Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie widać na pierwszy rzut oka pod maską możliwe że kryje się takie coś

25155650770s.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Jaycob napisał:

A jak polować to jakiej firmy 3060ti? MSI? Gigabyte? EVEGA?

To Twoje pierwsze GPU czy co ? :D 

Pochodź trochę po forach, poczytaj co ludzie piszą, wejdź obczaj testy na YT, wybierz sobie ze 2-3 modele które do Ciebie przemawiają i na takowe poluj.

Ja brałem MSI bez zastanowienia bo miałem już od nich 970/1070 i bardzo dobrze oba modele wspominam. Z kolei EVGA źle mi się jakoś kojarzy - gdzieś czytałem o jakiejś ich serii palących się zasilaczy, potem coś o padających GPU, chyba nawet te 3090 co się paliły w New World były od nich :D 

Edytowane przez Element Wojny
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

Tego nie widać na pierwszy rzut oka pod maską możliwe że kryje się takie coś

25155650770s.JPG

I co z tego? Nie rozkręcam kart i nie mam zamiaru. Karta chodzi dobrze, trzyma fajne parametry i to jest dla mnie najważniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Element Wojny napisał:

To Twoje pierwsze GPU czy co ? :D 

Pochodź trochę po forach, poczytaj co ludzie piszą, wejdź obczaj testy na YT, wybierz sobie ze 2-3 modele które do Ciebie przemawiają i na takowe poluj.

Ja brałem MSI bez zastanowienia bo miałem już od nich 970/1070 i bardzo dobrze oba modele wspominam. 

Nie musisz być wredny. :E  Jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj. :E  Właśnie wszedłem na forum i się zapytałem, bo po to jest. Równie dobrze mógłbym wejść na Google idąc tym tokiem myślenia. 

GPU coraz rzadziej zmieniam jak i sprzęt także nie siedzę w nowościach.  A to jest moje chyba 4. :E A 3 ostatnie były od AMD. 

 

Kupiłeś MSI, bo miałeś MSI, a ja mam Powercolor, znajdź mi RTX 3060 Powercolor. :E  

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

Nie musisz być wredny. :E  Jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj. :E 

Kupiłeś MSI, bo miałeś MSI, a ja mam Powercolor, znajdź mi RTX 3060 Powercolor. :E  

No przecież jaja sobie z Ciebie robię :D

Kupiłem MSI bo miałem MSI, ale nie zapominaj że tego Radka co dziś sprzedałem miałem właśnie od Powercolor i bardzo go sobie chwaliłem za jakość budowy, temperatury i kulturę pracy. Wiesz jak to jest z doradzaniem - ludzie którzy mają TUF'y czy Suprimy powiedzą Ci że Gamingi, Ventusy czy inne Eagle to syf totalny; ludzie którzy z kolei takowe posiadają jakoś też je sobie chwalą. Każdy ma jakieś upodobania i preferencje. Kupując Radka nawet nie wiedziałem co to za firma Powercolor a okazało się że karty mają mega. Wszystko zależy też od budżetu jaki posiadasz...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to jest z gwarancją kart Asus ? Co potrzebuje do gwarancji ? Czy realizacja u producenta po kodzie SN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xtn napisał:

Nie gram w w Time Spy. Testowałem w CP2077/BFV/ROTR i AC Odys. Ściągam z ciekawości demo 3DMark, jak sprawdzę to dam znać. 

To sobie sprawdź, bo kiepski RTX 3070 po OC ma 14tys pkt. ;)

35 minut temu, Send1N napisał:

Może i tak ale skoro zegar dropi do 1830mhz to już konkretnym bezsensem jest trzymanie tej karty na stock bo nawet na śmiesznie niskim napięciu można zrobić np 1850mhz i będzie nawet wydajniej xD 

Gigabyte to ma wentylatory z jednorazowych plastikowych kubeczków ? 

Nie wiem jak jest teraz ale swego czasu mieli też zajefajne wtyczki na kablach :E 

Na stock, karta odbija się cały czas od 320W, po UV spokojnie 1850Mhz uzyska się przy około 0,8V.

Ogólnie trzymanie RTX 3080 i modeli wyższych na stock jest bezsensu, bo te karty pobierają absurdalną ilość prądu gdy mają odkręcony kurek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Kupując Radka nawet nie wiedziałem co to za firma Powercolor a okazało się że karty mają mega.

Cholera, a mi się grzeje. W wymagających grach 80*C, przy czym jest dość głośno. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Cholera, a mi się grzeje. W wymagających grach 80*C, przy czym jest dość głośno. :E 

Ło matko Panie jaki ty model masz ? Nigdy nie miałem większej temperatury niż 65 stopni na tej karcie a chłodzenie marzenie praktycznie niesłyszalna. 

Jakieś OC, UV, manualne ustawienia wiatraków ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Send1N napisał:

Tego nie widać na pierwszy rzut oka pod maską możliwe że kryje się takie coś

25155650770s.JPG

Vision już nie jest tak upośledzony. :E

 

5945976_2021_02_01_11_27_19332328504.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, xtn napisał:

I co z tego? Nie rozkręcam kart i nie mam zamiaru. Karta chodzi dobrze, trzyma fajne parametry i to jest dla mnie najważniejsze. 

A to z tego że kolega wyżej zapytał co kupić więc o tym wspomniałem bo to najlepsze rozwiązanie nie jest, nie chodziło mi o ciebie ;) 

6 minut temu, Doamdor napisał:

Ogólnie trzymanie RTX 3080 i modeli wyższych na stock jest bezsensu, bo te karty pobierają absurdalną ilość prądu gdy mają odkręcony kurek.

W dodatku nie przekłada się to praktycznie wcale na wydajność jeszcze jakby byla roznica w wydajności to bym to zrozumiał :E 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

To sobie sprawdź, bo kiepski RTX 3070 po OC ma 14tys pkt

A kiepska 3060Ti po OC ma 13tyś pkt. 3060Ti bedzie wolniejsza niezależnie od OC, ale ja po tym jak pchnąłem 3070non-LHR też stałem przed wyborem 3080 w tej samej cenie + mocniejszy zasilacz i bottleneck z cpu, 3070 i mniej kasy w kieszeni czy 3060Ti i prawie 2x tyle kasy w kieszeni niż przy 3070. Stanęło na 3060Ti, mojego wewnętrznego entuzjastę PC dupa piecze że downgrade, ale tym razem rozsądek wygrał xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zienio napisał:

Co potrzebuje do gwarancji ?

Potrzebujesz oddania karty do sklepu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Element Wojny napisał:

No przecież jaja sobie z Ciebie robię :D

Kupiłem MSI bo miałem MSI, ale nie zapominaj że tego Radka co dziś sprzedałem miałem właśnie od Powercolor i bardzo go sobie chwaliłem za jakość budowy, temperatury i kulturę pracy. Wiesz jak to jest z doradzaniem - ludzie którzy mają TUF'y czy Suprimy powiedzą Ci że Gamingi, Ventusy czy inne Eagle to syf totalny; ludzie którzy z kolei takowe posiadają jakoś też je sobie chwalą. Każdy ma jakieś upodobania i preferencje. Kupując Radka nawet nie wiedziałem co to za firma Powercolor a okazało się że karty mają mega. Wszystko zależy też od budżetu jaki posiadasz...

Dokładnie. Najważniejsze, żeby nie trafić na taką tandetę, która się po prostu zepsuje, a producent nie pomoże w rozsądnym terminie z gwarancją. Albo na coś, co wyje, piszczy lub throttluje. Reszta to jest w gruncie rzeczy równowaga PLN-ów, fps-ów i decybeli. Przesuniesz suwak trochę tu, trochę tam, i masz. O ile karta Ci nie p…nie, to pytanie brzmi, czy różnica w wydajności lub ciszy warta jest różnicy w cenie, czy oszczędność jest warta zaakceptowania głośności itd. To są kwestie typu wolisz 200 zł, czy wolisz 3 decybele, czy wolisz pół/jednego fps-a.

 

8 minut temu, assire napisał:

A kiepska 3060Ti po OC ma 13tyś pkt. 3060Ti bedzie wolniejsza niezależnie od OC, ale ja po tym jak pchnąłem 3070non-LHR też stałem przed wyborem 3080 w tej samej cenie + mocniejszy zasilacz i bottleneck z cpu, 3070 i mniej kasy w kieszeni czy 3060Ti i prawie 2x tyle kasy w kieszeni niż przy 3070. Stanęło na 3060Ti, mojego wewnętrznego entuzjastę PC dupa piecze że downgrade, ale tym razem rozsądek wygrał xD

Przy serii 4000 będzie butthurt, bo zapowiada się 600 W na 4080, a do tego dochodzą Alder Lake'i. Myślę już o tym, czy będę kupował kilowata/półtora — rezerwa na upgrade, na OC itd. — czy zostanę z mniej wypasioną i mniej podkręconą konfiguracją na 750 W, żeby zasilacza nie zmieniać. Jeszcze do tego dochodzi kwestia wymieniać DDR4 na DDR czy nie. Trochę się to komplikuje. IMHO warto temu entuzjaście w sobie dać trochę na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukaszgos napisał:

Dokładnie. Najważniejsze, żeby nie trafić na taką tandetę, która się po prostu zepsuje, a producent nie pomoże w rozsądnym terminie z gwarancją. Albo na coś, co wyje, piszczy lub throttluje. Reszta to jest w gruncie rzeczy równowaga PLN-ów, fps-ów i decybeli. Przesuniesz suwak trochę tu, trochę tam, i masz. O ile karta Ci nie p…nie, to pytanie brzmi, czy różnica w wydajności lub ciszy warta jest różnicy w cenie, czy oszczędność jest warta zaakceptowania głośności itd. To są kwestie typu wolisz 200 zł, czy wolisz 3 decybele, czy wolisz pół/jednego fps-a.

Dokładnie - jak długo nie trafiło się na jakieś trefny model i gdy umie się ogarnąć Afterburnera, ustawić OC/UV oraz ręcznie poustawiać sobie wiatraki to nawet z budżetowego modelu można zrobić całkiem niezłą kartę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, assire napisał:

A kiepska 3060Ti po OC ma 13tyś pkt. 3060Ti bedzie wolniejsza niezależnie od OC, ale ja po tym jak pchnąłem 3070non-LHR też stałem przed wyborem 3080 w tej samej cenie + mocniejszy zasilacz i bottleneck z cpu, 3070 i mniej kasy w kieszeni czy 3060Ti i prawie 2x tyle kasy w kieszeni niż przy 3070. Stanęło na 3060Ti, mojego wewnętrznego entuzjastę PC dupa piecze że downgrade, ale tym razem rozsądek wygrał xD

13tys, to raczej nie jest kiepska ?, bardzo dobra szt X-Trio kręci 13,5 tys pkt.

Męczysz FHD ? Bo do WQHD 144Hz RTX 3080 jest dobrym wyborem. Ja na szczęście uniknąłem korzystania z RTX 3060Ti w 4K.  :E

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko, mój dosyć słaby model 2080 Ti po oc/uv wyciąga prawie 16k w TS.  :E 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek wyciąga 20k na integrze także tego :group_h:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak udalo wam sie zrobic UV na 3080 stabilne? u mnie 1905 @ 831

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Potrzebujesz oddania karty do sklepu.

Do karty jednie jest Faktura marża , i tak szukam jak Asus do tego podchodzi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Doamdor napisał:

13tys, to raczej nie jest kiepska ?, bardzo dobra szt X-Trio kręci 13,5 tys pkt.

Męczysz FHD ? Bo do WQHD 144Hz RTX 3080 jest dobrym wyborem. Ja na szczęście uniknąłem korzystania z RTX 3060Ti w 4K.  :E

no jak nie kiepska, mój Vision robi 13k, a potrzebuje w uj napięcia żeby zrobić zegar typu 2050-2070mhz. Dla porównania 3070 gaming oc z palcem w dupie zrobiła stałe 2100mhz gdzieś przy 1.025V co dało ponad 15k pkt w time spy

Męczę 2560x1080 75Hz, nie ma gry w której 3060Ti nie dało by rady w takich warunkach. No dobra, Cyberpunk na ultra ultra + dlss działał lepiej na 3070, ale ~50fps na 3060Ti to nie jest jakaś bieda :E

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w TS i wyszło, że na stock karta ma 11700pkt GPU, a po OC, ze średnim zegarem wg TS 2043mhz, a maksymalnym 2130mhz robi 12730pkt. vRam stabilny tylko na +1260mhz. Bierze do 250W.

Na moich ustawieniach optymalnych robi 12000pkt ale bierze ok. 190W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, assire napisał:

no jak nie kiepska, mój Vision robi 13k, a potrzebuje w uj napięcia żeby zrobić zegar typu 2050-2070mhz. Dla porównania 3070 gaming oc z palcem w dupie zrobiła stałe 2100mhz gdzieś przy 1.025V co dało ponad 15k pkt w time spy

Męczę 2560x1080 75Hz, nie ma gry w której 3060Ti nie dało by rady w takich warunkach. No dobra, Cyberpunk na ultra ultra + dlss działał lepiej na 3070, ale ~50fps na 3060Ti to nie jest jakaś bieda :E

Loteria krzemowa, 13k dla RTX 3060Ti to dobry wynik.

Do tak niskiej rozdzielczości i 75Hz, to RTX 3080 niepotrzebny.

8 minut temu, xtn napisał:

Pograłem w TS i wyszło, że na stock karta ma 11700pkt GPU, a po OC, ze średnim zegarem wg TS 2043mhz, a maksymalnym 2130mhz robi 12730pkt. vRam stabilny tylko na +1260mhz. Bierze do 250W.

Na moich ustawieniach optymalnych robi 12000pkt ale bierze ok. 190W. 

Wynik w normie, raczej daleko do paździerza RTX 3070, którego miałem.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Dowolna byle miała 3 wentylatory. 

RTX 3060 Ti? Byle to nie był Ventus. Odradzam szczerze. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

 

Wiesz jak to jest z doradzaniem - ludzie którzy mają TUF'y czy Suprimy powiedzą Ci że Gamingi, Ventusy czy inne Eagle to syf totalny

 

Chyba, że trafisz na kogoś, kto miał TUF, Gaming i Eagle (czyt. ja). Kiedyś się naczytałem, że z Nvidii najlepsze karty robi EVGA, a z radeonów Sapphie. Nie wiem jak z Sapphire, ale po tych och i ach jaka to EVGA zajebiaszcza  to się troszkę zawiodłem. Takie KFA2 trzymało poziom wykonania 3070 jak EVGA, a była przy tym cichsza. Chociaż liderem i tak był 3070 TUF. O Gigabyte to aż szkoda pisać. Dla przykładu - EVGA 3070 FTW3 Ultra która była tańsza od Gigabyte 3070 Gaming OC o 100zł jest od niej prawie pół kilograma cięższa. Moim zdaniem pół kilo alu będzie miało wpływ na temp., kulturę pracy i OC. I ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński 
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...