Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Polecacie jakieś fajne podpórki pod 3080 ? Mój Aorus niby się trzyma fest, ale boję się o jego przyszłość :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ventusa 2X mam obok siebie, na biurku, ale jeszcze nie montowałem w komputerze. Też się zastanawiam czy nie zwrócić i nie dopłacić 100 zł do GB Gaminga. 

Ja bym wymieniał, brat sam chciał tego ventusa x2 to mu odradziłem, gb gaming to juz w miare dobre chłodzenie, minus że karta nie wygląda ale kto by na to patrzył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Myślicie, że to dobry moment aby bez kosztowo wymienić sobie 3080 bez LHR na 3080 Ti LHR? Kopać nie kopię więc po co ma leżeć.

Przespałeś ten moment, ale dalej możesz to zrobić z kodem urodziny cena 8199zł https://www.x-kom.pl/p/655242-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-ti-gaming-x-trio-lhr-12gb-gddr6x.html

Był też Ventus za 6899zł, ale wykupiony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Myślicie, że to dobry moment aby bez kosztowo wymienić sobie 3080 bez LHR na 3080 Ti LHR? Kopać nie kopię więc po co ma leżeć.

Z ciekawości, jaka 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z ciekawości, jaka 3080?

Vision. Jak dobrze pójdzie to w piątek go nie będę miał a będę miał Strixa 3080 Ti. Czy to opłacalna wymiana z perspektywy następnych miesięcy? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja bym wymieniał, brat sam chciał tego ventusa x2 to mu odradziłem, gb gaming to juz w miare dobre chłodzenie, minus że karta nie wygląda ale kto by na to patrzył ?

W sensie porównałeś oba chłodzenia i to z Gaminga wypadło lepiej niż to z Ventusa? Na fabrycznych ustawieniach bym się zdziwił, ale przy mniej agresywnej krzywej na Gamingu bardzo możliwe.

 

Ventusa 2X mam obok siebie, na biurku, ale jeszcze nie montowałem w komputerze. Też się zastanawiam czy nie zwrócić i nie dopłacić 100 zł do GB Gaminga. 

Ile dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

W sensie porównałeś oba chłodzenia i to z Gaminga wypadło lepiej niż to z Ventusa? Na fabrycznych ustawieniach bym się zdziwił, ale przy mniej agresywnej krzywej na Gamingu bardzo możliwe.

Ventus x2 to poziom Zotaca x2 tbh

2l72g0h.jpeg

//Miałem zotaca 3080, aktualnie mam ventusa 3070 x3 i gb 3070 bede miał w piątek to mogę porównać. Na 3080 gaming to powiedziałbym średnia półka, a Ventus gdzieś zamyka tabelę chłodzeń.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja sobie ją trzymam kulturalnie na 1980 Mhz/0.95V. Temperatury lux, wydajność też lux. 

U mnie taki gamingowy setup to właśnie 1980/0.968V. Na 0.95 wywala sie w grach.

Ogólnie zarówno w tej  3060Ti Vision, jak i 3070 najpierw dla sportu szukałem limitu żeby uzyskać jak najwyższy wynik w Time Spy - 3070 ciut ponad 15000 punktów graphics, teraz 3060Ti 12900. A potem na codzień maks możliwe UV dla właśnie 1980mhz bo to chyba taki sweet spot dla GA104.

W 3060Ti Zotaca, tej zwykłej Twin Edge jedynym sensownym rozwiązaniem jest robić UV w opór - czyli jakieś 1850Mhz na niskim napieciu, bo to chłodzenie to syf xD

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten sweet spot

U mnie 1995mhz i .893v q2 rtx lata bez problemu pod 210w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trafiła Ci się jakaś zajebista sztuka, bo jesteś ~300mhz nad oryginalną krzywą, z tego co widzę na necie, mało która karta jest w stanie zrobić aż tyle. Standard to ~180-200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dla 0.893v taktowanie standardowej krzywej to coś w okolicach 1700mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Vision. Jak dobrze pójdzie to w piątek go nie będę miał a będę miał Strixa 3080 Ti. Czy to opłacalna wymiana z perspektywy następnych miesięcy? Nie wiem.

Jaka cena Strix ?

Miej na uwadze to, że modele Strix lubią grać na cewkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ventus x2 to poziom Zotaca x2 tbh

[fotka]

//Miałem zotaca 3080, aktualnie mam ventusa 3070 x3 i gb 3070 bede miał w piątek to mogę porównać. Na 3080 gaming to powiedziałbym średnia półka, a Ventus gdzieś zamyka tabelę chłodzeń.

Wiem, że słaby — widziałem to zestawienie już wcześniej. Ale czytałem ostatnio reckę, w której było, że cichy pod obciążeniem i właściwie go nie słychać. Też pytanie, na ile go obciążyli i przy jakim ambiencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wiem, że słaby — widziałem to zestawienie już wcześniej. Ale czytałem ostatnio reckę, w której było, że cichy pod obciążeniem i właściwie go nie słychać. Też pytanie, na ile go obciążyli i przy jakim ambiencie.

Nie wiem co to za recenzję czytałeś , ale  Ventus nie był i nie jest cichy pod obciążeniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie wiem co to za recenzję czytałeś , ale  Ventus nie był i nie jest cichy pod obciążeniem .

No cóż, jeśli to jest obserwacja z doświadczenia, to bije reckę. Ja tej karty w ręku nie miałem, a doświadczeniom użytkowników ufam bardziej niż tekstom recenzentów.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No cóż, jeśli to jest obserwacja z doświadczenia, to bije reckę. Ja tej karty w ręku nie miałem, a doświadczeniom użytkowników ufam bardziej niż tekstom recenzentów.

Żaden ze mnie ekspert, ale miałem już zamówionego 3070 Ventusa i przekopałem się przez różne recki/fora i zdecydowanie większość wskazywała na kiepską kulturę/wydajność chłodzenia, ostatecznie więc z niego zrezygnowałem i wziąłem tego Gigabyte Gaming OC z x-kom dzisiaj - to chłodzenie już dużo lepiej wypada w większości recek, chociaż nadal nie jest to top.

Edytowane przez xanowron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Żaden ze mnie ekspert, ale miałem już zamówionego 3070 Ventusa i przekopałem się przez różne recki/fora i zdecydowanie większość wskazywała na kiepską kulturę/wydajność chłodzenia, ostatecznie więc z niego zrezygnowałem i wziąłem tego Gigabyte OC z x-kom dzisiaj - to chłodzenie już dużo lepiej wypada w większości recek, chociaż nadal nie jest to top.

O ile pamiętam, można byłoby mu popuścić ze dwa stopnie na krzywej i mógłby wtedy wypaść sporo ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Gaming OC jest zdecydowanie lepszym wyborem od Ventusa 2X, posiada wydajniejsze chłodzenie, 3 wentylatory, PL 270W, zamiast 220W.

Ogólnie nie polecam chłodzeń 2 wentylatorowych do RTX 3070.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20211021_100128393.jpg

Wczoraj odebrałem Ventusa LHR z x-komu jako zamiennik za Ventusa bez LHR. X-kom podszedł do mojego zamówienia indywidualnie bo już 2 razy przez pomyłkę mi anulowali zamówienie a za ostatnim razem musiałem 5 razy dzwonić na infolinię i złożyć skargę żeby w końcu ktoś mi pomógł. Ale w ogólnym rozrachunku dostałem czego chciałem x-kom w moim przypadku wywiązał się z obietnic. 

Ps: Ventus bez LHR jest z Media expert za 4300 którego kupiłem w grudniu a ten z x-komu jest za 3279 :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Daj jedną, nie bądź pazerny. 

Bierz śmiało, wydajna karta, a i na ogrzewaniu zaoszczędzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETH juz 4300!!!! BTC 66500!!! Ceny kart +10% :D :E

 

PS. W moim portfelu MEW coarz wiecej $.... Chyba na jakas gre spienieze troche :D

Edytowane przez aureumchaos
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...