Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

A co miałeś ruszane w ustawieniach? O ile dobrze pamiętam EVGA miała UV 0.900mV/1905MHz, power limit 55 i wentylatory 55%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam oczywiście krzywa wentyli swoja bo ta Gigabyte to odrzutowiec, i UV 975 i 1935-50. Jak chce żeby karta była praktycznie cały czas cicha to ustawiam 900 i 1845-60. A to jest Eagle, czyli jeśli chodzi o chłodzenie to już chyba się gorzej nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik na 3070 bez Ti, Gaming OC, czyli dokładnie to samo. Ustawiony na .975mV

TS-3070-UV-mem600.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę 67 stopni@1800 obrotów, odpada. Przynajmniej dla mnie, teraz na szybkiego ustawiłem na koparce identyczne ustawienia dla EVGA i Gigabyte - UV 0.900@1905Mhz, pamięć +1200, power limit 43%, wentyle 50% (głośność wydaje mi się ta sama) - EVGA  39-40 stopni, Gigabyte 53 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mam takie pytanie z ciekawości gigabyte gaming oc ma 3 wenrylatory to dlaczego w hwinfo i wszystkich programach tego typu są 2 wykrywane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMikiVR6 napisał:

W ogóle mam takie pytanie z ciekawości gigabyte gaming oc ma 3 wenrylatory to dlaczego w hwinfo i wszystkich programach tego typu są 2 wykrywane?

Bo dwa są połączone pod "jedno" wejście. Tylko środkowy się obraca w przeciwna stronę.

4 minuty temu, Tornado3 napisał:

za dużo papu dajecie

Ja daje tyle żeby karta była stabilna. Wiadomo ze to loteria.

10 minut temu, JDM napisał:

Widzę 67 stopni@1800 obrotów, odpada. Przynajmniej dla mnie, teraz na szybkiego ustawiłem na koparce identyczne ustawienia dla EVGA i Gigabyte - UV 0.900@1905Mhz, pamięć +1200, power limit 43%, wentyle 50% (głośność wydaje mi się ta sama) - EVGA  39-40 stopni, Gigabyte 53 stopnie.

Jak majstrujesz przy PL to pytanie jaki jest realny pobór mocy wtedy. Jeśli faktycznie obydwie karty pobierają tyle samo papu to wygląda na to ze EVGA ma znacznie lepszy radiator albo z Gigbaytem jest coś mocno nie tak.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Ja daje tyle żeby karta była stabilna. Wiadomo ze to loteria.

czyli u Ciebie zegar 1950mhz potrzebuje napięcia .975v ? czym to testujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 1935... 50 jest tylko czasem gdy karta jest jeszcze relatywnie chłodna lub mało obciążona.

A czym, testuje ? Grami. BF V, 2042, FH5, MFS, ogólnie w to co gram aktualnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyższych idei temat mikołajkowy przepadł i dostałem ostrzeżenie a tu przez 2 strony pisze się o overclokingu i innych duperelach kompletnie nie związanych z zakupem RTXów
Panie "Ahmed"! kończ już pan ten .... tzn. moderatorze, czas się dobrze ogarnąć bo nie wygląda to dobrze i wygląda na nazistowską moderacją : ]

A propos to 3060 Ti Eagle świetnie chodzi, na maxie (czyli podczas 4k w Furmarku) tylko lekki szum i temperatura bodajże coś około 75 stopni ... te karty nie potrzebują dla 99% ludzi trzech wentylatorów, od tego co jest lepsze jest przecież jakiś tam inny dział na forum, różnica po podkręniu to jakieś 5% więcej, więc szału nie ma, nigdy nie było, nigdy nie będzie : ]

ps. temat i tak jest wyschnięty bo źródełko prawie wyschnęło, w sklepach prawie nic a gdzieś na olx alegro coś raz na rok ... tzreba więc o czymś pisać zeby to wszystko nie umarło jak jeden taki temat z linkami zakupowymi

Edytowane przez marian666666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu pisać? Karty drogie w cholerę, dropów już prawie nie ma, jak nie masz bota=nie masz karty, inne zakup to tylko cud. Każdy ma inne upodobania, u mnie ma być chłodno i cicho, temperatury na poziomie 75 stopni, hm...weź zapomnij ;) Poza tym - dyskusja dot. temperatur czy kultury pracy wpisuje się w temat zakupowy.
Identyczne ustawienia na obu kartach, identyczne warunki pracy, nbminer odczytuje identyczną moc pobieraną. Różnica - 14 stopni, to co byłoby w grach?
Edit: Po 2 godzinach różnica już 20(!) stopni. Każdy kto miał FTW3 może potwierdzić, że to chłodzenie jest takie se, to co dopiero Gigabyte?
27f5c29cd7836.jpg

e20f969c8a92f.jpg

Edytowane przez JDM
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marian666666 napisał:

ps. temat i tak jest wyschnięty bo źródełko prawie wyschnęło, w sklepach prawie nic a gdzieś na olx alegro coś raz na rok ... tzreba więc o czymś pisać zeby to wszystko nie umarło jak jeden taki temat z linkami zakupowymi

Podział na temat z linkami i temat o wszystkim był bardzo dobry. W tamten wystawiało się tylko link i cenę, ewentualnie nazwę modelu. W tym można było pisać o wszystkim związanym z kartami graficznymi. 

Ale jak widać dobrze funkcjonujący i gwarantujący porządek podział komuś przeszkadzał.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byłem zainteresowany zakupem karty, to wchodziłem tutaj, a nie w temat z linkami. Po prostu coś działa, a coś nie, najwyraźniej ludzie tego nie chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z linkami był dobrym pomysłem ale mało skutecznym, tzn. linki pojawiały się kiedy oferta była dawno wyprzedana (poza nielicznymi wyjątkami). Zresztą karty kupowało się ostatnimi czasy nie z linków z tamtego tematu...

A posucha jest straszliwa od kilku dni i ceny zasuwają znowu ostro. Zastanawiam się powoli, ile wart będzie do sprzedaży od strzała 3080 Gaming OC na kilka dni przed gwiazdką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, TheMikiVR6 napisał:

Ej takie pytanie, co ile mogę kupić karté na x komie?

Praktycznie cały czas, ale musisz mieć "sporo siana".:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Praktycznie cały czas, ale musisz mieć "sporo siana".:szczerbaty:

a to juz nie ma limitu jednej karty na osobę na jakis tam czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMikiVR6 napisał:

a to juz nie ma limitu jednej karty na osobę na jakis tam czas?

Proszę cię, wystarczy że kartę zamówi ktoś z domowników i nie będzie problemu. 

Ten limit w X-KOM to prawdziwy greenwashing. Tak jak niektóre firmy udają troskę o środowisko, tak zkom udaje troskę o sprawiedliwy dostęp do kart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Proszę cię, wystarczy że kartę zamówi ktoś z domowników i nie będzie problemu. 

Ten limit w X-KOM to prawdziwy greenwashing. Tak jak niektóre firmy udają troskę o środowisko, tak zkom udaje troskę o sprawiedliwy dostęp do kart. 

Czyli co wystarczy, ze zmienie imię i nazwisko na fakturze, czy nowe konto muszę, ale mogę z tymi samymi danymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, TheMikiVR6 napisał:

Ej takie pytanie, co ile mogę kupić karté na x komie?

Jakiś miesiąc-dwa temu miałem anulację jednego RTX-a na głównym koncie w X-Komie. Powód brzmiał mniej więcej "Zakup karty z serii RTX jest możliwy raz na 3 miesiące". Ofc nowy mail i prepaid za 5 zł załatwia temat, więc to obostrzenie jest pro forma.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JDM napisał:

Co do Gigabyte - miałem Eagle 3070, Gaming OC/Pro 3070/3060Ti i podtrzymuję stwierdzenie, że to paździerze. Poniżej temperatury, z lewej 3070 Gaming OC, z prawej EVGA 3070 FTW3,

te karty to maja po 250 wat w pełnym obciążeniu wiec paździerz to ty tu wstawiłeś .Karty 2.5 slota gigabyta na chipie104 sa ok.Problemy sa dopiero na 102 gdzie Pł jest 100 wat wyższy

 

 

5 godzin temu, Barley napisał:

Co do Gigabyte'ów Gaming OC: miałem 3060 Ti oraz 3070, teraz mam 3080. Te karty są dużo zimniejsze od np. MSI (miałem X Trio i Ventusy 3X). Pod obciążeniem w grach nie widziałem temperatur typu 75-80-85C. Na żadnej z tych kart nie było UV. Może kwestia przewiewności budy. Miałem Signum SG1 TG a teraz mam RG6V TG, obie z dołożonymi dwoma ventylami 120 mm na topie.

Te karty na 102 i 104 maja rózne chłodzenia wiec o czym piszesz...generalnie MSi wyzej i na 102 i na 104 z wyjątkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barley napisał:

Jakiś miesiąc-dwa temu miałem anulację jednego RTX-a na głównym koncie w X-Komie. Powód brzmiał mniej więcej "Zakup karty z serii RTX jest możliwy raz na 3 miesiące". Ofc nowy mail i prepaid za 5 zł załatwia temat, więc to obostrzenie jest pro forma.

Ooo to już mocno zmienili u mnie w wakacje pisali, że 1 RTX/RX na 12 miesięcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

te karty to maja po 250 wat w pełnym obciążeniu wiec paździerz to ty tu wstawiłeś .Karty 2.5 slota gigabyta na chipie104 sa ok.Problemy sa dopiero na 102 gdzie Pł jest 100 wat wyższy

Gdzie i jaki paździerz wstawiłem? Żebyś miał jaśniej - miałem każdy model 3060ti/3070 na 3 wentylach od Gigabyte oprócz Aorusa i Visiona. Każda z tych kart była gorąca i głośna, miałem porównanie z modelami na 3 wentylach - 3070TUF, 3060Ti TUF, KFA 3070 EX Gamer (1-Click OC), 3060Ti Palit, 3070 Palit, 3060Ti Gainward Phoenix, 3070 MSI Ventus 3X, 3060Ti Gaming X-trio, 3060Ti ROG. I te modele były cichsze/miały lepszą kulturę pracy od swojego odpowiednika od Gigabyte. Teraz mam 3070 Gaming OC i nadal twierdzę, że Gigabyte Eagle/Gaming OC/Gaming Pro to paździerze, dla których UV to obowiązek dla każdego, kto szanuje swoje uszy.
PS: Teraz karty pracują na identycznych ustawieniach - Gigabyte jest gorętszy o 15 stopni, nic dziwnego - jest lżejszy od EVGI o prawie pół kilo. Te bidne wentyle muszą jakoś rozproszyć ciepło z tego malutkiego radiatorka. Kurde, 3060Ti TUF jest cięższy od 3070 Gaming OC, a gdzie dopiero Eagle.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...