Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

@addept nie miałem wcześniej czasu na śledzenie forum i okazji. mam teraz trochę wolnego to będę śledził forum. Niby w proshopie mają być dostępne trio  za 3500 ale nie jest to pewne. 

Szukam tej konkretnej karty z uwagi na kulturę pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mark2468 napisał:

@addept nie miałem wcześniej czasu na śledzenie forum i okazji. mam teraz trochę wolnego to będę śledził forum. Niby w proshopie mają być dostępne trio  za 3500 ale nie jest to pewne. 

Szukam tej konkretnej karty z uwagi na kulturę pracy. 

Nie wiem jaki jest sens wydawać za 60ti 3,5k. Na amazonie był wielokrotnie GB 60ti Gaming OC pro w cenie 643 euro, robisz krzywą wentylatorów w AF i masz bardzo dobrą kulturę pracy i dodatkowo 500 pln w kieszeni.   

Jak już chcesz wydać 3,5 za 60ti to już można kupić na amazonach 70 za 793 euro GB w wersji eagle,  którego praca po ustawieniu krzywej też będzie akceptowalna. 

Wybór należy do Ciebie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam wrażenie, że przez sklepy przeszła przez ostatnie dni fala RTX 3060 Ti i teraz znowu zaczyna ich ubywać, stąd wyższe ceny w sklepach. Następne większe dostawy pewnie dopiero we wrześniu. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
minuty temu, Bladzioch napisał:


Podejrzanie niska cena.

Trzeba było zagadać, o możliwość odbioru osobistego i zobaczyć jak zareaguje sprzedający. Ostatnio, tak rozmawiałem, z gościem na OLX. Wystawił RTX 3080 Gigabyte, podobno bez blokady za 5300 zł. Zdjęcie pudełka+ rozmyte zdjęcie paragonu z komputronika ( kwota na paragonie to było 8000).  Szybka rozmowa dlaczego tak tanio i jeszcze parę innych pytań , a na koniec pytanie o odbiór osobisty. Po tym pytaniu już się więcej nie odezwał zero kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mark2468 napisał:

Jak by ktoś miał MSI 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR (lub bez LHR) na sprzedaż to proszę o PW. Oczywiście wiem że nie będzie to MSRP ale liczę na cenę normalną jak na te czasy. 

Cena normalna na te czasy? Mogę sprzedać MSI gaming x za 3499zł (poniżej 3500) :E

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro ceny używanych RTX 3070 non LHR, zaczynają dochodzić do 6000zł.

Edytowane przez Red_October

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Red_October napisał:

Na allegro ceny używanych RTX 3070 non LHR, zaczynają dochodzić do 6000zł.

Zatoczyliśmy koło i wróciliśmy do sytuacji z marca. 

Edytowane przez Radio_Tirana
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Zatoczyliśmy koło i wróciliśmy do sytuacji z marca. 

Bo BTC jest warte tyle ile z początkiem marca, a ETH prawie 2x więcej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mark2468 napisał:

@addept nie miałem wcześniej czasu na śledzenie forum i okazji. mam teraz trochę wolnego to będę śledził forum. Niby w proshopie mają być dostępne trio  za 3500 ale nie jest to pewne. 

Szukam tej konkretnej karty z uwagi na kulturę pracy. 

https://t.me/s/RTX3060andTI_Pricebot albo

https://t.me/s/RTX_3070andTi_pricebot

telegram na telefon i czekaj na okazje

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@najman23

da sie, ostatnio gdzies widzialem w tej cenie nawet chyba na morele, jedna sprawa jak sie obserwuje tego BOTa to na morele wrzucaja czasem w kosmicznych cenach a wystarczy MHz zmienic i spada do bardziej ludzkiej

Edytowane przez xede
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, najman23 napisał:

Czy da się kupić lhr 3080 za 5000-6000 teraz ?

wczoraj byl z trio lhr za 5999 na krsystem

na allegro zotace trinity albo amp holo 5999 6099

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie we wrześniu, będzie coś więcej kart w sklepach, czy nadal dramat będzie trwał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pitross20Przecież nie ma problemu z dostępnością kart, więc o co chodzi? ;) Karty są, tylko, że są drogie :P

Wrzesień nie będzie odbiegał od  końcówki sierpnia pod tym względem. Dostawy będą się pojawiały regularnie, co jakiś czas, ale ceny nie spadną, spodziewam się stabilizacji na obecnym poziomie . 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tych 3080 w cenie do 6500 to która karta najlepiej wypada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pitross20 napisał:

Jak myślicie we wrześniu, będzie coś więcej kart w sklepach, czy nadal dramat będzie trwał? 

Bardzo małe szanse aby coś się poprawiło. Sytuacja powinna się dość mocno poprawić na początku 2022 kiedy Etherum przejdzie na PoS. To spowoduje wysyp kart pokoparkowych na rynku. Czy to zaspokoi całkowity popyt kart na dłużej? Nie sądzę, bo generalnie półprzewodników brakuje wszędzie (chociażby w samochodach). W dłuższej perspektywie sytuacja poprawi się pewnie dopiero w 2023 kiedy zostaną uruchomione nowe fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wesoło nie jest, mam nadzieję upolować rtx 3070 do 4k, z jakims rozsądnym cichym chłodzeniem?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, najman23 napisał:

Czy da się kupić lhr 3080 za 5000-6000 teraz ?

 Jeśli chodzi o polskie sklepy to chyba najtaniej do tej pory był zotac 3080 za ok 5300zł jakiś tydzień temu. Da się trafić ale trzeba albo bota albo siedzieć i klepać 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Subman napisał:

Bardzo małe szanse aby coś się poprawiło. Sytuacja powinna się dość mocno poprawić na początku 2022 kiedy Etherum przejdzie na PoS. To spowoduje wysyp kart pokoparkowych na rynku. Czy to zaspokoi całkowity popyt kart na dłużej? Nie sądzę, bo generalnie półprzewodników brakuje wszędzie (chociażby w samochodach). W dłuższej perspektywie sytuacja poprawi się pewnie dopiero w 2023 kiedy zostaną uruchomione nowe fabryki.

spoko, nieoficjalnie już wiadomo że POS będzie nie wcześniej niż w połowie 2022, sama NVIDIA przewiduje poprawę na koniec 2022 ;)

Okno pogodowe było w lipcu, jeżeli będzie 2 bańka na BTC to nie ma najmniejszych szans na spadki a jedynie ponowne gwałtowane wzrosty cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, War_MachinE napisał:

 Jeśli chodzi o polskie sklepy to chyba najtaniej do tej pory był zotac 3080 za ok 5300zł jakiś tydzień temu. Da się trafić ale trzeba albo bota albo siedzieć i klepać 

Na morelach byl ponoc orzel za 4600 w tamtym tyg 

Nawiasem x mowi ze jestem 205-215 w kolejce na tufa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ZeFe napisał:

spoko, nieoficjalnie już wiadomo że POS będzie nie wcześniej niż w połowie 2022;)

Nie wiem skąd masz te info. Vitalik Buterin mówił niedawno że najbardziej prawdopodobnym terminem wdrożenia EIP-3675 (nazywanym często "The Merge") to początek 2022, choć pierwotne plany mówiły nawet o końcu 2021. Po wdrożeniu tego EIPa stara sieć PoW połączy się z obecnie działającą siecią PoS (tzw. beacon chain) która działa z powodzeniem już od grudnia 2020. Wiadomo też że priorytetem obecnie dla developerów jest właśnie wdrożenie EIP-3675 i że wszelkie inne ważne funkcjonalne EIPy będą wdrażane później. Widać to w różnych wpisach developerów. Zresztą Q1 2022 jest podawane obecnie przez wiele źródeł. Np. https://cryptoticker.io/en/ethereum-merge-timeline/ , https://ethmerge.com/ . Później będą wdrażane kolejne ważne funkcjonalności ETHerum po tym połączeniu, więc cały proces będzie wciąż trwał, natomiast górnictwo ETH skończy się dokładnie w momencie wdrożenia EIP-3675.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ahc napisał:

wczoraj byl z trio lhr za 5999 na krsystem

na allegro zotace trinity albo amp holo 5999 6099

Wczoraj to był za 5779 ;)

Czailem się na niego, ale zdrowy rozsądek wygrywa, jeszcze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po wrzutkach dawanych przez addept i moich ceny powoli znowu idą do góry. Przykładem jest 70 zotaca 850 euro plus wysyłka około 7 euro co daje przy kursie 4,6 kwotę 3942,- . W zeszłym tygodniu były 3-wentylatorowe 70 PNY za 812 euro z wysyłką oraz GB eagle 3-fan za 793 euro z wysyłką. Pięć minut temu przeleciał przez amazon 70 GB eagle już w kwocie około 860 euro, nawet do koszyka nie dało się dodać. Zobaczymy co będzie w nowym tygodniu, ale nie widzę aby było taniej.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki78Owszem, ale ten wrzucony przeze mnie chwilę później Zotac RTX 3070 Ti za 829,80 EUR to akurat bardzo dobra cena, niestety to chyba wyjątek od reguły i jest ogólnie tak jak piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...