Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

do mnie właśnie przyjechała w końcu wyczekiwana 3060 ti (nie x trio ale zawsze coś)

 

 

cena: 2300 złIMG_20210901_122936.jpg

  • Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, severall napisał:

Zrobiłem swap Zotaca 3080 non LHR na 3080Ti. Czy jestem zadowlony ? Tak. Czy polecałbym Ci to zrobić? I tak i nie. ;) Różnicy wydajność praktycznie nie zauważysz, różnica poboru mocy jest dość spora, UV nie jest tak efektywne na Ti niż na 3080. Mimo wszystko jeśli jesteś entuzjastą i nie boli Cię te 500 zł dopłaty to bym to zrobił, jak nie patrzysz na wykresy klatek i frametime to czekałbym do następnej generacji. 

W jakiej rozdzielczości grasz? Jak używam rtx  3080 to brakuje mi zawsze kilku/ kilkunastu klatek do pełnego płynnego 4k@120 względem rtx 3090 w wielu tytułach. W sensie 3080 wyciąga ok 100 kilka klatek , a 3090 prawie sztywno powyzej120.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, severall napisał:

Zrobiłem swap Zotaca 3080 non LHR na 3080Ti. Czy jestem zadowlony ? Tak. Czy polecałbym Ci to zrobić? I tak i nie. ;) Różnicy wydajność praktycznie nie zauważysz, różnica poboru mocy jest dość spora, UV nie jest tak efektywne na Ti niż na 3080. Mimo wszystko jeśli jesteś entuzjastą i nie boli Cię te 500 zł dopłaty to bym to zrobił, jak nie patrzysz na wykresy klatek i frametime to czekałbym do następnej generacji. 

Jak dobrze sprzedaż 3080 to kupisz 3080ti i zostanie parę stówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

Jak dobrze sprzedaż 3080 to kupisz 3080ti i zostanie parę stówek ?

Aktualnie na 0 gdzieś wyjść mógłbym jakbym z de ściągał jakąś sensowna 3080ti, widzę 1700 euro MSI x trio + mailbox, w takim wypadku zotac za 7700 musiałby pójść by na 0 być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze jest do wziecia 3080 ti gigabyte gaming oc za 6800 , miejsce odbioru dowolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marian666666 napisał:

byc moze jest do wziecia 3080 ti gigabyte gaming oc za 6800 , miejsce odbioru dowolne

Sklep czy z 2 ręki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, War_MachinE napisał:

W jakiej rozdzielczości grasz? Jak używam rtx  3080 to brakuje mi zawsze kilku/ kilkunastu klatek do pełnego płynnego 4k@120 względem rtx 3090 w wielu tytułach. W sensie 3080 wyciąga ok 100 kilka klatek , a 3090 prawie sztywno powyzej120.

W 1440p. To słabo odczuwalne. W 4k pewnie jest jak mówisz.. przewaga 10-15% nad 3080, nad Ti chyba koło 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę czy do singlów nie zakupić OLED, zresztą nawet w warzone karta potrafi poniżej 130fps zejść na 1440p z filtrami nvidii(must be z warzone - bez tego w pomieszczeniach nic nie widać). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Monn napisał:

Nie wiem czy trolle, zobacz na inne oferty, sa po 7tys+. 

Kurka wodna nie chce mi się znowu bawić w jakieś flipy no ale przecież za tyle można 3080 kupić więc nie wiem o co kaman. Prawda że nie muszę wiedzieć wystarczy wystawić na olx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, najman23 napisał:

Kurka wodna nie chce mi się znowu bawić w jakieś flipy no ale przecież za tyle można 3080 kupić więc nie wiem o co kaman. Prawda że nie muszę wiedzieć wystarczy wystawić na olx 

3070 bez LHR kopie 60 Mh/s za 120W, 3080 z LHR kopie 48 Mh/s za 200W. Tu masz odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem dziś z xkom Asus TUF 3080 OC z lhr w cenie z września 2020 czyli 3890zl. Ostatnio dostałem w praktycznie takiej samej cenie ten sam model tyle że z mediaexpert ( sprzedana na forum). Do mnie dzwonili w piątek z xkom że jak nadal chce to mają 3080 ale z lhr. Zgodziłem się bo górnikiem nie jestem więc nie miało to dla mnie znaczenia 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, przemekpsp napisał:

Ja otrzymałem dziś z xkom Asus TUF 3080 OC z lhr w cenie z września 2020 czyli 3890zl. Ostatnio dostałem w praktycznie takiej samej cenie ten sam model tyle że z mediaexpert ( sprzedana na forum). Do mnie dzwonili w piątek z xkom że jak nadal chce to mają 3080 ale z lhr. Zgodziłem się bo górnikiem nie jestem więc nie miało to dla mnie znaczenia 

No i git, X-kom najlepszy sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze moj 3080 strix (bez LHR) pojdzie za 9 k :P

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

To moze moj 3080 strix (bez LHR) pojdzie za 9 k :P

Poczekaj jeszcze troche i sprzedaj za okragle 10k :smokin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

Poczekaj jeszcze troche i sprzedaj za okragle 10k :smokin:

ja bym zaczekal do pos eth2.0 i sprzedal za 12

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh nie wiem panowie, odpaliłem wiedźmina na tym nowym rtxie i mnie zszokowalo, karta wbija praktycznie od razu na 2100 rpm a temperatury trzymaja sie 74 stopni, to jest eagle czy gaming pro oc? 

 

popróbuje coś z softem, może źle robię UV ale tak i tak wyniki są no krótko mówiąc tragiczne (karty na pewno nie mam zamiaru sprzedać bo w tej cenie to co najwyżej mogę sobie wziąć 3060 zotaca twin edge) 

 

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iqiwf napisał:

ehh nie wiem panowie, odpaliłem wiedźmina na tym nowym rtxie i mnie zszokowalo, karta wbija praktycznie od razu na 2100 rpm a temperatury trzymaja sie 74 stopni, to jest eagle czy gaming pro oc? 

 

Tragiczne warunki w obudowie lub uszkodzona karta (chłodzenie). 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, severall napisał:

Tragiczne warunki w obudowie lub uszkodzona karta. 

obudowa to signum sg7v więc raczej wątpię w tragiczne warunki, może coś z softem nie tak

 

napiszę za kilka godzin czy się coś udało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 wie ktoś może dlaczego displayport nie działa w mojej karcie ( rtx 3060 ti od msi )? jak podłączę monitor hdmi-hdmi działa bez problemu ale jak HDMI - DP to mam komunikat że nie wykryto sygnału.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iqiwf napisał:

omoże coś z softem nie tak

 

Z jakim softem? Jak dla mnie na stockowych ustawieniach i przy pełnej mocy temperatury powinny być niższe i to sporo. Masz wentylatory na przodzie obudowy ? 

Konieczne na przód wentylator wciągający na wysokości karty albo poniżej. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jox56777 napisał:

 wie ktoś może dlaczego displayport nie działa w mojej karcie ( rtx 3060 ti od msi )? jak podłączę monitor hdmi-hdmi działa bez problemu ale jak HDMI - DP to mam komunikat że nie wykryto sygnału.

 

Może twój kabel jest kierunkowy i działa tylko w jedną stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @lek napisał:

Może twój kabel jest kierunkowy i działa tylko w jedną stronę?

na opakowaniu jest napisane, kierunek działania: displayport -> HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...