Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, @lek napisał:

No właśnie, zeby wiedzieć ile kasują, trzeba znać cenę u dystrybutora, a nie każdy ma dojście do takich informacji ?

te jego 4k jest wyssane z palca niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JDM napisał:

Jeśli wierzyć licznikowi sprzedano 230szt. 3060Ti różnego rodzaju i 45szt. 3080Ti, nieźle. Sam skorzystałem :)

To racja ale sam jestem w szoku, ile kart starszych generacji było w "promocji" - samych 1660Ti 180szt w tym 150szt jednego modelu. 2060 pewnie do 150 dobije o ile jest tyle w promocji. I ktoś powie, że kart nie ma w sklepach heh. Chciaż i tak bardziej wygrani byli ludzie z promocji w ME tydzień temu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, draco87 napisał:

Pytanie teraz, który 3060Ti lepszy? Zotac Twin Edge czy Gigabyte Gaming OC :-)

3060ti zotaca to niesamowite gówno. Wiem bo miałem. 2500rpm pod obciążeniem a karta i tak miała 73-75* w przewiewnej obudowie. UV troche pomógł, ale zotac to debile i wersja twin edge bez dopisku OC jest wykastrowana z trybu półpasywnego. Tak, wentyle mielą cały czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby kto chcial kupic 3080 to na priv, bo zbieram na Macbooka Pro Max i juz niepotrzebuje dennego PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal można potencjalnie zarobić parę stówek (tak z 500-600) dla chętnych być w Białymstoku po coś dzisiaj , to nie akcja tylko dla orłów, Kowalski też da rade : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marian666666 napisał:

Nadal można potencjalnie zarobić parę stówek (tak z 500-600) dla chętnych być w Białymstoku po coś dzisiaj , to nie akcja tylko dla orłów, Kowalski też da rade : ]

Przeganianie uchodźców na granicy to nie dla mnie :E

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, parcu napisał:

Przeganianie uchodźców na granicy to nie dla mnie :E

 

Miałem nie straszyć ale faktycznie jest to pilnowanie granicy połączone z dokarmianiem dzikich świń na chorobe szalonego wieprza : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, marian666666 napisał:

A jeszcze tydzień temu Dżery chciał nam wcisnąć używanego, przekoszonego strucla za 6200 :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

 

A jeszcze tydzień temu Dżery chciał nam wcisnąć używanego, przekoszonego strucla za 6200 :hahaha:

Przekoszony strucel został w budzie. Nie skwierczy, nie piszczy, nie pierdzi - niech zostanie dziecko specjalnej troski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Przekoszony strucel został w budzie. Nie skwierczy, nie piszczy, nie pierdzi - niech zostanie dziecko specjalnej troski.

Dlatego daje tylko Tufy 80 żebyś w ramach naszej dozgonnej współpracy mógł odpłatnie udostepniać swój periodyk "1000 sposobów na ujarzmienie Tufa 3080" : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marian666666 napisał:

Nadal można potencjalnie zarobić parę stówek (tak z 500-600) dla chętnych być w Białymstoku po coś dzisiaj , to nie akcja tylko dla orłów, Kowalski też da rade : ]

a cóż to za intratna oferta? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dzisiaj 3060 gdzieś za ok. 2,9k - czyli co zaledwie 120 może 130% z dnia premiery - wiec gracze powinni być zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Griszah napisał:

Były dzisiaj 3060 gdzieś za ok. 2,9k - czyli co zaledwie 120 może 130% z dnia premiery - wiec gracze powinni być zadowoleni :)

Chyba ci co grają w pasjansa w FHD, bo do grania w 1440p ta karta nie nadaje się ?

 

Edytowane przez @lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile realnie ktoś ostatnio sprzedawał 3070 non lhr. Gaming X Trio konkretnie. Brakuje mi do zmiany auta (fabia->corolla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Chyba ci co grają w pasjansa w FHD, bo do grania w 1440p ta karta nie nadaje się ?

 

Ja grałem z sukcesem na 3060 w 1440p :>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Ja grałem z sukcesem na 3060 w 1440p :>

Masochista :E chyba, że mowa o czymś pokroju CS'a

Godzinę temu, piet napisał:

Po ile realnie ktoś ostatnio sprzedawał 3070 non lhr. Gaming X Trio konkretnie. Brakuje mi do zmiany auta (fabia->corolla).

Jak Odin napisał, strzelałbym w przedział 5600 w porywach do 6k jak się trafi napalony górnik.

A ciche to, wydajne i się nie grzeje mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja grałem z sukcesem na 3060 w 1440p :>

Dałoby się. Moje 1070ti — podkręcone, ale to powiedzmy, że coś jak 1080 na stocku — jeszcze często daje radę. W Wieśku 3 miałem 1440p ultra z ograniczonym (czyli po prostu niewymaksionym) postprocessingiem. Mogło nie być SSAA na 8 i sharpening był o oczko luźniejszy, niż powinien. W KCD cudów fps-owych nie ma, ale gra jest grywalna w 1440 @ ultra. Część starszych tytułów typu strategie chodzi nawet w 4K na maks ustawieniach. Dopiero nówki DX12 z ostatnich lat to jest zbyt duże wyzwanie. Z kolei 3060 byłby tu co prawda nie we wszystkich tytułach, ale najczęściej trochę mocniejszy, a niekiedy sporo mocniejszy (nie mówiąc o tytułach z DLSS).

Gdyby ktoś zszedł z ultra do high, to problem oczywiście o tyle mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak Odin napisał, strzelałbym w przedział 5600 w porywach do 6k jak się trafi napalony górnik.

Palit 5700 pln

 

Ja grałem z sukcesem na 3060 w 1440p :>

A ja, czego do budy nie wsadzę, to po 3 dniach stwierdzam... jest "na styk". ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Chyba ci co grają w pasjansa w FHD, bo do grania w 1440p ta karta nie nadaje się ?

 

Z drugiej strony bez DLSS nie wymaksujesz 1080p w każdym tytule na 3060. Tak to już jest, jak dawniej było, że niby 1070 był już do 1440p, ale część tytułów wyciągała 60 fps na ultra w dolnym 1% dopiero na 1080ti (albo i nie). Trochę to wszystko płynne. Jak patrzę po testach, to porządne 1440p zaczyna się od 3070, granica 1440p to tak bardziej 3060, ale 3060 bez ti to jeszcze nie jest tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A ja, czego do budy nie wsadzę, to po 3 dniach stwierdzam... jest "na styk". ?

Pewnie tak jak ja zawsze próbujesz oczko wyżej i potem Ci brakuje kilka fpsów. W Wieśku 3 w 1440p ultra brakowało mi ok. 5 fps do 60 locka (czasem więcej), w 4K na skalowaniu brakowało mi trochę do płynnej gry (niby ok. 30 fps, ale chopowatość była). A zaczęło się od kombinowania z 280X, żeby przejść na 1440p, gdzie oczywiście nie jest tak, że on w 1080p zawsze we wszystkim wyciągał ultra, bo sporo było „haju”. Między innymi z tego powodu postanowiłem nie oszczędzać i nie zwlekać, jeśli karty graficzne wrócą do normalnych cen, bo z reguły w daną grę gram jeden raz i chciałbym już za pierwszym razem mieć „maksa”, a nie wracać. Rozsądnego „maksa”, bo przecież wiadomo, że nie mówimy o zabawę w superrozdzielczość ze skalowanym 8K itp. Ale powiedzmy, że all ultra w natywnej rozdzielczości monitora.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Masochista :E chyba, że mowa o czymś pokroju CS'a

Głównie Chivalry 2. Gra ma tylko multiplayer, dlatego grałem na niskich detalach. Poniżej 70 klatek spadków nie widziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Po ile realnie ktoś ostatnio sprzedawał 3070 non lhr. Gaming X Trio konkretnie. Brakuje mi do zmiany auta (fabia->corolla).

Wystaw na allegro Kup Teraz za 6000 zł i obserwuj reakcję, najwyżej obniżysz. Ja, to bym na początek, dał nawet 6200zł.

Edytowane przez Red_October
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ma chłodzenie z 3070 (wyższe), tryb pasywny, zasilanie 2x8pin i podniesiony limit do 240W. Też będzie miał gorszą kulturę pracy od Giabyte Gaming OC (bez Pro)?

Nie mam pojęcia. 

Teraz mam 3060Ti Vision - czyli generalnie to samo co Gaming OC i jest dość cicha, temperatury ma normalne, do 70*C w Time Spy. 

Wcześniej miałem 3070 Gaming OC i nie mogę narzekać na to chłodzenie, nie będąc obok komputera nie było różnicy czy gram czy po prostu jest włączony. Blisko kompa było słychać szum powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie mam pojęcia. 

Teraz mam 3060Ti Vision - czyli generalnie to samo co Gaming OC i jest dość cicha, temperatury ma normalne, do 70*C w Time Spy. 

Wcześniej miałem 3070 Gaming OC i nie mogę narzekać na to chłodzenie, nie będąc obok komputera nie było różnicy czy gram czy po prostu jest włączony. Blisko kompa było słychać szum powietrza. 

Jaki maksymalny taktowanie jest wstanie utrzymać w Time spy ?

Cewki siedzą cicho ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...