Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że miałem z grudnia zeszłego roku w lipcu a ostatnio zaległe zamówienie też z grudnia 2020.

Jaka karta na jednego klienta pieniądz to pieniądz. Nie wiem jak wygląda kwestia weryfikacji zamówienia. Po numerze telefonu adresu e-mail czy idzie z automatu. 

A kart xkom ma sporo zwłaszcza gigabyte możliwe że te same ceny będą na Black Friday. 

Rtx 3080 za 5700zł ,3070 za 3900zł i 3060ti za 3300zł. Takie ceny xkom miał w ciągu ostatniego miesiąca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060Ti za 3300 i 3070 za 3900 miałem. Więcej nie będę pisał co i jak bo to jest otwarte forum. Ale ten 3080 za 5699 nie mógł być tak łatwy do kupienia jak tamte, bo ewidentnie szedł z tego newslettera a nie ze strzału cenowego. Na pewno go nie przegapiłem. No nic, szukam dalej.

Edytowane przez Barley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej karty w XKOMie za 5700 najpewniej nie było i a propos to jest karta bez lhr.
Tak samo jak na Morelach ładuje powiadomieniami ... w sumie codziennie byłoby z tysiąc kart do wzięcia : ]

Aczkolwiek dzisiaj ktoś wział bodajże 3070Ti Eagle na Morelach za 4200 zł ... nie ja, oczywiście poszedłem na 5 minut zrobić kanapke, na szczeście była jadalna : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z kupowaniem tych za drogich kart. Nvidia coraz wolniej podnosi opłacalność (w MSRP) i efektywność energetyczną, a mimo to ludzie rzucają się jak na ciepłe bułeczki. DLSS w co drugiej grze działa źle. Większość gier w ogóle nie ma ani ray-tracingu ani DLSS. Pomyślcie o biednych, którzy nie kupią w ogóle kart, bo wy windujecie w górę ceny i przez to ich nie będzie stać.

Niech będą karty za 12 kafli ale niech zapewnią rozsądny wzrost opłacalności i efektywności energetycznej, a tego nie ma. Jak ktoś kupił w 2016 GTX 1070 za 1899 zł, to co ma teraz zrobić? 2080 Ti podniósł cenę o $500, co powinno być niewybaczalne. To co się dzisiaj dzieje jest jeszcze gorsze, bo wtedy przynajmniej można było dostać karty po MSRP.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie od Maxwella karty zaczęły ostro drożeć, pandemia z całym tym cyrkiem tylko zadziałała jak nuklearka. Prawda jest taka ze nie wiadomo kiedy ceny wrócą do jakieś normalności, moze nigdy. Bo już idzie hyper inflacja i ona zatopi wszystko.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kynareth napisał:

Dajcie sobie spokój z kupowaniem tych za drogich kart. Nvidia coraz wolniej podnosi opłacalność (w MSRP) i efektywność energetyczną, a mimo to ludzie rzucają się jak na ciepłe bułeczki. DLSS w co drugiej grze działa źle. Większość gier w ogóle nie ma ani ray-tracingu ani DLSS. Pomyślcie o biednych, którzy nie kupią w ogóle kart, bo wy windujecie w górę ceny i przez to ich nie będzie stać.

Niech będą karty za 12 kafli ale niech zapewnią rozsądny wzrost opłacalności i efektywności energetycznej, a tego nie ma. Jak ktoś kupił w 2016 GTX 1070 za 1899 zł, to co ma teraz zrobić? 2080 Ti podniósł cenę o $500, co powinno być niewybaczalne. To co się dzisiaj dzieje jest jeszcze gorsze, bo wtedy przynajmniej można było dostać karty po MSRP.

Trudno się nie zgodzić. Ja kupiłem RTX 2060 za 1300 zł jakoś, miała być na chwilę ale przyszła pandemia i cyrk z krypto. Dziś ta karta jest prawie 2x droższa! Powiedziałem pass, nie zmieniam sprzętu bo nie chcę brać udziału w tym cyrku. Z drugiej strony wszystkie nowe gry są słabe i nie mam ochoty w nie grać, to i potrzeby na mocniejsze GPU nie ma. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, marian666666 napisał:

Tej karty w XKOMie za 5700 najpewniej nie było i a propos to jest karta bez lhr.
Tak samo jak na Morelach ładuje powiadomieniami ... w sumie codziennie byłoby z tysiąc kart do wzięcia : ]

Aczkolwiek dzisiaj ktoś wział bodajże 3070Ti Eagle na Morelach za 4200 zł ... nie ja, oczywiście poszedłem na 5 minut zrobić kanapke, na szczeście była jadalna : ]

Jak byk napisane że LHR na opakowaniu również mam napisane rewizja 2.

 

Akurat ceny na premierę serii 3xxx były bardzo dobre jeżeli chodzi cena wydajność. 

Zawsze może być taniej ale akurat tym razem tak nie było. 

Bo ceny z grudnia 2020 nigdy nie wrócą nawet na premierę serii 4xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Praktycznie od Maxwella karty zaczęły ostro drożeć, pandemia z całym tym cyrkiem tylko zadziałała jak nuklearka. Prawda jest taka ze nie wiadomo kiedy ceny wrócą do jakieś normalności, moze nigdy. Bo już idzie hyper inflacja i ona zatopi wszystko.

Oj wydaje mi się że nieprędko ceny spadną. Coś czuję że kilka lat taka sytuacja się utrzyma, ogólnie na świecie dzieje się coś złego i żeby nie było, że drogie GPU to będzie najmniejszy problem :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś się mylił dla dobra nas wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kadajo napisał:

Praktycznie od Maxwella

Od pascala,maxwell był tani,końcówka 28nm

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, marian666666 napisał:

Tej karty w XKOMie za 5700 najpewniej nie było i a propos to jest karta bez lhr.
Tak samo jak na Morelach ładuje powiadomieniami ... w sumie codziennie byłoby z tysiąc kart do wzięcia : ]

Aczkolwiek dzisiaj ktoś wział bodajże 3070Ti Eagle na Morelach za 4200 zł ... nie ja, oczywiście poszedłem na 5 minut zrobić kanapke, na szczeście była jadalna : ]

Powiedz mi, że udało ci się chwycić cokolwiek z moreli z normalnego dodania do koszyka to cię ozłocę i pisz jak to zrobiłeś.

Sypie dropami kilka razy dziennie, ale nigdy się nie udaje tego przeklikać. Tylko w owocowych taka akcja. Uznaję to za błędy cenowe albo tam jest opcja na kupowanie tylko botami. Jakby się dało normalnie kupić, dawno miałbym w budzie 3080 za poniżej 6k.

Edytowane przez Barley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jurekk napisał:

Od pascala,maxwell był tani,końcówka 28nm

Racja. Dzięki za sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barley napisał:

Powiedz mi, że udało ci się chwycić cokolwiek z moreli z normalnego dodania do koszyka to cię ozłocę i pisz jak to zrobiłeś.

Sypie dropami kilka razy dziennie, ale nigdy się nie udaje tego przeklikać. Tylko w owocowych taka akcja. Uznaję to za błędy cenowe albo tam jest opcja na kupowanie tylko botami. Jakby się dało normalnie kupić, dawno miałbym w budzie 3080 za poniżej 6k.

No Morele mają tak co drugi dzień z jedną czy dwie karty w bdb cenie tylko trzeba kliknąć w tysiąc powiadomień żeby to trafić, aczkolwiek wiadomo że ostatnie tygodnie sa bardzo trudne

rynek kart w sklepach jest teraz bardzo trudny dlatego pozostało na nim pewnie z 1/3 kupujacych co siedziało w maju, trzeba sie sporo wyczekać żeby cokolwiek chwycić, no ale takie jest życie ... kapitalizm polega właśnie na tym że w gąszczu ofert ma się znaleźć ta jedna okazja, ma przyjechac ten konkretny autobus właśnie tego jednego dnia a następnego kolejny ... życie nie jest łatwe, dużo lepiej 10 godzin jeździć wózkiem w Expertach, nic sie nie zarobi ale za to cały czas pełna satysfakcja z rozjeżdżania kolejnej paczki : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać Asus tuf 3080 Ti miesięczna z 2 letnia gwarancja która pracuje w koparce? Cena 8800zl? Karta do gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mati.m92 napisał:

Warto brać Asus tuf 3080 Ti miesięczna z 2 letnia gwarancja która pracuje w koparce? Cena 8800zl? Karta do gier...

za tyle kupisz nowego tufa, czesto w ME sie pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mati.m92 napisał:

Warto brać Asus tuf 3080 Ti miesięczna z 2 letnia gwarancja która pracuje w koparce? Cena 8800zl? Karta do gier...

Tak, jeżeli jesteś bogaty.

Tak, jeżeli przeczytasz książke: "jak oszukać mózg żeby myslał żeś jest bogaty" : ]

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, ZetMcKey94 napisał:

za tyle kupisz nowego tufa, czesto w ME sie pojawia

Ostatnio był za 9300zł :/ 

 

Edytowane przez Ahc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-KOM, w artykule na Pure PC, chwalił się, że wyposażył się w nową maszynę do szybkiego pakowania:

https://www.purepc.pl/cvp-everest-rolce-royce-wsrod-maszyn-do-pakowania-zawital-do-magazynu-x-kom-to-korzysc-dla-klientow

Tymczasem duński Proshop, wybudował nowy, w pełni zrobotyzowany, magazyn:

https://www.elementlogic.net/proshop-ramps-up-for-black-friday-with-new-warehouse-tripling-its-capacity/

No cóż, utrzymanie kopaczy kosztuje ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie codziennie w xkomie jest też 3080 Ti eagle, gaming OC, MSI x trio, suprim. Coś z tego co wymieniłem jest wartego zakupu? Karta potrzebna do gier FPS w 1440p. Chciałbym żeby nie była z bym głośna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mati.m92 napisał:

Praktycznie codziennie w xkomie jest też 3080 Ti eagle, gaming OC, MSI x trio, suprim. Coś z tego co wymieniłem jest wartego zakupu? Karta potrzebna do gier FPS w 1440p. Chciałbym żeby nie była z bym głośna. 

To Trio i Suprim z tych wymienionych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suprim ma zajebiste pudełko. W sumie jakby był Suprim zajebiste pudełko versus Suprim takie sobie pudelko to wielu dopłaciłoby za to zajebiste pudełko ze stówkę więcej .. oczywiście taki co się zna : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Asus tuf non OC 3080 Ti bo dostałem propozycję kupna ? Z tego co czytam to karta cicha i wydajna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz śmieszniejsze te opisy kart  :biggrinsanta:

https://www.olx.pl/d/oferta/kfa2-geforce-rtx3060ti-1-click-oc-lhr-8gb-CID99-IDMz4wN.html#d90f276eb8

"Sprzedam nową kartę graficzną rtx 3060ti w atrakcyjnej cenie.
Żona nie wytrzymała i muszę sprzedać z żalem i smutkiem. Tylko odbiór osobisty w Katowicach by partnerka miała dowód że nie zostawiłem jej sobie po cichu." 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mati.m92 napisał:

Co powiecie o Asus tuf non OC 3080 Ti bo dostałem propozycję kupna ? Z tego co czytam to karta cicha i wydajna. 

Za ile? Bo ogólnie do 3080ti i tak pasuje UV zrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...