Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

EVGA to jednak porządna firma, za 4 razem wysłali mi kartę którą chciałem ?

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jaki maksymalny taktowanie jest wstanie utrzymać w Time spy ?

 

Taka se sztuka, robi maks 2050mhz @1.025v

Cewek w ogóle nie słychać. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Teraz mam 3060Ti Vision - czyli generalnie to samo co Gaming OC i jest dość cicha, temperatury ma normalne, do 70*C w Time Spy. 

Ja sobie ją trzymam kulturalnie na 1980 Mhz/0.95V. Temperatury lux, wydajność też lux. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte zaczął stosować plomby na chłodzeniach ? Odebrałem nowego 3060 Ti Gaming OC a tam biała naklejka na jednej ze śrub "Gigabyte qualified" :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Były dzisiaj 3060 gdzieś za ok. 2,9k - czyli co zaledwie 120 może 130% z dnia premiery - wiec gracze powinni być zadowoleni :)

Gdzie wy te 3060 za 2.9 k (jeśli mowa o polskich sklepach) widujecie, bo ja po parę razy dziennie zaglądam i nic za mniej niż 3.1 nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jakiś Gainward na pewno leżał, może jeszcze jest w MediaExpert. W X-kom było troche Eagle za 2699zł.

Edit. Jeszcze jest:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-gainward-geforce-rtx-3060-pegasus-12gb-gddr6

faktycznie, musze sobe dodać media expert do szukajek. Poczekam na coś innego bo  ten trochę biedą wieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wszystkim ale takie karty jak pegasus to powinny byc w modelach typu GTX 1650 zwykly maks a nie RTX 3060 ktorego jednak na cos stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gdzie wy te 3060 za 2.9 k (jeśli mowa o polskich sklepach) widujecie, bo ja po parę razy dziennie zaglądam i nic za mniej niż 3.1 nie znalazłem.

Mam słaby refleks i z reguły się nie wyrabiam, ale ostatnio widziałem KFA2 1-click OC za 2699 zł z klawiaturą za 200 zł w pakiecie w X-Komie. Nie był to model najszybszy, ale za to jeden z najcichszych, więc też nie pierwsza z brzegu 3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Pewnie tak jak ja zawsze próbujesz oczko wyżej i potem Ci brakuje kilka fpsów. 

Nie. Raczej FPSow nie brakuję, tylko przesuwam sobie własne progi akceptowalnej płynności (bardziej kręci mnie wysoki low fps niż max fps) i właśnie dobiłem do YES - mam to!
Musiałem w budę 3080 wcisnąć, ale 1440p teraz IMO poezja.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wymiana procesora by się przydała, właśnie dla podniesienia fps 1% low. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No to teraz wymiana procesora by się przydała, właśnie dla podniesienia fps 1% low. ?

Dokładnie, aczkolwiek... utrzymywanie na poziomie 90... 80 fps jest OK.
Jak pogram i stwierdzę, że gdzieś dropi (zapewne RDR2 pokaże pazur) - wtedy będę myślał.
Póki co ten zabawkowy 10400 karmi 3080 w 1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na euro.com.pl a tu tylko ramki po promocjach 3060/ti/3070. Ktoś zna ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wszedłem na euro.com.pl a tu tylko ramki po promocjach 3060/ti/3070. Ktoś zna ceny?

RTX 3060 Gigabyte Gaming był za 2899 zł, 25 sztuk było bodajże

 

x-kom pomimo "wyprzedaży" na stanie 398 sztuk wszelkiej maści RTX 3060

 

Edytowane przez klimasz
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

GPU pricebot złapał 3070 i był za 3700zł. Nie znalazłem nigdzie info o 3060Ti.

Jak mnie to wpienia momentami. Nie chodzi o ogólny hejt na górników jako takich, ale po prostu na to, że skoro karta jest kolejnym środkiem produkcji, to kupić kolejną kartę dla górnika jest jak dostawić kolejną linię produkcyjną w fabryce. Czyli masz kasę, to dostawiasz, wtedy produkujesz więcej. Teoretycznie bez limitu. I z powodu tego, że górnik może kupić i 20 kart, aby tylko mieć na nich choćby minimalny zwrot w tym czy innym horyzoncie czasowym, nie może sobie człowiek kupić kart do grania. Oczywiście nie mówię przez to, że dane boty należały do górników. Mogły należeć do graczy, a już tym bardziej do scalperów. Prawdziwym problemem są scalperzy. Ale gdyby nie było tego popytu w górnictwie na wchłonięcie każdej ilości kart, to problemu ze scalpingiem też by nie było.

 

Nie. Raczej FPSow nie brakuję, tylko przesuwam sobie własne progi akceptowalnej płynności (bardziej kręci mnie wysoki low fps niż max fps) i właśnie dobiłem do YES - mam to!
Musiałem w budę 3080 wcisnąć, ale 1440p teraz IMO poezja.   

U mnie kiedyś 30 to było super, a 25 było grywalne. Teraz zrobiła się księżniczka na ziarnku grochu, co poniżej 60 się krzywi, a poniżej 45 krzywi się bardzo. Zresztą pojawiła się też myśl, że skoro monitor wyciąga 1440p @ 75 Hz, to tyle właśnie „powinno” być i w grze. I nie byłoby problemu, gdyby coś tam coś tam osiemdziesiąt kosztowało np. dwa i pół tysia pół roku po premierze, a nie 6000, przy którym cieszymy się, że nie osiem.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

już drugi raz widzę ją za 3700 i drugi raz nie mogę dodać ;-)

Dwa tyg. temu klepnąłem zamówienie, ale po cenie 4200. Chcieli mnie wykolegować na 500 zł, tak się nie robi. 

comment_rEpTYOGW6nk4dHaZYPKfTjuYYOY3jX9y

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Udało Ci się teraz zamówić taniej?

Tak, ale za cenę braku realizacji. W tym zamówieniu za 4200 miałem datę dostawy 20-25 października. 

 

czy, dopłacić do 3070 Ventus 2x z X-kom za 3700

Bier obie, wstrzel się w brak promocji na karty i sprzedaj 3060 Ti z zyskiem. Dopłata do Ventusa wyniesie max. kilka stówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Udało Ci się teraz zamówić taniej? :-) U mnie Amazon potwierdził realizację białego Zotaca 3060Ti w wersji AMP. Zastanawiam się teraz, czy zostawić jego czy, dopłacić do 3070 Ventus 2x z X-kom za 3700. Dopłata 20% do 10% wydajności i najpewniej gorsza kultura pracy MSI.

Gdzie jest Ventus 3070 na X-komie za 3700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem 3060 Gigabyte Vision LHR za 2899 polskich cebul, nie jest najgorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jest też za 3599 RTX 3060 Ti AORUS w tej samej promce jak kogoś interesuje

https://www.x-kom.pl/p/671675-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-aorus-elite-lhr-8gb-gddr6.html

4299, a przepraszam z kodem faktycznie 3599

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...