Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Clix napisał:

a niech będzie, do grania powinien być gites.

aż się skusiłem zobaczymy, jakieś 1000 za dużo, ale już mam dość czekania. 

Polowałem na zwykłą 3080 tylko ofert brak. I wychodzi że do ceny Ti się nieco mniej dopłaca jak do zwykłej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj jest darmowy benchmark ktory dobrze pokazuje jak bardzo bez sensu jest undervolting na 3080. 

https://store.steampowered.com/app/1420640/Boundary_Benchmark/

Ustawiam karte na 1860mhz@0.850mv i wiele scen z tego benchmarka i tak ciagnie 300-315W. To juz sie praktycznie rozbija o defaultowy limit mocy. Słabiutko. IMO ta karta powinna kosztowac max te 3200zl, no ale gornicy krypto rozwalili rynek juz ktorys raz z kolei.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

Tutaj jest darmowy benchmark ktory dobrze pokazuje jak bardzo bez sensu jest undervolting na 3080. 

https://store.steampowered.com/app/1420640/Boundary_Benchmark/

Ustawiam karte na 1860mhz@0.850mv i wiele scen z tego benchmarka i tak ciagnie 300-315W. To juz sie praktycznie rozbija o defaultowy limit mocy. Słabiutko. IMO ta karta powinna kosztowac max te 3200zl, no ale gornicy krypto rozwalili rynek juz ktorys raz z kolei.

nie wiem ale na yt duzo filmikow gdzie jada na UV i spada po 80W do 230-250

jak u siebie undervoltowalem visiona 3080 to mi ladnie spadalo o ponad 100W niestety mialem go tylko pare dni wiec wiecej wnioskow nie wyciagnalem

tutaj dokladne dane >>> 

 

powinno ci leciec tak jak u goscia na 230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Monn napisał:

Tutaj jest darmowy benchmark ktory dobrze pokazuje jak bardzo bez sensu jest undervolting na 3080. 

https://store.steampowered.com/app/1420640/Boundary_Benchmark/

Ustawiam karte na 1860mhz@0.850mv i wiele scen z tego benchmarka i tak ciagnie 300-315W. To juz sie praktycznie rozbija o defaultowy limit mocy. Słabiutko. IMO ta karta powinna kosztowac max te 3200zl, no ale gornicy krypto rozwalili rynek juz ktorys raz z kolei.

240W-280W

 

Grasz w gry, czy w benchmarki ?

 

Większej głupoty na temat UV to już dawno nie słyszałem, gdybyś miał Suprim, lub Strix, szybko byś zmądrzał. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Doamdor napisał:

240W-280W

 

Grasz w gry, czy w benchmarki ?

Gram w gry, wlasnie obecnie w Hitmana 3 gdzie mi dobija do 300W, wrzucilem benchmarka bo mi ktos zkomentowal ze cos zle ustawilem bo to niemozliwe :E

Teraz wlaczylem TimeSpy Extreme na ustawie 1815mhz@818mv i miejscami spokojnie dobija do 300w, wedlug GPU-Z były peaki do 320W. To ze masz 240W w jakiejs tam grze to tylko i wylacznie znaczy, ze grasz w gry ktore nie wykorzystuja tego GPU. Kazdy jeden silnik inaczej to robi. A konkretnie to chodzi mi o to, ze Nvidia nie bez powodu dala tutaj limit minimum 320W (chociaz z tego co wiem na modelu FE jest do 370W).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Monn napisał:

Gram w gry, wlasnie obecnie w Hitmana 3 gdzie mi dobija do 300W, wrzucilem benchmarka bo mi ktos zkomentowal ze cos zle ustawilem bo to niemozliwe :E

Teraz wlaczylem TimeSpy Extreme na ustawie 1815mhz@818mv i miejscami spokojnie dobija do 300w, wedlug GPU-Z były peaki do 320W. To ze masz 240W w jakiejs tam grze to tylko i wylacznie znaczy, ze grasz w gry ktore nie wykorzystuja tego GPU. Kazdy jeden silnik inaczej to robi. A konkretnie to chodzi mi o to, ze Nvidia nie bez powodu dala tutaj limit minimum 320W (chociaz z tego co wiem na modelu FE jest do 370W).

Przecież to wynik z tego śmiesznego benchmarku. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Monn napisał:

Gram w gry, wlasnie obecnie w Hitmana 3 gdzie mi dobija do 300W, wrzucilem benchmarka bo mi ktos zkomentowal ze cos zle ustawilem bo to niemozliwe :E

Teraz wlaczylem TimeSpy Extreme na ustawie 1815mhz@818mv i miejscami spokojnie dobija do 300w, wedlug GPU-Z były peaki do 320W. To ze masz 240W w jakiejs tam grze to tylko i wylacznie znaczy, ze grasz w gry ktore nie wykorzystuja tego GPU. Kazdy jeden silnik inaczej to robi. A konkretnie to chodzi mi o to, ze Nvidia nie bez powodu dala tutaj limit minimum 320W (chociaz z tego co wiem na modelu FE jest do 370W).

Miales w linku benchmark ktory dosyc mocno obciaza karte i undervolt daje rade. To o czym mowisz ze nic nie daje undervolt nie ma kompletnie sensu.
Zmieniasz napiecie spada ilosc amperow niezbednych do zasilenia karty. Wiec musi spasc TDP i temp. Ustaw sobie na sztywno 1850mhz bez UV i z UV i porownaj TDP karty w GPU Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220wat to raczej coś w okolicy 0.7v 

Na 0.85v 300w spokojnie wciągnie chwilami XD.

Bez UV 320wat to będzie ssać bez przerwy zbijając zegary.

Podbój w górę PL a na stock i tak będzie walic w PL. Za to po UV nie. I zegary będą wyższe. Karta będzie nieco chłodniejsza. 

Nawet 3070 bez problemu wali pod 300wat. Te karty tak mają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Monn napisał:

Tutaj jest darmowy benchmark ktory dobrze pokazuje jak bardzo bez sensu jest undervolting na 3080. 

https://store.steampowered.com/app/1420640/Boundary_Benchmark/

Ustawiam karte na 1860mhz@0.850mv i wiele scen z tego benchmarka i tak ciagnie 300-315W. To juz sie praktycznie rozbija o defaultowy limit mocy. Słabiutko. IMO ta karta powinna kosztowac max te 3200zl, no ale gornicy krypto rozwalili rynek juz ktorys raz z kolei.

Jeśli masz kartę z Power Limitem 320W jakiś Zotac/Palit. To tak jest UV na 0.850 będzie się odbijał od Power Limitu i nawet zbijał zegary, które ustawiłeś. Jeśli masz coś lepszego z podbitym Power Limitem to taki UV daje dużo bo bez tego te karty dobijają nawet do 380W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie @1950 na 0,920v z PL na 121% (strix) czasami w benczach 420 W poszlo :)  A tak w village 350W max, CP77 380W max... DS 250W... HZD 350W max

Na stock to ciagle PL i zbijanie zegarow nawet do 1870... po UV od 1920 do 1950 mhz... Ale nizej niz 1920 nie zlazi... 

Temp 60 do 67 przy max 1700 rpm... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie że uv nic nie daje. 
Mam 3070kę ventusa 2x i po uv to inna karta jeśli chodzi o kulturę pracy.
Jak jeszcze grałem nie kopałem to minitorowałem w osd afterburneta na bierżaco fpsy , tempy i napięcia.
Karta po mocnym uv w okolice 0,84 - 0,875v traciła wydajnosć ledwo powyżej  granicy błedu statystycznego, za to chłodzenie miało 1500 nie 2100 rpm, a to bardzo słychać.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomcat napisał:

Nikt mi nie powie że uv nic nie daje. 
Mam 3070kę ventusa 2x i po uv to inna karta jeśli chodzi o kulturę pracy.
Jak jeszcze grałem nie kopałem to minitorowałem w osd afterburneta na bierżaco fpsy , tempy i napięcia.
Karta po mocnym uv w okolice 0,84 - 0,875v traciła wydajnosć ledwo powyżej  granicy błedu statystycznego, za to chłodzenie miało 1500 nie 2100 rpm, a to bardzo słychać.

Jak czytam te wpisy, to stwierdzam, że jest pewien szary margines "niedocenianych" średniaków. Mam karty super top (!) i super paździerz, a środek jakiś, taki... szary. Mam Palita (tak Palita). Żadnego UV. Karta jest zaskakująco zimna, przy wentylach 1800-1900 jest zupełnie znośna + gram na słuchawkach 90% czasu. Oczywiście dochodzi margines akceptacji. Co jest głośnie dla jednego, jest spoko dla drugiego. Dosyć niepoliczalna, subiektywna rzecz. Ale chodzi mi o to, że ten Palit, to taki "pan nikt". Nikt go nie kopie, nikt go nie chwali. A ja jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od marginesu akceptacji - jak ktoś ma słuchawki, a zaoszczędzi 3-4 stówki to potrafi być zadowolony nawet z taniej karty.

Dla mnie 1600-1700rpm to jest max to potrafie znieść w kompie do grania bez dyskomfortu.
Z 2 strony jak był wybór Ventus za 2600-2700 vs tuf za 3k to jednak mam węża w kieszeni i nie dopłacę tyle dla lepszego chłodzenia.

Jak dla mnie UV rataruje wiele tanich kart i średnich modeli już od 2-3 generacji-  tak było u mnie w Gigabyt rtx 2070, tak jest w Ventusie 3070.


ps słuchawki wiele zmeiniają - mam ps4 pro 1 rev , do tego kwalifikującą sie na  ponowną wymiane pasty.
Bez słuchawek cierpię , na słuchawkach z anc jest bajka :rotfl:
 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy gdzie komp stoi ;) jesli stoi na biurku i patrzysz na niego ciagle to i dzwiek bedzie slyszalny, jesli gdzies pod biurkiem i ma robic swoje to i mniej slychac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze zalezy tez od rozdzielczosci, mi po uv w 1440p ciagnie 290 watow, a w 4k 320. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze faktczynie tanio juz bylo :) w piatek drapnalem ASUS RTX 3070 TI TUF za 4799 za x-kom. Jak nie znajde niczego ciekawszego to jutro jade odebrac. Jednak zdecydowalem sie na polski sklep ze wzgledu na odliczenie VATu. No i pozostaje czekac, az zamowienie na 3080 z dnia premiery zrealizuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, konkol84 napisał:

kurcze faktczynie tanio juz bylo :) w piatek drapnalem ASUS RTX 3070 TI TUF za 4799 za x-kom. Jak nie znajde niczego ciekawszego to jutro jade odebrac. Jednak zdecydowalem sie na polski sklep ze wzgledu na odliczenie VATu. No i pozostaje czekac, az zamowienie na 3080 z dnia premiery zrealizuja...

Prędzej anulują przy obecnej polityce jak masz w x-komie zamówienie z premiery :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, konkol84 napisał:

kurcze faktczynie tanio juz bylo :) w piatek drapnalem ASUS RTX 3070 TI TUF za 4799 za x-kom. Jak nie znajde niczego ciekawszego to jutro jade odebrac. Jednak zdecydowalem sie na polski sklep ze wzgledu na odliczenie VATu. No i pozostaje czekac, az zamowienie na 3080 z dnia premiery zrealizuja...

Jak z odliczeniem vatu z amazona? musisz miec vat eu chyba co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowielm w piatek 2 - Gigabyte 3070 za 4499 i Asus tuf 3070 ti  za 4799. Zadzwonil Pan ze sklepu, ze nie moge zamowic 2. Spytalem, ktora karta bedzie na bank. Powiedzial, ze obie sa, takze poprosilem o anulowanie Gigabyte. Asus jest gotowy do odbioru. 3080 dalej wisi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 Ti juz wyparowały z Alegro. Cena idzie za 3070ką. 3700 minimum na All trzeba dac teraz, pewnie podjedzie za tydzień dwa do 3900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SviRu007 napisał:

Jak z odliczeniem vatu z amazona? musisz miec vat eu chyba co?

Polski amazon powinien chyba normalna fakture wystawiac, ale nie wiem. Jezeli chodzi o zakupy za granica to musisz miec NIP EU ( u nas z przedrostkiem PL) i wtedy mozna sie poprawnie rozliczyc. Nie znam na tyle szczegolowo przepisow, zeby udzielac rad. Pewnie ktos inny z forum moze sie wypowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konkol84 napisał:

kurcze faktczynie tanio juz bylo :) w piatek drapnalem ASUS RTX 3070 TI TUF za 4799 za x-kom. Jak nie znajde niczego ciekawszego to jutro jade odebrac. Jednak zdecydowalem sie na polski sklep ze wzgledu na odliczenie VATu. No i pozostaje czekac, az zamowienie na 3080 z dnia premiery zrealizuja...

Mam do kupienia EVGA10GB D6X RTX 3080 FTW3 ULTRA LHR

za 5500 ma ktos taka karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SviRu007 napisał:

Mam do kupienia EVGA10GB D6X RTX 3080 FTW3 ULTRA LHR

za 5500 ma ktos taka karte?

3070ti evga ultra...ale za to taniej :)

warto, tylko duża cegła,

Edytowane przez ramtrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...