Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, xtn napisał:

Bez gwarancji raczej powyżej 4k nie dostaniesz ale zawsze możesz wystawić za 4300zł i obserwować zainteresowanie. Jak nie będzie to schodzisz po 50zł co 2 dni o nadal obserujesz.

1 minutę temu, Element Wojny napisał:

za 5700XT dostaniesz więcej niż za 6700XT bo to mega model do kopania ;) 

4k wyciągniesz bez problemu. 

Dzięki.

Co? Takie chore ceny? Ja nówkę kupiłem za 2k. ? 

 

Jeszcze jedno. Jaki najkorzystniejszy uppgrade z tej karty do 1440p? 3060ti, 3070? Mój CPU to i5-10600K. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaycob napisał:

Dzięki.

Co? Takie chore ceny? Ja nówkę kupiłem za 2k. ? 

 

Jeszcze jedno. Jaki najkorzystniejszy uppgrade z tej karty do 1440p? 3060ti, 3070? Mój CPU to i5-10600K. 

 

Karta kopie ETH na poziomie 50-54Mh/s, stąd jej cena. 

Do 1440p używam RTX3060ti i jestem zadowolony ale nie ustawiam suwaków na ultra.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Dzięki.

Co? Takie chore ceny? Ja nówkę kupiłem za 2k. ? 

Ja mojego 6700XT kupiłem w marcu za 2500zł, dziś sprzedałem w 30 minut za 3600zł. Pewnie zarobiłbym nawet parę stówek więcej gdybym czekał ale potrzebowałem kasy na szybko bo było tylko kilka sztuk 3060Ti na stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaycob napisał:

Jeszcze jedno. Jaki najkorzystniejszy uppgrade z tej karty do 1440p? 3060ti, 3070? Mój CPU to i5-10600K.

Bez dodatkowych kosztów możesz przejść na 3060 Ti. Do 1440p jest idealna. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

3060Ti jest niewiele gorsze od 3070 a znacznie tańsze. 

10-15% to nie jest niewiele, zwłaszcza w przypadku GPU gdzie w 1440p 3060Ti może się wywalić i nie zrobi 60 FPS, a 3070 bezproblemowo sobie radzi. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

10-15% to nie jest niewiele, zwłaszcza w przypadku GPU gdzie w 1440p 3060Ti może się wywalić i nie zrobi 60 FPS, a 3070 bezproblemowo sobie radzi. 

W jednej grze wystarczy DLSS, w innej wystarczy pogrzebać nieco w suwakach i zejść na jednym/dwóch ustawieniach z ultra na very high i jest git. Mało to tweaków jest na necie ? Przy każdej większej grze dostajesz tuzin różnorakich poradników, wiele razy takie zmiany są prawie niedostrzegalne a może sobie znacząco zwiększyć ilość fps'ów.

W generacji 30xx 3060Ti posiada najlepszy stosunek cena/szybkość, ale oczywiście jak kogoś stać to niech bierze 3070 czy wyższe modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

10-15% to nie jest niewiele, zwłaszcza w przypadku GPU gdzie w 1440p 3060Ti może się wywalić i nie zrobi 60 FPS, a 3070 bezproblemowo sobie radzi. 

o to to wlasnie...w watch dogs legion gram na wysokich w fhd z RT wysokim i bez DLSS, mysle ze przy 3060 Ti nie ma szans w takich ustawieniach na 60 fps zawsze i wszedzie bo 3070 w niektorych momentach ledwo przekarcza ta wartosc.

DLSS w tej grze powoduje spadek uzycia GPU i bardzo marny wzrost fps ( fhd)

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Eltik napisał:

o to to wlasnie...w watch dogs legion gram na wysokich w fhd z RT wysokim i bez DLSS, mysle ze przy 3060 Ti nie ma szans w takich ustawieniach na 60 fps zawsze i wszedzie bo 3070 w niektorych momentach ledwo przekarcza ta wartosc.

DLSS w tej grze powoduje spadek uzycia GPU i bardzo marny wzrost fps ( fhd)

No widzisz, a tutaj panu na 3060Ti, 1080p, DLSS Quality i RT Ultra bardzo ładnie chodzi, cały czas w granicach 55-60fps. DLSS to prawdziwy life-saver gdy się używa RT. Zapewne gdyby zejść z RT Ultra na RT Medium to gra trzymałaby stabilne 60fps cały czas. 

 

Edytowane przez Element Wojny
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

No widzisz, a tutaj panu na 3060Ti, 1080p, DLSS Quality i RT Ultra bardzo ładnie chodzi, cały czas w granicach 55-60fps.

 

3060 Ti to bardzo dobra nie neguje tego ale jak chcemy wiecej fps no to 3070 bedzie lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Eltik napisał:

3060 Ti to bardzo dobra nie neguje tego ale jak chcemy wiecej fps no to 3070 bedzie lepsze

Oczywiście, z kolei na 3080 będziesz miał jeszcze więcej fps'ów niż na 3070 :D

Tutaj rozmawiamy o stosunku szybkości do ceny - 3060Ti można kupić znacznie taniej od 3070. Ja bym nie dał dodatkowego tysiaka za extra 10-15% wydajności, ale oczywiście każdy decyduje za siebie. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie i wydajnosci mozna bylo rozmawiac rok temu przy MSRP

Dzisiaj jest to delikatnie mowiąc zachwiane bo cena zalezy bardziej od hashrate a nie fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Element Wojny napisał:

Oczywiście, z kolei na 3080 będziesz miał jeszcze więcej fps'ów niż na 3070 :D

Tutaj rozmawiamy o stosunku szybkości do ceny - 3060Ti można kupić znacznie taniej od 3070. Ja bym nie dał dodatkowego tysiaka za extra 10-15% wydajności, ale oczywiście każdy decyduje za siebie. 

Obie karty mają mizerny stosunek wydajności/cena. Topowe 3060Ti w normalnej sprzedaży kosztują tyle ile 3070 z dropu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

Obie karty mają mizerny stosunek wydajności/cena. Topowe 3060Ti w normalnej sprzedaży kosztują tyle ile 3070 z dropu. 

Bo takie mamy chore czasy. Za 3600zł wyrwałem 3060Ti Gaming X od MSI ale kupiłem go tylko dlatego że tyle samo dostałem za moją poprzednią kartą więc wyszło mi na zero.

3070 bym już jednak nie kupił bo najtańszy jaki mogłem dziś zdobyć to był jakiś budżetowy Zotac za 4500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Valeri napisał:

https://ibb.co/DkzMGbc

Ventus na deffie daje takie wyniki

czyli kiepski zegar i wysokie temp, po uv w okolicy 0.800v nawet może być wydajniej xD a bedzie sporo chłodniej i oszczędniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja bym nie dał dodatkowego tysiaka za extra 10-15%

To jaką masz górną granice dopłaty do 3070 względem 3060Ti? 200-300 zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

To jaką masz górną granice dopłaty do 3070 względem 3060Ti? 200-300 zł? 

Szczerze - nie myślałem o tym. Gdyby to było 200-300zł to pewnie nawet sekundy bym się nie zastanawiał, ale 1000zł to już poza moim zasięgiem na chwilę obecną. Zresztą ja jeszcze 48h temu nawet nie planowałem zmiany karty - miałem ostrego wkur... na AMD i nagle trafiła się okazja sprzedaży 6700XT od ręki i zakupu 3060Ti za dokładnie tą samą cenę. Miałem może z 2 godziny by to albo dopiąć albo z tego zrezygnować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

10-15% to nie jest niewiele, zwłaszcza w przypadku GPU gdzie w 1440p 3060Ti może się wywalić i nie zrobi 60 FPS, a 3070 bezproblemowo sobie radzi. 

To jeszcze zależy jaki masz model karty. Mój robi oc bez problemów na 10-12% w grach ze wzrostem temp na rdzeniu 0 2-3 st bez zwiększania wentylatorów. Wychodzi jak słaby model RTX 3070. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Send1N napisał:

czyli kiepski zegar i wysokie temp, po uv w okolicy 0.800v nawet może być wydajniej xD a bedzie sporo chłodniej i oszczędniej.

Tutaj raczej jest obudowa piekarnik, bez dobrego przepływu powietrza. :E

2 minuty temu, xtn napisał:

To jeszcze zależy jaki masz model karty. Mój robi oc bez problemów na 10-12% w grach ze wzrostem temp na rdzeniu 0 2-3 st bez zwiększania wentylatorów. Wychodzi jak słaby model RTX 3070. 

Czyli po OC  uzyskujesz 13,6tys pkt w Time Spy ?

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na X-Trio w dobrej cenie, to bierz bez zastanowienia. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

A jak polować to jakiej firmy 3060ti? MSI? Gigabyte? EVEGA?

Dowolna byle miała 3 wentylatory. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Doamdor napisał:

Tutaj raczej jest obudowa piekarnik, bez dobrego przepływu powietrza. :E

Czyli po OC  uzyskujesz 13,6tys pkt w Time Spy ?

 

Nie gram w w Time Spy. Testowałem w CP2077/BFV/ROTR i AC Odys. Ściągam z ciekawości demo 3DMark, jak sprawdzę to dam znać. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Doamdor napisał:

Tutaj raczej jest obudowa piekarnik, bez dobrego przepływu powietrza. :E

 

Może i tak ale skoro zegar dropi do 1830mhz to już konkretnym bezsensem jest trzymanie tej karty na stock bo nawet na śmiesznie niskim napięciu można zrobić np 1850mhz i będzie nawet wydajniej xD 

25 minut temu, Jaycob napisał:

A jak polować to jakiej firmy 3060ti? MSI? Gigabyte? EVEGA?

Gigabyte to ma wentylatory z jednorazowych plastikowych kubeczków ? 

Nie wiem jak jest teraz ale swego czasu mieli też zajefajne wtyczki na kablach :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Send1N napisał:

Gigabyte to ma wentylatory z jednorazowych plastikowych kubeczków ? 

Nie wiem jak jest teraz ale swego czasu mieli też zajefajne wtyczki na kablach :E 

Mam Gaming OC Pro LHR i nic takiego nie zauważyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...