Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Ogider napisał:

Cos malo opinii ma ten sklep, ale cena chyba calkiem niezla.

Iiiii juz po :)

Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, toph napisał:

Founderki to chyba obecnie jedyne nieodpustowo wykonane karty. Cała konstrukcja metalowa i bez jakichś przypadkowych, pozaginanych i powycinanych kształtów. Oczywiście rozumiem, że są osoby, które preferują to drugie, ale dziwi mnie, że w tak przeważającej ilości.

czy ja wiem czy preferują? Jakby ludzie mieli wybór, to może i by FE kupowali. A skoro FE nie ma w Polsce, to każdy się łapie tego co jest dostępne. Osobiście nie brałbym pod uwagę FE w modelu 3080 i 3090, bo mają słabą kulturę pracy. 
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oferta co teraz jest udostępniona za 5,4 za 3080 można zaufać temu sklepowi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toph napisał:

Founderki to chyba obecnie jedyne nieodpustowo wykonane karty. Cała konstrukcja metalowa i bez jakichś przypadkowych, pozaginanych i powycinanych kształtów. Oczywiście rozumiem, że są osoby, które preferują to drugie, ale dziwi mnie, że w tak przeważającej ilości.

To prawda ale tylko 3060ti i 3070 są wykonane bez żadnych zaślepek i innych kombinacji. Wynika to z tego że mają wentylatory po jednej stronie i normalnie przykręcony backplate. Wszystkie pozostałe mają wentylatory po obu stronach (co jest bez sensu) i dużo gorsza estetykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ogider napisał:

Tylko 5 opini, wszystkie z 2018-2019, na 99% kradzione konto i cegła w paczce. Polecam.

Edytowane przez Clix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucał ktoś inny bios do 3060ti,  ja mam Gainward RTX 3060 Ti 8 GB Ghost i tam mam target 200w, i power limit max 210w, w teorii mogę wrzucić bios 240/270w.

link:

https://www.techpowerup.com/vgabios/?did=10DE-2486-10DE-2486


Widzę, że taki 3060ti Strix Oc ma target 240w, limit 325w.

Ma to jakiś sens czy tylko sztuka dal sztuki?

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

Przy Ti też można UV zrobić ;). Wczoraj grałem w Fifa 21 na 4K z wszystkim na Ultra i miałem poniżej 100W na grafice na locku 60fps (60Hz ma TV).

Potwierdziłeś tylko to co napisałem wyżej. Zdejmij blokadę 60fps :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kowallosu napisał:

czy ja wiem czy preferują? Jakby ludzie mieli wybór, to może i by FE kupowali. A skoro FE nie ma w Polsce, to każdy się łapie tego co jest dostępne. Osobiście nie brałbym pod uwagę FE w modelu 3080 i 3090, bo mają słabą kulturę pracy. 
 

No założyłem, że preferują, skoro wszyscy partnerzy prześcigają się w kolorowych logach, wzorach i skomplikowanych łamaniach shroudów. Z 3080 się zgodzę, ale 3090? Wentyle na 55% i średnio 61*C w TimeSpy, pamięci w okolicach 90*C. Miałeś 3090FE że tak piszesz?

1 godzinę temu, D3Fcon napisał:

To prawda ale tylko 3060ti i 3070 są wykonane bez żadnych zaślepek i innych kombinacji. Wynika to z tego że mają wentylatory po jednej stronie i normalnie przykręcony backplate. Wszystkie pozostałe mają wentylatory po obu stronach (co jest bez sensu) i dużo gorsza estetykę.

No wygląd to kwestia gustu, ale akurat 3060ti i 3070 od strony którą widać w midi tower z klasycznym mocowaniem (czyli backplate), to serio jest spartańskie.
Swoja drogą - o jakich zaślepkach mówisz? Masz na myśli backplate? :D

backplate2-1.jpg

3090fe.jpg

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukaszgos napisał:

Ma być w okolicach 11.08 premiera 6600XT, na którą podobno nVidia robiła też zapasy swojego towaru, więc może być szansa, że w ogóle wypuści, no i taniej. Może się okazać, że 6600XT będzie tańszy od 3060ti i równie dobry, choć tego drugiego bym się nie spodziewał.

Ja sobie tę datę w sierpniu zapamiętałem już, ale nie dlatego że ten Radeon mnie interesuje, tylko dlatego że na Pepperze jest już cała narracja o tanich rtxach tuż przed 11 sierpnia. Nvidia ma rzucić wszystkie siły żeby zablokować te kilkanaście sztuk AMD na premierę. Karty rtx za grosze i takie tam :'D

Będzie z czego się śmiać po tej dacie.

Edytowane przez Fjubens
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że obniżą MSRP 3060 do 229$ żeby tylko pokrzyżować szyki AMD i zrobić im na złość, symboliczna kwota bo taka była cena RX 480.  :E 

Jakby mi się chciało to bym wrzucił z fejkowego konta na TT podpisanego jako Lisa Su że Zieloni tak zrobią, a oni przez to obniżają cenę 6600 XT do 199$, i wrzucił na Peppera, niech się ciołki ucieszą chociaż przez chwilę, ostatni rok to było dla nich pasmo rozczarowań i złudnych nadziei.  :D

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee no, nie ma co narzekać .. są fani Radeonów jak ja i spokojnie dopłacą te parę stówek

a po za tym oczywiście Radeony bardzo ładnie kopią ... no na przykład 6700 XT kosztuje te 3700 zł robiąc 45 MH a taki 3070LHR czy 3070Ti robią 30 MH i to za parę stówek więcej ... rachunek wydaje się prosty, jak zwykle silniejszy w MH wygrywa, Radeon wygrywa : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Potwierdziłeś tylko to co napisałem wyżej. Zdejmij blokadę 60fps :szczerbaty:

No ale po co mam zdejmować? Żeby widzieć 300 fps na TV 60Hz? :) To jest jedyna gra w której póki co z blokadą gram i wczoraj ją na próbę założyłem. Inne gry lecą bez blokady i gniazdek elektrycznych mi ten Ti nie pali ;). Tak, jak pisałem wcześniej - mi 3070Ti na stockowych ustawieniach ciągnie tyle W, ile MSI podaje w specyfikacji na stronie (oczywiście mowa o 100% obciążeniu grafiki). Zakładam więc, że ich 3070 Suprim X ciągnie te 30W mniej zgodnie ze specyfikacją. Więc mamy tutaj różnicę w poborze na poziomie ok 10% ;).

29 minut temu, Fjubens napisał:

Ja sobie tę datę w sierpniu zapamiętałem już, ale nie dlatego że ten Radeon mnie interesuje, tylko dlatego że na Pepperze jest już cała narracja o tanich rtxach tuż przed 11 sierpnia. Nvidia ma rzucić wszystkie siły żeby zablokować te kilkanaście sztuk AMD na premierę. Karty rtx za grosze i takie tam :'D

Będzie z czego się śmiać po tej dacie.

Nic tylko kupić popcorn na 11.08 :D.

Edytowane przez SanczoPanczo86
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

No ale po co mam zdejmować? Żeby widzieć 300 fps na TV 60Hz? :) To jest jedyna gra w której póki co z blokadą gram i wczoraj ją na próbę założyłem. Inne gry lecą bez blokady i gniazdek elektrycznych mi ten Ti nie pali ;).

W Wieśku I pokazywał mi i 700FPSów momentami (4K, wszystko max) :). Zrobiłem blokadę na 144 i pobór spadł do 100W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SanczoPanczo86 napisał:

Czemu mam porównywać wersję, która nawet nie jest dostępna w sprzedaży w Polsce? Te karty na naszym rynku nie istnieją. Pojedyncze osoby ściągają je z zagranicy, ale jest to ciągle promil wszystkich sprzedanych na nasz rynek kart. Pominę fakt, że wersje FE ocenianie są jako te z raczej przeciętną kulturą pracy i w testach w tym względzie zamykają stawkę. Za to bardzo popularne są u nas wersje autorskie z fabrycznym OC. I takie karty większość osób interesują. Więc dla mnie naturalnym jest porównywanie takich kart, jakie się u nas sprzedają i są popularne i do tego na ustawieniach fabrycznych, gdyż UV karta mało osób wykonuje.

Widzę, że najnowszymi wersjami Ti najbardziej są rozczarowane te osoby, które... ich nie mają :D.

Boże, czy Ty potrafisz czytać? Wersja FE ma TDP takie jakie ustalili twórcy karty, pozostali producenci też w niektórych modelach stosują 220W TDP... Najniższe TDP dla 3070ti to 290W. Jeżeli dyskutujesz z faktami to ja odpadam.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MaryoBP napisał:

Nie wiem co o tym myśleć sprzęt https://foxkomputer.pl/pl/p/ZOTAC-RTX-3080-AMP-Holo-LHR-10GB-GDDR6X-320bit-3DPHDMI-ZT-A30800F-10PLHR-/17881

nie pasuje mi do danych technicznych tej karty

@ edit

zwróciłem uwagę i maja poprawić mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

Myśleć Tyle ... Że to sklep który wystawia sprzęt którego fizycznie nie posiada na magazynie ...

Działa to w taki sposób, kupujesz dostajesz maila, że udało Ci się zakupić 

Po czym dostajesz maila z nr konta 

A za chwilę w następnej wiadomości że sklepu , że towar chwilowo niedostępny 

I czekają na dostawę ... Ale kasę możesz wpłacić wtedy jak otrzymają to Ci wyślą 

(Sprawdzone w praktyce) jak coś brać tylko za pobraniem .. o ile taka opcja bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, forfun napisał:

Boże, czy Ty potrafisz czytać? Wersja FE ma TDP takie jakie ustalili twórcy karty, pozostali producenci też w niektórych modelach stosują 220W TDP... Najniższe TDP dla 3070ti to 290W. Jeżeli dyskutujesz z faktami to ja odpadam.

Ehh.. Jeszcze raz - i co z tego, że wersja FE ma ustalone TDP na danym poziomie, skoro raz, że tych kart u nas nie ma, a dwa że większość producentów ustala swoje wartości? Nie interesują mnie wersje FE, interesują mnie wyłącznie wersje autorskie.

Fakty:

obraz.thumb.png.e8fb745d5ccdaef581e4ac9606326fe9.png

obraz.png.58500243db09cb8d847b2f0cb6e4a1fd.png

Chcesz, to sobie porównuj dla wersji FE, nie interesuje mnie to. Dla wersji autorski różnica w poborze jest zdecydowanie mniejsza.

Dalsza dyskusja nie ma sensu.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toph napisał:

No założyłem, że preferują, skoro wszyscy partnerzy prześcigają się w kolorowych logach, wzorach i skomplikowanych łamaniach shroudów. Z 3080 się zgodzę, ale 3090? Wentyle na 55% i średnio 61*C w TimeSpy, pamięci w okolicach 90*C. Miałeś 3090FE że tak piszesz?

No wygląd to kwestia gustu, ale akurat 3060ti i 3070 od strony którą widać w midi tower z klasycznym mocowaniem (czyli backplate), to serio jest spartańskie.
Swoja drogą - o jakich zaślepkach mówisz? Masz na myśli backplate? :D

backplate2-1.jpg

3090fe.jpg

Mój błąd. Już zapomniałem że większość ludzi ma karty w poziomie :D Faktycznie backplate może nie zachwycać z tym że u mnie widać tylko drugą stronę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ABDUL- napisał:

Myśleć Tyle ... Że to sklep który wystawia sprzęt którego fizycznie nie posiada na magazynie ...

Działa to w taki sposób, kupujesz dostajesz maila, że udało Ci się zakupić 

Po czym dostajesz maila z nr konta 

A za chwilę w następnej wiadomości że sklepu , że towar chwilowo niedostępny 

I czekają na dostawę ... Ale kasę możesz wpłacić wtedy jak otrzymają to Ci wyślą 

(Sprawdzone w praktyce) jak coś brać tylko za pobraniem .. o ile taka opcja bedzie

Przed chwilą zadałem pytanie o dostępność 3080 Zotac AMP w Foxie i odpisali, że zapas wyprzedali, ale jutro ma być dostawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

Ehh.. Jeszcze raz - i co z tego, że wersja FE ma ustalone TDP na danym poziomie, skoro raz, że tych kart u nas nie ma, a dwa że większość producentów ustala swoje wartości? Nie interesują mnie wersje FE, interesują mnie wyłącznie wersje autorskie.

Fakty:

obraz.thumb.png.e8fb745d5ccdaef581e4ac9606326fe9.png

obraz.png.58500243db09cb8d847b2f0cb6e4a1fd.png

Chcesz, to sobie porównuj dla wersji FE, nie interesuje mnie to. Dla wersji autorski różnica w poborze jest zdecydowanie mniejsza.

Dalsza dyskusja nie ma sensu.

A pomyślałeś przez chwile dlaczego Nv ustaliła TDP 220w dla RTX 3070 ?
Podpowiem ci tylko że nie przez chłodzenie ;)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

Przed chwilą zadałem pytanie o dostępność 3080 Zotac AMP w Foxie i odpisali, że zapas wyprzedali, ale jutro ma być dostawa.

Ja dostałem maila że towar jest pakowany i niedługo będzie wysyłany. Godzina 11-12

Edytowane przez MaryoBP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...