Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Valeri napisał:

https://ibb.co/DkzMGbc

Ventus na deffie daje takie wyniki

Właśnie sprawdziłem u siebie i przy kilkunastu minutach obciążenia na Heaven benchmark, temperatura zatrzymała się na 74°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to kto podeslal z
Boundary: Benchmark on Steam. Jezeli mozesz wrzuc tego benchnarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2021 o 19:56, mattecz napisał:

EVGA to jednak porządna firma, za 4 razem wysłali mi kartę którą chciałem ?

Dnia 15 października kochana EVGA EU uraczyła się do mnie odezwać,ze dla mnie była 3060 Ti FTW3 Ultra dostępna do kupienia.

fda3ac39c99a1af9.jpg

Co zrobiłem? Mając już swojego 3070,odstąpiłem kartę następnemu/następnej w kolejce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 3070 ti od Zotac czym się różni model Amp halo od wersji Trinity ?

Jak te karty wypadają w kwestii temperatur, warto ?

Pytam bo znalazłem fajną ofertę na oba modele i się zastanawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zienio napisał:

Rtx 3070 ti od Zotac czym się różni model Amp halo od wersji Trinity ?

Jak te karty wypadają w kwestii temperatur, warto ?

Pytam bo znalazłem fajną ofertę na oba modele i się zastanawiam .

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 Ti AMP Holo Review | TweakTown

Generalnie na 3080 Amp holo to taka średnia półka, a Trinity to jedna z gorszych kart. Na trinity zrobienie ghetto mod(ściągniecie fabrycznego chłodzenia i założenie inny fanów - np. noctua) mocno poprawia temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, Kris194 napisał:

Już ostatnio pisałem, że pobór prądu leci w kosmos a Ampere dopiero przed nami :E

To już nie komputer stacjonarny a zwyczajny grzejnik na zimę...

I to mnie przeraża a to tylko gry. U  mnie cały zestaw z monitorem bierze 260W podczas grania r3600 i gtx1080 po lekkim uv a u niego 500-570W gdzie nowe procki po odkręceniu limitów mają podobno znacznie więcej pobierać. Idziemy w stronę 1kW podczas grania.
Robią się droga zabawa z takiego grania. Nie dość, że na prąd sporo pójdzie to jeszcze trzeba kupić porządne chłodzenie na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Co zrobiłem? Mając już swojego 3070,odstąpiłem kartę następnemu/następnej w kolejce.

Najgorsze co mogłeś zrobić - zwłaszcza teraz w gorącym okresie  - anyway Witamy wśród żywych

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale mój budżet nie pozwolił na kupno kolejnej karty,a zresztą jakbym miał te niezbędne pieniądze na kupno,to zostałbym jednak z problemem,gdyż drugiego prawie tak samo wydajnego GPU nie potrzebuję,a zainteresowanych ze swojego grona brak - znajomi jednak są "mobilni",czyli laptop,smartfon + ew.konsola. Z rodziną nie robię biznesów.

BTW.Tak oto tym sposobem przestaję obserwować ten wątek,choć miałem już w lipcu przestać się tu odzywać,ale "kumaci" inaczej zapewne nie wiedzieli,że byłem szybciej jeszcze zapisany u Evki najpierw na poważnie,a jak jednak zdobyłem TUF-a 3070,to zostawiłem dla celów statystycznych. Najwidoczniej tak musiało być,że czekać trzeba było na mityczne "Yes" aż do października b.r. startując od grudnia 2020r.

No cóż,pozostałym oczekującym i polującym na upragnionego RTX-a jak i chcących RX-a życzę powodzenia i cierpliwości. Także z całego serca życzę dla całej społeczności graczy i nie tylko pęknięcia w końcu bańki krypto jak i tańszych GPU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Spl97 napisał:

No cóż,pozostałym oczekującym i polującym na upragnionego RTX-a jak i chcących RX-a życzę powodzenia i cierpliwości. Także z całego serca życzę dla całej społeczności graczy i nie tylko pęknięcia w końcu bańki krypto jak i tańszych GPU :D

A ty sie chyba z choinki urwałeś ,wszyscy co mieli kupić juz dawno kupili 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie i Panie!

Czytam wątek od samego początku jako niezarejestrowany zakupowicz w sklepie na X. W miedzy czasie zdążyłem się ożenić, podjąć decyzje o budowie domu i zmienić pracę dwa razy. 

Dołożyłem sie na zbiórkę dla Odina i śmiałem się do rozpuku z rozterek Dzerego ?

Przeczytałem 99 % postów, te litanie i wielokrotne cytowanie o teoriach spiskowyc i własnych odczuciach ominąłem (teraz sam chyba taką tworze ;p). 

Wracając do tematu. Wczoraj otrzymałem swoje zamowienie z 16.24 na Ventusa 3x oc. Jeszcze nie wiem jak smakuje 13 miesięczne oczekiwanie na kartę bo blaszak leżał w piwnicy od maja gdyż padla mi 1070 ti. Dowiem się po świecie zmarłych, czy mój 5600x będzie miał z kim powalczyć na 1440p.

Dziękuję wam wszystkum za wspólnie spędzony czas, za wszystkie opowiedziane historie, za wspólne rozterki na modelem i ceną. W przyszlem tygodniu montuje 3080 rtx ventus plus 3x oc i zaczynam ogrywanie zaległości. Jesli bedziecie chcieli jakieś benchmarki, rezultaty, itp to dajcie znać (o ile interesuje Was recenzja zrobiona przez wygłodniałego gry gracza) 

Pozdrawiam i życzę owocnych łowów. 

received_1001772660405223.jpeg

Edytowane przez Vincent1990
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioneer83 napisał:

Że też ci się chce.:szczerbaty: Może załóż konto z inną ksywką?:lol2:

 

A co chodzi, bo ja nie w temacie. Banują go i co chwila robi nowe konto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w odpowiednim dziale Odin odpłynął i już baju baj

6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

A co chodzi, bo ja nie w temacie. Banują go i co chwila robi nowe konto? 

 

9 godzin temu, Spl97 napisał:

tak samo wydajnego GPU nie potrzebuję,a zainteresowanych ze swojego grona brak - znajomi jednak są "mobilni",czyli laptop,smartfon + ew.konsola. Z rodziną nie robię biznesów.

Po co znajomi - wystarczy olx/allegro byś miał trochę ekstra gotówki

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam upolowanego 3060Ti MSI Gaming X, muszę tylko na szybko sprzedać swojego 6700XT Red Devila i jak dobrze pójdzie będę miał wymianę bez dopłaty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie DLSS stanowi tutaj różnicę, co RT. 

Faktycznie dziwna zamiana, ale co kto lubi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Radio_Tirana napisał:

@Element Wojnydziwna taka wymiana. Wydajność taka sama, obsługa DLSS kosztem 4GB pamięci mniej. 

No właśnie to zależy kolego co chcesz robić. Do zeszłego tygodnia 6700XT był dla mnie nietykalny, mega karta pod każdym względem. Jednak w ostatnich dniach zacząłem dużo bawić się w emulatory typu Yuzu czy Ryujinx bo mam na liście co najmniej kilka tytułów ze Switcha do przejścia i się okazuje że jako posiadacz karty AMD mogę się pocałować w tyłek. Nie będę Ci opisywał dokładnie co robiłem przez ostatnie 48h ale było tego od grona: wymiana sterów, modowanie sterów, stawianie maszyn wirtualnych, stawianie Ubuntu i bawienie się driverami od Mesy i co tam tylko chcesz - efekt taki że nadal nic nie chodzi poprawnie. AMD od lat stawia tylko na Vulkan i kompletnie olało sprawę OpenGL, przez co praktycznie żaden bardziej wymagający emulator nie działa poprawnie. Vulkan zaś który jest mega szybki wali się totalnie z emulatorami. Na kartach Nvidii tego problemu nie ma. 

Więc jeżeli mam możliwość wymienić bezgotówkowo 6700XT na 3060Ti (taka sama wydajność), gdzie wszystko będzie mi chodzić cacy a w gratisie dostanę jeszcze DLSS... cóż, dwa razy zastanawiać się nie będę. Wiesz gdyby to było jakieś ograniczenie sprzętowe typu DLSS wymagający układów Tensor to bym chyba sprawę nawet olał, ale tutaj mamy do czynienia ze zwykłym lenistwem ze strony AMD którym nie chce się dopracować sterowników. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i deal done :)

6700XT sprzedany za 3600zł, 3060Ti kupiony za dokładnie tyle samo. Takie wymiany lubię :) 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

AMD od lat stawia tylko na Vulkan i kompletnie olało sprawę OpenGL, przez co praktycznie żaden bardziej wymagający emulator nie działa poprawnie. Vulkan zaś który jest mega szybki wali się totalnie z emulatorami. Na kartach Nvidii tego problemu nie ma. 

To mnie właśnie odepchnęło od AMD - Same karty fajne,ale jak się spojrzy szerzej to wychodzi dlaczego NVIDIA jest na czele

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zhao napisał:

To mnie właśnie odepchnęło od AMD - Same karty fajne,ale jak się spojrzy szerzej to wychodzi dlaczego NVIDIA jest na czele

Zgadzam się z Tobą. Byłem bardzo zadowolony z tego Radeona jeśli chodzi o szybkość, kulturę pracy i temperatury, ale to już n-ty raz jakiś problem ze sterownikami - i o ile do teraz jakoś zawsze udawało mi się z tymi problemami poradzić, o tyle teraz trafiłem na kwestię można rzecz nierozwiązywalną bo problem jest znany od lat a AMD nic z tym nie robi. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry z OT, ale ile realnie mógłbym dostać za 5700xt Red Devil bez gw? Na allegro widzę te karty po 4k wystawione. ;O 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaycob napisał:

Sry z OT, ale ile realnie mógłbym dostać za 5700xt Red Devil bez gw? Na allegro widzę te karty po 4k wystawione. ;O 

Bez gwarancji raczej powyżej 4k nie dostaniesz ale zawsze możesz wystawić za 4300zł i obserwować zainteresowanie. Jak nie będzie to schodzisz po 50zł co 2 dni o nadal obserujesz.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaycob napisał:

Sry z OT, ale ile realnie mógłbym dostać za 5700xt Red Devil bez gw? Na allegro widzę te karty po 4k wystawione. ;O 

za 5700XT dostaniesz więcej niż za 6700XT bo to mega model do kopania ;) 

4k wyciągniesz bez problemu. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...