Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to trzebaby dołożyć wątek "psychologiczne wsparcie pozakupowe" , bo kupić to łatwo a żyć z takim obciażeniem łatwe już nie jest : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lamaboi napisał:

Biorąc pod uwagę różnicę między msrp 3080(3300pln) a 3080ti(5600pln) i rzeczywiste ceny w sklepach, zakup 3080ti nie wydaje się taki zły. To "zaledwie" różnica 1100pln między kartami tuf asusa :szczerbaty: Mam właśnie dylemat czy brać 3080ti za 7700pln czy też 3080 za 6600pln. Czekać już dłużej nie mam ochoty, a kto wie czy nie będzie gorzej, nawet z kartami super na horyzoncie. Pytanie tylko czy zasilacz to udźwignie.

Mam tufa 3080ti od miesiąca na 650W seasonicu, wszystko hula. Tylko jedna uwaga - nie gram ;) Tylko 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim po dłuższej nieobecności. Szybkie pytanie - jak tam sytuacja na rynku kart? :D:D:D Mam ochotę przejść kilka tytułów i się zastanawiam czy kupować teraz, czy poczekać, bo może ceny idą w dół z jakiegoś powodu? Interesuje mnie 3080/3080Ti, mogę poczekać do końca października jakby ceny miały spadać. A jak nie, to nie :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JDM napisał:

Cześć wszystkim po dłuższej nieobecności. Szybkie pytanie - jak tam sytuacja na rynku kart? :D:D:D Mam ochotę przejść kilka tytułów i się zastanawiam czy kupować teraz, czy poczekać, bo może ceny idą w dół z jakiegoś powodu? Interesuje mnie 3080/3080Ti, mogę poczekać do końca października jakby ceny miały spadać. A jak nie, to nie :D

no to nie :)

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli ceny na poziomie 7.5-8K to utrzymujący się trend, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JDM napisał:

Cześć wszystkim po dłuższej nieobecności. Szybkie pytanie - jak tam sytuacja na rynku kart? :D:D:D Mam ochotę przejść kilka tytułów i się zastanawiam czy kupować teraz, czy poczekać, bo może ceny idą w dół z jakiegoś powodu? Interesuje mnie 3080/3080Ti, mogę poczekać do końca października jakby ceny miały spadać. A jak nie, to nie :D

Rozwiązanie jest prościutkie.

Normalnie weź karte przez internet, po 12 dniach zgłoś zwrot a za jakieś 12 dni wyślij ją do sklepu ... masz 24 dni z kartą 

wezmiesz sobie kolejną i bedziesz miał kolejne 24 dni 
spokojnie wystarczy pograć i uniknąć zawirowań cenowych na rynku : ]

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak to nie, chociaż kusi z czystej chęci zemsty za to co sklepy naodwalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tasslehoff napisał:
7 godzin temu, Lamaboi napisał:

Biorąc pod uwagę różnicę między msrp 3080(3300pln) a 3080ti(5600pln) i rzeczywiste ceny w sklepach, zakup 3080ti nie wydaje się taki zły. To "zaledwie" różnica 1100pln między kartami tuf asusa :szczerbaty: Mam właśnie dylemat czy brać 3080ti za 7700pln czy też 3080 za 6600pln. Czekać już dłużej nie mam ochoty, a kto wie czy nie będzie gorzej, nawet z kartami super na horyzoncie. Pytanie tylko czy zasilacz to udźwignie.

jeśli Ci to pomoże, to z tego samego założenia wyszedłem i wziąłem 3080Ti za 7k

jak kiedyś ceny wrócą w ok MSRP to mniej "stracę" przy odsprzedaży

Msrp rtx 3080 3300zł zaś 3080Ti i 5600zł to jakieś nieporozumienie. Niewielka różnica w wydajności a cena tych kart w dniach premiery wynosiła aż 2300zł.

Rozumiem że zwykłe kopiące karty poszły w górę ale wy się cieszycie z zakupu karty do "grania" za 7-8tyś? Nie szkoda wam pieniędzy? 3080Ti jest dla mnie wielkim nieporozumieniem w tej cenie.

Mówię o graniu a nie kopaniu.

Edytowane przez Mistol
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest nic nadzwyczajnego. W USA podobno wiele osób chodzi w butach z metkami na wierzchu .. tam mają nie wiem ile ale może i z miesiąc na zwrot.

To nie ejst nic nadzwyczajnego,sklepy sa bogate, mają stosunkowo mało zwrotów bo pewnie 2-3% a i tak zarobią. Nie ma co się litować nad nimi, normalna rzecz, bogaty i tak bedzie bogaty czy wezme i odam karte raz czy dwadziescia razy, nie ma to wiekszego znaczenia, ja akurat tak nie robie ale kto wie, opcja jest otwarta a w tych czasach moim zdaniem jak najbardziej wskazana bo jak bitcoin rąbnie to z 7000 zrobi się w dwa dni a może i nawet z 5000 : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poczucie uczciwości jednak mi na to nie pozwala ;) Miałem na przeczekanie kupić jakiegoś staruszka typu GTX780/980, zauważyłem, że ktoś kupuje na Allegro takie karty od firm , mimo, że ceny są wyższe niż u osób fizycznych nierzadko o 150-200zł. Pewnie dlatego, że można właśnie zwrócić w ciągu tych 14 dni :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistol napisał:

Msrp rtx 3080 3300zł zaś 3080Ti i 5600zł to jakieś nieporozumienie. Niewielka różnica w wydajności a cena tych kart w dniach premiery wynosiła aż 2300zł.

Rozumiem że zwykłe kopiące karty poszły w górę ale wy się cieszycie z zakupu karty do "grania" za 7-8tyś? Nie szkoda wam pieniędzy? 3080Ti jest dla mnie wielkim nieporozumieniem w tej cenie.

Mówię o graniu a nie kopaniu.

owszem że nie porozumienie, tak jak obecna sytuacja cenowa. To w tej obecnej tak wydawało mi się najrozsądniejsze posunięcie.

Ale co zrobić jak człowieka korci i już ma dość czekania. A na powrót cen msrp nie ma co prędko liczyć. O ile w ogóle to kiedyś nastąpi. 

Ale to już każdego indywidualny wybór, kogo stać, a kogo nie to inna kwestia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas gadka o cenach wkoło to samo ,to są nowe ceny i takie zostaną na lata ,jak ktoś chce grać to kupować i nie marudzić raz na pare lat możecie sobie pozwolić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, frisss napisał:

cały czas gadka o cenach wkoło to samo ,to są nowe ceny i takie zostaną na lata

Serio? W kwietniu sprzedałem 3070 za 6200zł, a w lipcu mogłem mieć 3070ti za 4200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JDM napisał:

Serio? W kwietniu sprzedałem 3070 za 6200zł, a w lipcu mogłem mieć 3070ti za 4200zł.

Non lhr vs lhr choć dla gracza to bez różnicy. I ten model 3070ti to nie za ciekawy bo to bodajże eagle był. 

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mistol napisał:

Msrp rtx 3080 3300zł zaś 3080Ti i 5600zł to jakieś nieporozumienie. Niewielka różnica w wydajności a cena tych kart w dniach premiery wynosiła aż 2300zł.

Rozumiem że zwykłe kopiące karty poszły w górę ale wy się cieszycie z zakupu karty do "grania" za 7-8tyś? Nie szkoda wam pieniędzy? 3080Ti jest dla mnie wielkim nieporozumieniem w tej cenie.

Różnica między wydajnością a ceną jest faktycznie zawyżona gdy skok wydajności to zaledwie 10%, na to zwracał uwagę każdy recenzent w dniu premiery.

Być może to faktycznie wyparcie, ale biorąc pod uwagę jak kształtują się obecnie ceny wolę dopłacić 2100pln do msrp 3080ti niż ponad 3300pln do 3080. Do tego dochodzi jeszcze świadomość iż na początek nowego roku Nvidia planuje wydać 3080 super z 12GB GDDR6X która ma się plasować wydajnościowo między bazową 3080 i wersją ti. To będzie dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, JDM napisał:

Serio? W kwietniu sprzedałem 3070 za 6200zł, a w lipcu mogłem mieć 3070ti za 4200zł.

no to masz taniej kupuj i graj a nie marudź ze za drogo i  jeszcze byś zarobił na zamianie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frisss napisał:

cały czas gadka o cenach wkoło to samo ,to są nowe ceny i takie zostaną na lata ,jak ktoś chce grać to kupować i nie marudzić raz na pare lat możecie sobie pozwolić 

Jakie tanio?? jakie obniżki?? Nikt nie będzie nagle sprzedawał GPU za pół darmo gdy na świecie i w PL jest taka sytuacja.Minął już ponad rok a sytuacja jest jeszcze gorsza. Kto się jeszcze oszukuje??

Wystarczy spojrzeć na to.

 

image.thumb.jpeg.09e76c9e66cf2b610656a397338cd193.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejeżdżałem koło BP to było 5,79 za 95, zmień stację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frisss napisał:

no to masz taniej kupuj i graj a nie marudź ze za drogo i  jeszcze byś zarobił na zamianie 

A gdzie marudzę, że za drogo? Na dniach kupuję i heja. Przynajmniej nie tworzę dziwnych teorii ''na lata''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ceny w polskich sklepach lekko zaczęły spadać. W x-komie RTX 3060 leżą od wczoraj po 2999-3099zł i jakoś nikt jeszcze nie wykupił. Dzisiaj RTX3060 za 2499zł był drop w ME za 2499zł. RTX3060Ti też da sie kupić po 3499zł, a nie tylko po 4000zł. 

1 minutę temu, snoopher napisał:

Łapcie, bo dawno nikt ofert nie wrzucał ;) - GIGABYTE GeForce RTX 3080 GAMING OC

Jest ta oferta w wątku z ofertami na RTX. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xtn napisał:

Dzisiaj RTX3060 za 2499zł był drop w ME za 2499zł.

A w ubiegłym tygodniu był za 2199. 3060 Eagle. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...