Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marian666666 napisał:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3090-ventus-3x-oc-11346800328

polowałem na taką karte miesiąc : ] bo Ole wystawia takie ze 2x w miesiącu

No ale jedną karta się nie żyje jak to mawiają w pewnych kręgach , chociaż 6 baniek robi wrażenie  i byłby rekord absolutny o ktorym moznaby opowiadać do śmierci a tak to pozostanie mówić jak to kiedyś było bez takiej wisienki na torcie  : ]

ps. chyba ze ole wystawilo karte nie sprawdzając jej i jest niesprawna, tak tez może być .. oby ! : ]

Nie chce mi się wierzyć, że sprzedali sprawnego RTX 3090 w tej cenie obcej osobie na allegro.

 

 

 

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomcat napisał:

smuteczek.
Może dadi82 dostał twoją kartę  :E
Jakby poszukać to by kolejnego strixa znaleźli gdzieś w kącie magazynu

Wywalone mam, i tak od razu na seel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Doamdor napisał:

Nie chce mi się wierzyć, że sprzedali sprawnego RTX 3090 w tej cenie obcej osobie na allegro.

 

 

 

A kto powiedział, że obcej :E

Zanim oferta się pojawiła na lolegro to kolega wystawiającego już miał u siebie link na konkuterze i zrobił co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, MSF Koi napisał:

Czyli jednak dostają co tydzień karty od ASUS, ja co tydzień skaczę w kolejce o +/-5 miejsc, ,3 tygodnie byłem 54, 2 tygodnie temu 40-45, w tamtym tygodniu 35-40, teraz 25-30 czyli jak się dobrze uda to karta za 5-6 tygodni będzie,

Szkoda, że już nie działa pilnowanie kolejki w Evdze, to bym wiedział, czy mam przed sobą kilkaset osób, czy kilkaset tysięcy, no i może jakiś szacunkowy termin. Zapisałem się na 3070 i 3080. Wcześniej na 60ti i inne też, ale kazali skasować wszystko oprócz dwóch. I tak poniżej 3070 na 1440p raczej nie byłbym zadowolony, bo źle się czuję, gdy muszę schodzić z jakości obrazu. Pluję sobie w brodę, że za 3800 zł nie kupiłem 3070ti w lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszgos napisał:

Szkoda, że już nie działa pilnowanie kolejki w Evdze, to bym wiedział, czy mam przed sobą kilkaset osób, czy kilkaset tysięcy, no i może jakiś szacunkowy termin. Zapisałem się na 3070 i 3080. Wcześniej na 60ti i inne też, ale kazali skasować wszystko oprócz dwóch. I tak poniżej 3070 na 1440p raczej nie byłbym zadowolony, bo źle się czuję, gdy muszę schodzić z jakości obrazu. Pluję sobie w brodę, że za 3800 zł nie kupiłem 3070ti w lipcu.

Ahh shit  here we go again...?

Nie bój nic -  ja też cierpliwie czekam w kolejce Evki (mimo że jedną już dali? no ale skoro się da?)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zhao napisał:

Ahh shit  here we go again...?

Nie bój nic -  ja też cierpliwie czekam w kolejce Evki (mimo że jedną już dali? no ale skoro się da?)

 

Złapałeś w końcu 3090??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zhao napisał:

Ahh shit  here we go again...?

 

Już się zamykam! :D No tylko stwierdzę, że cholera bolałoby kupować np. 3070 za 4300 czy nawet za 3800, jeśli się pamięta, że za 3800 to ti było. :(

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie gram w Metero LL redux w 1440p SSAAX4

Rx 6900xt 73 fps ,Rtx 3070 30

To jest wieksza deklasacja jak AMD w narzucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 0916 napisał:

tak jak powyzej, dostalem oferte gigusia oc 3080 lhr za 4059, a mialem zamowionego eagle za 3600 w grudniu 2020. ile teraz jest warty gigabyte a ile 3070 tuf oc tez lhr?

Gigabyte Gaming OC sprzedałem za 6200zł, ale to było zaraz przed wzrostami, także teraz możne się uda więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Red_October napisał:

Gigabyte Gaming OC sprzedałem za 6200zł, ale to było zaraz przed wzrostami, także teraz możne się uda więcej.

3080 chce zostawić dla siebie i puścić w świat tufa 3070, jak wyjdzie 40x0 to dopiero wtedy mysle puścić 3080 i wziac następcę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZetMcKey94 napisał:

Złapałeś w końcu 3090??

Jeszcze nie - ale już blisko?

 

4 godziny temu, lukaszgos napisał:

jeśli się pamięta, że za 3800 to ti było. :(

Za 3800 to był 3080 w 2020?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jurekk napisał:

Właśnie sobie gram w Metero LL redux w 1440p SSAAX4

Rx 6900xt 73 fps ,Rtx 3070 30

To jest wieksza deklasacja jak AMD w narzucie?

Ustaw rozdzielczość 4K, wyłącz SSAA, a fps nie będzie ci brakować. ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jurekk napisał:

Właśnie sobie gram w Metero LL redux w 1440p SSAAX4

Rx 6900xt 73 fps ,Rtx 3070 30

To jest wieksza deklasacja jak AMD w narzucie?

Porównaj karty z tego samego segmentu... Wtedy będzie to miało sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MSF Koi napisał:

Czyli jednak dostają co tydzień karty od ASUS, ja co tydzień skaczę w kolejce o +/-5 miejsc, ,3 tygodnie byłem 54, 2 tygodnie temu 40-45, w tamtym tygodniu 35-40, teraz 25-30 czyli jak się dobrze uda to karta za 5-6 tygodni będzie,

No ja byłem 11 w kolejce 14.10. a we wrześniu trzydziesty któryś tam. Także czekajcie spokojnie. Nie dajcie sobie wkręcić tańszej karty, jak mi próbowali.

PS. Kurier z przesyłką w drodze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa wszystko fajnie, szybko itp ale karta za tyle piniąchów a blender dalej klęka ;) Wydawało mi się, że po przeskoku na 12GB zapomnę o błędach pamięci...trzeba było jednak zasadzać się na FE 24GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Porównaj karty z tego samego segmentu... Wtedy będzie to miało sens...

A pomimo tej różnicy klas, w Exodus EE będzie odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu był rzut 3060ti w Morelach ... ile tego nvidia naprodukowała, cwaniaki, poszli w tysiące kart za 3000 zł które są chodliwe i klepią tego nie wiem ile ale w kilka miesięcy pewnie z 10.000.000 tego narobią, podwyższa ceny chipa o 50% zarobią 50% więcej ... wrzucą set milionów  bitcoina żeby go pobudzać i trzyamać wysokie ceny kart zarabiając 2x więcej niż wydadzą ...

Nie no ... to tylko upewnia że 2022 rok będzie rokiem jeszcze wiekszych zysków nvidii czy amd , cenyyy, cenyyy w góreee  ... prawdopodobnie długo trwać będzie piękny sen dla sprytnych kiepski dla detalistów : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.chip.pl/2021/05/geforce-rtx-3070-test-recenzja-opinia/ znalazłem fajny test rtx 3070 i niby najlepiej wychodza te najdrozsze modele na które jednak są poza moja półką - fajnie wychodzi wersja od Gigabyte - tylko ze niby jest glośna i ma najwieksze temperatury - macie jakieś opinie o tej karcie?

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, marian666666 napisał:

Znowu był rzut 3060ti w Morelach ... ile tego nvidia naprodukowała, cwaniaki, poszli w tysiące kart za 3000 zł które są chodliwe i klepią tego nie wiem ile ale w kilka miesięcy pewnie z 10.000.000 tego narobią, podwyższa ceny chipa o 50% zarobią 50% więcej ... wrzucą set milionów  bitcoina żeby go pobudzać i trzyamać wysokie ceny kart zarabiając 2x więcej niż wydadzą ...

Nie no ... to tylko upewnia że 2022 rok będzie rokiem jeszcze wiekszych zysków nvidii czy amd , cenyyy, cenyyy w góreee  ... prawdopodobnie długo trwać będzie piękny sen dla sprytnych kiepski dla detalistów : ]

dlugo wisiały, bo wpadły o 9:25, a do 9:43 kupowali. swoją drogą 3400 za takie padło i się rzucili... A 400 zł więcej mozna zgarnąć strixa. Jak już przepłacać to na całego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć że jakieś 6 mies temu kupić 3060ti było bardzo trudno, nie było ich prawie wcale

Dzisiaj jest ich ze 100x więcej ... to ozncza że nvidia ma dalekosiężny plan produkcyjny na wysoką sprzedaż przy długotrwałym utrzymywaniu się stosunkowo wysokiej ceny na rynku, nie rpzez przypadek zalała rynek kartami 3060 i 3060Ti ... na xkomie obecnie jest ich pewnie z 500 sztuk i to wszystko się sprzeda bo cena jest akceptowalna przez kowalskiego.
Nie wiem ile jest w produkcji teraz 70ek 80ek czy 90ek ale to co widać po sklepach to nvidia produkuje tego może 20% ... mvidia na prawde ma plan i to bardzo mądry jak to amerykanie mają w zwyczaju, świat klienta ogólnie mówiąc wydaje się bezbronny : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się zastanawiam nad 3060- tańsza karta= mniejsza strata przy sprzedaży używanej, więc dobra opcja jeśli ktoś nie ma na czym przeczekać do Lovelace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...