Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ZetMcKey94 napisał:

Nic wiecznie rosnąc nie bd, czy to ropa, krypto, karty, na rynek w koncu przyjdzie korekta i ceny poleca w dół, 

Oczywiście, że nie, ale albo bierzesz po cenie która aktualnie obowiązuje, albo sroldujesz i czekasz niewiadomo jak długo i czy w ogóle się doczekasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem też jest taki że ta patologia cenowa powiązana z kryptowalutami, sama napędza też trochę tą bańkę. No załóżmy, że ktoś kupi kartę po obecnej cenie rynkowej tj 4 tys zł za rtx 3060 ti, który normalnie wg. MSRP kosztowałby gdzieś 2 tys zł. Co teraz robi ktoś taki, kto kupił taką kartę? Ano zaczyna kopać aby przez te 5-6 miesięcy kopania odrobić sobie te 1-2 tys zł na karcie. Jako że kopanie na pojedyńczej karcie jest nieefektywne -chyba że mamy nadmiar prądu dzięki solarom, taki delikwent czasem zaczyna myśleć -a co jeśli kupiłbym drugą? A może kilka i zrobić jednak koparkę, skoro już się w to wkręciłem? Ciekawe ilu jest takich konsumentów, którzy niejako zostali wzięci przez krypto w jasyr i swoim działaniem dokładają do pieca. 

Dodatkowo twórcy ETH niejako też napędzają proceder -uginając się przed górnikami[pewnie za pieniądze od giełd] aby przesunąć datę proof of stake.

Edytowane przez jacktheripper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kryzysie i inflacji normalne ceny już nie wrócą przynajmniej przez klika lat.

Teraz, jacktheripper napisał:

Problem też jest taki że ta patologia cenowa powiązana z kryptowalutami, sama napędza też trochę tą bańkę. No załóżmy, że ktoś kupi kartę po obecnej cenie rynkowej tj 4 tys zł za rtx 3060 ti, który normalnie wg. MSRP kosztowałby gdzieś 2 tys zł. Co teraz robi ktoś kupił taką kartę? Ano zaczyna kopać aby przez te 5-6 miesięcy kopania odrobić sobie te 1-2 tys zł na karcie. Jako że kopanie na pojedyńczej karcie jest nieefektywne -chyba że mamy nadmiar prądu dzięki solarom, taki delikwent czasem zaczyna myśleć -a co jeśli kupiłbym drugą? A może kilka i zrobić jednak koparkę, skoro już się w to wkręciłem? Ciekawe ilu jest takich konsumentów, którzy niejako zostali wzięci przez krypto w jasyr i swoim działaniem dokładają do pieca. 

No co ty, oni się po prostu dostosowują do sytuacji....

Man Laughing GIFs | Tenor

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, Szala napisał:

Przez ostatnie 2-3 miesiące jak zajmuję się grafikami i stworzyłem bota - była w Polsce 1 (JEDNA) oferta na 3060Ti za 2799zł. Całe 6 sztuk. 

Tak ja wszystko na wolnym rynku jest warte tyle, za ile ludzie są skłonni dane dobro kupić. Ci co nie marudzili tylko wzięli karty za tyle ile były i dodatkowo w wolnej chwili odpalili kopanie - już dawno mają jest w cenie MSRP albo niższej. Do rynku trzeba potrafić się dostosować. Ci co marudzili, będą nadal marudzić. Inni dawno kupią, "odrobią" stratę i będę sobie grali. 

 

7e5e90de7fa05685be0526d699bfdc92.gif

 

:szczerbaty:

10 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Towar jest tyle wart ile ludzie za niego są w stanie zapłacić. Karty tyle kosztują bo kupione 9 miesięcy temu w podobnych cenach (nawet niższych) już dawno się zwróciły i już zarabiają, a warte są tyle samo

O ty .noju, a masz :

 

tvpis5907e1.jpg

?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, kadajo napisał:

Czyli dla mnie RTX 3090 jest wart 3,90 zł, tyle jestem w stanie za niego zapłacić ?

Za tyle, to ci mogę sprzedać zapach z pudełka w ktorym "kisił się" RTX 3090! W szpreju! Jak się takim popsikasz przed randką, wyjściem do pracy to każda laska twoja! Same wyskakują z majtek! To jest zapach luksusu!:lol2:

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne właśnie dla tego zapachu luksusu ci mili ciemnoskórzy gentlemani próbowali wcisnąć się na tak zwanego chama(polecam definicję) na wideo z tego linku https://www.youtube.com/watch?v=O_V4Kba6iQA (wrzesień tego roku - film się nazywa "Police vs Scalpers). Swoją drogą, Ameryka ma już swoją komunę, taki chichot historii.??

Zwrócę również uwagę na ich rasistowskie i nacechowane brakiem szacunku zachowanie w stosunku do niektórych innych miłych czarnoskórych gentlemanów, których nazywali po wielokroć, cytuję "nigger". No, jak tak można? "Czarnuchem" w drugiego człowieka? ? Podli rasiści, nie może być inaczej ? .

Nie wiedziałem gdzie to wstawić, bo tu niby temat zakupowy, ale zrobił się offtop nieziemski.

Aż strach pomyśleć co się stanie jak zawita tu admin. Choć, ja tu zakupy w sumie pokazuję, w skalperskim-amerykańskim stylu.

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, kadajo napisał:

Przy tym kryzysie i inflacji normalne ceny już nie wrócą przynajmniej przez klika lat.

No co ty, oni się po prostu dostosowują do sytuacji....

Man Laughing GIFs | Tenor

Zawsze możemy się dostosować i ... odegrać się robiąc "bombelki". Nie dość, że takie Adepty, czy inne Djunki będą ze swoich podatków nam opłacały 500+, socjalne, Mopsy, itp, to jeszcze my będziemy od rana do wieczora grali w gry, sączyli browary z biedry, a te "byzsenmeny" będą na nas od rana do wieczora tyrać w robocie! 

Ech, nie ma to jak się dostosować!:rotfl:

No a teraz uciekam i wcielam plan w czyn, czy jakoś tak.:cool3:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wraith666 napisał:

Nie wiedziałem gdzie to wstawić, bo tu temat zakupowy, ale offtop nieziemski.

Aż strach pomyśleć co się stanie jak zawita tu admin. Choć, ja tu zakupy w sumie pokazuję, w skalperskim-amerykańskim stylu.

Jak wpadnie admin to pewnie zapyta: chłopaki, po ile sprzedać teraz non-LHR RTX 3060 Ti? 

PS. A tak na serio, to porządki były już robione i zakończyły się protestami, strajkami społeczności i ostatecznymi ustaleniami, że można tutaj na temat kart dość mocno off-topować, natomiast jest to niedopuszczalne w tych tematach zakupowych, w których należy wstawiać jedynie linki do ofert sklepowych. 

PS. 2 Ciągle czekam, aż ci, którzy krzyczą o spamie, zaczną tam wstawiać jakieś dobre linki, z kartami w niskich cenach. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kart w niskich cenach, to co niby wstawiać?

Przy okazji, szczególnie polecam podsumowanie tego filmiku. Smutne konstatacje dosyć. Świat znowu psieje i idą nieciekawe czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat jest taki jaki ludzie sobie go zgotowali. Cos to o nas mówi. Jako cywilizacja, jako gatunek jesteśmy na równi z tymi co w jaskiniach siedzieli, my tylko teraz mamy lepsze zabawki i udajemy ze jesteśmy cywilizowani.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom zgodnie z zapowiedzią wrzucił drugą pulę wczorajszych kart. 

7 minut i... POSZŁO! 

TastyAromaticDogwoodtwigborer-size_restr

 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Xkom zgodnie z zapowiedzią wrzucił drugą pulę wczorajszych kart. 

7 minut i... POSZŁO!

Co Ty gadasz? Jak poszło? Jest jeszcze 6900 XT za jedyne 7399 zł! Okazja!  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Xkom zgodnie z zapowiedzią wrzucił drugą pulę wczorajszych kart. 

7 minut i... POSZŁO! 

TastyAromaticDogwoodtwigborer-size_restr

 

Niestety poszło od razu, udało mi się tylko dodać do koszyka i przy płatności już było po wszystkim ? więc to była minuta max 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Xkom zgodnie z zapowiedzią wrzucił drugą pulę wczorajszych kart. 

7 minut i... POSZŁO! 

TastyAromaticDogwoodtwigborer-size_restr

 

7 minut to było na wszystkie RTXy. GIGABYTE 3060 Ti wyprzedany równo o 6:30

Zabawa w komu odświeży się szybciej 

Edytowane przez Airwaves93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą śmiesznie, że znowu o 6:30, a nie jak jest na stronie Purepc o 7:00 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rz3pka napisał:

Swoją drogą śmiesznie, że znowu o 6:30, a nie jak jest na stronie Purepc o 7:00 ?

Tym razem X-KOM pisał uczciwie, że będzie to 6.30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-KOM powinna być dostępna 1 sztuka. Zrezygnowałem z KFA2 GeForce RTX 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BoloX napisał:

W X-KOM powinna być dostępna 1 sztuka. Zrezygnowałem z KFA2 GeForce RTX 3060

będzie  - po 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dodać, że "normalny" górnik też nie jest w stanie kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, BoloX napisał:

W X-KOM powinna być dostępna 1 sztuka. Zrezygnowałem z KFA2 GeForce RTX 3060

Mają ponad 80 sztuk tego produktu. Ale w tej cenie, to niech to ich pracownicy sobie wykupią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam polowalem na 3060ti i o 6:28 sie pojawiły po dodaniu do koszyka nie wiem 3s minęły i info, że chcę kupić za dużo sztuk i dowidzenia. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to mam 8 sztuk 3060 Ti, dla forumowiczów taniej, jedyne 3900 zł. Faktura X-kom.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 7800zł całkiem sensowny zestaw z 3070, 5600x, 3070, x570, ram 3600cl18, ssd gen4 pewnie 512, corsair rmx 850w, aio 240 nzxt jak na gotowca dobre podzespoły:

https://www.proshop.pl/Komputer-Konfiguracje-Gamingowe-Dutzo/DUTZO-Deluxe-Wildfire/8037198

 

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...