Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Doamdor napisał:

Na swojego Tuf narzekasz ?

Narzekać? Nie całkiem. Grać w 4k/60fps na maks. detalach to dla mnie nowa jakość po przesiadce z gtx970 - tyle że będąc osobą która naprawdę rzadko wymieniała gpu, i po przeczekaniu prawie dwóch generacji kart graficznych, mam trochę wypaczone(być może przestarzałe) oczekiwania co do temperatur i poziomu głośności chłodzenia. W trybie silent jest faktycznie cicho, ale patrząc na temperatury jakie osiąga karta przy zamkniętej budzie, czyli ok. 79°C gpu i 88°C pamięć, czuję pewien dyskomfort. W trybie performance jest trochę lepiej, temperatura gpu jest w granicy 70°C a pamięci 82°C. Wydaje mi się że to wina budy z ograniczonym airflow. Planuje wymianę przednich wentyli na cztery Phanteks T30, i jeśli to nie pomoże wymianę całej obudowy - szkoda tylko że wybór obudów micro-atx z dobrą cyrkulacją powietrza jest tak skromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3080Ti to nie jest karta energooszczędna, a wysokie temperatury na rdzeniu jeszcze bardziej podbijaj jej pobór prądu.

UV + krzywa + wymiana wentylatorów powinno przynieś lepsze wyniki. Jak to cię nie będzie satysfakcjonowało, to szukaj obudowy z wentylatorami na dole.

 

Fractal-Design-Torrent-Black-RGB-TG-Ligh

 

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Doamdor napisał:

RTX 3080Ti to nie jest karta energooszczędna, a wysokie temperatury na rdzeniu jeszcze bardziej podbijaj jej pobór prądu.

UV + krzywa + wymiana wentylatorów powinno przynieś lepsze wyniki. Jak to cię nie będzie satysfakcjonowało, to szukaj obudowy z wentylatorami na dole.

 

Fractal-Design-Torrent-Black-RGB-TG-Ligh

 

te na dole wpychaja, czy wypychaja powietrze z obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam na oku Meshify Mini C... w sumie to ten sam szkielet co Definie Mini C tyle że z bardziej przewiewnym przodem. Ten Torrent wymiata, ale przydałaby się wersja mini :szczerbaty:

2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

te na dole wpychaja, czy wypychaja powietrze z obudowy?

wpychają/intake

Edytowane przez Lamaboi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ma niezłe, jeżeli chodzi o chłodzenie karty graficznej.

f1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Doamdor napisał:

Wyniki ma niezłe, jeżeli chodzi o chłodzenie karty graficznej.

 

Jedna z najtańszych z wentylatorami na dole to Krux Anta. Kupiłem dla kumpla na promce xkomu za 249zł, w tej cenie rewelacja. Normalna cena 319-349zł, 349zł to nadal dobra cena za tę budkę. Niestety dobrych zaawansowanych testów przez kompetentne osoby/redakcje w necie brak.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa obudowa, zabrałbym na testy, żeby zobaczyć jakie temp miałby RTX, ale chłodzenie CPU się nie zmieści. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Lamaboi napisał:

Narzekać? Nie całkiem. Grać w 4k/60fps na maks. detalach to dla mnie nowa jakość po przesiadce z gtx970 - tyle że będąc osobą która naprawdę rzadko wymieniała gpu, i po przeczekaniu prawie dwóch generacji kart graficznych, mam trochę wypaczone(być może przestarzałe) oczekiwania co do temperatur i poziomu głośności chłodzenia. W trybie silent jest faktycznie cicho, ale patrząc na temperatury jakie osiąga karta przy zamkniętej budzie, czyli ok. 79°C gpu i 88°C pamięć, czuję pewien dyskomfort. W trybie performance jest trochę lepiej, temperatura gpu jest w granicy 70°C a pamięci 82°C. Wydaje mi się że to wina budy z ograniczonym airflow. Planuje wymianę przednich wentyli na cztery Phanteks T30, i jeśli to nie pomoże wymianę całej obudowy - szkoda tylko że wybór obudów micro-atx z dobrą cyrkulacją powietrza jest tak skromny.

Karta ciagnie ponad 300W i wydziela cholernie duzo ciepla. Twoja obudowa do najlepiej wentylowanych nie nalezy, wiec nie ma sie co dziwic. Moje rtx w obudowach nzxt tez sie grzaly. 
kupilem dwie obudowy z meshem na froncie i problem rozwiazany. W lian li temperatury sa wręcz rewelacyjne. 
Jesli szukasz malej przewiewnej obudowy, to od siebie moge polecic kolink citadel mesh. Tyle ze to nie jest poziom wykonania francali czy lian li. Jednak jak na swoje rozmiary trzyma naprawde dobre temperatury. Obudowa kosztuje 210 zl, warto do niej dokupic ze 3 wentylatory, wiec cena powinna zamkmac sie w 300-350 zl. 

poza tym 70 stopni na gpu i 82 na pamieciach to nie są zle wyniki. UV na poczatek, jesli nadal wedlug Ciebie bedzie slabo, to kombinuj z obudowa. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


:D czyli idziemy teraz w wentylatory RGB dla koparek :D kiedyś człowiek nie przykładał uwagi do wyglądu PC. Teraz PC musi wyglądać. Może koparki czeka ten sam los? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kowallosu napisał:


:D czyli idziemy teraz w wentylatory RGB dla koparek :D kiedyś człowiek nie przykładał uwagi do wyglądu PC. Teraz PC musi wyglądać. Może koparki czeka ten sam los? :P

On go tak na prawdę kupił do suszenia swojej afro czupryny : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 2 godziny i do naprawy. Troszkę słaby produkt. Widać że twórcy za długo nie testowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam możliwość zakupu karty w UK,

Plan jest taki, że kupuję na adres UK, później osoba wraca do PL i przywozi ze sobą kartę.

Jak wygląda kwestia cła i opłacania różnic w podatku? Czy można kartę przewieźć bez problemu przez granicę? Czy będą dodatkowe opłaty?

Druga rzecz, jak wygląda sprawa gwarancji na Amazon? Czy mając rzecz kupioną w amazon.com mogę ją zareklamować w amazon pl, czy trzeba zwracać za granicę? Amazon daje 2 lata gwarancji(?), producent 4. Jak reklamować sprzęt po upływie 2 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Pudzi Pudzi napisał:

Czy mając rzecz kupioną w amazon.com mogę ją zareklamować w amazon pl

Nie możesz. To główna wada Amazona. 

29 minut temu, Pudzi Pudzi napisał:

Amazon daje 2 lata gwarancji(?), producent 4. Jak reklamować sprzęt po upływie 2 lat?

Czwarty rok u Gigabyte jest dodatkowy, więc podczas jego trwania uderzasz do rma@gigabyte.pl

Z kolei na zgłoszenie wady jest rok czasu, więc siłą rzeczy na Amazonie masz 3 lata bez jednego dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie X-kom właśnie. Uwaga zaproponowali mi zamiast strixa gigabyta OC za te same pieniądze tj. 4269 zł. Odmówiłem, powiedziałem że to żadna propozycja po 13 miesiącach oczekiwania. Pan na to że jedyna alternatywa na ten moment, nie wiadomo kiedy będą strixy itp. Odpowiedziałem że Gigabyte w momencie składania zamówienia kosztował na pewno grubo poniżej 4K pln. Właśnie ile kosztował gigabyte OC ~20.09.2020? 

Powiedziałem że Suprim X ewentualnie Aorus to są karty z tej samej półki co strix. I po 13 miesiącach czekania propozycja jest nie akceptowalna dla mnie. Dostałem informację że przekaże moją decyzję i żeby czekać na kontakt.

Zaraz oczywiście napisze maila w tej sprawie. 

  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dadi82 napisał:

Właśnie ile kosztował gigabyte OC ~20.09.2020? 

3.5 albo 3.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rozumiem żeby zaproponowali tego gigusia za te 3,7-3,8k. To bym się pozastawiał chwile. Generalnie czekam na STRIXA w alternatywie może być Suprim X. Żadne gigabyte a już na pewno nie za te pieniądze. 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, draco87 napisał:

Power limit w przypadku Gigabyte 3070 jest zablokowany na 100% w MSI Afterburn więc dalej już nic podnieść nie można, w Zotacu można jeszcze przesunąć suwak w prawo i podbić limit.

PL w gigabyte jest wyższy,pomimo braku przestawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, draco87 napisał:

Przyjechał do mnie biały Zotac 3060Ti w wersji AMP z Amazon. Dzień później X-kom zrealizował moje zamówienie na Gigabyte 3070 Gaming OC.

Krótkie porównanie, może komuś się przyda.

- Kultura pracy pod obciążeniem obu kart jest o dziwo bardzo podobna, wiatraki generują taki sam hałas, jedyna różnica to temperatura, Zotac dobija do 75 stopni, Gigabyte do 70, podczas gry w Control. Szum wentylatorów jest znośny, choć i tak daleko im do kultury pracy 6600XT Asus Strix, którego miałem wcześniej (tu nawet pod obciążeniem było cicho). W idle obie bezgłośne przez tryb półpasywny. W żadnej nie słychać cewek/piszczenia/niczego niepokojącego.

- Wydajność, tutaj bez dyskusyjnie 3070 wygrywa, choć i tak na obu kartach mogę grać w każdą grę jaką mam w 1440p i detalach na max ;-)

- Mam wrażenie, że Zotac jest trochę solidniej wykonany, inna sprawa, że wizualnie też mi się bardziej podoba.

- Power limit w przypadku Gigabyte 3070 jest zablokowany na 100% w MSI Afterburn więc dalej już nic podnieść nie można, w Zotacu można jeszcze przesunąć suwak w prawo i podbić limit.

- Zotac ma chłodzenie o grubości równej 2 slotów, jest za to wyższe. Gigabyte już 2 z kawałkiem i może zasłaniać sloty na płycie jeśli ktoś używa.

Ile z tym 60ti wyciągasz fps-ów w 1440p ze wszystkim na ultra i jaki masz CPU? Oczywiście jeśli to nie jest zbyt osobiste pytanie. ? Pytam, bo celuję w 70, ale przy promkach na 60ti, których jest więcej, czasem jakby mięknę.

Edytowane przez lukaszgos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, dadi82 napisał:

Dzwonił do mnie X-kom właśnie. Uwaga zaproponowali mi zamiast strixa gigabyta OC za te same pieniądze tj. 4269 zł. Odmówiłem, powiedziałem że to żadna propozycja po 13 miesiącach oczekiwania. Pan na to że jedyna alternatywa na ten moment, nie wiadomo kiedy będą strixy itp. Odpowiedziałem że Gigabyte w momencie składania zamówienia kosztował na pewno grubo poniżej 4K pln. Właśnie ile kosztował gigabyte OC ~20.09.2020? 

Powiedziałem że Suprim X ewentualnie Aorus to są karty z tej samej półki co strix. I po 13 miesiącach czekania propozycja jest nie akceptowalna dla mnie. Dostałem informację że przekaże moją decyzję i żeby czekać na kontakt.

Zaraz oczywiście napisze maila w tej sprawie. 

ja za gigabyta zapłaciłem 3350, tzn zamówiłem tuf-a, a jako propozycję otrzymałem gigabyte za 3350 zł. W dniu premiery gigabyte kosztował coś koło 3500-3600. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hit dzisiaj ma wyjechać strix do mnie :banan:
Po ~30 minutach oddzwonił do mnie ten sam miły Pan z X-kom. I okazało się że strix się znalazł. Chwilę wcześniej nie było i nie było wiadomo kiedy będzie. A po chwili jednak była dostawa i znalazł się STRIX dla Pana. Na proformie jest już STRIX OC LHR V2. 
Także rzekomo mają dzisiaj wysłać GPU. Więc wszystko wskazuje na to że 13 miesięcy i 6 dni trwała realizacja mojego zamówienia.

Także nie dajcie sobie wkręcić dużo gorszego GPU w cenie lepszego. :E

Kochany x-kom ????

Edytowane przez dadi82
  • Thanks 1
  • Haha 5
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Hit dzisiaj ma wyjechać strix do mnie :banan:
Po ~30 minutach oddzwonił do mnie ten sam miły Pan z X-kom. I okazało się że strix się znalazł. Chwilę wcześniej nie było i nie było wiadomo kiedy będzie. A po chwili jednak była dostawa i znalazł się STRIX dla Pana. Na proformie jest już STRIX OC LHR V2. 
Także rzekomo mają dzisiaj wysłać GPU. Więc wszystko wskazuje na to że 13 miesięcy i 6 dni trwała realizacja mojego zamówienia.

Także nie dajcie sobie wkręcić dużo gorszego GPU w cenie lepszego. :E

No i super .. a  cewkami się nie przejmuj, wyrobić się powinny szybciej niż ta realizacja : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marian666666 napisał:

No i super .. a  cewkami się nie przejmuj, wyrobić się powinny szybciej niż ta realizacja : ]

Mam w budzie strixa 3080 bez LHR, także wiem o co kaman z tym GPU. Ależ piękny poniedziałek... No poczekam jeszcze na informację "Przesyłka wysłana" zanim otworzę "szampana" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dadi82 napisał:

Po ~30 minutach oddzwonił do mnie ten sam miły Pan z X-kom. I okazało się że strix się znalazł. Chwilę wcześniej nie było i nie było wiadomo kiedy będzie. A po chwili jednak była dostawa i znalazł się STRIX dla Pana. Na proformie jest już STRIX OC LHR V2. 

Otworzyli parę kompów i znaleźli jednego Strixa :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadi82 napisał:

Mam w budzie strixa 3080 bez LHR, także wiem o co kaman z tym GPU. Ależ piękny poniedziałek...

To ze 4 tysiące przytniesz na sprzedaży Strixa bez LHR. Piękny poniedziałek. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...