Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pepper jest fajnym portalem, można naprawdę sporo ciekawych produktów w niskich cenach dzięki niemu kupić, ale czasami mam wrażenie, że sporo ludzi udzielających się tam w komentarzach ma problem z racjonalnym myśleniem, a do tego potrafi się kłócić o parę złotych różnicy w cenie i dawać minusy czy też plusy z tyłka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

@addeptadmini ci usunęli mema z opisu? 8:E

Tak, usunęli. Do tego usunęli mój komentarz jako obraźliwy 

" Tylko totalny nieogar mógłby coś takiego napisać w odniesieniu do sytuacji, gdy sprzedawcą jest sam Amazon."

udzielony w odpowiedzi na ten koment:

"Gwarancja do bramy, a potem się nie znamy?"

?

PS. A taki fajny gif był:

DyajAen.jpg

Edytowane przez addept
  • Haha 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Tak, usunęli. Do tego usunęli mój komentarz jako obraźliwy 

" Tylko totalny nieogar mógłby coś takiego napisać w odniesieniu do sytuacji, gdy sprzedawcą jest sam Amazon."

udzielony w odpowiedzi na ten koment:

"Gwarancja do bramy, a potem się nie znamy?"

Ja bym bardziej powiedział, że obraźliwy jest TAMTEN komentarz, bo sugeruje, że Amazon nie udziela gwarancji i jest jednym z wręcz przemytników xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, addept napisał:

Tak, usunęli. Do tego usunęli mój komentarz jako obraźliwy

Mi ze trzy miesiące temu założyli moderację komentarzy (nie są widoczne na stronie bez akceptacji) po tym, jak napisałem kilka soczystych słów prawdy co sądzę o praktykach administracji :E

Więc teraz komentuję z innego konta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Fjubens napisał:

Ja bym bardziej powiedział, że obraźliwy jest TAMTEN komentarz, bo sugeruje, że Amazon nie udziela gwarancji i jest jednym z wręcz przemytników xD

Po tym wszystkim dałem raporta na tamten komentarz, argumentując podobnie. Odpisali, że nie widzą podstaw do usunięcia go, a ja mam w podobnych sytuacjach delikatnie, BEZ OBRAŻANIA, wyprowadzać kogoś takiego z błędu. 

Napisałem, żeby się admin sam ogarnął, skoro słowo "nieogar" jest dla niego obraźliwe, a wprowadzanie ludzi w błąd jest w porządku. :hahaha:

Edytowane przez addept
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Z którego pośrednika korzystacie zamawiając z mindfactory i ile to kosztuje.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiak

A masz wolne ~6 patyków na podmianę? Bo jak wymieniać 3070 to tylko na 3080. Sprytnym sposobem byłoby kupno 3080 teraz, a sprzedaż 3070 za powiedzmy miesiąc, kiedy podrożeją dodatkowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

@krzysiak

A masz wolne ~6 patyków na podmianę? Bo jak wymieniać 3070 to tylko na 3080. Sprytnym sposobem byłoby kupno 3080 teraz, a sprzedaż 3070 za powiedzmy miesiąc, kiedy podrożeją dodatkowo. 

Nie pomyliłeś czasem tematów. O podmiance było w wątku zakupowym radeonów. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Red_October napisał:

Nie pomyliłeś czasem tematów. O podmiance było w wątku zakupowym radeonów. ?

To wy pomyliliście. Dyskusja o wymianie RTX 3070 powinna być tutaj, nieprawdaż? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie kupił od nich inaczej niż za pobraniem, a i wtedy bym się zastanawiał, no ale jak widać znowu doszliśmy do sytuacji gdzie większość wzięłaby nawet pudło ze zwykłej tektury z namazanym flamastrem napisem "Dżifors 3060", od szczerbatego Cygana w ciemnej bramie :E 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już cena zmieniona na 9905.24 zł, pewnie była z błędem tak samo jak opis. Proces anulacji wszystkich zamówień w toku... ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaczęli anulować. Biedny pracownik został postawiony na nogi w sobotę o 16 i musi odklikiwać w systemie oraz zlecać zwrot kasy do działu księgowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Red_October napisał:

Przed chwilą używka RTX 3070 non LHR, poszła za 5400 zł:

https://allegro.pl/oferta/rtx-3070-strix-oc-non-lhr-chlodzenie-od-3090-10988801695

@Radio_Tirana, @Marvelm, @Red_October

Ekhm, mój 3070 ventusik 3x, którego mi doradzaliście sprzedać poszedł za 5,5k a w listopadzie zapłaciłem za niego 2680zł, także bardzo dziękuję za pomoc:) W jego miejsce wpadł 3070ti TUF za 4450. Na pewno dałoby się wybrać lepsze następce, bo TUF nie urywa według mnie i bez UV nie obejdzie się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, serun napisał:

@Radio_Tirana, @Marvelm, @Red_October

Ekhm, mój 3070 ventusik 3x, którego mi doradzaliście sprzedać poszedł za 5,5k a w listopadzie zapłaciłem za niego 2680zł, także bardzo dziękuję za pomoc:) W jego miejsce wpadł 3070ti TUF za 4450. Na pewno dałoby się wybrać lepsze następce, bo TUF nie urywa według mnie i bez UV nie obejdzie się.

Za te pieniądze mogłeś się pokusić o radeona rx 6800 XT (o ile akceptujesz jego słabości- gorszy odpowiednik DLSS i słabszy raytracing) , do 3080 byś musiał trochę dołożyć. Sprzedawałeś na allegro czy OLX?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, serun napisał:

@Radio_Tirana, @Marvelm, @Red_October

Ekhm, mój 3070 ventusik 3x, którego mi doradzaliście sprzedać poszedł za 5,5k a w listopadzie zapłaciłem za niego 2680zł, także bardzo dziękuję za pomoc:) W jego miejsce wpadł 3070ti TUF za 4450. Na pewno dałoby się wybrać lepsze następce, bo TUF nie urywa według mnie i bez UV nie obejdzie się.

Wszystkie 70ti się grzeją.  Ja akurat mam dylemat czy zostawić sobie PNY 70 za 3,7k, czy PNY 70ti za 4k. Maiłem już 70 z tej firmy i fajnie się sprawowała, przerabiałem też TUF 70ti bez UV piekarnik jak każdy. 

Edytowane przez Majki78
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś strixa 3080 i może powiedzieć jaki ma config i temperatury? Obecnie mam rtx 3080 z trio i właśnie strixa oc. Obie mają domyślnie ten sam power limit. Furmark wygrzewa mi strixa na gaming biosie przy auto wentylatorach do 71 stopni 79% wentyle. Jak ustawiam z trio na 70% wentyli to nie dobija nawet do 60 stopni w tym samym teście. W grach też ok. 4-5 stopni mniej przy mniejszych obrotach. Obudowa to phanteks p500a, wentylacja stoi na fajnym poziomie. W grach testowałem w takich miejscach gdzie pawet limit dobija pod korek. Spodziewałem się więcej po strixie. Jak mu odkręce power limit to do 80 stopni leci. Nawet patrząc na zagraniczne recenzje to spodziewałem się po tej karcie więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piterko napisał:

Ma ktoś strixa 3080 i może powiedzieć jaki ma config i temperatury? Obecnie mam rtx 3080 z trio i właśnie strixa oc. Obie mają domyślnie ten sam power limit. Furmark wygrzewa mi strixa na gaming biosie przy auto wentylatorach do 71 stopni 79% wentyle. Jak ustawiam z trio na 70% wentyli to nie dobija nawet do 60 stopni w tym samym teście. W grach też ok. 4-5 stopni mniej przy mniejszych obrotach. Obudowa to phanteks p500a, wentylacja stoi na fajnym poziomie. W grach testowałem w takich miejscach gdzie pawet limit dobija pod korek. Spodziewałem się więcej po strixie. Jak mu odkręce power limit to do 80 stopni leci. Nawet patrząc na zagraniczne recenzje to spodziewałem się po tej karcie więcej. 

A robiłeś UV, czy na stocku lecisz. Testy w sieci jedno, a rzeczywistość drugie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem właśnie z Xkomu tego Ghosta rtx 3060ti.
Karta zaplombowana, dodatkowo bon za 50 zeta na kolejne zakupy. W poniedziałek leci na olx/allegro.
Ogólnie szacun że zrealizowali, gorzej że zamawiałem 2 grudnia i inny model innego producenta bez blokady  i o 150zł tańszy.
Na ile realnie mogę liczyć za tę kartę- wiadomo karta lhr to na kokosy nie liczę - 2,8-3k ?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomcat napisał:

Na ile realnie mogę liczyć za tę kartę- wiadomo karta lhr to na kokosy nie liczę - 2,8-3k ?

3 tysiące i w ciągu jednego dnia sprzedasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Red_October napisał:

Za te pieniądze mogłeś się pokusić o radeona rx 6800 XT (o ile akceptujesz jego słabości- gorszy odpowiednik DLSS i słabszy raytracing) , do 3080 byś musiał trochę dołożyć. Sprzedawałeś na allegro czy OLX?

W momencie zakupu umknęło mi a założyłem budżet na nową kartę w wysokości 4,5k zł. Ciekawe czy duża różnica byłaby w 1440p na i7 8700 4,5gh all cores. 3080 odpadł w ogóle z uwagi na konieczność dołożenia do interesu a nie gram już tak dużo. Sprzedałem na allegro lokalnie, więc ta ich prowizja to ździerstwo aż 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, serun napisał:

W momencie zakupu umknęło mi a założyłem budżet na nową kartę w wysokości 4,5k zł. Ciekawe czy duża różnica byłaby w 1440p na i7 8700 4,5gh all cores. 3080 odpadł w ogóle z uwagi na konieczność dołożenia do interesu a nie gram już tak dużo. Sprzedałem na allegro lokalnie, więc ta ich prowizja to ździerstwo aż 5%.

Trzeba było wystawić na zwykłem allegro, tam jest mniejsza prowizja na elektronikę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...