Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

 

4299

3599. Tak jak napisałem, to jest w tej samej promocji, o której było wcześniej z kodem urodziny

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Warto, jak wzialem 3060Ti za 3300?

Do FHD raczej nie, do WQHD wymieniłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gigabyte zaczął stosować plomby na chłodzeniach ? Odebrałem nowego 3060 Ti Gaming OC a tam biała naklejka na jednej ze śrub "Gigabyte qualified" :hmm:

Na mojej zakupionej miesiąc temu RTX 3080 "Hair Dryer Edition" nie ma żadnej plomby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

3060Ti nie ogarnie WQHD? Jak przeglądałem testy to przykładowo w takim C2077 - średnio 46fps przy 3060Ti i 52fps przy 3070. I tu i tu nie ma 60fps, a w obu przypadkach i tak powyżej 30 klatek. Pytam, bo też jestem w tej samej sytuacji i zastanawiam się, czy iść w 3070, czy wystarczy już 3060Ti. Monitor właśnie 1440p/60Hz.

Brałbym jednak 3070, miałem i jednak brakowało czasem do 60 (Metro EE chociażby), ale zamieniłem na 3080 - potrzebowałem trochę więcej Hz/FPS ;)

Generalnie mowa raczej o nowych tytułach i tych wszystkich RTX i innych bajerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

3060Ti nie ogarnie WQHD? Jak przeglądałem testy to przykładowo w takim C2077 - średnio 46fps przy 3060Ti i 52fps przy 3070. I tu i tu nie ma 60fps, a w obu przypadkach i tak powyżej 30 klatek. Pytam, bo też jestem w tej samej sytuacji i zastanawiam się, czy iść w 3070, czy wystarczy już 3060Ti. Monitor właśnie 1440p/60Hz.

Jak nie jesteś niewolnikiem wszystkich suwaków w prawo, to ogranie. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

3060Ti nie ogarnie WQHD? Jak przeglądałem testy to przykładowo w takim C2077 - średnio 46fps przy 3060Ti i 52fps przy 3070. I tu i tu nie ma 60fps, a w obu przypadkach i tak powyżej 30 klatek. Pytam, bo też jestem w tej samej sytuacji i zastanawiam się, czy iść w 3070, czy wystarczy już 3060Ti. Monitor właśnie 1440p/60Hz.

Raczej większość mówi że karta nadaje się do wqhd jak ma chociaż te 60fps chyba że chcesz schodzić z ustawień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Na mojej zakupionej miesiąc temu RTX 3080 "Hair Dryer Edition" nie ma żadnej plomby.

Nie dość, że nie ma plomby, to jeszcze Gigabyte wymieniło termopady na znacznie lepsze i nie ma potrzeby ich wymieniać.

Za to Asus, MSI, itp nadal stosują plombę i gównopady. :E

Ciekawe czy na gwarancji, wymieniliby na lepsze termopady, czy dalej gównopady. ?

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Warto, jak wzialem 3060Ti za 3300?

Nie wiem, co wziąłeś, bo może ustrzeliłeś jakiegoś wypaśnego Aurusa, TUF-a czy Trio. Ale bez dwóch zdań lepiej 3070 za 3700 niż 3060 za 3300. A już zwłaszcza do 1440p. Jeśli jesteś w stanie teraz ogarnąć jakieś sensowne 3070 za 3700–3900 złotych, to kup, a tego 3060ti odeślij (jeśli masz jeszcze termin do zwrotu).

Co do klatek, to >30 już się da grać i za moich czasów na to mówiło się, że płynnie, ale to już zależy od gry. W niektóre gry gra się przyjemnie przy 25 fpsach, mimo że masz widok zza pleców. W inne już 45 to wyraźny brak ideału. Od liczby fps-ów większe znaczenie ma subiektywne doświadczenie gry wynikające z obiektywnych przyczyn, które często trudno ustalić, ale najczęściej dotyczą konfiguracji sprzętowej. Zresztą możesz mieć i 90 fps, a i tak czuć czop czop pod palcami. Rzadko, ale też się da. Jak nie masz czopa, to możesz mieć i 35 fps.

Ja jestem z tych, co wolą 45 fps na 1440 ultra niż zejść z rozdzielczości albo z detali, żeby dojść do 60. Ale jeśli mam się męczyć z 25 fps, to jednak z żalem, ale zjadę do high, zrzucę rozdziałkę o 1 itd. Inni ludzie mają inne progi. Są tacy, co rozsmakowali się w 144 i poniżej tego już nie umieją. Oni wiadomo, że — delikatnie mówiąc — nie zawsze grają na ultra ani nawet nie zawsze na high, nawet jeśli tatuś jest ministrem albo ma hurtownię gwoździ. :P

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

3060Ti nie ogarnie WQHD? Jak przeglądałem testy to przykładowo w takim C2077 - średnio 46fps przy 3060Ti i 52fps przy 3070. I tu i tu nie ma 60fps, a w obu przypadkach i tak powyżej 30 klatek. Pytam, bo też jestem w tej samej sytuacji i zastanawiam się, czy iść w 3070, czy wystarczy już 3060Ti. Monitor właśnie 1440p/60Hz.

Z 60 to czasem tak jest, że się musisz us…markać jak nie wiadomo co, żeby to osiągnąć i stabilnie zalockować, ale już >50 jest w zasięgu przy znacznie mniejszych nakładach pieniędzy i nerwów. Z 46 czułbym lekki dyskomfort, zależnie od uczucia pod palcami, ale przy 52 raczej byłbym happy i nie czuł, że nie ma 60. D… urywające super miodzio masełko to i tak nie byłoby 60, tylko znacznie wyżej (i powyżej moich możliwości finansowych, chyba że grałbym na medium, na co miałbym ochotę tylko w esportach typu Starcraft multiplayer na mapie, którą widzisz po raz setny w tym tygodniu).

 

Nie dość, że nie ma plomby, to jeszcze Gigabyte wymieniło termopady

 

Przeczytałem „teleporady”. :P

 

Jak nie jesteś niewolnikiem wszystkich suwaków w prawo, to ogranie. ?

 

Ja Ci dam niewolnika! Ty po prostu nie masz duszy poety i nie umiesz docenić możliwości policzenia igieł na choince w trakcie jak do Ciebie z bazooki strzelają. :P

EDIT: Ale to oczywiście z bliska i pod warunkiem, że nie jesteś w ruchu. Jeśli choinka jest trochę dalej, to powinna być ssaokluzja, nie mówiąc już o matriksowym motionblurze, jeśli akurat choćby strejfujesz. :P

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Myślicie że wyślą jak w styczniu kupiłem u nich asusa 3060ti ?

Na premierę ?

 

 

Ja Ci dam niewolnika! Ty po prostu nie masz duszy poety i nie umiesz docenić możliwości policzenia igieł na choince w trakcie jak do Ciebie z bazooki strzelają. :P

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie dość, że nie ma plomby, to jeszcze Gigabyte wymieniło termopady na znacznie lepsze i nie ma potrzeby ich wymieniać.

Za to Asus, MSI, itp nadal stosują plombę i gównopady. :E

Ciekawe czy na gwarancji, wymieniliby na lepsze termopady, czy dalej gównopady. ?

No właśnie miałem zamiar dopytać, czy jest sens wymiany termopadów (i też się skłaniałem do opcji "nie"; nie byłem tylko pewien czy przyzwoita temperatura pamięci to "zasługa" ograniczeń LHR czy faktycznie zostało to poprawione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Myślicie że wyślą jak w styczniu kupiłem u nich asusa 3060ti ?

Ja sobie specjalnie konta na brata zrobiłem bo kij wie czy zaraz 3080 tufa nie chcieli by anulować xd

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie wiem, co wziąłeś, bo może ustrzeliłeś jakiegoś wypaśnego Aurusa, TUF-a czy Trio. Ale bez dwóch zdań lepiej 3070 za 3700 niż 3060 za 3300. A już zwłaszcza do 1440p. Jeśli jesteś w stanie teraz ogarnąć jakieś sensowne 3070 za 3700–3900 złotych, to kup, a tego 3060ti odeślij (jeśli masz jeszcze termin do zwrotu).

Gigabyte'a Gaming OC ustrzeliłem za 3299. A przesiadam się z GTXa1070 Inno3D TwinX2 V4 (ta krótka), na którego mam już kupca za tyle, ile dałem w dniu zakupu 3,5 roku temu - 1600zł.

A jest oferta na 3070 z tym samym chłodzeniem od Gigabyte'a za 3900.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że to dobry moment aby bez kosztowo wymienić sobie 3080 bez LHR na 3080 Ti LHR? Kopać nie kopię więc po co ma leżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Na premierę ?

 

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. ?

 

Na premierę, bez lhr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Myślicie, że to dobry moment aby bez kosztowo wymienić sobie 3080 bez LHR na 3080 Ti LHR? Kopać nie kopię więc po co ma leżeć.

Czy moment dobry to ciężko powiedzieć, będzie gorzej, bo święta się zbliżają to elektronikę wyssie ze sklepów.

Jeszcze BFriday przed nami...

Kwestia ile możesz dołożyć, ale raczej powinno się udać, że może nawet na plus wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ciach

Nie zamierzam wyjść na minus na tej wymianie. Z tego co popatrzyłem na ceny to raczej nie ma problemu wymienić 3080 bez lhr na 3080 ti bez dopłacania albo nawet jeszcze coś na tym zarobić.
Zastanawiam się jednak jak będą kształtować się ceny w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z 60ti Ventus 3070 za 3700 miażdży wszystko. Jaki by ten 60ti nie był wypaśny, i tak nie będzie mocniejszy od 70. Mankamentem słabego 70 w porównaniu z mocnym 60ti mogłaby być niska kultura pracy — wysoka temperatura, głośność, awaryjność. Natomiast Ventus co prawda mocny nie jest, ale jest cichy, a nawet bardzo cichy. To nie to, co tańsze Zotaki dające po 45 dBA. Cichego 70 IMHO żaden, nawet najlepszy, 60ti nie przebije. Tylko żeby cholerstwo było.

Co do Gigabyte Gaming OC, to o ile wiem jest cichy, ale nie bardzo cichy. W którymś z testów wyszło, że ma stosunkowo niskie temperatury, więc można mu poluźnić krzywą wentyli i mieć trochę ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie zamierzam wyjść na minus na tej wymianie. Z tego co popatrzyłem na ceny to raczej nie ma problemu wymienić 3080 bez lhr na 3080 ti bez dopłacania albo nawet jeszcze coś na tym zarobić.
Zastanawiam się jednak jak będą kształtować się ceny w przyszłości.

Akurat nie śledzę już cen, ale jak mówisz, że tak to wygląda to bym się nie zastanawiał. Niech górnik łyka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gigabyte'a Gaming OC ustrzeliłem za 3299. A przesiadam się z GTXa1070 Inno3D TwinX2 V4 (ta krótka), na którego mam już kupca za tyle, ile dałem w dniu zakupu 3,5 roku temu - 1600zł.

A jest oferta na 3070 z tym samym chłodzeniem od Gigabyte'a za 3900.

Jeśli tylko możesz, to odeślij to, a weź dowolnego 3070 za poniżej 4000, ze wskazaniem na Ventusa, ewentualnie Gaming OC (trzeba sprawdzać recenzje konkretnych modeli, żeby nie nadziać się na serię z głośnym chłodzeniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Akurat nie śledzę już cen, ale jak mówisz, że tak to wygląda to bym się nie zastanawiał. Niech górnik łyka :E

Oj, będzie łykał jak pelikan. Ethereum ponad 4000$ już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ventus 2x wystarczy? Myślałem że to raczej słaba opcja jeśli chodzi o kulturę pracy.

Ventusa 2X mam obok siebie, na biurku, ale jeszcze nie montowałem w komputerze. Też się zastanawiam czy nie zwrócić i nie dopłacić 100 zł do GB Gaminga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ventusa 2X mam obok siebie, na biurku, ale jeszcze nie montowałem w komputerze. Też się zastanawiam czy nie zwrócić i nie dopłacić 100 zł do GB Gaminga. 

Nie czekaj, tylko  wymieniaj jeśli masz taką możliwość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
    • Wygląda, jak STG1 - pasta piasek
    • A przypadkiem w grach gdzie ci "mruga" po prostu nie jest wymuszone 60Hz odświeżanie ? Bo to absolutnie nie powinno tak być jeśli odświeżanie masz maksymalne.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...