Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, addept napisał:

@marian666666Czyli jak dobrze rozumiem, żaden z tej setki RTX-ów 3xxx oraz RX 6xxx, które ostatecznie przehandlowałeś, nie zadowolił Ciebie i dlatego wolałeś zostać przy niezawodnym i rewelacyjnym XFX 570? :lol2:

Do grania w Pulpit mu wystarczy. Ważne że czcionka ostra i bez przebarwień;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Jak macie jakiegoś znajomego w UK albo Irlandii:

https://www.scan.co.uk/products/msi-nvidia-geforce-rtx-3060-ti-gaming-z-trio-lhr-8gb-gddr6-ray-tracing-graphics-card-4864-core-1410m

MSI NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB GAMING Z TRIO LHR za 3460zł. Cena chyba niezła ?

Nie no świetna, tylko brać bo okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, addept napisał:

Odinstalowałeś stare sterowniki karty za pomocą DDU? 

Tak zrobiłem teraz, stery zainstalowane na czysto po restarcie - dalej to samo.

Ekran mam jeden ale 4k

 

EDIT

A nie, jednak już wszystko ok :D

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, wompierz napisał:

Jak tu kupić kartę jak za rok nowe :D

Zawsze możesz jechać do Antwerpii na czereśnie...:lol2:

2 godziny temu, MaxaM napisał:

martyniuk.jpg__655x0_q85_crop_subsamplin

 

Ale spoko - podobno EVGA ma najlepsze RMA, więc można im ten ich szrot wysyłać i 15 razy pod rząd.:rotfl::rotfl::rotfl:

:rotfl:

2 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wszystko się zgadza. Producenci przerzucili teraz kontrolę jakości na użytkowników :D.

Swoją drogą ciekawa gra...

rimembaer noł priłorders gajs! Kupimy se jusz poprawione wersje Amperek bez podatku Januszowego!:rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas dostawy zubożały... z kolei patrząc na jakiegoś amerykańskiego alerta na YT, to w USA w ostatnich dniach dostawy drastycznie podskoczyły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marian666666 napisał:

Lubie firmę XFX bo ona jeszcze mnie nie rozczarowała. Miałem XFX Fury X mam teraz RX 570 i obraz na pulpicie bardzo ładny. Działanie również bez zastrzeżeń, wiatraki itp.

Miałem kiedyś RX 460 DD 4GB właśnie od XFX i mimo,że ogólnie nie była to zła karta,ale później się okazało,że egzemplarz jaki trafiłem był padaką jednym słowem. Potrafił po pewnym czasie użytkowania gubić obraz nieważne czy na pulpicie czy podczas grania. Sprawdzane było na kilku wersjach sterowników oraz na różnych płytach głównych,jakie swego czasu posiadałem - objawy takie same(czyli ewidentnie coś już w karcie było nie tak). Na złączach HDMI,DVI oraz DP także sprawdziłem i też to samo. Do domiar złego jeden z wentylatorów na karcie padł i uj. Osobiście sprowadzałem wentylatory do tej karty z Chin i po wymianie podziałało z tydzień i znowu jeden z wentylatorów umarł śmiercią naturalną. Po tym wszystkim miałem dość i pogoniłem go za pół ceny za jaką kupiłem (kupiłem nie pamiętam dokładnie kiedy za 350 zł,a sprzedałem z adnotacją,że nie jest w 100% sprawna za 200 zł gdzieś nieco ponad rok temu).

38 minut temu, marian666666 napisał:

Miałem kiedyś Powercolor radeon 7850 czy jakoś tak i na pulpicie normalnie czcionka rozjechana na kilka kolorów, wogóle jakoś nie trafiała w piksel, nieostra. Tragedia.

Tak się zdaje,że u siebie posiadam podobną konstrukcję HD 7850,tyle że brandowana marką Club3D,ale PCB tej karty uderzająco podobny do PowerColora. Wygrałem go na licytacji w kwietniu 2019 roku,chwilę przed debiutem na tym forum za 150 zł.Mimo,że karta jest głośna podczas obciążenia (w spoczynku jedzie ujdzie,gdy wentylator kręci się na ~1200 RPM),to poza początkowymi problemami (jak potem się okazało z moją poprzednią fatalnie wentylowaną obudową) większych kłopotów z nią nie było.A obraz jest w tej karcie ostry nieważne czy podłączę pod DVI czy HDMI. Ta karta pełniła funkcję karty przejściowej do momentu przesiadki na GTX 970 (a później z tej 970 wykonałem niedawno upgrade na RTX 3070 :E). Aktualnie HD 7850 leży w szafie obok GTX 970. I obie te karty nie zamierzam sprzedać. Nabiorą one z czasem wartości ?
W sumie taka HD 7850 to teraz niezła baza na budowę kompa do gier retro :E po zakończeniu wsparcia przez AMD i jeszcze dodam,jak na tej HD 7850 wymieniłem pastę na GPU i wsadziłem do obecnej budy dla przetestowania,to w grach większej temperatury niż 60-62 st. nie widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnością starej karty to się nie martw, bo wieszasz P12 albo nawet 2xP12 na fabrycznym radiatorze po zdjęciu plastiku i masz z głowy (konwerter 8 zł albo pod płytę główną).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, według mnie to jest karta bez blokady kopania (bez LHR), jak myślicie?

https://www.amazon.de/gp/product/B098P411LX/

Drogo wyszło, ale cóż zrobić ... EUR 461,13

sprzedawca Amazon

 

 

Edytowane przez addept
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, addept napisał:

Hmmm, według mnie to jest karta bez blokady kopania (bez LHR), jak myślicie?

https://www.amazon.de/gp/product/B098P411LX/

Drogo wyszło, ale cóż zrobić ... EUR 461,13

sprzedawca Amazon

 

 

jeśl jest w nazwie KR to jest bez blokady jeśli KL to jest blokada - info od EVGA (oczywiście istnieje ryzyko otrzymania KL gdyż KR jest coraz mniej chyba że bierzesz bezpośrednio od producenta z ich sklepu)

Edytowane przez Zhao
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, addept napisał:

Drogo wyszło, ale cóż zrobić ... EUR 461,13

nie wkurzaj mnie nawet, dla mnie idealo by było.. może się trafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek Chory jestem, to siedzę przed kompem i z nudów klikam sobie. Czasami nawet uda się zdążyć przed botami, bo nie wszystko zdąży wskoczyć, z tego co widzę,  np. na PartAlert i wtedy można złowić coś ręcznie, a na PartAlert cisza, tak jakby nic nie było. Potrzeba do tego mnóstwo cierpliwości i czasu, ale da się. Problem w tym, że terminów dostawy z tego łowienia jak nie było, tak nie ma, więc nie jest pewne, czy zamówienie zrealizują. 

Dobra, idę wysmarkać nosa, już mi się chusteczki powoli kończą. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziki zapytam tutaj bo w dziale płyt głównych nikt nie zagląda a tutaj wszyscy: coś mi bzyczy w komputerze, podczas uruchamiania, podczas grania, w różnych momentach i to nie jest wentylator ani dysk hdd ani gpu. Zasilacz też nie. Obstawiam płytę główną chyba że dysk NVMe potrafi wydawać takie dźwięki. Najgorsze jest to, że wszystko działa. Nie mam pojęcia jak to ugryźć. Jakby ktoś się z czymś takim spotkał proszę o PM. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

3D Marki, Furmark, w FHD chociażby Metro Ci obciąży ładnie kartę.

Przecież do testów monitor nie robi różnicy. Może sobie w 8k testować jak ma chęć. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakiś inny posiadacz RTX 3090 HOF, który podzieli się opinią o cewkach i kulturą pracy chłodzenia, tempraturami?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Morgon82 napisał:

coś mi bzyczy w komputerze

cewki bzyczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Morgon82 napisał:

Dobra ludziki zapytam tutaj bo w dziale płyt głównych nikt nie zagląda a tutaj wszyscy: coś mi bzyczy w komputerze, podczas uruchamiania, podczas grania, w różnych momentach i to nie jest wentylator ani dysk hdd ani gpu. Zasilacz też nie. Obstawiam płytę główną chyba że dysk NVMe potrafi wydawać takie dźwięki. Najgorsze jest to, że wszystko działa. Nie mam pojęcia jak to ugryźć. Jakby ktoś się z czymś takim spotkał proszę o PM. Z góry dzięki.

Primo - to tu są "tłuste koty", a nie ludziki...i na tym można by przestać, ale...

Uziemiony PC? Jak masz w gniazdku? Bo można się zdziwić. Masz spikera w obudowie? :E

Podaj konfig tak w ogóle. Będzie łatwiej.

Możesz może nagrać ten dźwięk? Najlepiej w godzinach nocnych - około 2-4 rano - poważnie - mniejsze "zakłócenia z tła". Może komuś się zapali żaróweczka jak usłyszy.  

 

ps.

Godzinę temu, najman23 napisał:

Mucha ci wpadła do obudowy 

Różnie to może być. I akustycznie i wizualnie. Kuzynowi np. jak ciśnienie gwałtownie skacze i go krew zalewa - i to nie dlatego że ktoś mu z ludziki wyjedzie - zazwyczaj są to bardziej ważkie powody, np. jak pobicie przez zrytą gównażerię starszego człowieka za zwrócenie jej uwagi że się nie powinno śmiecić - to ma podobno czerwono przed oczami. I w uszach przestaje słyszeć dobrze przez łomot pulsującej krwi. Normalnie by kadłubek zostawił z takich. Strasznie cięty na takie coś. Ostatnio miętę łoi z meliską bo mu żona powiedziała, że ma dość jego bulwersowania się bo przecież wszystkim nie wpierd..i nawet jakby chciał.

 

 

 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

ps.

Różnie to może być. I akustycznie i wizualnie. Kuzynowi np. jak ciśnienie gwałtownie skacze i go krew zalewa - i to nie dlatego że ktoś mu z ludziki wyjedzie - zazwyczaj są to bardziej ważkie powody, np. jak pobicie przez zrytą gównażerię starszego człowieka za zwrócenie jej uwagi że się nie powinno śmiecić - to ma podobno czerwono przed oczami. I w uszach przestaje słyszeć dobrze przez łomot pulsującej krwi. Normalnie by kadłubek zostawił z takich. Strasznie cięty na takie coś. Ostatnio miętę łoi z meliską bo mu żona powiedziała, że ma dość jego bulwersowania się bo przecież wszystkim nie wpierd..i nawet jakby chciał.

tenor.gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, addept napisał:

Hmmm, według mnie to jest karta bez blokady kopania (bez LHR), jak myślicie?

https://www.amazon.de/gp/product/B098P411LX/

Drogo wyszło, ale cóż zrobić ... EUR 461,13

sprzedawca Amazon

 

 

Odkopiesz se wydatek.:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioneer83 Nie górnikuję. Z różnych względów, to nie moja bajka.

Chcesz odkupić za 3,5 tysiąca?  Odkopiesz sobie wydatek :P

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, addept napisał:

@Pioneer83 Nie górnikuję. Z różnych względów, to nie moja bajka.

Chcesz odkupić za 3,5 tysiąca?  Odkopiesz sobie :P

Nie wspieram domorosłych scaleprów z różnych względów.:whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja tylko sprzedaję czas poświęcony na wyhaczenie takiej nowej karty + cena karty. A to, że mój czas jest cenny, to inna sprawa :P Trzeba się cenić ;)

PS. Te 3,5 k było z czapy wzięte, by zabrzmiało kontrowersyjnie :D

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co dzisiaj Elon z kumplami powiedzą... Kolejna pompka na cenach kart się szykuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marian666666 napisał:

Lubie firmę XFX bo ona jeszcze mnie nie rozczarowała. Miałem XFX Fury X mam teraz RX 570 i obraz na pulpicie bardzo ładny. Działanie również bez zastrzeżeń, wiatraki itp.

Chińczycy potrafią zrobić i przebić Tajwańczyków, ale trzeba trafić.
Miałem kiedyś Powercolor radeon 7850 czy jakoś tak i na pulpicie normalnie czcionka rozjechana na kilka kolorów, wogóle jakoś nie trafiała w piksel, nieostra. Tragedia.
Niedawno miałem tez R9 coś tam od Gigabytea, również czcionka lekko rozjechana, dziwna , mglista.

A co ciekawe ten teraz XFX 570 w porównaniu do bliźniaczego XFX 570 ma troche bladsze kolory, aczkolwiek to akurat nie ma dla mnie zadnego znaczenia, kluczem jest ostrość.

I właśnie możliwe że dochodzimy do sedna sprawy, egzemplarz egzemplarzowi nierzadko nierówny.

Ogólnie mówiąc wszystko co mnie nie zadowoliło za chwile szło na sprzedaż. Trzeba chronić swoje oczy jak się patrzy na literki 10 godzin dziennie. XFX póki co nie zawodzi mnie : ]

Poprawka, XFX jest bodajże amerykański. To mogłoby tłumaczyć wysoką jakośc produktów. Co USA to USA : ]

Kupiłem kiedyś po koparkowego RX 580 od XFX. Miał jeszcze ponad rok gwarancji, po siedmiu miesiącach padł. Zwrócili mi za niego pieniądze. To był nawet niezły deal. Za używkę zapłaciłem 510 zł ( z wysyłką), a na fakturze było jakieś 1480 zł za nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...