Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, forfun napisał:

Porównujesz zawsze wersje FE... producenci mogą sobie narzucić kosmiczne TDP(a wydajność idzie o 5% do góry...). FE vs FE, czyli 220W vs 290W. Zestawiasz też zegary, a te wedle techpowerup to 1905(3070) vs 1875(3070ti) przy ustalonym poborze prądu.

Czemu mam porównywać wersję, która nawet nie jest dostępna w sprzedaży w Polsce? Te karty na naszym rynku nie istnieją. Pojedyncze osoby ściągają je z zagranicy, ale jest to ciągle promil wszystkich sprzedanych na nasz rynek kart. Pominę fakt, że wersje FE ocenianie są jako te z raczej przeciętną kulturą pracy i w testach w tym względzie zamykają stawkę. Za to bardzo popularne są u nas wersje autorskie z fabrycznym OC. I takie karty większość osób interesują. Więc dla mnie naturalnym jest porównywanie takich kart, jakie się u nas sprzedają i są popularne i do tego na ustawieniach fabrycznych, gdyż UV karta mało osób wykonuje.

Widzę, że najnowszymi wersjami Ti najbardziej są rozczarowane te osoby, które... ich nie mają :D.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tenelerom napisał:

za ile opchnąłeś?

Za skromne 3500 :P
Przypuszczam że niedługo, jeżeli trend się utrzyma, może być wart nawet ze 6000, no ale mówi się trudno.  ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

Ma być w okolicach 11.08 premiera 6600XT, na którą podobno nVidia robiła też zapasy swojego towaru, więc może być szansa, że w ogóle wypuści, no i taniej. Może się okazać, że 6600XT będzie tańszy od 3060ti i równie dobry, choć tego drugiego bym się nie spodziewał.

Niop, nv porobiła zapasy, ale kontenery już płyną do Europy, już są coraz bliżej, i sprzedawcy będą jeszcze dopłacać żeby ktoś chciał je kupić. Według Peppers właśnie tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Czekam™

Ciekawe co jest bliżej, next gen czy spełnienie waszych marzeń o kartach w czipsach. 

18 minut temu, Mar_S napisał:

Za skromne 3500 :P
Przypuszczam że niedługo, jeżeli trend się utrzyma, może być wart nawet ze 6000, no ale mówi się trudno.  ;)

A masz druga na zapas czy dołączysz do klubu czekaczy? XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Valkiria napisał:

Dobre momenty już były, teraz będzie tylko drożej. 

Na szczęście mam duże zaległości na Steamie i GOG-u.

7 minut temu, sxgn napisał:

Niop, nv porobiła zapasy, ale kontenery już płyną do Europy, już są coraz bliżej, i sprzedawcy będą jeszcze dopłacać żeby ktoś chciał je kupić. Według Peppers właśnie tak będzie.

Prawda zawsze gdzieś pośrodku.

24 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

Widzę, że najnowszymi wersjami Ti najbardziej są rozczarowane te osoby, które... ich nie mają :D.

3070ti to inna bajka niż 3060ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że mi kompletnie nie żal czekaczy, bo 99% tych ludzi to zwykle złotówy co po prostu się sprzedały licząc na wykup za 1/4 ceny. Albo nie kupili bo im 100 czy 200zl bylo żal i uznali, że 3060ti za 2300 jest za droga. Chociaz każdy wtedy już wiedział, że będzie d00pa a nie karty na pęczki na promocjach 

Pozostały 1% dał się wydymać w Xcum na swoją kartę już za miesiąc-dwa aż się okazało że są w totalnej pupie XD

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

3070ti też jakby drożeją, czy też może raczej wyczerpują się te poniżej 4000 zł.

Ma być w okolicach 11.08 premiera 6600XT, na którą podobno nVidia robiła też zapasy swojego towaru, więc może być szansa, że w ogóle wypuści, no i taniej. Może się okazać, że 6600XT będzie tańszy od 3060ti i równie dobry, choć tego drugiego bym się nie spodziewał.

Wydaje mi się, że dobre momenty jeszcze wrócą. Cokolwiek by się działo na podaży, to popyt na karty za 2–3x MSRP w końcu się skończy albo przynajmniej osłabnie. Będzie musiało też pojawić się siłą rzeczy trochę używek po grajkach, którzy wymienili.

Z tą premierą 6600XT bym nie był taki optymistyczny. Patrząc obecnie na dostępność/ceną kart serii 6700XT/6800/6800XT cudów nie ma. Zdecydowanie łatwiej było dorwać taniej 3070Ti niż porównywalne RX6800. Zapewne AMD rzuci kilka sztuk tych kart, które momentalnie się sprzedadzą i nie zmieni to ogólnej sytuacji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sxgn napisał:

Niop, nv porobiła zapasy, ale kontenery już płyną do Europy, już są coraz bliżej, i sprzedawcy będą jeszcze dopłacać żeby ktoś chciał je kupić. Według Peppers właśnie tak będzie.

Zważywszy na to jak AMD (źle) wyceniła karty to trochę śmiechłem. nVidia może spać dalej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Minciu napisał:

A masz druga na zapas czy dołączysz do klubu czekaczy? XD

Spoko loko, mam kartę która mi wystarcza.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tenelerom napisał:

Zastanawia mnie fakt, czemu według niektórych na forum nie opłaca się kupić 3070 z dopiskiem Ti. Po UV nie dość, że karty te biorą tyle samo prądu co zwykłe 3070-tki, kosztują mniej (przynajmniej miesiąc temu tak było, nie wiem jak teraz) i to jeszcze są pare % wydajniejsze. Oczywiście biorąc pod uwagę samo granie, bo na 3070 Ti chyba kopać się nie da.

MSI Suprim 3070 po UV, mało wymagająca gra BF3 serwer 64/64 żre około 150/160W

RX 6900XT po UV ta sama gra ten sam serwer 90/105W

Teraz dodaj do tej Ti 3070 ile więcej  papu bierze przy Plus 5% więcej wydajności od zwykłej 3070 i masz odpowiedź.

Edytowane przez Pitt_34
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pitt_34 napisał:

MSI Suprim 3070 po UV, mało wymagająca gra BF3 serwer 64/64 żre około 150/160W

RX 6900XT po UV ta sama gra ten sam serwer 90/105W

Teraz dodaj do tej Ti 3070 ile więcej  papu bierze przy Plus 5% więcej wydajności od zwykłej 3070 i masz odpowiedź.

Przy Ti też można UV zrobić ;). Wczoraj grałem w Fifa 21 na 4K z wszystkim na Ultra i miałem poniżej 100W na grafice na locku 60fps (60Hz ma TV).

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kurier dostarczył przesyłkę z 3070Ti FE - to jest dzieło sztuki, dawno nie widziałem tak ładnej karty. Waga też o dziwo dosyć duża, czuć w ręku, że jest to nie jest plastikowa zabawka.

DS9NzaH.jpg

 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważał raczej RTX ze względu na fakt znacznie większego wsparcia w aplikacjach które używam, AMD niestety jest znacznie z tyłu w tym względzie, ale karty AMD w grach rzeczywiście wypadają dobrze.
A efektywność energetyczna mają rewelacyjną, biją zarówno Intela jak i NV, kto by tak przypuszczał w czasach FX 8350 i R9 390X?  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Przed chwilą kurier dostarczył przesyłkę z 3070Ti FE - to jest dzieło sztuki, dawno nie widziałem tak ładnej karty. Waga też o dziwo dosyć duża, czuć w ręku, że jest to nie jest plastikowa zabawka.

DS9NzaH.jpg

 

Wygląda super :). Możesz ją zważyć na wadze kuchennej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wygląda super :). Możesz ją zważyć na wadze kuchennej?

Najpierw muszę wagę zorganizować ;) Ale masa produktu jest chyba podana w specyfikacji produktu?
PS: odszukałem w danych technicznych : prawie 1.2kg

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam e też bym najchętniej kupił referenta, podobają mi się te od NV ale AMD też bym nie pogardził, tyle że u nas nie do dostania niestety, na Amazonie nie mogłem dorwać  a rodziny w Reichu nie posiadam.  :/ 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BladyPL napisał:

Przed chwilą kurier dostarczył przesyłkę z 3070Ti FE - to jest dzieło sztuki, dawno nie widziałem tak ładnej karty. Waga też o dziwo dosyć duża, czuć w ręku, że jest to nie jest plastikowa zabawka.

DS9NzaH.jpg

 

Founderki to chyba obecnie jedyne nieodpustowo wykonane karty. Cała konstrukcja metalowa i bez jakichś przypadkowych, pozaginanych i powycinanych kształtów. Oczywiście rozumiem, że są osoby, które preferują to drugie, ale dziwi mnie, że w tak przeważającej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Najpierw muszę wagę zorganizować ;) Ale masa produktu jest chyba podana w specyfikacji produktu?

Wagę mało który producent podaje ;). MSI dla przykładu tak, ale inni producenci już nie. Jak nie dasz rady zważyć, to trudno ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Wagę mało który producent podaje ;). MSI dla przykładu tak, ale inni producenci już nie. Jak nie dasz rady zważyć, to trudno ;).

Jak ważyłem 3090FE to wyszło 2176G :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wagę mało który producent podaje ;). MSI dla przykładu tak, ale inni producenci już nie. Jak nie dasz rady zważyć, to trudno ;).

Igorslab podaje 1.2kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukaszgos napisał:

Tobie gratuluję. Ale co do nabywcy, to albo ja nie doceniam użyteczności gwarancji przeniesionej przez pierwotnego nabywcę (o którym ostatecznie nigdy nie wiadomo, że nie kopał, nie zrobił czegoś, co przerwałoby tę gwarancję), albo ludzie są bardzo zdesperowani i mało wybredni. Nie mogę zrozumieć fenomenu tych kart z drugiej ręki chodzących za 95% ceny w sklepie.

Ten Vision nie był używany, nawet nie otwierane pudełko. Gwarancja jest udzielana na produkt a nie na klienta. Nie raz reklamowałem produkt z drugiej ręki, z fakturą wystawioną na kogoś innego i nigdy nie miałem problemu. 

Mój oreł 3070 z Moreli już ma status "Skompletowane do wysłania do (Paczkomat)", więc nie anulują :soczek:

Pora na małe podsumowanie...

Kupiłem Gigabyte 3060 Gaming OC za 2234zł (-2234zł)

Kupiłem ASUS 3060 TUF OC za 2599zł (-4833zł)

Sprzedałem Gigabyte 3060 Gaming OC za 2700zł (-2133zł)

Kupiłem Gigabyte 3060 Ti Vision OC za 2999zł (-5132zł)

Sprzedałem ASUS 3060 TUF OC za 2899zł (-2233zł)

Kupiłem Gigabyte 3070 Eagle OC za 3156zł (-5389zł)

Sprzedałem Gigabyte 3060 Ti Vision OC za 3299zł (-2090zł)

 

Tak więc ostatecznie wyszedł mi Gigabyte 3070 Eagle OC (prawdopodobnie bez LHR) za 2090zł

Uwierzcie że wolałbym po prostu iść do sklepu i kupić 3070 za MSRP, ale niestety nietypowa sytuacja wymaga nietypowych środków. Bez januszingu kupienie karty w Polsce za MSRP pozostaje w strefie marzeń ?

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaryoBP napisał:

Jak bardzo nie opłacalnym jest w tym momencie kupienie na przykład  https://www.x-kom.pl/p/655243-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-8gb-gddr6x.html

niż szukanie gorszego modelu w zakresie za 4tys

Na Amazon.de TUF 3070Ti codziennie siada po 5-10 sztuk w cenie 4100 zł. Ale wysyłka na wrzesień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MaryoBP napisał:

Jak bardzo nie opłacalnym jest w tym momencie kupienie na przykład  https://www.x-kom.pl/p/655243-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-8gb-gddr6x.html

niż szukanie gorszego modelu w zakresie za 4tys

Ten model najniżej kosztował 3800zł w x-kom ok 2 tygodni temu, ale szybko zszedł. w Cenie ok 4000zł były dostępne 3070Ti TUF od Asusa. Osobiście jeśli miałbym wydać obecnie 4700zł za 3070Ti, to zastanowiłbym się nad 3080. Dzisiaj w wątku z ofertami sklepowymi pojawiło się 3080 od Zotaca za 5400zł. Ewentualnie również od Zotaca 3070Ti za 4000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MaryoBP napisał:

Jak bardzo nie opłacalnym jest w tym momencie kupienie na przykład  https://www.x-kom.pl/p/655243-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-8gb-gddr6x.html

niż szukanie gorszego modelu w zakresie za 4tys

I pomyśleć, że udało mi się kupić w dropie na xkom za 3800zl, zadzwoniłem, że jednak chce anulować zamówienie, nie zarejestrowali zgłoszenia i do dzisiaj mam tą kartę:D 

Ja tam widzę dropy fajnych modeli 3070Ti jak TUF ale raczej w cenach podchodzących pod 1000 euro(wliczając różnice w podatku DE vs PL).

W Polsce w ciągu ostatnich dni nie widziałem za bardzo fajnych ofert na 3070 / 3070ti.

Tak jak wyżej pisali, to już bardziej opłacalne wpadały oferty z 3080 patrząc na różnice w cenie i wydajność vs 3070ti(zakładając, że aktualnie fajne modele w pl w okolicach 4500zl albo i wiecej).

Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...