Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, organiser napisał:

" karta jest prawie nowa ponieważ kartę używałem przez 2dni "

" kartę zakupiłem w sierpniu w sklepie komputerowym"

hmm... dzisiaj pierwszy dzień sierpnia... kupił w sierpniu i używał przez 2 dni... podróżnik w czasie?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Ukraińcy chcieli upodobnić się do Polaków wybierając naszą najbardziej popularną cechę ? : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wie ktoś może czy na NBB da się kupić 2 foundersy na jednym dropie i na ten sam adres? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Duch^ napisał:

Jak sprzawdzić czy dana karta ma rtx w wersji lhr czy bez gpu-z pokaże? Na opakowaniu nie ma nic napisanego :)

A jaki producent? Wg NV musi być informacja o LHR na pudełku dla wszystkich kart oprócz 3070Ti i 3080Ti, więc jeśli nie ma to jest bez LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, toph napisał:

A jaki producent? Wg NV musi być informacja o LHR na pudełku dla wszystkich kart oprócz 3070Ti i 3080Ti, więc jeśli nie ma to jest bez LHR.

oprócz 3070ti ale właśnie o tą chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Duch^ napisał:

oprócz 3070ti ale właśnie o tą chodzi :D

No to każda ma - nie wiem co chcesz sprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Duch^ napisał:

Jak sprzawdzić czy dana karta ma rtx w wersji lhr czy bez gpu-z pokaże? Na opakowaniu nie ma nic napisanego :)

https://www.purepc.pl/nvidia-moze-szykowac-poprawione-rewizje-calej-serii-geforce-rtx-3000-z-mocniejsza-blokada-wydajnosci-w-kopaniu-kryptowalut

"Poniżej zamieściliśmy listę obecnych chipów (po lewej) i to, jak mają wyglądać nowe (po prawej)."

  • NVIDIA GeForce RTX 3090 - GA102-300-A1 -> GA102-302-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3080 - GA102-200-A1 -> GA102-202-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3070 - GA104-300-A1 -> GA104-302-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti - GA104-200-A1 -> GA104-202-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 - GA106-300-A1 -> GA106-302-A1

+ np. HwInfo 

U mnie jest GA104-200

+ np. EVGA w kodzie produktu daje KL dla wersji z LHR, a dla pełnokopiacych KR

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Clix napisał:

Mój 3o6oTiVision z ME poszedł w 10 minut na OLX za 3300zł. Teraz tylko żeby Morel nie anulował mi tego 3070eagleOC za 3150zł, bo będzie zonk ??

Tobie gratuluję. Ale co do nabywcy, to albo ja nie doceniam użyteczności gwarancji przeniesionej przez pierwotnego nabywcę (o którym ostatecznie nigdy nie wiadomo, że nie kopał, nie zrobił czegoś, co przerwałoby tę gwarancję), albo ludzie są bardzo zdesperowani i mało wybredni. Nie mogę zrozumieć fenomenu tych kart z drugiej ręki chodzących za 95% ceny w sklepie.

6 godzin temu, Platun napisał:

Może mi ktoś powiedzieć o co tutaj chodzi? Wstawiłem dziś swojego RTX 3070 strix non LHR za 5k specjalnie tak drogo aby obadać rynek jakie beda propozycje cenowe itd jak bardzo ludzie beda obrzucać mnie blotem ze drogo. A tutaj całkowicie inna opcja ludzie chcą ta kartę kupić na już bez targowania :0 

Albo im się wciąż opłaca — do kopania to jest po prostu kolejny środek produkcji, jak kupno dodatkowej linii produkcyjnej do fabryki (więc to nie jest problem, że się inwestycja będzie zwracać np. o miesiąc dłużej), a nie jedyne GPU do maszyny przeznaczonej do grania — albo ludzie są mało asertywni w tym kraju.

15 godzin temu, Clix napisał:

Ceny tych modeli w europejskich sklepach poleciały z dnia na dzień o ~100 euro w dół.
 

Zotac Twin Edge OC:

0UYDDuw.png

Palit Ghost OC:

oExePjX.png

 

O jak miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SanczoPanczo86 napisał:

Nie pisz proszę bzdur że 3070ti ciągnie 50% więcej prądu od 3070. Już to był tutaj wałkowane na przykładzie suprim x tj 280W vs 310W. 30W różnicy tutaj to nie jest 50% różnicy.

Porównujesz zawsze wersje FE... producenci mogą sobie narzucić kosmiczne TDP(a wydajność idzie o 5% do góry...). FE vs FE, czyli 220W vs 290W. Zestawiasz też zegary, a te wedle techpowerup to 1905(3070) vs 1875(3070ti) przy ustalonym poborze prądu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, forfun napisał:

Porównujesz zawsze wersje FE... producenci mogą sobie narzucić kosmiczne TDP(a wydajność idzie o 5% do góry...). FE vs FE, czyli 220W vs 290W. Zestawiasz też zegary, a te wedle techpowerup to 1905(3070) vs 1875(3070ti) przy ustalonym poborze prądu.

ale tak i tak jest to różnica 31% +- w tdp a nie 50%, raczej 19% to nie mało 

 

  Na dodatek skąd ten wniosek, że zawsze porównujemy foundersy? oczywiście ich w polsce nie kupimy więc nie rozumiem czemu mamy porównywać tylko je a nie np. wszystkie niereferenty

Edytowane przez iqiwf
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iqiwf napisał:

ale tak i tak jest to różnica 31% +- w tdp a nie 50%, raczej 19% to nie mało 

 

  Na dodatek skąd ten wniosek, że zawsze porównujemy foundersy? oczywiście ich w polsce nie kupimy więc nie rozumiem czemu mamy porównywać tylko je a nie np. wszystkie niereferenty

Ale tak i tak 3070  żre prądu jak oszalała, a Ti + 30% więcej przy 5% wydajności na plus to porażka. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt, czemu według niektórych na forum nie opłaca się kupić 3070 z dopiskiem Ti. Po UV nie dość, że karty te biorą tyle samo prądu co zwykłe 3070-tki, kosztują mniej (przynajmniej miesiąc temu tak było, nie wiem jak teraz) i to jeszcze są pare % wydajniejsze. Oczywiście biorąc pod uwagę samo granie, bo na 3070 Ti chyba kopać się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, czyli w takim uproszczeniu laika na zasadzie „zdrowy chłopski rozum”, +30% prądu za +5% zasługuje co najwyżej na „OC” u partnera, a nie jakieś ti, XT itp. oznaczenie u producenta procesora graficznego.

Pomijając już, że nazywanie znamionowego zegara tych kart „stockowym” (w odróżnieniu od „OC”) jest już i tak przynajmniej lekko komiczne.

Jakie są wyniki eksperymentów z UV kart 3000? Nie jest czasem tak, że przy niewielkim obniżeniu zegara przejdzie spory UV?

4 minuty temu, tenelerom napisał:

Zastanawia mnie fakt, czemu według niektórych na forum nie opłaca się kupić 3070 z dopiskiem Ti. Po UV nie dość, że karty te biorą tyle samo prądu co zwykłe 3070-tki, kosztują mniej (przynajmniej miesiąc temu tak było, nie wiem jak teraz) i to jeszcze są pare % wydajniejsze. Oczywiście biorąc pod uwagę samo granie, bo na 3070 Ti chyba kopać się nie da.

Ludzi może wkurzać takie rozczarowujące podejście do tematu, jakie tu zaprezentowała nVidia. Może też być tak, że np. najsłabszy ti od partnera jest słabszy niż mocny zwykły 3070 w jakiejś wypasionej edycji, który dodatkowo ma lepsze i cichsze chłodzenie.

Edytowane przez lukaszgos
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie i po kawalerskim, ciężko dziś było wstać ciężko...

Widzę, że złowrogie wróżby się sprawdziły i 3060 ti jak i innych kart systematycznie ubywa a ceny rosną. Czyli co, tylko koniec czerwca / początek lipca był dobrym czasem na kupno karty, a potem równia pochyła. Gdzie są te kontenery z Chin, gdzie te pokoparkowe 3060ti za 500 PLN...

Smutno.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Edwa3d napisał:

Cześć, wie ktoś może czy na NBB da się kupić 2 foundersy na jednym dropie i na ten sam adres? 

Odpowiedź brzmi i tak i nie :D

NA poprzednim dropie upolowałem 3060ti + 3070ti ale... nie udało mi się upolować 3080. Dlaczego? Otóż 3060ti była w piatek 23 lipca a 3070ti 28 lipca. 3080 też była 28 lipca i po pierwszym zakupie tego dnia załączyła się blokada nie pozwalająca kupić kolejnej karty. Tak więc jest zapewne blokada w stylu 1 karta na 24h lub dłużej/krócej więc na jednym koncie dokonasz tylko jednego zakupu ale jeśli drop jest rozciągnięty na kilka dni to spokojnie można kupić 2 karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070ti też jakby drożeją, czy też może raczej wyczerpują się te poniżej 4000 zł.

Ma być w okolicach 11.08 premiera 6600XT, na którą podobno nVidia robiła też zapasy swojego towaru, więc może być szansa, że w ogóle wypuści, no i taniej. Może się okazać, że 6600XT będzie tańszy od 3060ti i równie dobry, choć tego drugiego bym się nie spodziewał.

Wydaje mi się, że dobre momenty jeszcze wrócą. Cokolwiek by się działo na podaży, to popyt na karty za 2–3x MSRP w końcu się skończy albo przynajmniej osłabnie. Będzie musiało też pojawić się siłą rzeczy trochę używek po grajkach, którzy wymienili.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iLuminary napisał:

Gdzie są te kontenery z Chin, gdzie te pokoparkowe 3060ti za 500 PLN...

Uwierzyłeś w to? Przecież to sobie wmawiały te niedojdy co od września 2020 na integrze siedzą i się ślinią do obrazków RTX"ów nie potrafiąc przy tym kupić ani jednej.  :E 

  • Haha 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mar_S napisał:

Uwierzyłeś w to? Przecież to sobie wmawiały te niedojdy co od września 2020 na integrze siedzą i się ślinią do obrazków RTX"ów nie potrafiąc przy tym kupić ani jednej.  :E 

Przecież pepperowicze tak pisali... czyli na pewno tak będzie...

(#ironia...)

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukaszgos napisał:

...Wydaje mi się, że dobre momenty jeszcze wrócą. Cokolwiek by się działo na podaży, to popyt na karty za 2–3x MSRP w końcu się skończy albo przynajmniej osłabnie. Będzie musiało też pojawić się siłą rzeczy trochę używek po grajkach, którzy wymienili.

Dobre momenty już były, teraz będzie tylko drożej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie troche beka bo jak polowalem na karte dla siebie, to to co udalo mi sie zlowic, a zdecydowalem, ze nie zostawiam dla siebie to chcialem oddac na olx(zeby nie bylo to nie liczylem +1000zl do ceny :D tylko 50-100zl albo oddalem za tyle ile kupilem) to ludzie mi pisali oferty typu 2000-2500zl :D jak tak dalej beda czekac na 3070 albo 3070ti w takiej cenie to powodzenia.

A i jak moja odpowiedz brzmiala "nie" to slyszalem, ze zaraz karty beda prawie za darmo(jeszcze cytowali jakiegos polskiego jutjubera, ktory niby mial jakies info, ze do paru dni karty beda :szczerbaty:)  i zostane z tym co mam wystawione. Ah, moglem to poprostu wszystko odeslac do sklepu i tyle i nie gadac z tymi ludzmi. Znalazly sie osoby, ktore bardzo sie ucieszyly z karty ode mnie :) np 3070tuf za 3600, czy 3070ti od palita za 3700.

Aktualna sytuacja na rynku nie jest pierwszy raz :) kto to juz przezyl, ten wie, ze trzeba ostroznie podchodzic do tematu zakupu karty zwlaszcza jak sie nie ma nic do wyswietlania pulpitu bo mozna zostac z niczym.

Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim RTX którego kupiłem był Palit 3060 Ti Dual za...1809 zł.  :P 
Miałem go sobie zostawić bo karta nie jest wcale taka zła, i nie piszę tak dlatego że była tania tylko dlatego że tak było, po UV trzymała stałe zegary powyżej 2000 Mhz, temperatury powyżej 70* ale znośne, hałas dla mnie akceptowalny.

No ale chciwość wygrała.  :E 

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mar_S napisał:

Ostatnim RTX którego kupiłem był Palit 3060 Ti Dual za...1809 zł.  :P 
Miałem go sobie zostawić bo karta nie jest wcale taka zła, i nie piszę tak dlatego że była tania tylko dlatego że tak było, po UV trzymała stałe zegary powyżej 2000 Mhz, temperatury powyżej 70* ale znośne, hałas dla mnie akceptowalny.

No ale chciwość wygrała.  :E 

za ile opchnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...