Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2021 o 23:46, Zhao napisał:

Za 3800 to był 3080 w 2020?

Ano. Ale to było jeszcze przed tym megakrachem. Kiedy jeszcze się nie interesowałem. To bym przeżył. Ale te 3070ti za 4200, potem 4000, potem poniżej, aż na chwilę zeszło tuż poniżej 3800, to sam śledziłem w lipcu czy tam sierpniu. To tego już raczej nie przeżyję, chyba że mi jakiś tłusty kontrakt spadnie i nie będę miał co z kasą robić. Teraz co prawda szczególnie tłustych kontraktów nie ma, ale jest wystarczająco dużo roboty, aby nie mieć czasu na granie, no i przytomnie kupiłem trochę książek. Może jakoś dojadę do spadku. O ile nie wyjdzie n-ta fala plus zalanie fabryk plus 3 nowe kryptowaluty plus coś tam.

A może by tak na Nowogrodzką napisać, żeby przed wyborami zrobili program GeForce Plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pioy napisał:

A gówno, będą przesuwać w nieskończoność. Za dużo ludzi na tym zarabia. 

Nie to, to inne "gówno". Do kopania zawsze coś będzie. W każdym razie jeszcze ponad pół roku ETH można kopać, minimum. Tylko jak faktycznie w grudniu będzie szczyt. To połowa kopaczy zrezygnuje w lutym marcu.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chętny ewentualnie na Strixa 3080 non LHR rocznego lub nówkę LHR strixa 3080. To można na PW. Ale tylko jakieś rozsądne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maras2574 napisał:

To za takiego Vision nie ma co więcej jak 6k wołać :szczerbaty: 

Skąd oni w ogóle wzięli te Visiony, tak patrzę to wszędzie wycofane :hmm:

Wziąłem tego Visiona 3080 do grania. Liczę, że odsprzedam go za rok za minimum 3500 zł przesiadając się na nową generację. Karta rzadka, więc praktycznie nie ma recenzji i testów w sieci. Nawet nie wiem, czy to model z niskiej czy wysokiej półki, wydajny czy niewydajny. Ponieważ komputer mam w osobnym pomieszczeniu mogę ustawić mu maksymalne wentylatory i podkręcić ile będzie trzeba, sama obudowa też aż huczy od przewiewu powietrza.

P.S.

Wie ktoś może jakie MSRP tej karty na premierę?

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tgolik napisał:

Wziąłem tego Visiona 3080 do grania. Liczę, że odsprzedam go za rok za minimum 3500 zł przesiadając się na nową generację. Karta rzadka, więc praktycznie nie ma recenzji i testów w sieci. Nawet nie wiem, czy to model z niskiej czy wysokiej półki, wydajny czy niewydajny. Ponieważ komputer mam w osobnym pomieszczeniu mogę ustawić mu maksymalne wentylatory i podkręcić ile będzie trzeba, sama obudowa też aż huczy od przewiewu powietrza.

P.S.

Wie ktoś może jakie MSRP tej karty na premierę?

Vision to biała odmiana wersji Gaming, czyli taka średnia półka, ale wg. mnie całkiem spoko. Mam właśnie 3080ti gaming i złego słowa nie powiem.

Edytowane przez IceMan75
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, tgolik napisał:

Wie ktoś może jakie MSRP tej karty na premierę?

Mogę się mylić, ale ktoś chyba gdzieś pisał że 3800zł :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie skąd na OLX ludziska wystawiają RTX 3080 czy to Suprimy czy Ventusy, bez LHR NOWE!

Przecież te karty nie są produkowane już od kilku miesięcy, myślicie że to jednak nie LHR. Czy jest jakieś rozsądne wytłumaczenie.

Eee noo, widzę nawet 3080TI non LHR. Także tego....
https://www.olx.pl/d/oferta/palit-geforce-rtx-3080-ti-gamingpro-12gb-gddr6x-bez-lhr-CID99-IDLVUli.html#63ba486a4f

ktoś do kopareczki?? :E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dadi82 napisał:

Ciekawi mnie skąd na OLX ludziska wystawiają RTX 3080 czy to Suprimy czy Ventusy, bez LHR NOWE!

Przecież te karty nie są produkowane już od kilku miesięcy, myślicie że to jednak nie LHR. Czy jest jakieś rozsądne wytłumaczenie.

Eee noo, widzę nawet 3080TI non LHR. Także tego....
https://www.olx.pl/d/oferta/palit-geforce-rtx-3080-ti-gamingpro-12gb-gddr6x-bez-lhr-CID99-IDLVUli.html#63ba486a4f

ktoś do kopareczki?? :E

Karty Non LHR są dalej produkowane, tylko niedostępne dla szaraczków.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Peter06 napisał:

Karty Non LHR są dalej produkowane, tylko niedostępne dla szaraczków.

To pokaż mi choć jeden sklep, gdziekolwiek gdzie są non LHR. Bo rozumiem że te ludki z OLX, nie biorą bezpośrednio od nvidii. 

A 3080TI non LHR też jest produkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wycenę RTX 3070, RTX 3060 Ti na premierę i w sumie najlepsze jej ceny zeby porównać do tych obecnych - ile człowiek jakby straci wiecej na dana karte ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sxgn napisał:

Ale 3080ti chyba nigdy nonLHR nie występowało?

No właśnie tak. TI 3080 i 3070 nigdy nie było non LHR. Tylko 3060Ti były chyba non LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

Ma ktoś wycenę RTX 3070, RTX 3060 Ti na premierę i w sumie najlepsze jej ceny zeby porównać do tych obecnych - ile człowiek jakby straci wiecej na dana karte ;)?

3060 Ti dało się kupić nawet za jakieś 2050zł te "słabsze modele" , potem trochę drożej (2200-2500) jakieś lepsze modele typu Gaming OC, 

RTX 3070 z tego co pamiętam szły gdzieś tak od 2700-2800zł

Najlepszą cenę względem "MSRP" miały Zotace 3090 od x-kom za 7399zł :E parę godzin wisiały chyba 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadi82 napisał:

Tylko 3060Ti były chyba non LHR.

Tak, na 100% 3060Ti były non LHR, premiera była chyba 1 grudnia 2020, wtedy ludzie jeszcze się łudzili, że karty będą tańsze po Nowym Roku.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JDM napisał:

Tak, na 100% 3060Ti były non LHR, premiera była chyba 1 grudnia 2020, wtedy ludzie jeszcze się łudzili, że karty będą tańsze po Nowym Roku.

No a 3080 Ti i 3070 Ti debiutowały dużo później jak już nvidia "walczyła" z górnikami.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystkie 3070Ti i 3080Ti mają LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

czyli tak do 1,5 tysia człowiek musi dołozyć do takiej karty - dobrze wiedziec :)

Można to w miarę łatwo odrobić kopiąc krypto w sumie.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, chromusik napisał:

Można to w miarę łatwo odrobić kopiąc krypto w sumie.

Zmienił się od wczoraj mój punkt widzenia. Mam już kartę, ciut powyżej MSRP, możecie więc sobie pokopać do września przyszłego roku. Do premiery nowych kart.?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-11356071074?item=11356071074

Rtx 3070 TI sprzedawany przez oleole w outlecie za 2800, ktos moze sie zastanawiac co to za cuda?

Generalnie w outlecie oleole leca waly i wyglada na to ze wszystko idzie przez pracownikow i ich kolegow. Prawie wszystkie aukcje ustawione. Nawet po wejsciu w link po 0.1 sekundzie od publikacji to juz sprzedane bo ktos otrzymal link za nim ogloszenie pojawilo sie na allegro.

I to nie pojedyncze przypadki ale o ile dobrze pamietam sprzedali w przeciagu ostatnich 6 miesiecy z 4 laptopy, np z rtx 2070 za 2.5k itd.

Wiec nie liczcie ze dostaniecie legendarne 3090 za 4500 ktore juz tutaj bylo wspominane przez kogos, bo to wszystko potem laduje na OLX w jednym konkretnym miescie... (przynajmniej tak bylo w przypadkow laptopow). Nizej jeszcze jeden przyklad z wczoraj :D 

https://allegro.pl/oferta/smartfon-apple-iphone-11-pro-max-64gb-6-5-12mpix-11352005486?item=11352005486

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wział z outletu Olka 3070Ti za 2600 zł ... odkurzałem, kiedyś 3090 za 4400 ... gadałem z kimś (kobieta) 

kurna chata, życie jest ciężkie : ]

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marian666666 napisał:

Ktoś wział z outletu Olka 3070Ti za 2600 zł ... odkurzałem, kiedyś 3090 za 4400 ... gadałem z kimś (kobieta) 

kurna chata, życie jest ciężkie : ]

To niech ta kobieta Ci odkurza a nie z Toba gada to Ci sie trafi karta z outletu xD

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztoflosinski napisał:

Ma ktoś wycenę RTX 3070, RTX 3060 Ti na premierę i w sumie najlepsze jej ceny zeby porównać do tych obecnych - ile człowiek jakby straci wiecej na dana karte ;)?

strix miał taką cenę na premierę i poszedł szybciutko

Bnlg33G.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, pox88 napisał:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-11356071074?item=11356071074

Rtx 3070 TI sprzedawany przez oleole w outlecie za 2800, ktos moze sie zastanawiac co to za cuda?

Generalnie w outlecie oleole leca waly i wyglada na to ze wszystko idzie przez pracownikow i ich kolegow. Prawie wszystkie aukcje ustawione. Nawet po wejsciu w link po 0.1 sekundzie od publikacji to juz sprzedane bo ktos otrzymal link za nim ogloszenie pojawilo sie na allegro.

I to nie pojedyncze przypadki ale o ile dobrze pamietam sprzedali w przeciagu ostatnich 6 miesiecy z 4 laptopy, np z rtx 2070 za 2.5k itd.

Wiec nie liczcie ze dostaniecie legendarne 3090 za 4500 ktore juz tutaj bylo wspominane przez kogos, bo to wszystko potem laduje na OLX w jednym konkretnym miescie... (przynajmniej tak bylo w przypadkow laptopow). Nizej jeszcze jeden przyklad z wczoraj :D 

https://allegro.pl/oferta/smartfon-apple-iphone-11-pro-max-64gb-6-5-12mpix-11352005486?item=11352005486

Podobne akcje idą w outlecie x-kom oraz mediaexpert, tylko karty nawet na strony nie wpadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xtn napisał:

Podobne akcje idą w outlecie x-kom oraz mediaexpert, tylko karty nawet na strony nie wpadają. 

Mozliwe, ale smiesznie sie to oglada. Jakby ktos tam zrobil audyt z kierownictwa oleole, co tam sie dzieje to maja przej**** -  bo proceder trwa z dobre 2 lata. Wystarczy tylko sprawdzic jak szybko to schodzi, kazda aukcja po wejsciu na allegro od razu sprzedana. Ciekawe na jakie adresy oni to wysylają:D 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...