Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam prośbę, jak piszecie które macie miejsce w kolejce to piszcie też o której przyszedł pierwszy mail z x-kom (przychodzi praktycznie natychmiastowo). Szukanie czegokolwiek w tym wątku to jak szukanie igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris194 nie wiem czy to ma znaczenie po tym jak Jerry dostał kartę a był daaaaleko w tyle do osób które nadal czekają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zhao napisał:

@sxgn Dokładnie - przecież jest im to na  rękę.. przeciągać ile się da.. a potem ups nie wyszło sorki staraliśmy się:rotfl:

Część osób voucher wykorzysta i X jeżeli dołoży do jakiegoś produktu to pewnie wiele mniej niż do sprzedaży teraz 3080 po cenie z premiery, część osób voucher oleje. I tak interes się kręci. 

Swoją drogą, czy jest tu ktoś, kto w ciągu ostatnich 6 msc 3080 Strix OC?

3 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

I tak i nie. Mogli dawno poutrącać te zamówienia, jak zrobiła to reszta sklepów.
A jednak gniotą temat. Jak po grudzie, ale gniotą.

 

Teraz to już raczej pozorne działanie działanie, niż staranie się, żeby klient był zadowolony.

Miejsca w kolejce spadają, bo ludzie biorą vouchery (większość pewnie już dawno ma kartę), kart wysyłają jakieś pojedyncze sztuki (3080), i tak dociągną jeszcze rok, jak już nie będzie 30XX to już nie będzie ich wina ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Tadam! KURTYNA.

Ja się kurde nie nadaję na takie jazdy! ;)
EMERYTURA! ;)

Przecież te karty się sprzedają same jak się nie ciśnie na maksymalny zysk, kupno "przepłaconej" 3060Ti w grudniu zeszłego roku to był najlepszy biznes jaki kiedykolwiek zrobiłem na sprzęcie PC. 

Kupiona za 2600, paździeż Zotaca. 2 miechy później pchnięta za 3500 do górnika, poszła dosłownie w godzinę xD. Kupiony 3070 Gaming za 3800. 3070 troche krypto wykopała, poszła teraz w moment za 5500, kupiłem 3060Ti Vision po cenie olxowej. Finalnie karta wyszła za darmo a hajs w kieszeni się rozmnożył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ogider napisał:

nie wiem czy to ma znaczenie po tym jak Jerry dostał kartę a był daaaaleko w tyle do osób które nadal czekają :E

bo te kolejki można o kant .... rozbić !  Nie wiem który raz już to piszę. Tutaj macie mój przykład, maile z 22 grudnia, a 23 grudnia odbierałem kartę w salonie. Z tych 4 tysięcy jeszcze poprawili potem na 120 miejsce czy coś takiego, nie mam już tego maila

kY9KJyx.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maras2574 napisał:

bo te kolejki można o kant .... rozbić !  Nie wiem który raz już to piszę. Tutaj macie mój przykład, maile z 22 grudnia, a 23 grudnia odbierałem kartę w salonie. Z tych 4 tysięcy jeszcze poprawili potem na 120 miejsce czy coś takiego, nie mam już tego maila

 

No to przecież mówiłem, a Ci w te kolejki jak w papieża zapatrzeni :E

Swoją drogą to sprawiedliwe by było anulowanie zamówień, skoro nie mają towaru na stanie lub propozycja aktualnego odpowiednika w danym momencie, nie pasuje - oddajemy kasę (jak ktoś przelał) albo bon na jakąś kwotę (nie 1k) jak ktoś brał pobranie, czy odbiór w sklepie. Ewidentnie sytuacja sprzętu przerosła wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ogider napisał:

@Kris194 nie wiem czy to ma znaczenie po tym jak Jerry dostał kartę a był daaaaleko w tyle do osób które nadal czekają :E

Na moje oko to działa tak, że jak ktoś "ma szansę" na realizacje (jakieś sensowne miejsce w kolejce), to czeka - i nic mu nie proponują, bo... może niebawem się doczeka. 
Jak ktoś jest "poza setką" oczekujących, to jest dalece prawdopodobne, że się nie doczeka - więc proponują produkty zastępcze (czasami "ułomne", nieschodzące noname i z pewnością nie tak "prestiżowe", jak TUF czy inny SRIX) - i to też ma sens.

Weź pod uwagę, że to tak "super" wygląda tylko na pierwszy rzut oka.
- czekasz 13 miesięcy na TUF
- dostajesz propozycję karty "krzak" - takiego Inno3D vs "mityczny" TUF (krzak przynajmniej w mniemaniu userów / potencjalnych kupców - bo może okazać się całkiem OK, jak np. mój Palit - ale to inna bajka)
- każą sobie do tego dopłacić 300 pln (!) do karty gorszej i po oczekiwaniu 13 miesięcy
- ten proponowany w zastępstwie Inno3D ma tylko... 24 mce gwary (!) vs 36 mcy gwary TUF

Zostawić sobie (?) kartę gorszą, z gwarancją o 1/3 krótszą, i z dopłatą 300 pln? (czy jednak czekać na TUF?)
Sprzedać z w/w "wadami" (= trudne), gdy na OLX zobaczysz w towarzystwie swojego ogłoszenia 15* TUF i 20* GB? (sprzedaż takiego Inno3D - też nie takie hop - teoretycznie).

Pomijam aspekt tego, że ten Inno3D, to zapewne zupełnie spoko konstrukcja (tak myślę), ale bez tak rozdmuchanego PRu, jak topowe ASUSy - co przełoży się zapewne na utrudnienia w jego upłynnienia, gdy zechcesz ją sprzedać (bo to nie ASUS ani MSI).

Ciekawostką natomiast jest to, że mają w ofercie (po wbiciu nr z tabliczki znamionowej) TE SAME KARTY (te same symbole), które różnią się TYLKO gwarancją 24mc vs 36mc (ot cała różnica).
I to tylko X-kom takie ma "warianty". Gdziekolwiek nie sprawdzisz na stronach innych sprzedawców - te Inno3D ma zawsze 36mc gwary - więc nie kumam, co to za kombinacja (tylko u) Xa. :hmm:

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do inno3d to miałem już ich kilka kart od zamierzchłych czasów, a ostatnia to był gtx1070. Nigdy się nic z nimi nie działo, spokojnie działały u mnie po 2-3 lata i szły na sprzedaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Weź pod uwagę, że to tak "super" wygląda tylko na pierwszy rzut oka.
- czekasz 13 miesięcy na TUF
- dostajesz propozycję karty "krzak" - takiego Inno3D vs "mityczny" TUF (krzak przynajmniej w mniemaniu userów / potencjalnych kupców - bo może okazać się całkiem OK, jak np. mój Palit - ale to inna bajka)
- każą sobie do tego dopłacić 300 pln (!) do karty gorszej i po oczekiwaniu 13 miesięcy
- ten proponowany w zastępstwie Inno3D ma tylko... 24 mce gwary (!) vs 36 mcy gwary TUF

Zostawić sobie (?) kartę gorszą, z gwarancją o 1/3 krótszą, i z dopłatą 300 pln? (czy jednak czekać na TUF?)
Sprzedać z w/w "wadami" (= trudne), gdy na OLX zobaczysz w towarzystwie swojego ogłoszenia 15* TUF i 20* GB? (sprzedaż takiego Inno3D - też nie takie hop - teoretycznie).

Ale to chyba tylko Ty masz takie rozkminki ;) bo inny spojrzy na Ceneo, zobaczy ceny 3080 w wysokości 7k i nie będzie dumał cy Inno3D za 3700 jest złe czy dobre, jak i tak zaraz to puści na handel ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xtn napisał:

Co do inno3d to miałem już ich kilka kart od zamierzchłych czasów, a ostatnia to był gtx1070. Nigdy się nic z nimi nie działo, spokojnie działały u mnie po 2-3 lata i szły na sprzedaż. 

Ja miałem od  Inno3d gtx 465 i odblokowałem na pełna 470kę.
Suszara była, bo turbinka ale chyba najbardziej opłacalny zakup karty jaki miałem ;)

Poleciała na wodę i bite 3 lata pracowała wykręcona na maxa i poszła dalej w świat ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sxgn napisał:

Ale to chyba tylko Ty masz takie rozkminki ;) bo inny spojrzy na Ceneo, zobaczy ceny 3080 w wysokości 7k i nie będzie dumał cy Inno3D za 3700 jest złe czy dobre, jak i tak zaraz to puści na handel ;)

 

Wejdź na OLX. Zobacz ile jest TUFow za 6.2, 6k. Oceń szanse "dobrej" sprzedaży Inno (bo chyba chodzi o dobry deal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Wejdź na OLX. Zobacz ile jest TUFow za 6.2, 6k. Oceń szanse "dobrej" sprzedaży Inno (bo chyba chodzi o dobry deal).

No tak, bo sprzedaż za 5700 kupionego za 3700 Inno3D to zły deal ;) rozumiem, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale w tyłka się przewraca ;)

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym kilka kart to bym sobie zostawił najlepszą dla mnie, a nie najmniej chodliwą, ale co kto lubi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sxgn napisał:

No tak, bo sprzedaż za 5700 kupionego za 3700 Inno3D to zły deal ;) rozumiem, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale w tyłka się przewraca ;)

Nie, nie... absolutnie nie.
Chodzi o porównanie "atrakcyjności" i łatwości sprzedaży takiego Inno3D za 3600 pln (24 mce gwary) vs TUF za 3300 pln (36 mcy gwary).
A w końcu mówimy o tej samej kolejce i tym samym zamówieniu.

Tylko w tym kontekście mój "wywód".


 

20 minut temu, Tomcat napisał:

Ja miałem od  Inno3d 

A ja miałem 3 paździerze Palit (1070, 1080ti, 3070) i wszystkie były znakomite (a przynajmniej więcej niż przyzwoite).
Portale IT, fora itd. robią PRową robotę "najlepszym" modelom i markom (i focus wyłącznie na nie), a pomijanie nietopowych, powoduje sytuację, jak gdyby ich nie było wcale (!) lub były "słabe" - co nie jest prawdą.
Myślę, że Inno3D to też taki przyzwoity i zapomniany kuzyn na tyle pokoju. Nie dlatego, że cienki. Dlatego, że się o nim nie mówi.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Nie, nie... absolutnie nie.
Chodzi o porównanie "atrakcyjności" i łatwości sprzedaży takiego Inno3D za 3600 pln (24 mce gwary) vs TUF za 3300 pln (36 mcy gwary).
A w końcu mówimy o tej samej kolejce i tym samym zamówieniu.

Tylko w tym kontekście mój "wywód".
 

Ale wszystko opiera się na tym, że ani za 3300, ani za 3600 nie kupi teraz 3080, więc każda kwota ponad kwotę zakupu to jest benefit, który zostaje w kieszeni. 

Bo przecież jakby się uważało, że ten Inno3D to złom, ma krótką gwarancję, mniej chodliwy i w ogóle zły to by się z niego zrezygnowało a nie pchało na handel ;)

Osób, które nie mają kart i czekają w kolejkach jest garstka, reszta liczy na zarobek przy odsprzedaży, a część z nich ma jeszcze podejście " za Tufa bym więcej dostał niż za inno3D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

I dobrze! Nie idź tą drogą!
To się trzyma, to się odkurza, to się ogląda, to się pieści! ;)

Raczej myślałem o kopaniu krypto na niej. Ale u mnie GPU zamontowane wertykalnie więc połączę te dwie rzeczy i będę kopał i podziwiał jednocześnie. Dodatkowo jak najbardziej raz na tydzień czy dwa, się odkurzy pogłaszcze itp :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sxgn napisał:

Ale wszystko opiera się na tym, że ani za 3300, ani za 3600 nie kupi teraz 3080, więc każda kwota ponad kwotę zakupu to jest benefit, który zostaje w kieszeni. 

Oczywiście i bez 2 zdań.

 

 

8 minut temu, sxgn napisał:

 a część z nich ma jeszcze podejście " za Tufa bym więcej dostał niż za inno3D"

No toż to forum!
rozkminki akademickie są dopuszczalne! ;)

 

 

8 minut temu, sxgn napisał:

a część z nich ma jeszcze podejście " za Tufa bym więcej dostał niż za inno3D"

No i jest jeszcze jeden aspekt. Zakładasz, że "każdy" ma w budzie już docelowego TOPtopu (którego chciał mieć).
A jak ktoś złapał coś "tylko na przeczekanie" dymu(?), to taka kolejka na TUF, była fajną alternatywą na przesiadkę z czasem na topa, a tak... paździerz na paździerz.
To też jest pewnego rodzaju "szansa utracona" IMO. ;)

 

 

8 minut temu, sxgn napisał:

Osób, które nie mają kart i czekają w kolejkach jest garstka,

Czyli komu to sprzedać!? - jak każdy już ma ;)
 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi INNo RTX 3080 za 3700 zł, a ja już wszelkie zmartwienia z nim związane biorę na siebie. :E

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Na moje oko to działa tak, że jak ktoś "ma szansę" na realizacje (jakieś sensowne miejsce w kolejce), to czeka - i nic mu nie proponują, bo... może niebawem się doczeka

Jak w styczniu lub lutym obecna 3080 dostanie  eol z racji pojawienia się nowej wersji (super czy coś innego). Zmieni się msrp...to X-kom może anulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

No i jest jeszcze jeden aspekt. Zakładasz, że "każdy" ma w budzie już docelowego TOPtopu (którego chciał mieć).
A jak ktoś złapał coś "tylko na przeczekanie" dymu(?), to taka kolejka na TUF, była fajną alternatywą na przesiadkę z czasem na topa, a tak... paździerz na paździerz.
To też jest pewnego rodzaju "szansa utracona" IMO. ;)

Nie zakładam, że każdy ma docelową kartę, ale zakładam, że większość taką kartę ma. Jest pewnie garstka osób - pewnie czekaczy pepperowych, którzy nie mają karty, bo im kupiony parę lat temu 2060 wystarczy, ale reszta, która miała chociaż trochę ogłady i samozaparcia kartę ma od dawna, bo dało się kupić w "normalnych" pieniądzach;)

 

18 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli komu to sprzedać!? - jak każdy już ma ;)

Nie każdy rzucał się do walki o kartę rok temu, są osoby potrzebujące teraz oraz kopacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ogider napisał:

Jak w styczniu lub lutym obecna 3080 dostanie  eol z racji pojawienia się nowej wersji (super czy coś innego). Zmieni się msrp...to X-kom może anulować.

Wcale nie musi być EOL tylko nowa 3080 dostanie wyższą cenę i obydwie będą na rynku :szczerbaty: Z pkt widzenia NV im więcej modeli tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sxgn napisał:

Nie każdy rzucał się do walki o kartę rok temu, są osoby potrzebujące teraz oraz kopacze ;)

Słaaaabiaki! ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, addept napisał:

Dajcie mi INNo RTX 3080 za 3700 zł, a ja już wszelkie zmartwienia z nim związane biorę na siebie. :E

Hehe. Ale ciągle nie rozmawiamy na jednej płaszczyźnie. :)
Wszyscy tu, biorą to jako "lewa kasa z czapy" = każda jest dobra :) i OK. Fakt.
Ale ja porównuję "produkty". 

Ogłoszenie:
Zamienię 3080 Inno3D - 24mce gwary, na 3080 TUF - 36mcy gwary + dopłata 300pln za strony TUF na moją rzecz.
Ojjjj... widzę te tłumy chętnych. ;)

Jeżeli przeanalizujemy to na zasadzie "darowanemu koniu... itd." ;) - to wiadomo - spoko.
Ale jeżeli teoretycznie do wczoraj byłeś potencjalnym (przyszłym) posiadaczek TUFa, a dostajesz propozycję jak wyżej - to nie jest to jakaś mega petarda.

Ja wszedłem, sprzedałem - da się - OK,
ale tak... obiektywnie - ta "propozycja zastępcza" skalpu nie zrywa :)
(choć wiadomo, że lepsza taka - niż żadna - albo lepsza niż... za 1K talon na... i balon!) ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ogłoszenie:
Zamienię 3080 Inno3D - 24mce gwary, na 3080 TUF - 36mcy gwary + dopłata 300pln za strony TUF na moją rzecz.
Ojjjj... widzę te tłumy chętnych. ;)

A wystaw ogłoszenie:

Sprzedam Inno3D 3080 za 3600 i zobacz ilu będzie chętnych.

Przecież tych kart jest tyle na runku i w tak dobrych cenach że mozna przebierać w wersjach, modelach, firmach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...