Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Element Wojny napisał:

Pierwszy raz od dawien dawna widzę tak normalne ceny kart z serii RTX.

Życzę Wam by w Polsce na dniach weszły podobne. 

Cena fajna, ale wiesz jak to z preorderami jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Co sie dzieje ,ze ceny kart nie spadają?

Wg Peppera w sierpniu będą dopłacać do kart, także hold.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Co sie dzieje ,ze ceny kart nie spadają?

Krypto rosnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Element Wojny

Jak tam urzędujesz, to dlaczego nie prowadzisz list zakupowych dla forumowiczów? Każdy by Ci odpalił parę stówek za fatygę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

@Element Wojny

Jak tam urzędujesz, to dlaczego nie prowadzisz list zakupowych dla forumowiczów? Każdy by Ci odpalił parę stówek za fatygę. 

Od lutego-marca praktycznie każdy większy sklep w UK (poza Amazonem i Ebuyerem gdzie wyrwanie karty graniczy z cudem) wprowadził politykę 1 karta z serii RTX na 1 konto - sprawdzają przez IP, adres, nazwisko, kartę płatniczą itd. Oczywiście kombinatorzy kupują na ciocie, wujków, kuzynów itd. z ich kont na ich adresy i z ich kart płatniczych - ale jak dla mnie to za dużo pierdzielenia się. Ze Scana przykładowo załapałem się na 4 karty z serii FE ale po wysłaniu pierwszej każdą kolejną mi anulowano ;) 

 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada kwestia gwarancji w przypadku zakupow w niemieckim sklepie asusa? i czy dojda do tego jeszcze jakies oplaty w zwiazku z roznica w vatcie?

 

Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem wczoraj trochę w grach RTX 3060Ti Gigabyte Gaming Pro LHR i jest lepiej niż dobrze. Dziwnie wąskie jest chłodzenie ale działa bardzo dobrze. Temp przy wygrzewaniu nie przekracza 65st w temp pokoju 25-26st. Karta jest cicha i na razie nawet nie muszę zmieniać krzywej wentylatorów. Inna sprawa pobór prądu. W grach bierze nawet 240W :) więc w AB ograniczyłem PL na 85% (ok. 200W) i temp oraz kultura pracy jeszcze lepsza, rdzeń boostuje do 2110mhz ale najczęściej jest 2000-2070mhz (+150mhz na rdzeniu) vRAM bez problemowo +1000mhz. Bardziej nie żyłowałem. Jak na kartę za 2159zł to jestem bardziej niż zadowolony :D 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Jak na kartę za 2159zł to jestem bardziej niż zadowolony :D 

Świetna cena, wypada jedynie pogratulować zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Pierwszy raz od dawien dawna widzę tak normalne ceny kart z serii RTX.

Życzę Wam by w Polsce na dniach weszły podobne.

3060

 

3060ti.jpg

Czyżby to sławetny pierwszy drop tego zapasu magazynowego NV zaraz przed sierpniem? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, toph napisał:

OLX trochę się boję, ale ten 3070 za 2800 na Allegro mnie kusi. Ma ktoś doświadczenie z programem ochrony kupujących? No nie zakładam, że będę musiał korzystać, ale mam ze dwa złe doświadczenia z kupna kart graficznych w poprzednich latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukaszgos napisał:

OLX trochę się boję, ale ten 3070 za 2800 na Allegro mnie kusi. Ma ktoś doświadczenie z programem ochrony kupujących? No nie zakładam, że będę musiał korzystać, ale mam ze dwa złe doświadczenia z kupna kart graficznych w poprzednich latach.

Tamtej się nie da kupić, to tylko ogłoszenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMr. napisał:

Czyżby to sławetny pierwszy drop tego zapasu magazynowego NV zaraz przed sierpniem? :E 

Przyznam że wysyp kart z serii RTX w ostatnich dniach przekracza wszelkie oczekiwania, 3060Ti zaś sypią jak jeszcze nigdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Chcę zacząć polowanie na 3070 TI ale kompletnie nie wiem co jest warte uwagi, a nie chcę brać pierwszej lepszej karty.

Na necie znalazłem coś takiego: 

 

ale niestety mówi tylko o 3070, a nie TI's. Stąd też pytanie do ludzi w temacie:

 

Jakie karty z 3070 TI są najlepsze (osiągi w grach etc)

Jakie karty z 3070 TI są w miare spoko

I których kart z 3070 TI lepiej unikać?

 

Oraz też kolejne pytanie: warto się bawić w 3070 TI czy 3070 sama wystarczy (głównie nowe fpsy w 2k 144 Hz)?

 

Dzięki z góry!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w PL 3070ti są tańsze niż 3070 bez ti (z drobnymi wyjątkami o 50 zł itp.), a wydajność 3070ti jest trochę większa niż 3070. Może nie jak 3060 vs 3060ti, ale różnica jest.

Tylko uwaga: 3070ti to naprawdę jest wzmocniony 3070. To nie jest wykastrowany 3080, jak było w serii 1000.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Na olx nie warto bo tam cala masa jest oszustów. Kasy nie odzyskasz, nawet jak pójdziesz na policję. Szansa wynosi 10%.  Podobno ceny kart to 160% ceny mrsp, a jest 190%. To jak to liczą?

Ja tam z przesyłką olx brałem wiele rzeczy i zawsze wszystko ok, od zegarka za 1500zł, po obecnego ryzena za 900zł, wszystko zawsze ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, lukaszgos napisał:

OLX trochę się boję, ale ten 3070 za 2800 na Allegro mnie kusi. Ma ktoś doświadczenie z programem ochrony kupujących? No nie zakładam, że będę musiał korzystać, ale mam ze dwa złe doświadczenia z kupna kart graficznych w poprzednich latach.

Na dobry początek polecam czytać opisy. Np. opis ze wstawionego przeze mnie wyżej ogłoszenia:
 

Screenshot from 2021-07-27 18-24-16.png

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lukaszgos napisał:

W tej chwili w PL ti są tańsze niż bez ti, a wydajność ti jest trochę większa. Może nie jak 3060 vs 3060ti, ale różnica jest.

del, zrozumiałem, że chodzi o 3060 :(

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

??? żadna część tego zdanie nie jest prawdziwa :D

https://www.x-kom.pl/p/667647-karta-graficzna-nvidia-evga-geforce-rtx-3070-ti-ftw3-ultra-gaming-8gb-gddr6x.html

https://www.x-kom.pl/p/659819-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-gaming-z-trio-lhr-8gb-gddr6.html

Są dosłownie w tej samej cenie, a niedawno Ti było tańsze, to prawda akurat :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wyłączyć podświetlenie LED na 3060 Eagle ?

Ściągnąłem oprogramowanie Gigabyte RGB Fusion 2.0, ale w ogóle nie widzi tej karty

na pudełku jest znaczek , na stronie jest , do pobrania, aorus engine ją widzi, a fusion już nie :

rgb-fusion.png

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Przemoo18 napisał:

Czy modele Radeona 6600 mają być wydajniejsze od rtx 3600?

6600XT ma MSRP wyższe o chyba 20 $ ze względu na wyższą wydajność rastrową, a nawet gdzieś tam słyszałem, że się komuś marzy konkurowanie 6600XT z 3060ti, ale ja tego nie widzę. 6700XT jest na poziomie 3060i. Zakładałbym, że 6700 jest co najwyżej na poziomie 3060 OC. Natomiast nie spodziewam się, aby 6600XT przebił 3060. A gdyby przebił, to musiałby być praktycznie równy mocą z 6700XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukaszgos napisał:

6600XT ma MSRP wyższe o chyba 20 $ ze względu na wyższą wydajność rastrową, a nawet gdzieś tam słyszałem, że się komuś marzy konkurowanie 6600XT z 3060ti, ale ja tego nie widzę. 6700XT jest na poziomie 3060i. Zakładałbym, że 6700 jest co najwyżej na poziomie 3060 OC. Natomiast nie spodziewam się, aby 6600XT przebił 3060. A gdyby przebił, to musiałby być praktycznie równy mocą z 6700XT.

Tak też właśnie myślałem że raczej będzie ciut słabsze od 3600 a jak nie to na zbliżonym poziomie w zależności od gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...