Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fjubens napisał:

Słowo klucz:
"Samoczynnie boostuje do 2115 i crashuje w grach. Benchmarki przechodzi." - Nie wiem oczywiście do końca na ile Gigabyte testuje karty (raczej tematy tutaj w tym zakresie nie były przychylne serwisom Gigabyte xD), ale jeśli zapuszczą tylko Benchmarka właśnie i przejdzie i temp. w normie i 'wszystko' w normie to karta będzie odesłana z notką, że w pełni sprawna.

A to jest stf, bo jeśli sprzedają kartę z określonym zegarem, nawet w formie overclocka, to powinna z tym zegarem w normalnych, realnych zastosowaniach chodzić. Szczególnie jeśli się właśnie uwzględni, że to jest overclock i sprzedaje kartę jako OC, extreme itd. No oczywiście można sobie taką kartę kupić na promocji, traktując to jako kupno karty chodzącej z zegarem standardowym/mniejszym overclockiem, ale nabicie przez producenta w celu sprzedaży karty z wyższą marżą tak wysokiego i niestabilnego przy tym OC, że karta się sypnie po uruchomieniu boostu w grze, no to jest elementarna niedoróbka. W sumie nie wiem, co gorsze: karta z za słabym chłodzeniem do swojego zegara podstawowego, czyli wadą projektową, czy karta sprzedawana jako OC z OC, którego nie trzyma. A co do tego marketingowego listu, to mogli nie sprzedawać towaru, którego nie mieli na stanie, albo przynajmniej zakontraktowanego na sztywno u dystrybutora.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos zabawy w undervolty itd, gdzie ta złota linia dla takiego Suprim X 3070ti?

Pierwszy raz w życiu robiłem cokolwiek podobnego i zatrzymałem się na czymś takim:

image.png.b135311a4178ed3fafef08ff9916c0ea.png

spadek poboru energii o 20-25%, spadek wydajności o 2-2,5%, spadek max temperatury o 7-8 stopni. Przed rozpoczęciem tej zabawy zegary utrzymywały się średnio na wysokości 1950, teraz spadły do 1890. Czy traktować to jak dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukaszgos napisał:

A to jest stf, bo jeśli sprzedają kartę z określonym zegarem, nawet w formie overclocka, to powinna z tym zegarem w normalnych, realnych zastosowaniach chodzić. Szczególnie jeśli się właśnie uwzględni, że to jest overclock i sprzedaje kartę jako OC, extreme itd. No oczywiście można sobie taką kartę kupić na promocji, traktując to jako kupno karty chodzącej z zegarem standardowym/mniejszym overclockiem, ale nabicie przez producenta w celu sprzedaży karty z wyższą marżą tak wysokiego i niestabilnego przy tym OC, że karta się sypnie po uruchomieniu boostu w grze, no to jest elementarna niedoróbka. W sumie nie wiem, co gorsze: karta z za słabym chłodzeniem do swojego zegara podstawowego, czyli wadą projektową, czy karta sprzedawana jako OC z OC, którego nie trzyma. A co do tego marketingowego listu, to mogli nie sprzedawać towaru, którego nie mieli na stanie, albo przynajmniej zakontraktowanego na sztywno u dystrybutora.

Zgodnie ze specyfikacją podaną na stronie producenta karta boostuje nawet do wyższego poziomu, ale zgadzam się, że nie powinno się nic sypać nawet, jeśli karta pracuje jeszcze wydajniej. Karta na stocku powinna pracować bezbłędnie. Mało kto zna się na UV czy zmianie taktowania zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Fowo napisał:

A propos zabawy w undervolty itd, gdzie ta złota linia dla takiego Suprim X 3070ti?

Pierwszy raz w życiu robiłem cokolwiek podobnego i zatrzymałem się na czymś takim:

image.png.b135311a4178ed3fafef08ff9916c0ea.png

spadek poboru energii o 20-25%, spadek wydajności o 2-2,5%, spadek max temperatury o 7-8 stopni. Przed rozpoczęciem tej zabawy zegary utrzymywały się średnio na wysokości 1950, teraz spadły do 1890. Czy traktować to jak dobry wynik?

Dupa, linia ma być prosta, jak pod koniec masz schodki to karta i tak bedzie chodzić na wysokim napięciu pod wysokim obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukibossss napisał:

Dupa, linia ma być prosta, jak pod koniec masz schodki to karta i tak bedzie chodzić na wysokim napięciu pod wysokim obciążeniu.

starałem się to wyprostować właśnie ale i tak po apply robią się schodki. W teorii cały czas mam te wyniki które napisałem wyżej (test po heaven benchmark oraz paru godzinach w metro exodus enhanced). Jest jakiś sposób żeby je na siłę wyprostować tak żeby afterburner ich znowu nie piętrzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fowo napisał:

starałem się to wyprostować właśnie ale i tak po apply robią się schodki. W teorii cały czas mam te wyniki które napisałem wyżej (test po heaven benchmark oraz paru godzinach w metro exodus enhanced). Jest jakiś sposób żeby je na siłę wyprostować tak żeby afterburner ich znowu nie piętrzył?

Klikaj po kilka razy wyprostowując je, Apply, jak wróci to przestaw i znowu Apply, w końcu załapią i wyjdzie linia w całości prosta, np.:
qUXQHKE.jpg

Później jeszcze może się okazać, że gdzieś na końcu przeskoczyło po restarcie i na karcie na zimno, także warto sobie MSI AB te kilka włączeń jeszcze później na starcie zerknąć czy idzie prosto, później już nie powinno się nic przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fowo napisał:

starałem się to wyprostować właśnie ale i tak po apply robią się schodki. W teorii cały czas mam te wyniki które napisałem wyżej (test po heaven benchmark oraz paru godzinach w metro exodus enhanced). Jest jakiś sposób żeby je na siłę wyprostować tak żeby afterburner ich znowu nie piętrzył?

https://forum.pclab.pl/topic/1300505-nvidia-gtx-rly-rtx-30x0/?do=findComment&comment=16468675

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo dobre karty dla osób, które mają obsesję na punkcie cewek. Jak się to rozkręci, to nie ma bata, aby ich nie zagłuszyło

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reverse17 napisał:

Dzwoniłem nawet w tej sprawie, lipton... Nie ma aktualnie LHR i czekają na dostawę, na to ja odpowiadam że mogę poczekać na tę dostawę i jeśli jest możliwość to proszę zmienić zamówienie na wersję LHR, a gość chwilę poklikał niby i że nie ma takiej możliwości, proszę o obserwować stronę ???... Na to ja odparłem że jakbym chciał kupić po zawyżonej cenie to już dawno bym to uczynił :E.. 

Napisałem jeszcze maila w tej sprawie przez stronę sklepu ale wątpię aby skończyło się to pozytywnym dla mnie rozwiązaniem ?

 

Widocznie ja trafiłem na miłego konsultanta :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

To są bardzo dobre karty dla osób, które mają obsesję na punkcie cewek. Jak się to rozkręci, to nie ma bata, aby ich nie zagłuszyło

i gwarancja, 12mcy

jak 3060 za 2400 ma 36mcy, czy 3060ti za 3K

a dziś można było kupić, z linków tu na forum bez problemu jedno i drugie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukaszgos napisał:

Przeczytałem „mam dwie u synów w koparkach”. ?

Nie no bez przesady, nie będę dzieciom koperek robił, komputery im wystarczą :D

28 minut temu, lukaszgos napisał:

Señores, a co sądzicie o 2070 za 2450 zeta (podobno demontaż nowych pecetów HP, gwarancja, niestety blower), 2080 za 2750 i 2080 Super / Titanach X Pascal za 3000 w świetle faktu, że 3060ti stoi po 3300 i za 2 tygodnie mamy premierę 6600XT?

Za 2200zł jest RTX2060 Super na amazonie https://www.amazon.de/-/en/GeForce-2060Super-GamingPro-Graphics-DisplayPort/dp/B07VYN3KM7  a w x-komie za 2399zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady, poprawiłem tego curve i w stosunku do pierwotnego uv wydajność wzrosła "za darmo" o 0.3 punktów procentowych względem wersji bez uv oraz temperatura spadła o kolejny 1 stopień.

Sumując: spadek poboru energii o ~23-27%, spadek wydajności o 2.2%, spadek temperatur o ~11% (8-9C). To już dobry wynik czy jest jeszcze jakiś sens dłubać dalej?

Edytowane przez Fowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fowo napisał:

dzięki za porady, poprawiłem tego curve i w stosunku do pierwotnego uv wydajność wzrosła "za darmo" o 0.3 punktów procentowych względem wersji bez uv oraz temperatura spadła o kolejny 1 stopień.

Sumując: spadek poboru energii o ~23-27%, spadek wydajności o 2.2%, spadek temperatur o ~11% (8-9C). To już dobry wynik czy jest jeszcze jakiś sens dłubać dalej?

A to już od Ciebie zależy, jedni robią max UV typu 0.8V inni wręcz przeciwnie sztywne 1V i więcej mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Cos jest mało ofert kart graficznych. Czyzby to koniec spadków cen?

Niestety, ale na najbliższy czas raczej tak. Już od jakiegoś czasu pojawiały się ku temu przesłanki. W sumie to bardzo prawdopodobne, że karty znowu zaczną trochę drożeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mało, mało, nie ma towaru

zależy też w co kto mierzy, np 3060 i 3060TI były dziś fajne dropy w ME i Wulkano, kto chciał to kupił, linki na forum kilka razy były.

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mimuszek napisał:

no mało, mało, nie ma towaru

zależy też w co kto mierzy, np 3060 i 3060TI były dziś fajne dropy w ME i Wulkano, kto chciał to kupił, linki na forum kilka razy były.

 

Ten dual 3060Ti od Asusa to jest cokolwiek wart? Wyglądał jak najbiedajniej jak się dało, od jakiegoś czasu o nim myślałem, ale mam wrażenie, że to chłodzenie może nie dać rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PiVoSH92 napisał:

Ten dual 3060Ti od Asusa to jest cokolwiek wart? Wyglądał jak najbiedajniej jak się dało, od jakiegoś czasu o nim myślałem, ale mam wrażenie, że to chłodzenie może nie dać rady

Jeśli ASUS nie zmieniał nic konstrukcyjnie 3060 vs 3060 Ti, to tak raczej słabo, w 3060 nawet, a Ti to dodatkowe TDP jeszcze: 
https://whatsnext.pl/asus-geforce-rtx-3060-dual-oc-test-recenzja-opinia/

"Tak jak wspomniałem karta ma tryb półpasywny. W spoczynku wentylatory nie działają, więc karta jest idealnie cicha. Pod obciążeniem robi się już głośniej, choć nie jest jeszcze tak źle. Karta na pewno nie jest jednak cicha i jest głośniejsza od konkurencji. Temperatury są też najwyższe spośród testowanych RTX 3060."

Na Stocku 71C / 43.3 dB.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezrybiu i rak ryba, na pewno lepszy był Gaming gigabyte z ME za 2999, ten Dual to faktycznie w upały może być średnio, jeszcze to wersja MINI

ale np w poprzednikach ( 2060 )  Dual był spoko, miał półpasywne chłodzenie i metalowy backplate, nie wiem jak tu..

 

co prawda zwykłe 3060, ale jakiś obraz jest  :

 

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mimuszek napisał:

Na bezrybiu i rak ryba, na pewno lepszy był Gaming gigabyte z ME za 2999, ten Dual to faktycznie w upały może być średnio, jeszcze to wersja MINI

ale np w poprzednikach ( 2060 )  Dual był spoko, miał półpasywne chłodzenie i metalowy backplate, nie wiem jak tu..

Ten z Wulkano przywołany to Dual Mini: https://wulkano.pl/karty-graficzne-asus-dual-rtx-3060-ti-v2-mini-oc-8gb,c7,p333,pl.html
...Także on ma ledwie 20 cm długości. Dual zwykły RTX 2060 przywołany miał pokaźniejsze wymiary.

Dual 2060:

Długość - 242 mm

Szerokość - 130 mm

Wysokość - 53 mm
 

Dual (Mini) 3060 Ti:

Długość - 200 mm

Szerokość - 123 mm

Wysokość - 38 mm

Warto odnotować również grubość karty tutaj.

JvP05ng.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Oficjalna pepperowska tabela cen kart graficznych, w przypadku których nie trzeba się wstrzymywać: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kQRwiZ3OChmerBFQymY8olqXsE31ozSNT9tPmQT5cyE/edit?usp=sharing

MSRP 3070 to 649.99$ już od dłuższego czasu, dwa razy 50$ podwyżka była, więc 3070 w okolicy 3200-3500 zł to bardzo dobra oferta. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, raul_ole napisał:

Kiedy kupię 3070 za 2,5k... Nigdy nie dam więcej. Dalej chodzą po 4k. Żałosne. Nawet dobrych gier nie ma na horyzoncie które by wymusiły zmianę... 

Nie kupiłeś jak były ( no fakt tyćkę droższe ), nie kupisz jak będą ( pewnie też nieco droższe zanim będą ? ).

20 minut temu, TheMr. napisał:

MSRP 3070 to 649.99$ już od dłuższego czasu, dwa razy 50$ podwyżka była, więc 3070 w okolicy 3200-3500 zł to bardzo dobra oferta. 

Prawda :) Ale na premierę rtx4000 powinien trafić coś w promocji z rtx3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Z racji że złożyłem kompa i brakuje mi już "tylko" GPU chciałem się poradzić.

Plan był taki żeby kupić model 3080 max do 4500zl bądź dobry model 3080ti typu strix w granicach 6500zl ale ceny raczej znów idą w górę więc postanowiłem kupić coś słabszego na przeczekanie i chyba kupić dopiero za rok na premiere rtx 4000.

Nadążyła mi się okazją kupić model rtx 3060oc lhr w wersji Gigabyte eagle za 1900zl.Karta nowa.

Czy ten model jest w miarę przyzwoity?Pytam gdyż cena jest kusząca jak za nowa kartę a wydajnościowo też nie ma tragedii więc zacząłem ją rozważać.Moze ma ktoś ten model i może powiedzieć jak się sprawuje pod względem temp i kultury pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...