Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Stopień niepoprawnego optymizmu, może odklejenia niektórych nie zna granic. Typ mi piszę, czy mu za 2300 sprzedam 3060 Ti bez LHR.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Saren7 napisał:

Stopień niepoprawnego optymizmu, może odklejenia niektórych nie zna granic. Typ mi piszę, czy mu za 2300 sprzedam 3060 Ti bez LHR.

Nie wiem, gdzie wy takich typów znajdujecie. Wystawiłem 3060 za nieco ponad 2600 i po dwóch dniach typ bez pytania kupił i zapłacił przelewem. Zero targowania się, zero męczenia buły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saren7 napisał:

Stopień niepoprawnego optymizmu, może odklejenia niektórych nie zna granic. Typ mi piszę, czy mu za 2300 sprzedam 3060 Ti bez LHR.

Napisz, że nie dzielisz płatnosci na 2 raty :D

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Nie wiem, gdzie wy takich typów znajdujecie. Wystawiłem 3060 za nieco ponad 2600 i po dwóch dniach typ bez pytania kupił i zapłacił przelewem. Zero targowania się, zero męczenia buły. 

Na OLX więc nie ma co się dziwić. TUFa 3070 bym sobie kupił. Gigabyte znudził mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Saren7 napisał:

 Typ mi piszę, czy mu za 2300 sprzedam 3060 Ti bez LHR.

Ale czemu się dziwisz? Te karty tylko dla kopaczy krypto mają wartość 3500 czy tez teraz już 4000+, ja osobiście i do grania w życiu nie dałbym więcej jak 2500 za 3060 Ti w jakiejś wypasionej wersji.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mar_S napisał:

Ale czemu się dziwisz? Te karty tylko dla kopaczy krypto mają wartość 3500 czy tez teraz już 4000+, ja osobiście i do grania w życiu nie dałbym więcej jak 2500 za 3060 Ti w jakiejś wypasionej wersji.  :)

Zgadzam się, dla mnie to normalne podejście, a nie jakieś 'odklejenie'. 99% osób (mnie również) kij obchodzi czy karta ma LHR czy nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 3060ti FE na nbb ldlc byc moze dziś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, IceMan75 napisał:

Nie muszę mieć wszystkiego w prawo, ale weźmy sobie RDR2, Cyberpunk, FS2020 i co ? 

A pewnie jest więcej takich tytułów. 

No tak, ale
a) te gry są przerośnięte wymaganiami,
b) właśnie "mądre" zdjęcie z 2, 3 opcji na High z Ultra potrafi bardzo oddać to w fps, 
c) na 3070 potrafię zrobić b bez gwałtu dla oka, otrzymując w KAŻDEJ grze w 1440p te bezpieczne 80 fps,
d) brakuje mi "odrobinkę" mocy, na większą frywolność, stąd był pierwotny zamysł o 3080 (utrącony przez sytuację z dostępnością GPU) - uważam, że 3080 to "jest to" do 1400p,
e) idąc tym tokiem, jakie GPU do 4K? Wychodzi na to, że 3090 jest zdecydowanie za słabe (skoto 3080 za słabe do 2K) = zatem najmocniejsza karta na ziemi (póki co) nadal za słaba do 4K, a co generację top GPU ma na miękko ogarniać 4K od 20xx począwszy ;) 


 

27 minut temu, Marvelm napisał:

 99% osób (mnie również) kij obchodzi czy karta ma LHR czy nie ma. 

Ale mówisz o podejściu użytkowym (też mnie to wali), ale od strony finansowej / biznesowej - chciałbym po prostu wiedzieć co kupuję i za co płacę.
Kopał nie będę, ale non-LHR jest z założenia "łatwiejsza" do sprzedaży kiedyś (choć z drugiej strony - może i nie :) - "eeee....pewnie zajechana w koparce!").

Moim zdaniem wariant non-LHR, to taka "wartość dodana".
Jak fura "z gazem". Lepiej mieć gaz (i nie używać), niż nie mieć. Tak myślę.

 

 

38 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Nie wiem, gdzie wy takich typów znajdujecie. 

To jest pewnego rodzaju cecha charakteru = dusigrosz / handlowiec.
Mój ojciec ZAWSZE na OLX proponuje 50% ceny z ogłoszenia (a ja chce go zabić za to!).
Ktoś wystawia grę za 20 pln - a ojczulek "za 10 wezmę".
Kurrr...teczka 20 pln, to dziś prawie cena paczki fajek (!) za grę, ale ten i tak musi przycebulić. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta za 3080 wzrosła do 5300 :), + dojazd 350km, gdzie do 3070ti mam 100.

chyba nie warto dopłacać tych 1500plnow do 10-15 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, domin2805 napisał:

Oferta za 3080 wzrosła do 5300 :), + dojazd 350km, gdzie do 3070ti mam 100.

chyba nie warto dopłacać tych 1500plnow do 10-15 fps.

3070TI masz top, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, covenant13 napisał:

3070TI masz top, więc...

Tzn? Topowa wersja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, domin2805 napisał:

Tzn? Topowa wersja? 

MSI 3070TI Suprim to najwyższy model od MSI i jeden z trzech najlepiej ocenianych (obok ASUS TUF i STRIX) modeli ze wszystkich kart 3070TI.

Edytowane przez covenant13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, IceMan75 napisał:

Nie muszę mieć wszystkiego w prawo, ale weźmy sobie RDR2, Cyberpunk, FS2020 i co ? 

A pewnie jest więcej takich tytułów. 

i potrzebujesz tam 144kl/s? pogięło Cię? :E

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, IceMan75 napisał:

Nie muszę mieć wszystkiego w prawo, ale weźmy sobie RDR2, Cyberpunk, FS2020 i co ? 

A pewnie jest więcej takich tytułów. 

z gierek które wymieniłeś ani jedna nie potrzebuje 144 klatek żeby komfortowo pograć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak do gier na monitorze ale do vr to by się przydało 3080 albo nawet 3090.

3070 czasami jest na styk ale nie widzę na razie 3080 bez jakiejś chorej dopłaty. Albo najlepszy moment już był albo może przy 4xxx jak krypto znowu skoczy i bez lhr karty będą jakoś droższe 

No nic na razie będę się trzymał tego 3070 nie lhr jak piwniczak cnoty

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich cenach aktualnie warto kupić:

RTX 3070 TI, RTX 3080 i RTX 3080 TI? Mam dostęp głównie do Palita GamingPro i się zastanawiam ile aktualnie można za te karty dać aby srogo nie przepłacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier typu cyberpunk to takie 75 fps to juz jest maselko i idealna plynnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wjechała 3060 Ti Vision za 2999 zł do Media Expert. Po minucie już jej nie było. Ktoś zdążył wyjąć?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólne pytanko odnośnie 3080 - czy wersja FE to faktycznie totalny szrot w porównaniu ze średniakami Asusa, MSI itd? 

Pytam bo widzę że całkiem często są dropy np we francuskim ldlc a róznica w cenie kolosalna. Przyzwyczaiłem się do MSI Gaming X 1080 Ti która przy mocnym obciążeniu już jest wyraźnie słyszalna ( szum wiatraków ) ale mi to nie przeszkadza - natomiast nie chciałbym mieć totalnej suszarki w kompie. Jak wypada takie porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-ti-gamerock-oc-12gb-gddr6x-ned308tt19kb-1020g-5948004/

Udało się kupić w dobrych pieniądzach, a testów za wielu nie ma. Do 1440p, z RT i innymi pierdołami powinien posłużyć co nie?

Godzinę temu, Grucholek napisał:

W jakich cenach aktualnie warto kupić:

RTX 3070 TI, RTX 3080 i RTX 3080 TI? Mam dostęp głównie do Palita GamingPro i się zastanawiam ile aktualnie można za te karty dać aby srogo nie przepłacić. 

Styczeń/Luty kupowałem 3070 ROG Strix 8g za 4000 zł, więc za TI, które jest dostępne na FoxKomputers chyba nie jest źle... Generalnie ceny długo nie będą atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, andriejek69 napisał:

Co myślicie o tym: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-ti-gamerock-oc-12gb-gddr6x-ned308tt19kb-1020g-5948004/

Udało się kupić w dobrych pieniądzach, a testów za wielu nie ma. Do 1440p, z RT i innymi pierdołami powinien posłużyć co nie?

hmmm moze zamias tego palita za 8100 wez zwykla 3080 asus strix za 6689 zl

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-rog-strix-geforce-rtx-3080-gaming-oc-10gb-gddr6x-rog-strix-rtx3080-o10g-v2-gaming-5948653/

Nie warto doplacac 1500 zl do Ti ktore da tylko pare % i 2GB wiecej

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eltik napisał:

Tamtego Palita akurat wyrwałem w takiej cenie, że sam długo w to nie uwierzę :). Pomijając fakt, że ten Palit to chyba najbrzydsza karta roku to ciekawe jak z chłodzeniem? UV obowiązkowy pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 1500 zl taniej karte tylko odrobine slabsza ale za to w najbardziej wyspasionej i najlepszej wersji

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, andriejek69 napisał:

Tamtego Palita akurat wyrwałem w takiej cenie, że sam długo w to nie uwierzę :). Pomijając fakt, że ten Palit to chyba najbrzydsza karta roku to ciekawe jak z chłodzeniem? UV obowiązkowy pewnie.

Co to znaczy taka cena? Bo 8k to nie jest standard dla niej wiadomo, idzie za 6k z lekkim hakiem wyrwać niekiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...