Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, manuelos napisał:

Wyrwałem ostatnio RTX 3070 Ti na xkom za 4599 zł . Dwa dni później kilka sztuk w tej samej promocyjnej cenie na OLX ale już bez faktury czy paragonu. To jest dopiero ciekawa metoda - skalpować US xD 

 

Ale trzeba być dzbanem IMO żeby kupować GPU za 4-5K na OLX bez papierów. A potem płacz, bo.. "oszukali mnie banda decydentów.." :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

@manuelos

blokada regionalna wygląda tak:

Dzięki, to byłem przekonany, że jest ona stała i wynika z tego że dany sprzedawca po prostu nie oferuje wysyłki na dany kraj. Nie wpadłbym że to może zniknąć po chwili.

1 minutę temu, dadi82 napisał:

Ale trzeba być dzbanem IMO żeby kupować GPU za 4-5K na OLX bez papierów. A potem płacz, bo.. "oszukali mnie banda decydentów.." :E

Zakładam, że fakturę dorzucą, tylko z wyciętymi w paincie swoimi danymi , przy xboksach z play tak robili na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, manuelos napisał:

Dzięki, to byłem przekonany, że jest ona stała i wynika z tego że dany sprzedawca po prostu nie oferuje wysyłki na dany kraj. Nie wpadłbym że to może zniknąć po chwili.

Często jest stała, ale w wypadku, gdy sprzedawcą jest Amazon (nie Amazon.US) to blokada akurat przy kartach graficznych jest bardzo często ściągana po jakimś czasie. Oczywiście zagraniczni skalperzy mogą zdążyć wszystko wykupić, zanim blokada zejdzie, ale mimo wszystko można złapać spokojnie karty, odświeżając co parę- paręnaście sekund taką okazję przez kilka minut.

W sumie jak widzisz blokadę, to masz pewność, że wstawka jest świeża i masz szansę załapać się na kupno. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, manuelos napisał:

Zakładam, że fakturę dorzucą, tylko z wyciętymi w paincie swoimi danymi , przy xboksach z play tak robili na pewno.

No jak dorzucą to NIE jest bez papierów. Ja jak wrzucam coś na OLX, allegro zawsze piszę w opisie że razem z towarem załączam fakturę czy to oryginał czy elektroniczną taką jaką otrzymałem ze sklepu.

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dadi82 napisał:

No jak dorzucą to NIE jest bez papierów. 

W takich ofertach zawsze jest mowa o dokumencie zakupu - bo nie wystawią Ci faktury albo paragonu gdyż musieliby udokumentować sprzedaż. Kupują , wrzucają w koszty/odbierają VAT czyli zgarniają 1/3 kwoty a tobie dadzą skan faktury z wyciętymi ich danymi jako kupującymi - żebyś nie nakablował do US. Czy taki dowód zakupu jest coś warty ? Nie wiem. 
Pełnoprawnego dokumentu sprzedaży ci nie wystawią bo wtedy nie mieliby na tym zysku, chyba że wystawią ci lewy świstek na fejkowe dane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem parę razy graty brane na fakturę na firmę i potem pchane na olx.
Zawsze była kopa oryginalnej faktury czy to z sklepu komputerowego czy np z  play jak to był telefon.
Raz czekałem 2 dni z odbiorem używanego lapka,  bo koleś wyciągał fakturę od księgowej ale dostarczył kopię...

Nie miałem okazji nic potem reklamować ale zapewne w 90% przypadków było by ok (jest jakiś procent szansy że będą gadać tylkoz  pierwotnym kupującym lub o zgrozo jemu na konto oddadza kasę ;-) )

Ja bym nie demonizował ryzykowności takiego procederu - nie oceniam oczywiści legalności sprzedaży sprzętu branego na formę i wrzucanego w koszty, ale to już problem głównie sprzedawcy...
 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, addept napisał:

Złapał ktoś oprócz mnie coś takiego, za 607 EUR? 

https://www.amazon.es/gp/product/B0971XRQR4/

PS. Nie było czasu wstawiać na forum linka, sorry. 

Nie dało się kupić. Mimo, że blokada zeszła, to dalej wyrzucało niemożność dostawy do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Tomcat napisał:

Nie miałem okazji nic potem reklamować ale zapewne w 90% przypadków było by ok (jest jakiś procent szansy że będą gadać tylkoz  pierwotnym kupującym lub o zgrozo jemu na konto oddadza kasę ;-) 

Myślę, że w dobie obecnej sytuacji z kartami graficznymi  jest to dodatkowe ryzyko bo producenci/sprzedawcy mogą dzięki temu mieć pretekst do odrzucenia gwarancji (mówię o braku oryginału dokumentu czyli jego kopii bądź dodatkowo niekompletnej). 

  

17 minut temu, Tomcat napisał:

nie oceniam oczywiści legalności sprzedaży sprzętu branego na formę i wrzucanego w koszty, ale to już problem głównie sprzedawcy...

A mi właśnie tylko o ten aspekt chodziło, nie oceniałem z kolei kupujących takowe produkty ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli owocowy nigdy nie zrealizuje bo zasłania się, że to dwie różne karty a zamówienie wisi z 17 grudnia 2020

x-cum jakoś może oferując LHR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mazi91 napisał:

Nie dało się kupić. Mimo, że blokada zeszła, to dalej wyrzucało niemożność dostawy do PL.

Dało się, bo kupiłem. Fakt, blokada zeszła i wyrzuciło raz niemożność dostawy przy przeklikaniu, ale parę sekund później, przy ponownej próbie już wszystko było w porządku. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tornado3 napisał:

czyli owocowy nigdy nie zrealizuje bo zasłania się, że to dwie różne karty a zamówienie wisi z 17 grudnia 2020

EAN i kod produktu mają inny, więc teoretycznie to inne produkty. W praktyce każdy wie jak jest ;(

 

Edit: A próbował ktoś w takiej sytuacji napisać do producenta ? Może napiszą coś co będzie podstawą do uznania że to ten sam produkt ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, addept napisał:

Dało się, bo kupiłem. Fakt, blokada zeszła i wyrzuciło raz niemożność dostawy przy przeklikaniu, ale parę sekund później, przy ponownej próbie już wszystko było w porządku. 

Przecież raz nie próbowałem, tylko kilkanaście - cały czas to samo miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mazi91 napisał:

Przecież raz nie próbowałem, tylko kilkanaście - cały czas to samo miałem.

Z ta blokadą różnie bywa, wczoraj też za pierwszym razem jak blokada zeszła wyskoczył komunikat o braku możliwości wysyłki, wyrzuciłem z koszyka i za drugim razem poszło.

Może miałeś kartę w koszyku jeszcze z blokadą, wtedy po mimo zdjęcia blokady nie zatwierdzi zakupu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, manuelos napisał:

EAN i kod produktu mają inny, więc teoretycznie to inne produkty. W praktyce każdy wie jak jest ;(

 

Edit: A próbował ktoś w takiej sytuacji napisać do producenta ? Może napiszą coś co będzie podstawą do uznania że to ten sam produkt ?

3uXypmV.png

?

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniecie z morele zamiennik: GTX 1060 3 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tornado3 napisał:

3uXypmV.png

?

Dlatego pytałem czy ktoś pisał do producenta, nie do sklepu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, najman23 napisał:

Eh zamieniłbym się 3070 bez lhr na 3080 z lhr 

W czym problem?!

Tydzień temu tak zrobiłem, górnicy nie będą płakać wydając ~6k za 3070, a wtedy parę stówek dorzucasz i masz 3080 LHR.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, snoopher napisał:

W czym problem?!

Tydzień temu tak zrobiłem, górnicy nie będą płakać wydając ~6k za 3070, a wtedy parę stówek dorzucasz i masz 3080 LHR.

Nie wiem na razie mi wisi karta może przesadziłem 

Edytowane przez CzerwonySmerfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ale niedługo może będzie tyle warte, z drugiej strony może i 3080 lhr też skoczyć.

Kwestia czy się spieszy i czy jesteś w stanie przeboleć dołożenie do 3080. Tak czy tak, ciężko będzie wyjść na 0 przy przesiadce. Niektóre górniki się szanują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, snoopher napisał:

Trochę tak, ale niedługo może będzie tyle warte, z drugiej strony może i 3080 lhr też skoczyć.

Kwestia czy się spieszy i czy jesteś w stanie przeboleć dołożenie do 3080. Tak czy tak, ciężko będzie wyjść na 0 przy przesiadce. Niektóre górniki się szanują :E

Za 6k spokojnie można kupić 80 na amazonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...