Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest. To ME, pracowałem tam ponad 8 lat. Do każdego sprzętu droższego bierzesz Fakture alby wypad. Bo "oni tak musza" a jak zaczniesz się kłócić to cię jeszcze inni klienci pogonia ze kolejkę blokujesz ;)

2 minuty temu, TheMr. napisał:

Debile :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakieś zdjęcia na tweeterze z nocy i ludzie już koczowali w kocach i namiotach, a to wszystko dla paru PLNów więcej przy odsprzedaży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, kadajo napisał:

Najprawdopodobniej maja numery seryjna tych wszystkich kart plus dane kupującego. Jak potem przyjdziesz z gwarancja i dane nie będą się zgadzać to ci zacytują regulamin i jesteś w czarnej dupie. Nie koniecznie musi tak być w przypadku reklamacji bezpośrednio u producenta chyba ze z ME maja to dogadane. Kupowanie takiej karty to ryzyko ze potem będziemy bez gwarancji.

Nie mogą czegoś takiego zrobić.

Ten zapis to pic na wodę. Marketing zrobiony niby pod graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Khold napisał:

Widziałem jakieś zdjęcia na tweeterze z nocy i ludzie już koczowali w kocach i namiotach, a to wszystko dla paru PLNów więcej przy odsprzedaży :E

Dla paru? Jak kupili po 3 karty i na każdej nawet te 700 zł przytulą to 2 koła za nockę nie jest złą stawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wompierz napisał:

Nie mogą czegoś takiego zrobić.

Ten zapis to pic na wodę. Marketing zrobiony niby pod graczy.

Dlaczego nie mogą ? To ich promocja, kupując zaakceptowałeś regulamin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, kadajo napisał:

Dlaczego nie mogą ? To ich promocja, kupując zaakceptowałeś regulamin ;)

Nie bo obowiązuje prawo.

Rękojmia przysługuje zawsze 2 lata dla nowego produktu. W tym wypadku tak czy inaczej zawsze zwraca pierwszy właściciel. Albo na dane pierwszego właściciela.

Gwarancja to umowa producent - klient. I tu jakiś asus czy inna firma ustala warunki. Sklep to tylko pośrednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mar_S napisał:

Dla paru? Jak kupili po 3 karty i na każdej nawet te 700 zł przytulą to 2 koła za nockę nie jest złą stawką.

A potem US ich dojedzie bo znajdą 2k więcej wydane na koncie niż z PITu zarobili :E Szkoda marnować zdrowia przy 3-4 stopniach w nocy. Wolałbym wziąć sobie 2h dziennie nadgodzin i nadrobić połowę tej kwoty. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pox88 napisał:

Te 300zl doplaty to zart. Oni i tak juz maja na tym wszystkim straty a sepia od klienta 300zl.

Przeciez niesmak po takiej doplacie pozostaje a oni realizuja to po to zeby wyjsc z tego z twarza.

Powinni ci do tego jeszcze dac voucher na 300zl, a nie żadać doplaty za zamowienie ktore realizuja rok.

W mailach ktore wysylali nie bylo nic o doplatach. Ani to ze, zgadzasz sie na jakies doplaty. 

Niech ci oficjalnie wysla propozycje na maila, ze żadaja doplaty do zaleglego zamowienia, to mysle ze dosyc szybko pojawi sie jakis artykul w mediach co to naglosni. Znajdzie sie pare osob ze screenshotami i bedzie kolejna afera.

ja zamiast TUF-a wziąłem Gaming OC i dopłatą 150 czy tam 200 zł. Rok temu zamówienie było pobraniowe, więc nie mroziłem hajsu. Wziąłem kartę z pocałowaniem ręki, LHR rewizja 2.0.  jest chłodna i  cicha.  Aha co do miejsc w kolejce, to jest to jakaś fikcja, bo miejsce miałem dalekie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kowallosu napisał:

Aha co do miejsc w kolejce, to jest to jakaś fikcja, bo miejsce miałem dalekie. 

Może właśnie dlatego. Jak ktoś jest setny w kilejce, to właśnie jemu proponują wymianę, bo w przeciwnym razie kolejny rok czekania. Ma to sens.

25 minut temu, codovsky8 napisał:

Zadzwonili do mnie wczoraj z x-komu, zaproponowali kartę Inno3D GeForce RTX 3080 iCHILL X4 LHR 10GB GDDR6X za 3579 zł, czekałem cały czas na wersję TUFa 3080. Co robić, ma ktoś tę kartę? Daje radę? 

Mnie interesuje tylko czy ten 4 wentyl mały zbyteczny, nie okaże się upierdliwoscia. Daje pewnie niewiele, ale jak padnie, weź to znajdź/wymień.  Hmm...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

 

O, widzę siebie w kadrze. Niestety dotarłem około 8:40, mimo że wstałem o 5 — jakoś tak wyszło. Natomiast na szczęście (bo inaczej to głupio by było) dowiedziałem się od stojących dłużej i okresowo sprawdzających miejscowych, że i tak nie byłoby większych szans na ti (czyli około połowy z tych 400 sztuk), nawet gdybym przyszedł ok. 3 rano*. Pierwsi stali już o 20 wczoraj, a część możliwe, że od wczoraj rana.

* Był tam ktoś z forum wcześniej i mógłby potwierdzić/zaprzeczyć?

 

11 minut temu, TheMr. napisał:

A potem US ich dojedzie bo znajdą 2k więcej wydane na koncie niż z PITu zarobili :E Szkoda marnować zdrowia przy 3-4 stopniach w nocy. Wolałbym wziąć sobie 2h dziennie nadgodzin i nadrobić połowę tej kwoty. 

Dokładnie. Mamy w kraju mentalność oszczędzania taką, że ludzie gotowi nawet palić benzyny za 20 zł, żeby tylko zaoszczędzić 10 zł na zakupach. Myślałem, żeby tam pojechać nocnym autobusem, ale miałem opory, żeby się nie przeziębić i nie stracić wydajności w pracy na kolejny tydzień, bo pracuję akordowo na zlecenia, czyli mniejsza forma => mniejszy przerób => mniej kasy.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Może właśnie dlatego. Jak ktoś jest setny w kilejce, to właśnie jemu proponują wymianę, bo w przeciwnym razie kolejny rok czekania. Ma to sens.

Mnie interesuje tylko czy ten 4 wentyl mały zbyteczny, nie okaże się upierdliwoscia. Daje pewnie niewiele, ale jak padnie, weź to znajdź/wymień.  Hmm...

Daje wielkie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mar_S napisał:

Dla paru? Jak kupili po 3 karty i na każdej nawet te 700 zł przytulą to 2 koła za nockę nie jest złą stawką.

a jak kupił jedną ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zhao napisał:

Daje wielkie nic

Też tak mi się wydaje. Zbędny bajer. Gdyby już to paradoksalnie ta z 3 wentylami korzystniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, RyszardGTS napisał:

Nie mający praktycznie żadnej mocy prawnej regulamin-z-automatu, chociaż tym razem zmienili "dostawa" na "zakup" bo towar leci lokalnie w sklepie jak ciepłe bułeczki z rączki do rączki.

Prawie wszyscy januszkowi-skalperzy nie kupują "na firmę" więc regulamin ich nie dotyczy. Jak sama definicja konsumenta wskazuje musi wystąpić brak bezpośredniego związku czynności prawnej konsumenta z prowadzoną działalnością zawodową lub gospodarczą... a większość januszków to młodzież bez firmy, a po prostu chcą zarobić na promocyjnym zakupie. Gdyby ten zapis dla konsumenta miał jakiekolwiek znaczenie to odsprzedaż jakiejkolwiek rzeczy kupionej gdziekolwiek i kiedykolwiek w cenie promocyjnej wiązałby się z brakiem gwarancji albo notą księgową od sklepu "ej słuchaj koleś, sprzedaliśmy ci za tanio daną rzecz, a ty ją sprzedałeś drożej niż od nas kupiłeś.... dopłacasz różnicę albo widzimy się w prokuraturze!" ;)

 

Zawsze jest możliwe, że zorganizowana, powtarzalna sprzedaż takich kart na zasadzie „kupię taniej, drożej sprzedam” (nawet sezonowa, ale w odpowiednich rozmiarach, prowadzona metodycznie według „biznesplanu”) zostanie uznana za działalność gospodarczą sama w sobie  — przedmiot działalności: handel detaliczny. Przepisy odróżniające pozycję przedsiębiorcy od pozycji konsumenta stosują się niezależnie od faktu rejestracji — do niezarejestrowanych firm (które też są działalnościami, tylko niezarejestrowanymi) również. Przy kilku sztukach od czasu do czasu takiego ryzyka nie ma, ale przy np. kilkunastu miesięcznie już jest. Nie byłaby bez szans sklepowa papuga próbująca potraktować janusza-skalpera jako przedsiębiorcę. (Szczegółów nie podaję, bo nie jestem praktykiem tej dziedziny prawa).

29 minut temu, wompierz napisał:

Marketing zrobiony niby pod graczy.

Cytat z kolejki — „graczy to tu nie ma”. Pytam gościa, czy w takim razie wszystko górnicy. On mówi, że nie — wszyscy na odprzedaż. Pewnie nie tak dosłownie wszyscy, ale tak czy owak.

Edytowane przez lukaszgos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Może właśnie dlatego. Jak ktoś jest setny w kilejce, to właśnie jemu proponują wymianę, bo w przeciwnym razie kolejny rok czekania. Ma to sens.

nie ma kompletnie sensu. Mi się ta karta nie należała, bo byłem daleko w kolejce. Należała się pierwszej osobie w kolejce. Po to właśnie ta kolejka jest. Ale ja narzekać nie będę, nawet mi przez myśl nie przyszło żeby odmawiać oferty.

Za to nie bardzo rozumiem Twoje rozterki. Bierzesz od nich tą kartę albo prosto z mostu walisz żeby Ci zaproponowali inną. Nie ma innej, to bierzesz tą. Nie spodoba Ci się, to najwyżej oddasz lub odsprzedaż komuś. Chociażby z forum. Wiesz ile osób byłoby tu chętnych na tą kartę? Nawet by Ci dopłacili do niej. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Tak jest. To ME, pracowałem tam ponad 8 lat. Do każdego sprzętu droższego bierzesz Fakture alby wypad. Bo "oni tak musza" a jak zaczniesz się kłócić to cię jeszcze inni klienci pogonia ze kolejkę blokujesz ;)

 

W 2020 roku przed premierą nowych RTXów kupiłem kilka z 20x0(kwoty 2000-3000zł, bo były wtedy fajne promocje) przez stronę z odbiorem osobistym i zapłata gotówką, i ani razu nie dostałem faktury(wszystko na paragony).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kowallosu napisał:

nie ma kompletnie sensu. Mi się ta karta nie należała, bo byłem daleko w kolejce.

Więc hipotetycznie (tak jak i ja) nie doczekałbyś się na TUFa, albo czekałbyś (śmy) kolejny rok (= frustracja x2).

 

 

1 godzinę temu, kowallosu napisał:

Należała się pierwszej osobie w kolejce. Po to właśnie ta kolejka jest.

Te osoby mają realną szansę, że za dzień lub tydzień "swojego" TUFa dostaną.
Ty (my) - nie.

 

 

1 godzinę temu, kowallosu napisał:

Za to nie bardzo rozumiem Twoje rozterki. Bierzesz od nich tą kartę albo prosto z mostu walisz żeby Ci zaproponowali inną. Nie ma innej, to bierzesz tą. Nie spodoba Ci się, to najwyżej oddasz lub odsprzedaż komuś. Chociażby z forum. Wiesz ile osób byłoby tu chętnych na tą kartę? Nawet by Ci dopłacili do niej. 

To nie była rozterka, tylko "zdziwienie". Dzwoni chłop z X i mówi, że mogę dostać inną kartę, bo TUFów "już nie będzie" - podczas, gdy godzinę czy dwie wcześniej, ktoś otwiera na forum szampana, bo właśnie doszedł do niego TUF z premiery. :) Bardziej sytuacja "nie trzymająca się kupy" mnie zaskoczyła, niż sama oferta. Zresztą... zobaczymy w poniedziałek - jeżeli się jeszcze odezwą.

 

 

Tak nawiasem mówiąc, czy może być piękniejszy moment na sprzedaż chodzonej 3070 nonLHR?
Rok był ujowy (ale stabilny!) ;). Gdy stwierdziłem po roku, że gonię 3070, to "nagle" - w ciągu jednego tygodnia słyszymy, że:

- odblokowali kopanie na 100% (70%+30%) - akurat teraz! 
- RTXday (gdzie 400 kart "doleje" do rynku allegro i olx - gdzie wiadomo, że ani jedna nie pozostanie w kompie kupującego),
- a teraz jeszcze - https://bithub.pl/informacja-prasowa/nowe-regulacje-rynku-kryptowalut-w-polsce-zmiany-wchodza-w-zycie-juz-31-pazdziernika/

Ja już nie wiem, czy śmiać się czy płakać. 
i jakiego emota wsadzić? :hmm:

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w dopłatach z X nie ma nic nadzwyczajnie dziwnego.

Masz dwa wyjścia jak zadzwonią. Pierwsze to potwierdzić chęć otrzymania swojego modelu w odpowiedniku LHR o ile występuję i dalej czekać w kolejce (chyba, że akurat są te karty i pada na Ciebie w kolejce to nie ma problemu). Druga opcja by zaoszczędzić czekania to wybór innego RTX, którego mają na stanie po cenie z dnia swojego zamówienia. Czyli może wyjść albo taniej albo drożej.

Co do samej kolejki znajomy miał niższe zamówienie i zadzwonili do niego dzień wcześniej. Nie było jego karty więc zaoferowali mu taką jak ja miałem zamówioną. Do mnie dzwonili kolejnego dnia i takich jak miałem zamówionych już nie było więc tutaj mały minus, że nie próbowali w pierwszej kolejności rozwiązać zamówień na dany model tylko lecieli po kolei i proponowali to co akurat jest.

Zamawiałem 60TI i zaoferowano mi jakiegoś tandetnego 60 po niższej cenie albo inny model 60TI z dopłatą ponieważ samemu akurat składając zamówienie wybrałem najtańszy model.

Miałem zrobionego ss strony z 60TI i kwoty które mi podano przez telefon odpowiadały tym jakie były w momencie składania mojego zamówienie, więc teoretycznie nie wzieli dopłaty ani złotówki tylko różnicę między moim modelem, a tym który mi zaoferowali. Nie mogłem natomiast wybrać sobie modelu wyższego niż ten który widniał na zamówieniu czyli np 70 itd wzwyż.

Do tego dają bon na 50 zł więc nie jest też tak, że nie próbują jakoś załagodzić sprawy. Nie bronie ich bo dali ciała po całości, ale nie zmienia to faktu, że próbowali w jakikolwiek sposób załatwić sprawę. Inne sklepy zwyczajnie anulowały zamówienia.

Tak czy siak różnica cen była spora z obecnymi, więc dopłaciłem i sprzedałem z zyskiem :)

Edytowane przez someone1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja już nie wiem, czy śmiać się czy płakać. 
i jakiego emota wsadzić? 

To jeszcze nie jest koniec tej hecy - musisz wyluzować   i co z tych 400 rtx3060 modele dupy nie urywają a w świadomości górnika amatora i tak non LHR lepsze Co do tych regulacji to wystarczy to rozbić na kilka transakcji albo użyć innego kantora spoza i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zhao napisał:

To jeszcze nie jest koniec tej hecy - musisz wyluzować   i co z tych 400 rtx3060 modele dupy nie urywają a w świadomości górnika amatora i tak non LHR lepsze Co do tych regulacji to wystarczy to rozbić na kilka transakcji albo użyć innego kantora spoza i tyle

Spoko, jednak co chwile jakaś "kłoda" pod kopyto leci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...