Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, kadajo napisał:

14 miesięcy czekałeś i jeszcze ich chwalisz...? Rany boskie ludzie

Gdyby iks był jedynym sklepem, w którym była kolejka... :> to bym po nich jechał.

Tak, myślę, że na luzie mogli zamówić wcześniej.

Ale nie wycofali zamówień gdy weszły LHR-ki, a chwalony tu za przejrzystość Proshop zdaje się tak... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

14 miesięcy czekałeś i jeszcze ich chwalisz...? Rany boskie ludzie :E

też mogę śpiewać peony dla xsa

13 miesięcy u mnie i mam kartę z xkomu a u evga nadal czekam :E

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

W tym przedziale cenowym chyba zostajw tylko AOC z podobna matryca i moze tez migotac lub drozej.. Np. 

https://m.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/msi-monitor-msi-34-mpg-artymis-343cqr-165hz.bhtml

OO panie tyle to nie? Kusi mnie kupić tv oleda, ale jak tu siedzieć 1,5m od 48c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, aureumchaos napisał:

Niby gsync compatible a migocze w kazdej grze prawie... HDR nie istnieje i z czarnego robi szary a z bialego zolty

1. Ten monitor oficjalnie nie ma certyfikatu gsync compatible 2.HDR w tym modelu jest dla picu tak jak w 99% innych monitorach z tego przedziału cenowego cięzko to nazwać HDR 3.trzeba było brać wersje z IPS a nie VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zhao napisał:

1. Ten monitor oficjalnie nie ma certyfikatu gsync compatible 2.HDR w tym modelu jest dla picu tak jak w 99% innych monitorach z tego przedziału cenowego cięzko to nazwać HDR 3.trzeba było brać wersje z IPS a nie VA

Ale ips czarny ma szary lub srebrny... Ale moze trzeba tak zrobic bo to migotanie to masakra... Pierwszy moj monitor od 5 lat i teraz trsknie za moim samung TV gdzie i hdr bylo i noe migotalo a tez matryca VA...  Ale za to rwalo xD

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko o tym Inno3D 3080:

 

Już ją lubię. Coil whine najcichszy, jaki do tej pory słyszałem od czasów maxwella.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kadajo napisał:

14 miesięcy czekałeś i jeszcze ich chwalisz...? Rany boskie ludzie :E

To chyba jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego ;)

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mateusz2PL napisał:

To nie jest żadna szczodrośc. X-kom myślał ,że sytuacja z rtx z seri 3 tys szybko się poprawi. Wtedy ceny kryptowalut były jeszcze niskie a popyt na sprzet nie aż tak ogromny. Nie chcieli stracić klientów, mysląc, że zrealizuja zamówienia np; w grudniu Tak dziala kapitalizm. Gdyby anulowali zamówienia klient poszedl by gdzie indziej. Nikt sie nie spodziewał tak wielkiego kryzysu na rynku elektroniki. To wina dodruku pieniadza. Karty są zapowiedzią wysokiej inflacji na świecie.

Nikogo nie interesuje czy przez krypto czy przez kosmitów nie ma danego sprzętu, nie oferuje się możliwości kupna sprzętu, którego nie ma stanie. Co innego zamówienie bez wpłaty i konkretnej daty realizacji.

A które sklepy jeszcze oferowały możliwość kupna sprzętu, którego nie ma stanie i zwodziły przez długi czas?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, ale możecie brać to Inno3d jak wam X-kom zaproponuje. Cewki wypas. Nigdy nie miałem aż tak cichych cewek ;)  Chłodzenie ciche. Zdecydowanie udana karta. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, ale możecie brać to Inno3d jak wam X-kom zaproponuje. Cewki wypas. Nigdy nie miałem aż tak cichych cewek ;)  Chłodzenie ciche. Zdecydowanie udana karta. Polecam.

Kto tam pytał gdzie on odbiera kartę? Podałem adres odbioru i co? Nie zabraliście mu?  :E 
Teraz będzie łaził od tematu do tematu i się chwalił!  :D 

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

A które sklepy jeszcze oferowały możliwość kupna sprzętu, którego nie ma stanie i zwodziły przez długi czas?

X-kom :D Akcja z PS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JDM napisał:

X-kom :D Akcja z PS5

A także x-kom 3.0 i akcje z premierą Nintendo Switch OLED.

Ogółem to widać, że od czasu premiery RTX 3000 x-kom nie wyciągnął wniosków. Otwierają przedsprzedaż, zamrażają kilka tysięcy PLN od tysięcy klientów, po czym się okazuje, że albo nie są oficjalnym partnerem producenta albo sprzedawali nieistniejące stany magazynowe, już w czasie "korona"-kryzysu, znając wszystkie wady i zalety.

W latach 2020-2021 x-scam nie różnił się niczym od sklepu no-name na Allegro, czy ebay. Nie twierdzę też, że owocowi, czy kompostownik są dużo lepsi. O dziwo elektro-markety zaplusowały, bo - poza drobnymi ludzkimi błędami - sprzedają tylko sztuki, które mają na magazynie.

Wniosek: jeśli już zamawiacie coś na premierę z x-komu to nigdy nie płaćcie z góry.

Sklep może ma renomę wśród graczy PC (jednak są oficjalnym partnerem wielu producentów części PC), ale z pozostałą elektroniką to jest typowa januszerka. Bojkot sklepu też nie ma sensu. Z moich doświadczeń "na co dzień" lepsze ceny są praktycznie zawsze w każdym innym sklepie, wystarczy sprawdzić Ceneo. Więc nie robisz tam 99% zakupów elektronicznych. Szczerze to jedyne zakupy jakie warto tam robić, to są strzały lub niektóre produkty podczas eventów (w bardzo ograniczonej ilości). Ewentualnie warto kupić produkty, które wiesz że są awaryjne i będzie potrzeba reklamacji - ze względu za dużo większy "price tag" x-kom częściej niż niektóre sklepy wymienia ci sztukę na inną, zamiast naprawiać (chociaż jakby wierzyć opiniom, i to się pogorszyło).

Nie miałbym do nich pretensji, gdyby anulowali mi premierowy zakup RTX 3080 w miesiąc lub dwa po premierze. Kupiłbym wtedy u konkurencji za nieco wyższą cenę typu 4200 zł zamiast 3200 zł. Sklep posiadał REALNE dane na temat dostępności GPU i mogli prognozować czas realizacji zamówień. Przecież nie raz zapewniali, że karty już płyną -a że ludzie kupowali kilka minut po premierze - byli przekonani, że są bliżej niż dalej w kolejce. W międzyczasie oczywiście sprzedawali te same GPU po zawyżonych cenach, często od ręki. Niestety zignorowali dane (wtedy zaplusował ProShop pokazując statystyki i skalę problemu) i niczym CDPR przy Cyberpunku stwierdzili "jakoś to będzie". To, że teraz po 14 miesiącach "łaskawie" oferują gorszy model za tylko 400 zł drożej niż oryginalne zamówienie, nie zmienia faktu, że od sklepu pretendującego do bycia najlepszym, zbierającym co roku nagrody - oczekiwałbym rzetelności i informacji. PRowo sklep zasłużył na hejt, bo obracając zamrożonym kapitałem klientów, mógł bez problemów inwestować w siebie w czasie kryzysu, jeszcze bardziej powielając zyski.

PS. Nawet teraz gdy w końcu realizują mojego RTX 3080 z 17.11.2020 nigdy więcej im nie zaufam. Od teraz zawsze będę dywersyfikował zamówienia i starał się kupować z kilku sklepów, wykorzystując odbiór w sklepie, płatność za pobraniem lub 14 dni na zwrot.

Edytowane przez Airwaves93
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, aureumchaos napisał:

To nie bierz... Frysync to porazka z nvidia... Niby gsync compatible a migocze w kazdej grze prawie... HDR nie istnieje i z czarnego robi szary a z bialego zolty. Czytalem ze migocze ale ze niby poprawili to w owym firmware... MAm z nowym i oczy migotanie wypala.. Czasem non stop, czasem spokoj na kilka minut i znow awet jak nine ruszam postacia...  I jeszcze kreska dead pixeli a 8 mm

Mam model iiyama GB3461WQSU, migotania nie zauważyłem ale HDR to porażka, ekran robi się szary. Obraz bez HDR sam w sobie bardzo dobry ale po uruchamianiu z uśpienia kompa obraz potrafi być podniesiony o 1cm, a czasami pojawia się kilku mm pasek z kolorowymi pixelami. Trzeba wyłączyć i włączyć monitor i wszystko wraca do normy. Mam go prawie rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Mar_S napisał:

Kto tam pytał gdzie on odbiera kartę? Podałem adres odbioru i co? Nie zabraliście mu?  :E 
Teraz będzie łaził od tematu do tematu i się chwalił!  :D 

A co mu zostało po 14 miechach czekania? Choćby go karta raziła prądem to i tak będzie ja wychwalał pod niebiosa.:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pioneer83 napisał:

Choćby go karta raziła prądem to i tak będzie ja wychwalał pod niebiosa.

Gdyby była gówniana, to poleciałaby na allegro jeszcze dziś.

Ale jest naprawdę niezła. Jak będą Wam ją proponować w X-komie zamiast TUF-a, to możecie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Gdyby była gówniana, to poleciałaby na allegro jeszcze dziś.

Ale jest naprawdę niezła. Jak będą Wam ją proponować w X-komie zamiast TUF-a, to możecie brać.

A na co mi drugi RTX? Kupiłem jak człowiek cywilizowany RTXa 3080 XTrio w Proline w październiku 2020 za 5kzł. ? Tak więc spasuję.:cool3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo. Jak kopałeś to się już dawno spłaciło.  Ja myślałem, że te TUF-y to kwestia 2, może 3 miesięcy. Potem jak już się zorientowałem, że będzie grubo, to już ceny po 6k były i olałem sprawę. I tak zostało do dziś ;)

 

To też był błąd bo RTX bez LHR się spłacał w kilka miesięcy, nawet kupiony po 6k, ale nie sądziłem że bańka na krypto będzie taka długa i obszerna ;)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

Prawidłowo. Jak kopałeś to się już dawno spłaciło.  Ja myślałem, że te TUF-y to kwestia 2, może 3 miesięcy. Potem jak już się zorientowałem, że będzie grubo, to już ceny po 6k były i olałem sprawę. I tak zostało do dziś ;)

 

To też był błąd bo RTX bez LHR się spłacał w kilka miesięcy, nawet kupiony po 6k, ale nie sądziłem że bańka na krypto będzie taka długa i obszerna ;)

Szkoda karty na kopanie - dlatego nie kopię i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kopania to trzeba przede wszystkim osobne pomieszczenie bo to i hałas i ciepełko.A karte jak szkoda jak jest gw a znajac ciebie to zmienisz przed upływem 2 lat może 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ZetMcKey94 napisał:

OO panie tyle to nie? Kusi mnie kupić tv oleda, ale jak tu siedzieć 1,5m od 48c?

Też mnie kusi(ł), poczekaj miesiąc - premiera 42 LG OLED nastawiona typowo pod PC :)

Szykuje się hit w cenie ok 4k, który  zmiecie całą konkurencję.

 

Edytowane przez ZeFe
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG OLED 42', o ile wyjdzie w okolicach 4 tyś PLN, będzie dużo lepszym wyborem niż topowe "premium" 32'' 4K oferowane dzisiaj typu Aorus FV43U za 5 tyś., czy Gigabyte M32U za 4 tyś.

Jeszcze Samsung rozpoczął kilka dni temu produkcję 34'' calowych paneli OLED z filtrem Quantum Dot.
https://tftcentral.co.uk/news/samsung-display-to-begin-production-of-a-34-qd-oled-panel-for-monitor-usage

Niestety ja przed monitorem spędzam 8-9h pracy na home office + 2-3h wieczorem, żeby coś obejrzeć/zagrać. Z tych powodów są dwie poważne wady OLEDów: pierwsze oznaki wypalenia po kilkunastu miesiącach (pasek zadań/ikony w IDE i innych programach do pracy) oraz Automatic Brightness Limiter, który sprawia że praca z tekstem albo stronami www na białym tle jest całkowicie niekomfortowa (a wyłączenie jej jeszcze bardziej przyśpiesza wypalenie).

Niemniej, jeśli ktoś korzysta z PC tylko do rozrywki to jest strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xtn napisał:

Mam model iiyama GB3461WQSU, migotania nie zauważyłem ale HDR to porażka, ekran robi się szary. Obraz bez HDR sam w sobie bardzo dobry

Musicie zrozumieć jedną  rzecz HDR w tych modelach nie istnieje  - nie dziwne,że bez niego obraz jest ok - to jest tylko po to żeby zaklepać że patrzcie mamy" HDR"  tak jakby dać się nabrać na super dźwięk z głośników laptopa - 7.1 i kij wie co jeszcze)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...