Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

0,85 czy 0,87 to już OC? ?

Miałem zotaca 3080, tufa, suprima i 3080ti tufa także parę kart się przewinęło, te lepsze mają na tych samych obrotach wyższe zegary i mają nizszą temp przy np. 0,85 niż ten Ventus przy czym ich wentyle są i tak cichsze niż te które są montowane w Ventusie.

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MSF Koi napisał:

0,85 czy 0,87 to już OC? ?

Miałem zotaca 3080, tufa, suprima i 3080ti tufa także parę kart się przewinęło, te lepsze mają na tych samych obrotach wyższe zegary i mają nizszą temp przy np. 0,85 niż ten Ventus przy czym ich wentyle są i tak cichsze niż te które są montowane w Ventusie.

jak tuf 3080 vs suprim 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pitt_34 napisał:

W przeciwieństwie do Ciebie nie opowiadam bajek i nie pisze, tak żeby potencjalnemu kupującemu dać do zrozumienia , że warto ryzykować, a Ty to robisz wciskając bajeczki, że RPM ponad 1600 i 71 c w zasadzie to nie przeszkadza. Miałem ten model i po UV i odpowiednim wygrzaniu temperatura wbija 80/81c przy tym jest po prostu  głośna. Wystarczy 30/40 min w metro exodus pograć. Także o bólu dupy to pisz , ale nie do mnie. A ludziom nie wciskaj kitu po prostu. 

No to wrzuć ten wynik testu, a nie opowiadaj "bajek".

Ja takich temperatur w życiu nie widziałem na tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, human_2010 napisał:

jak tuf 3080 vs suprim 3080?

Suprim trochę cichszy przy tych samych RPM i lepsza sztuka się trafiła, 30-40mhz na rdzeniu więcej na tym samym napięciu, na pamięciach bodajże +400 więcej też na suprimie dało się ugrać. Suprim sporo większy i cięższy, dobrze ze MSI dodaję tą podpórkę. Choć TUF w porównaniu do Zotaca to i tak niebo, a ziemia. Do tego w TUF był mały coil whine jak na moje, w suprimie na szczęście cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Doamdor napisał:

No to wrzuć ten wynik testu, a nie opowiadaj "bajek".

Ja takich temperatur w życiu nie widziałem na tym modelu.

Karty szybko się pozbyłem , właśnie że względu na to co opisałem wyżej.  Pisałeś ,że testowałeś w kiepskich warunkach , obudowa, wentyle itp. to ja Ci napisze , że moja karta była w budzie z sygnaturki i niestety takie wyniki osiągała, także ten test paru minotowy , który tutaj wrzuciłeś nie odzwierciedla tego jakie ta karta faktycznie ma temperatury itp. 

Napisze jeszcze raz, karta nie jest godna polecenia a już tym bardziej koledze z forum. Wysokie temperatury, głośność nawet po UV. 

A Ty pisz dalej swoje bajki. 

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MSF Koi napisał:

Suprim trochę cichszy przy tych samych RPM i lepsza sztuka się trafiła, 30-40mhz na rdzeniu więcej na tym samym napięciu, na pamięciach bodajże +400 więcej też na suprimie dało się ugrać. Suprim sporo większy i cięższy, dobrze ze MSI dodaję tą podpórkę. Choć TUF w porównaniu do Zotaca to i tak niebo, a ziemia. Do tego w TUF był mały coil whine jak na moje, w suprimie na szczęście cichutko.

jak temp przy tym samym rpm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, human_2010 napisał:

jak temp przy tym samym rpm?

2-4C na korzyść suprima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MSF Koi napisał:

2-4C na korzyść suprima.

mówisz po uv czy suprim pracował przy wiekszym tdp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, human_2010 napisał:

mówisz po uv czy suprim pracował przy wiekszym tdp?

Na tym samym napięciu po uv choć suprim miał zegar wyżej o te 30 ustawiony. 1900vs1930, wtedy jeszcze miałem nieciekawą obudowę i szybę musiałem zdjąć bo procesor po OC się wywalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doamdor napisał:

X-Kom w tym tygodniu rzucił 40szt RTX 3080Ti Ventus za 6900zł.

Link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ZetMcKey94 napisał:

czaisz sie na nią? ?

Jak pierdziawka to nie chce :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~~6420 + 30 na mailbox macie tufa z amazonu, a czaicie się na jakiegoś ventusa xd

ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce RTX 3080 V2 OC Edition Grafikkarte weiß: Amazon.de: Komputery i akcesoria

One szybko znikły i ta promka to była parę dni temu.

3 minuty temu, Lamaboi napisał:

Link?

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lamaboi napisał:

Link?

Już dawno ich nie ma.

Teraz po olx i allegrach pewnie większość lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sxgn napisał:

Już dawno ich nie ma.

Teraz po olx i allegrach pewnie większość lata.

3080ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Valeri napisał:

a Jak tam z gwarancją ? Zawsze unikałem takich sklepów

2 lata masz GW masz na amazonie.

1 minutę temu, Lamaboi napisał:

3080ti?

Tak.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pitt_34 napisał:

Karty szybko się pozbyłem , właśnie że względu na to co opisałem wyżej.  Pisałeś ,że testowałeś w kiepskich warunkach , obudowa, wentyle itp. to ja Ci napisze , że moja karta była w budzie z sygnaturki i niestety takie wyniki osiągała, także ten test paru minotowy , który tutaj wrzuciłeś nie odzwierciedla tego jakie ta karta faktycznie ma temperatury itp. 

Napisze jeszcze raz, karta nie jest godna polecenia a już tym bardziej koledze z forum. Wysokie temperatury, głośność nawet po UV. 

A Ty pisz dalej swoje bajki. 

Bez UV też nie miałem takich temperatur, więc innego wytłumaczenia nie ma, jak wadliwy model.

A ktoś Ventusa poleca ? Za 6600zł ?  :E

Nie wiem po co miałbym to robić, wystarczająco bajek się tu naczytałem przez kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie za 3080ti bym nie narzekał tylko brał. Zawsze można odsprzedać jeśli nie podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lamaboi napisał:

W tej cenie za 3080ti bym nie narzekał tylko brał. Zawsze można odsprzedać jeśli nie podpasuje.

Były dostępny w poniedziałek do godziny około 10:30-35.

Na swojego Tuf narzekasz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, toph napisał:

Najlepsze jest to, że to jakiś premium obecnie, a jedyne co robi to obnaża patologię dotychczasowego rynku gpu.

Za co Ci board partnerzy wgl biorą pieniądze? Nakładają radiator, jakieś dziadowskie wentyle i brzydki shroud, w najlepszym przypadku z jakiejś cienkiej blachy. Nawet nie potrafią dopilnować umieszczenia właściwych termopadów.

Deshroud mody jak i ta Noctua edition (w której shroud to po prostu adapter do wentyli 120mm) wyraźnie pokazały, że wpakowanie (niekoniecznie najlepszych) generycznych wentyli 120mm poprawia wydajność chłodzenia i obniża poziom hałasu, a ludzie nadal sobie marszczą do Strixów.

Dziwię się, że producenci kart nie obrali ścieżki pakowania zwykłych wentyli 120mm, przecież dla nich to by też było tańsze niż projektowanie customowego wentylatora zintegrowanego ze shroudem. A jeżeli koniecznie potrzebują jakiegoś stopniowania, to nadal mogą je osiągnąć różnymi rozmiarami radiatorów i jakością wykonania shroudów/adapterów.

Może chodzi o to, żeby statystyczny konsument po wyjęciu z pudełka miał do włożenia i gotowe — co jakoś nie powstrzymuje Intela i jego użytkowników przy procesorach z odblokowanym mnożnikiem. Do kart dla entuzjastów spokojnie można byłoby dać gruby radiator na wierzchu i klipsy na wentyle o standardowych rozmiarach.

Do pewnego stopnia pewnie chodzi o to, żeby karty zajmowały mniej slotów, bo wiadomo, że blower z wgłębionym wentylem będzie cieńszy, no ale na dwu- i trzywiatrakowych konstrukcjach wentyle są już raczej nakładane górą, a nie wpuszczane w otwory w radku, więc to jest bez sensu.

Co jeszcze otwiera oczy, to czasem spojrzenie na bardzo podobne chłodzenia na dużo niższych kartach tego samego producenta — leczy człowieka ze złudzenia high-endu.

***

Edit: ktoś inny poruszał kwestię budżetowego grania, czyli poniżej 3060. Podobno AMD ma wypuszczać niedługo 6500. Jeśli tak, to pewnie nVidia puści desktopowe 3050(ti) albo zagra zombie 2060. Z zombie 2060 12 GB taki 6500 mógłby mieć ciężko konkurować.

Tylko nie wiem, czy to będzie dla graczy dobre, bo może jestem pesymistą, ale coś mi się widzi, że te nowe słabsze karty mogą przejąć półkę cenową 3000, a wtedy 3060 i 6600XT mogą sobie spokojnie poszybować na 4000 i 4500 zł. Bo ktoś, kto ma do wydania akurat 3000 zł, a starczy mu 3050/6500, to kupi 3050/6500.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MSF Koi napisał:

Za ~~6420 + 30 na mailbox macie tufa z amazonu, a czaicie się na jakiegoś ventusa xd

ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce RTX 3080 V2 OC Edition Grafikkarte weiß: Amazon.de: Komputery i akcesoria

One szybko znikły i ta promka to była parę dni temu.

Tak z ciekawości, jeżeli ktoś używał: jaki hashrate można na tej karcie osiągnąć dla ETH (np w ethermine)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

Co jeszcze otwiera oczy, to czasem spojrzenie na bardzo podobne chłodzenia na dużo niższych kartach tego samego producenta — leczy człowieka ze złudzenia high-endu.

Pierwotnie miało być odwrotnie. Kiedyś słabsze karty były małe, a mocniejsze były duże. Było to wtedy poczytywane jako wada (bo wygina sloty, obwiesza się i nie mieści do obudowy) ale konieczność. I nagle jakieś pazdzierze typu 650Ti zaczęły dostawać coolery wyglądające przynajmniej z zewnątrz jak te same co na np 670...

Ale żeby tak tylko nie biadolić, to postęp jest. Miałem 280X Gigabyte z 3 wentylatorami, teraz mam 3060ti z bardzo podobnym TDP. W tym jak działa (temp vs hałas) jest przepaść. Choć oczywiście Gigabyte jak to gigabyte z uporem maniaka trzyma kartę na ekstra niskich temperaturach robiąc bez potrzeby suszarkę. To się akurat przez lata nie zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Martinique napisał:

Tak z ciekawości, jeżeli ktoś używał: jaki hashrate można na tej karcie osiągnąć dla ETH (np w ethermine)?

Pewnie taki sam ja na innych RTX 3080 LHR, bo zegar GPU (a w konsekwencji też chłodzenie) nie ma w przypadku ETH większego znaczenia (w najgorszym przypadku trzeba by wymienić pad). Czyli tak ze 60-70 MH/s.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...