Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, AnusDumbledore napisał:

No nie pocieszyłeś xD

Już mi 3 razy anulowali przez pomyłke, teraz też tydzień temu w piątek się pomylili i mi voucher na 1000zł wysłali kiedy ja nie chciałem. Gościu potem z przeprosinami zadzwonił że zaraz przywrócą zamówienie do realizacji. I od 1 października moje zamówienie dalej nie jest w realizacji. Zgłaszałem to nawet teraz w środę i nic się nie zmieniło. Mam nadzieję że przez ten syf mnie kolejka nie ominęła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, scavoso napisał:

Już mi 3 razy anulowali przez pomyłke, teraz też tydzień temu w piątek się pomylili i mi voucher na 1000zł wysłali kiedy ja nie chciałem. Gościu potem z przeprosinami zadzwonił że zaraz przywrócą zamówienie do realizacji. I od 1 października moje zamówienie dalej nie jest w realizacji. Zgłaszałem to nawet teraz w środę i nic się nie zmieniło. Mam nadzieję że przez ten syf mnie kolejka nie ominęła 

Mi nie anulowali, ale próbowali wcisnąć 3060 LHR zamiast 3080 - jak chyba z resztą wszystkim, którzy w x-komie kupili i nadal czekają. Powiedziałem, że interesuje mnie wyłącznie 3080, w cenie którą zapłaciłem(3279), ale jak mają LHR to mogą wysłać bo męczy mnie czekanie. Odpowiedzieli, że przekażą zgłoszenie do odpowiedniego działu... w którym też się czeka w kolejce, aż ktoś z ofertą modelu LHR się odezwie XD

Też mam nadzieję, że przez ten cały bajzel nie wyleciałem z faktycznej kolejki do Ventusa, bo bym się z nerwów rozsypał jak po pstryknięciu thanosa.

Edytowane przez AnusDumbledore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, TheMr. napisał:

To niezłe dzbany to kupują, 6 sztuk 3070 wisi na proshopie za 4.5k :E 

Non LHR - w tym roku o wartosci karty nie decyduje FPS tylko MHS.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blurey napisał:

No trzeba pochwalić X-koma, leci do mnie TUF 3080 kupiony na premierę, 20 minut po premierze dokładnie za 3279.00 zł.

Nie wiem tylko do końca o co chodzi, ale w potwierdzeniu wysyłki mam też od nich

 
Voucher x-kom gratis


Ciekawe o co chodzi, ale ogólnie jestem zadowolony.

Czyli raczej serio jakaś dostawa musiała być, ja mam zamówienie z 15;22.

Teraz mam zagwozdkę, wystawić 3070 za 6000 czy czekać aż ktoś za 6200 wezmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Mało kto liczy niepoliczalne = swój czas poświęcony (zmarnowany? - jeżeli w tym czasie mógłby zrobić) na tanie zakupy.

Tak. Jeżeli masz możliwość w godzinę dorobić na czysto np. 50 zł, to bardziej się opłaci popracować 10 godzin i mieć ten pewny zysk, a potem go wydać na rzecz o 500 zł droższą, niż spędzić 10 godzin na poszukiwaniach, które niekoniecznie muszą zakończyć się sukcesem — również z przyczyn niezależnych, bo promocji czy dobrych cen może po prostu nie być.

Jak ten mój kazus z 2015 r. z de facto powystawowym i5-6600 (zamiast nowego 6600k), z mobo z outletu (to akurat się udało wyśmienicie) i jeszcze paroma rzeczami — sęk w tym, że straciłem tydzień na chrzanienie się, a potem nie miałem wolnych mocy, gdy przyszło nagle zlecenie za ok 2000 zł brutto z krótkim terminem.

Gdyby wziąć mój budżet na kompa i dać tam tysiaka więcej, to byłoby 6700K bez szczypania i np. ta sama mobo za 200 zł więcej na zasadzie „wchodzę raz na Ceneo i biorę najtańszą ofertę z sensownego sklepu”. Lekcja na przyszłość, której do tej pory nie udało mi się w pełni wdrożyć.

Jest tu trochę trudności psychicznych związanych z odstawieniem tematu i problem polegający na tym, że na frilansie i w małych firemkach zlecenia są nieprzewidywalne. Np. teraz zaliczyłem spadek i ogórkowy sezon we wrześniu-październiku, co oczywiście nie było nie do przewidzenia na zasadzie, że zawsze jest szansa, że randomowo ci się przytrafi, ale już nie jest tak fajnie i ręka by mi zadrżała, gdybym miał sobie kupić coś za 5–6 tysiów albo nawet coś za 4,2, co „powinno” kosztować max 3 (bo oczywiście nie mówię, że np. 70ti powinno kosztować 1800 zł).

Pojawia się problem decydowania w warunkach niepewności, ograniczoności środków, szeregu alternatywnych rzeczy do kupienia na różnych frontach życia prywatnego i zawodowego. Wiadomo, że nie kupisz wszystkiego naraz, na co masz ochotę (nie da się jednocześnie wyszykować kompa, kupić mieszkania, pojechać na wycieczkę, pójść na kolejnego podypla, wpłacić na szczytny cel i jeszcze coś tam, bo jednak zasoby polskiej klasy (lekkopół-) średniej dużo bardziej skończone ;)). Ja np. skorzystałem z zarobków z lata i pojechałem sobie we wrześniu na ciekawą wycieczkę i zasadniczo odłożyłem zakup GPU, przy okazji zmieniłem mieszkanie, ale potem ME wyskoczył z RTX Dayem i zupełnie innymi rzędami wielkości cen niż w na co dzień poukładanym świecie, na co po prostu nie byłem przygotowany i mocno się zawiesiłem (faktycznie po głupiemu, bo cena tego 3060ti minus cena ze sprzedaży 1070ti to wychodzą jakieś trzycyfrowe kwoty, więc nie było sensu tyle czasu i energii wkładać w myślenie). ;) A że akurat w tej chwili mam i chyba moi zleceniodawcy też mają najgorszy ogórkowy sezon w całym roku (ostatni taki był na początku Covida), to niestety nie ma opcji „zrobię więcej roboty” w krótkim terminie i — co akurat ważniejsze — trudno jest przewidzieć średni termin (choć można zakładać, że w dłuższym się wyprostuje, bo kilka już takich sytuacji bywało w ciągu ostatnich 10 lat).

Plus jest taki, że wraz z końcem RTX Daya w ME kończy się problem, a ja nie mam czasu na granie, tylko muszę przysiąść do marketingu i sprzedaży w tym mikrokrzaku zwanym szumnie „kancelarią”. Wyżyję się w Wordpressie i pisaniu ofert, po nocach dogram KCD i resztę backlogu, minie pół roku i może się np. Evga odezwie, że Señor, este es su 3080, viva la revolución. A potem październik i premiery. Nie mówię, że będzie łatwo, ale jakoś dożyję. ;)

Godzinę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Dokładnie. Ja właśnie w lipcu dzięki temu forum zakupiłem 3070Ti Suprimx z X-kom za 3800zł. Karta kupiona 'na luzie' bo wisiała kilka godzina w sklepie, więc na spokojnie można było się zastanowić, kupić i na drugi dzień odebrać.

Chyba pamiętam przegapienie tej oferty (w lipcu-sierpniu często pracowałem na okrągło, po nocach, dzień i noc z rzędu itd.) i ostry ból d… jeszcze kilka dni po tym fakcie. ;)

Edytowane przez lukaszgos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!
Uruchamiam ratunkowy (dla mnie) wariant - C
:)

Jest ktoś chętny na RTX 3080 (edit) LHR Inno3D z X-kom za 6200 pln (nówka nie otwierana) ? :)
 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

UWAGA!
Uruchamiam ratunkowy (dla mnie) wariant - C
:)

Jest ktoś chętny na RTX 3080 (edit) LHR Inno3D z X-kom za 6200 pln (nówka nie otwierana) ? :)
 

 

Kolego, po 5900-6000 Strixy mozna od czasu do czasu stosunkowo latwo kupic na Amazonach, takze tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janusz_75 napisał:

Kolego, po 5900-6000 Strixy mozna od czasu do czasu stosunkowo latwo kupic na Amazonach, takze tego....

Od czasu do czasu...

Spoko. To tylko wariant dla tych co nie mają czasu, albo i nie chcą (albo się boją - jak ja) operacji i bujania z amazonem.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

UWAGA!
Uruchamiam ratunkowy (dla mnie) wariant - C
:)

Jest ktoś chętny na RTX 3080 (edit) LHR Inno3D z X-kom za 6200 pln (nówka nie otwierana) ? :)
 

 

Bez szans -  LHR to się sypią na allegro i nikt tego kijem nie tyka ? za 4000 to jeszcze może ?

 

Lepiej kup sobie kabel SATA lepiej na tym wyjdziesz ?

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

Dam trzy tysiaki. Kto da mniej? :P

 

Ja moge dac 4 niech strace ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Od czasu do czasu...

Spoko. To tylko wariant dla tych co nie mają czasu, albo i nie chcą (albo się boją - jak ja) operacji i bujania z amazonem.

Zwróć TUFa, weź Inno3d, obniż cenę 3070. To dla mnie najbardziej logiczne działanie.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xtn napisał:

Zwróć TUFa, weź Inno3d, obniż cenę 3070. To dla mnie najbardziej logiczne działanie.  

niech sprzeda tego inno3d tak do 5k i też bedzie do przodu razem z 3070 non LHR

Tufa już używa chciałby ktoś dostać używaną kartę z komputronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miała być jedna karta na głowę. Oszukiści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

A miała być jedna karta na głowę. Oszukiści. 

No przecież była! - Jedna karta na Tate/Mame/Żonę/Teściową itd.:lol2:

 

  

Teraz, xtn napisał:

Jak wstawia do outletu to nie widzę problemu. 

No właśnie "jak wstawią"

Edytowane przez Zhao
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zhao napisał:

niech sprzeda tego inno3d tak do 5k i też bedzie do przodu razem z 3070 non LHR

Tufa już używa chciałby ktoś dostać używaną kartę z komputronika?

Jak wstawia do outletu to nie widzę problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xtn napisał:

Jak wstawia do outletu to nie widzę problemu. 

Tak pewnie zrobią, ale przy dzisiejszych cenach w outlecie wystawia za 6500, jak znam zycie.

17 minut temu, Zhao napisał:

 

Tufa już używa chciałby ktoś dostać używaną kartę z komputronika?

I tego chciałem uniknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Jako, że siedzą tu fani motoryzacji, to ciekawe czy zgadną model auta po bagażniku 

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3060-geforce-phoenix-12gb-CID99-IDLV6mg.html

do osobówki nominalnie wchodzi 5 osób na upartego 6/7 

zbyt wiele jet tych ofert by zachować tak wysokie przebicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariant D: oddać komuś z forum 3 tygodniowego TUFa z komputronika za 6200 z faktury.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Wariant ? oddać komuś z forum 3 tygodniowego TUFa z komputronika za 6200 z faktury.

Kiedy dojdziesz do wariantu Z ? - Zakopać w lesie i Zapomnieć :lol2:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Napisz tylko 3 zdania,kiedy kupiłeś i do czego a zejdzie jeszcze dziś.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...