące jakimś farfoclem po długopisie i motywuj się, że jesteś fajny bo oszczędziłeś 68zł, kekw. :E 

jasne, wmawiaj sobie dalej że kilkadziesiąt złotych za rurkę z dwoma prostymi elementami montowanymi jedną śrubką to dobra oferta. Gościu ci pokazał prosty sposób który pozwala zaoszczędzić te kilkadziesiąt złoty w zamian za 10min roboty a ty się pultasz.

Najtaniej i też regulowanie to można sobie taką złożyć za 15 złotych za części kupione w pierwszej lepszej castoramie i pomalować na odpowiedni kolor

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat podpórek pod GPU do bardziej zahacza pod dział obudów, akcesoriów. Czy te 70 złotych może doprowadzić kogoś do bankructwa? Można też powiedzieć dziewczynie, że ma podtrzymywać gpu jak ma czas.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Majki78 napisał:

Za to Ty masz szacunek na dzielni, kupił gość kartę, gdzie samą podpórkę dał prawie 70,- szacun, haha :) 

Ubaw po pachy.  

Nie, ja kupiłem przyszłościowo by nie kombinować pod górkę jak Ty i ułatwić sobie życie, to jest pewnego rodzaju inwestycja - wymieniam płytę, wymieniam kartę i nigdy nie będę miał problemu bo podpórka jest uniwersalna.

3 minuty temu, Fowo napisał:

jasne, wmawiaj sobie dalej że kilkadziesiąt złotych za rurkę z dwoma prostymi elementami montowanymi jedną śrubką to dobra oferta. Gościu ci pokazał prosty sposób który pozwala zaoszczędzić te kilkadziesiąt złoty w zamian za 10min roboty a ty się pultasz.

O kant możesz obić te jego wspaniałe patenty z długopisem - nie do każdej karty to pasuje to raz a dwa wymieni kartę na inną w innym kształcie i tyle będzie po jego długopisie. :E 

3 minuty temu, Fowo napisał:

Najtaniej i też regulowanie to można sobie taką złożyć za 15 złotych za części kupione w pierwszej lepszej castoramie i pomalować na odpowiedni kolor

Dawaj, składaj - zobaczymy co Ci z tego wyjdzie. :E To nie jest takie prostackie jak Ci się wydaje, po pierwsze bez dokładnych wymiarów gówno zrobisz.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb59 napisał:

Nie, ja kupiłem przyszłościowo by nie kombinować pod górkę jak Ty i ułatwić sobie życie, to jest pewnego rodzaju inwestycja - wymieniam płytę, wymieniam kartę i nigdy nie będę miał problemu bo podpórka jest uniwersalna.

Oki, niech będzie, Twój wybór. Tylko od razu nie startuj że mój sposób jest zły. Jest takie powiedzenie "Jeśli coś wygląda głupio ale działa to wcale nie jest głupie". 

Ogólnie wszelkich podpórek i stojaków proponuję zajrzeć na aliexpress jest tego od i ciut ciut. 

Przykład https://pl.aliexpress.com/item/4001077173433.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.37a65012HTWaNu&algo_pvid=093a074f-d0c0-409f-93d1-022c196be637&algo_exp_id=093a074f-d0c0-409f-93d1-022c196be637-45

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Saren7 napisał:

Czy te 70 złotych może doprowadzić kogoś do bankructwa?

Wystarczy że przez najbliższy miesiąc odmówi się piwa z kolegą czy zjedzenia kebaba lub spotkania na kawce z dziewczyną.

A co do podtrzymania GPU przez dziewczynę,to jak to czytałem,to kurde aż się uśmiałem :E Gorzej będzie jak się kobiety dowiedzą(lub to już nastąpiło :D),że karty graficzne są teraz w cenie samochodu(jak to jeden znajomy powiedział o tym,gdy z nim rozmawiałem z kilka miesięcy temu) i część facetów będą kupować GPU tylko po to,żeby kobietę poderwać :E

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorosle chlopy sie kloca o podporke pod gpu :D 

swoja droga ten kawalek dlugopisu pieknie sie prezentuje z visionem. Mam sentyment do tej karty, rewelacyjnie wyglada :) 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kfa2-geforce-rtx-3090-hof-24gb-gddr6x

Stary scam? Data przekrecona czy jak? Na x kom ta karta chodzi 9999zl czemu jej po prostu na salon nie zwroci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, zanim kupiłem kartę, zamówiłem coś takiego:

Hd5740c1c88034d0ca24ea32424166b3eJ.jpg

 

H131c58e84d9d44cda5280a7e0b159373r.jpg

model: AX-B100 

Zdjęcia z mojego kompa nie wstawię, bo nie chce mi się robić fotek i wrzucać. 

A zresztą i tak zaraz by się czepnął, że kable powinienem schować (schowałem tak, że szyba jest zasłonięta płytą nośną od biurka z jednej strony (akurat od strony szyby, a z pozostałych stron jest otwarta przestrzeń :P ), że brzydki kolor podświetlenia (większość wyłączyłem i tak) oraz, że pod mikroskopem widzą kurz (sprzątałem tydzień temu). ;)

Dałem za podpórkę wówczas 4,26 USD z przesyłką szybszą niż standardowa. Do poprzedniej karty taka podpórka w sumie nie była potrzebna, ale do obecnego modelu już raczej tak. 

Szału nie ma, ale spełnia swoje zadanie. Rolki papieru toaletowego było mi szkoda, bo tak trochę do dupy by to wyglądało, mimo, że w zamknięciu i nie na widoku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wazzi napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kfa2-geforce-rtx-3090-hof-24gb-gddr6x

Stary scam? Data przekrecona czy jak? Na x kom ta karta chodzi 9999zl czemu jej po prostu na salon nie zwroci ??

Bo była w tamtym czasie w xkom za 7999 zł, także chłop sprzedaje za +1300 zł (minus prowizja Allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...