Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Wraith666 napisał:

Teraz używki w życiu bym nie kupił - za duże ryzyko.

Przesada.
Niech ktos kiedys kupi moja.
Nie krecona, nie uvoltowana, nie kombinowana,  2h gry na 3 dni.
Sam chcialbym trafic na takiego sprzedajacego ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na zasadzie żeby wyświetlić pulpit, to można niby coś słabego kupić bez krwotoku z nosa, ale to będzie i tak wydatek rzędu dobrych kilkuset złotych, żeby przebić integrę Intela.

Można też zrobić inny manewr i wymienić CPU na coś z integrą, jeśli się ma (jak ja) procesor „F”, szczególnie jeśli to byłoby przyspieszenie upgrade'u o rok czy dwa, względnie jeśli ktoś ma możliwość za dużo nie stracić na takiej transakcji.

Tak więc są wyjścia.

Edit: Lol, Morele mają na outlecie 1070ti MSI GamingX za 1400 zł, 36 miesięcy gwarancji. @lwampir może Ciebie zainteresuje, bo gwarę ma i nie kosztuje blisko dwóch tysi, a 2060 tak nisko nie zejdzie.

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gtx-1070-ti-gaming-8g-978834/

I jeszcze 3070 Gigabyte Gaming OC za 3700 zł z groszami.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-2-0-5944660/?sekcja=outlet

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Predix napisał:

Ciekawe skąd oni znaleźli tą 1070ti :D 

Pojęcia nie mam. Też się zastanawiam.

Aha, mieli jeszcze 3080 za 4600 zł, ale poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie biję z myślami czy brać drugą 3080 od znajomego używana 2tygodnie, taka sama jak mam za 6k bez LHR więc cenowo nawet ok (patrząc po allegro) ale zamówiłem ostatnio 3x3060ti ? ile można w ten sprzęt pakować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukaszgos napisał:

Aha, mieli jeszcze 3080 za 4600 zł, ale poszło.

Tak mieli i to bez LHR....

image.png.cb79c213829faac7e3565181a053025b.png
 

 

Troche dzisiaj pograłem na tym 3070 Eagle OC i za głośny jest jak dla mnie. Wentyle dochodzą do 2500RPM (80%) w trakcie gry i do tego głośne cewki... Więc od razu robię przeskok na 3080, pomijając 3070 Ti bo to stolec. 

Jak myślicie za ile uda mi się sprzedać 3070 bez LHR i 3 lata gwarancji? Jak patrze na Allegro to najtańsza 3070 bez LHR 5099zł, na OLX 4400zł... Na prawdę ci ludzie z gór tyle płacą za te karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bladzioch napisał:

Gdybym tylko mieszkał w gdańsku.... Niby konto świeże, ale odbiór tylko osobisty

Wał 100%. Już kilka razy tutaj ktoś zamieszczał. Zawsze ten sam opis i świeżo założone konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holo ma fatalne chłodzenie, od Zotaca to Trinity. Niby wyglądają podobnie, ale nie są podobne pod względem efektywności :P.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, forfun napisał:

Holo ma fatalne chłodzenie, od Zotaca to Trinity. Niby wyglądają podobnie, ale nie są podobne pod względem efektywności :P.

Jak ja Ci dziękuję za tę uwagę, bo się ostatnio nad tym zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Clix napisał:

Wał 100%. Już kilka razy tutaj ktoś zamieszczał. Zawsze ten sam opis i świeżo założone konta.

Dokładnie. W końcu jakiś napaleniec podjedzie i dostanie od kilku patusów w mazak. Kasę, portfel i telefon ofc też wezmą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, War_MachinE napisał:

Jak to co? Zwykły Sea Hawk w wersji CLC, nie widziałeś nigdy?  :E 
Tylko w tej wersji powiększyli chłodnicę, wcześniej był zawsze jeden wentyl, a teraz już w zasadzie Kingpin więc po co przepłacać?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xtn napisał:

Masz rację, miałem wysortowane ich outlety ale teraz zauważyłem, że pokazują się też nowe. Nadal to chora cena za RTX 3060 12GB LHR. 

A ja się wkurzałem, jak 2600 za Aorusa Elite 3060 dałem, gdy składalem kompa... bo tydzień potem były szanse na  upolowanie Ti...

Tak jak pisalem, Pepperowe kontenery chyba nie dopłnęły :P Dołek miał przyjść we wrześniu, a jest juz w sierpniu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś różnice pomiędzy Gigabyte 3080 Vision OC, a Gaming OC,  poza obudową? W przypadku 3060Ti, Vision OC ma lepszy radiator (więcej heatpipów), wyższy power limit i wyższe fabryczne OC od Gaming OC, a w przypadku 3080 nie mogę się doszukać żadnych różnic... czy coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, War_MachinE napisał:

Rtx 3080 zotac holo lht za 5400zł z fakturą to już chyba niezła cena? 

 

BTW: Co to za dziwadło? 

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3080-10gb-sea-hawk-x-lhr-gddr6x-10971626936

Ciekawe czy jak poprzednik ma włączoną nieregulowalną pompkę na 100% .. Aż zal miec wtedy wodę .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup tego 3070 Tuf OC od blacka za 3600 był jednak bardzo dobrym wyborem przy zatrzymaniu cen grafik.

Edytowane przez Suchotnik
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie z TUFem, aczkolwiek puściłem go dalej(też za 3600) z obawy przed większą utrata wartości przy późniejszej odsprzedaży ze względu na LHR i w dodatku złapałem inne modele jak np 3070ti suprimx za 200zl więcej.

Czy ma ktoś doświadczenie z Gigabyte 3070 Gaming OC? Dobre to? Raczej jestem przyzwyczajony do topowych modeli jak np Strix i zastanawia mnie czy wykonanie i kultura pracy jest dobra(jedna recke już czytałem ale wiadomo jak to bywa, musiałbym jeszcze jakieś sprawdzić i zobaczyć na yt co mówią ludzie).

Edytowane przez latuch_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mam po raz pierwszy kartę z dwoma biosami to nie mam pojęcia jak to zmienić/sprawdzić na jakim działam. Szczerze mówiąc w necie tego nie mogę znaleźć. Ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Suchotnik napisał:

Z racji tego, że mam po raz pierwszy kartę z dwoma biosami to nie mam pojęcia jak to zmienić/sprawdzić na jakim działam. Szczerze mówiąc w necie tego nie mogę znaleźć. Ktoś coś ?

Jaki model? Na karcie musi być fizyczny przełącznik pomiędzy biosami(najprawdopodobniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, latuch_ napisał:

Jaki model? Na karcie musi być fizyczny przełącznik pomiędzy biosami(najprawdopodobniej).

3070 tuf oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Suchotnik napisał:

 

3070 tuf oc

Ludzie mają po parę kart także wolałem się upewnić:D

Masz fizycznie przełącznik jak na załączonym obrazku.

Screenshot_20210804-091958_Chrome.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...